• GrungeChild

Téměř pětihvězdičkový námět, který si dovedu představit v daleko povedenější produkci, ať už filmové či seriálové. Ústřední premisa je klíčem k divákově pozornosti po celých šest dílů, přes to, že všechno ostatní selhává na celé čáře. Vážně, nevím, co tento počin dělá v tak vysokých číslech, kdo ho sem dostal a proč, ale veškeré aspekty zpracování, v čele s hereckými výkony, jsou jeden velký "džouk". Hned z počátku na sebe story o "tajemném pokoji" nabalí takových nesmyslů a zaprášených klišé, že jsem byl na pochybách, zda se nejedná o cílenou, zvrácenou touhu tvůrců (a stále jsem). Dialogy, které můžete doslova (doslova!) číst postavám ze rtů dříve, než je pronesou (v prvních dvou dílech jsem se trefil asi pětkrát). "Vnitřní" myšlenkové pochody tu všichni pronáší nahlas, až to občas vede k celkem sebeparodickým scénám. Namířím na tebe stříkačku, neřekneš co chci - namířím jí na tebe ještě víc, a jestli ani pak neřekneš, namířím jí na tebe úplně nejvíc, tomu už každý podlehne. Několikrát, a v situacích, kde se to skutečně nehodí. Evidentní logické díry, které absolutně nemám ve zvyku pitvat, ale tady to prostě praští do nosu (hřeben). Hlavní aktér je naprosté herecké poleno, které sice čte scénář sexy drsným hláskem, ale celý seriál (snad až na poslední scénu) má jeden a ten samý přiblblý úsměv, ať se děje cokoli. Romantická "vložka" je takový roztomilý fail sám o sobě. Nechci tu moc SPOILERovat, ale to, že se k závěru vlastně skoro nic nedozvíme, je v našem případě vyloženě dobře. Doufám, že točit "tajemno" ve stylu nepovedených osmdesátko/devadesátkových televizních horůrků (Kingovky) nepřichází zase do módy, protože málo co pro mě naplňuje představu o kinematografické depresi tak dokonale. Námětem silné 4* (pokud ho někde nevykradli), zpracováním za 1*, ale kvůli zpackanému závěru zaokrouhluji dolu.(1.9.2014)

Za mě spíš ne. Šest dílů jsem se těšil na nějaké zdůvodnění toho, co se vlastně stalo, ale nepřišlo. Hlavní příběhová linka se vyřeší jakýmsi podivným deus ex machina, kdy je řečeno "musí se stát A, aby se stalo B" a o tři minuty později se stane B, aniž by kdykoli udělal A (asi producentský zásah do scénáře, protože se původní konec nelíbil, jinak si takový lapsus neumím vysvětlit). Celé to vlastně hodně připomíná povídku od Kinga, kdy se natahuje zajímavá premisa dokud to jde, a až to nejde, tak vše skončí bez návaznosti na předchozí děj.(28.4.2016)

Povedený mysteriózní seriál. Dobrý úvod mě natěšil na pokračování, ale postupně mi přišlo, že kvalita upadala a i přes pouhých šest dílů byl seriál čím dál rozvláčnější. Doufal jsem, že děj bude gradovat ve finále se dozvíme co tomu předcházelo a uzavřou se všechny dějové linie, které podle mě zůstaly zbytečně opomíjeny a mohly být více rozvíjeny. Celý seriál se mohl více věnovat "předmětům" a méně hledání dcery. I přes tuto kritiku tohle dílko rozhodně stojí za to a já jsem možná zbytečně kritický, protože jsem po skvělém úvodu čekal víc.(10.9.2012)

Seriál ma bavil s každou časťou viac a viac. Ale určite by sa dala vytknúť kamera, keď si pomaly polovicu seriálu užijete detaily tvári jednotlivých postáv a taktiež nelogické a niekedy nepochopiteľné jednanie niektorých postáv. Dialógy v niektorých pasážach boli naozaj na veľmi nízkej úrovni. Ale oceňujem originalitu. Seriál má určite potenciál ale ten nebol až tak úplne využitý.(16.1.2011)

nenechte se zmást vysokým hodnocením, nejedná se o nic převratného, hlavní hrdina Peter Krause je na facku a děj se občas topí v nelogičnosti, plusem této minisérie je poměrně dobrá atmosféra a samozřejmě scifi prvek v podobě předmětů, rád bych se o pokoji č. 10 a různých předmětech dozvěděl více, avšak v jiném zpracování...........................60%(26.1.2008)

• - V první epizodě, kdy Miller opouští svou dceru na psychologické klinice, zazní rozhlasem volání po dr. Sonny Guptovi. Tato postava byla použita i v Kingdom Hospital Stephena Kinga. (TomikZlesa)