Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

(více)

Recenze (217)

Joe321 

všechny recenze uživatele

Na televizní produkci hodně solidní záležitost. Lost Room má skvělou a hlavně hodně originální mytologii, která by se dala rozvést daleko víc. Člověk si jen představuje, co by se s tímhle námětem dalo všechno vymyslet (třeba nějaké souboje o jednotlivé předměty, něco na styl Heroes). Na druhou stranu je možná dobře, že se to nenatahovalo na nějakou seriálovou záležitost a tak si to drží napětí a spád po celou dobu. Trošku mě zklamal takový uspěchaný a nedotáhlý konec a nevyjasnění toho mystična kolem pokoje, ale jinak kvalitní pokoukání. Teleport sucks, chci klíč. -"There's a price for everything, Joe. This is the price. This is the price to get your daughter back. " ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Opravdu brilantní a originální nápad s tajemným pokojem mimo realitu a předměty s různými paranormálními účinky a snad první seriál, kde jsem litoval, že má jen 6 dílů. Ten nápad má navíc. Ne, že bych chtěl, aby se to rozplizlo do několika sezón, ale takových laespoň 12 dílů by bylo lepší, jelikož je zmíněno, že v pokoji byla asi stovka předmětů, přesto blíže poznáme jen některé z nich. Navíc se nedozvíme úplně vše o pokoji a o tom, jak je to dále s Řádem a soupeřící Legií, protože zde to končilo otevřeně. opravdu by to chtělo ještě jednu sérii navíc. Proto jen 4* ()

Reklama

Carlossss 

všechny recenze uživatele

Co když existuje nějaké místo, třeba i obyčejný motelový pokoj, které dokáže změnit ten svět, který známe? Detektiv Joe Miller má od takového místa klíč a zjistí, že jsou věci, kterým prostě utéct nejde... vynikající a originální příběh vystřeluje Lost Room hodně vysoko a vynikající herecké výkony tento dojem jen umocňují... pro všechny scifisty a milovníky nadpřirozena asi povinnost. Pro nás, normální konzumenty, jenom příjemné zpestření v seriálovém rybníčku s neuvěřitelnou zápletkou, která ale v půlce trochu pokulhává a dýchá hodně ztěžka... proto čtyři hvězdy. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Průměrná minisérie, na které je hodně vidět, že si testuje případný zájem o pokračování. Namísto průměrná bych napsal slušná, kdybych paralelně nesledoval 24 hodin, Lost a především novější Heroes a Dextera. Zásadní skok ve vývoji dramatického seriálu byl učiněn v nedávné minulosti a lze očekávat, že tento krok teď po pár let vydrží různým nabalovačům a rozplizávačům, než přijde zase něco zcela nového. Takže Lost room se může hodně líbit těm, kteří neviděli nic ze mnou výše zmíněného, ale třeba ve srovnání s Heroes prohrávají na celé čáře. Člověk jako nositel nadstandardní vlastnosti je přece jen o hodně zajímavější než věc. Z filmového hlediska je Lost room rovněž v převážné většině ohledů o jednu, dvě hvězdičky níže než výše zmíněné seriály. Stači porovnat Postavu Petera Krause, která není špatná, s jeho kamarádem Michaelem C.Hallem ze "Six feet under" v seriálu Dexter... ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Pokoj č. 10 byl obyčejný pokoj na okraji frekventované silnice, který se ničím nelišil od podobných motelových zařízení. Jenže pak se stalo něco podivného a během záhadné události se zázračně proměnil. Všechny věci, které se v pokoji nacházely získaly neobyčejné schopnosti. Když vezmete hřeben z tohoto pokoje a pročešete si jím vlasy, tak zastavíte na několik vteřin čas. Objekty z pokoje vám dávají velkou moc a jak už to tak bývá, tak se vždy najde někdo, kdo chce shromáždit všechny předměty a získat tak neomezenou moc. Do příběhu vstupuje policejní detektiv Joe Miller. Ten se o tajemném pokoji poprvé dozvěděl, když mu umírající muž dal jeden z nejmocnějších a nejžádanějších objektů. Samotný klíč od Pokoje. Jeho život se okamžitě obrací vzhůru nohama, protože právě v tajemném pokoji zmizí jeho dcerka. Při neúnavném pátrání po jejím nalezení má Joe v patách tajemné postavy, které se nezastaví před ničím a chtějí od něho získat jeho jedinou naději na její záchranu – Klíč. Já sám jsem tuto tří (šesti) dílnou minisérii našel až roky po odvysílání, ale ani to mi nezabránilo, abych si potenciál příběhu zamiloval. Z tohohle mohl být v podstatě nekonečný seriál a to díky předmětům, které se v pokoji nacházely. Jenže, jak se říká, tak dobrého pomálu. Ještě dnes si však pamatuju, že hlavní hrdina je sympaťák a že tomuhle seriálu by mohl atmosféru závidět lecjaký filmový kousek. A to se nevidí úplně často. Proč se na to ale podívat? Celý příběh je opředený tajemstvím, vlastnosti předmětů se jeví zajímavě, myšlenky a nápady jsou neokoukané a je to příjemně obsazené. Pokud hledáte něco krátkého, neotřelého a originálního, tak se právě pro vás otevírají dveře v Pokoji č. 10... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • V první epizodě, kdy Miller opouští svou dceru na psychologické klinice, zazní rozhlasem volání po dr. Sonny Guptovi. Tato postava byla použita i v Kingdom Hospital Stephena Kinga. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama