Super miniserie. Znamenitý důkaz toho, že vynikající nápad a scénář s přesnou režií, můžou stvořit skvělý a atmosférou nabitý kousek, bez potřeby vyhodit milióny na výpravu. Celé to hodně připomíná Kinga, což předurčuje děj plný zvláštních osob, předmětů a již zmiňované atmosféry. Celá série drží slušné tempo a je jen málo okamžiků kdy nejste přikovaní k ději. Je velkým štěstím, že vzniklo pouze minisérie, vzledem k nosnému tématu, by nějakých dvanáct a víc dílů znamenalo nudu a rozpliznutí děje (i když vzhledem ke schopnosti tvůrců si úplně jist nejsem). Takže Pokoj č. 10 je skvělou volbou a jedním z nej. překvapení posledního roku. Tohle rozhodně ANO(24.4.2007)

• GrungeChild

Téměř pětihvězdičkový námět, který si dovedu představit v daleko povedenější produkci, ať už filmové či seriálové. Ústřední premisa je klíčem k divákově pozornosti po celých šest dílů, přes to, že všechno ostatní selhává na celé čáře. Vážně, nevím, co tento počin dělá v tak vysokých číslech, kdo ho sem dostal a proč, ale veškeré aspekty zpracování, v čele s hereckými výkony, jsou jeden velký "džouk". Hned z počátku na sebe story o "tajemném pokoji" nabalí takových nesmyslů a zaprášených klišé, že jsem byl na pochybách, zda se nejedná o cílenou, zvrácenou touhu tvůrců (a stále jsem). Dialogy, které můžete doslova (doslova!) číst postavám ze rtů dříve, než je pronesou (v prvních dvou dílech jsem se trefil asi pětkrát). "Vnitřní" myšlenkové pochody tu všichni pronáší nahlas, až to občas vede k celkem sebeparodickým scénám. Namířím na tebe stříkačku, neřekneš co chci - namířím jí na tebe ještě víc, a jestli ani pak neřekneš, namířím jí na tebe úplně nejvíc, tomu už každý podlehne. Několikrát, a v situacích, kde se to skutečně nehodí. Evidentní logické díry, které absolutně nemám ve zvyku pitvat, ale tady to prostě praští do nosu (hřeben). Hlavní aktér je naprosté herecké poleno, které sice čte scénář sexy drsným hláskem, ale celý seriál (snad až na poslední scénu) má jeden a ten samý přiblblý úsměv, ať se děje cokoli. Romantická "vložka" je takový roztomilý fail sám o sobě. Nechci tu moc SPOILERovat, ale to, že se k závěru vlastně skoro nic nedozvíme, je v našem případě vyloženě dobře. Doufám, že točit "tajemno" ve stylu nepovedených osmdesátko/devadesátkových televizních horůrků (Kingovky) nepřichází zase do módy, protože málo co pro mě naplňuje představu o kinematografické depresi tak dokonale. Námětem silné 4* (pokud ho někde nevykradli), zpracováním za 1*, ale kvůli zpackanému závěru zaokrouhluji dolu.(1.9.2014)

Zajímavé, nápadité, napínavé, hltací. Bohužel ale i nedopracované, občas nepřesvědčivé, rozvleklé. Celkem ale velmi dobrá záležitost, která mě místy až Lynchovsky příjemně mrazila (a nejsem úchyl, alespoň to o sobě nevím :) ). Série ale doplatila na televizní produkci. Hlavní herec je sice očividně sympaťák, ale herecky není příliš přesvědčivý. Ostatní herci nevyčnívali příliš a hráli kvalitně (co si pamatuji). Kamera průměrná (nehledě na to, že jsem měl možnost shlédnout nesmyslně ořezanou verzi pro pocit filmovosti, který pouze rušil kompozici). Hudba byla velice šablonovitá a bez nějakých nápadů. Do situací se tedy hodila, ale že by si jí člověk zapamatoval není moc šance. Poslední (tedy třetí) díl se mi zdál již méně povedený, než první a druhý. Prostřední bych osobně označil za nejlepší. Jinak celkově zážitek potěšující a pro odlehčenější "psycho" záležitost mohu jen doporučit.(29.9.2007)

Perfektní rozjezd, skvělé a originální téma. Co víc si přát pro geniální seriál ? Nodokážu proto pochopit, jak to tvůrci dokázali tak snadno zabít. Konec seriálu je naprosto neadekvátní a nedostačující tomuto typu seriálu, pointa vyznívá do ztracena, skoro nic se nevysvětlí, naopak vyvstane ještě více otázek. Potenciál byl však obrovský, o to větší to je škoda.(26.12.2012)

Skvělý nápad, výborný rozjezd, ale jsem z toho nějaký rozpačitý. Opravdu mě točí, když se postavy chovají nelogicky a tady jsem při některých situacích koukal s otevřenou hubou. Nicméně je tu stále mnoho silných momentů a dobrých nápadů. Jen se pořád nemohu rozhodnout jestli to bylo moc krátké nebo moc dlouhé. Buď bych vyškrtal některé postavy(a spolky) a udělal z toho pořádnej film anebo tomu dal více prostoru, příběh rozvinul a udělal z toho delší serial. Takhle tu je načrtnuta spousta cest, ale málokterá má pořádné zakončení.(2.3.2009)

• - V první epizodě, kdy Miller opouští svou dceru na psychologické klinice, zazní rozhlasem volání po dr. Sonny Guptovi. Tato postava byla použita i v Kingdom Hospital Stephena Kinga. (TomikZlesa)