Epizody(3)

Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

char_t

Jak tohle mohlo zapadnout? A proč z toho neudělali pořádnej seriál s minimálně dvojnásobnou délkou? A kde se dá sehnat takovej klíč? Otázky, samé otázky... ()

pitchfork

Hned od začátku tohoto příběhu vplouváte do napínavého vyprávění, které je nejlepší nechat plynout a nerozvádět to doplňujícími otázkami na které se stejně nedozvíte odpovědi. Začíná to všechno v tajuplném pokoji, který leží kdesi u dálnice a ze kterého se ztratilo mnoho věcí s magickými schopnostmi. Nad všemi těmi věcmi má největší moc klíč, který se čirou náhodou dostane k detektivovi Millerovi, kterému mu to díky této náhodě doslova změní život z minuty na minutu. V pokoji mu totiž zmizí jeho dcera, kterou miluje nadevše. A proto musí začít riskovat a dokonce i přestoupit zákon na záchranu své dcery. Otázkou je, jestli už není pozdě. Rozuzlení se dozvíte v této tajuplné televizní minisérii, která mě překvapila svou originalitou a neokoukanými herci, kteří podali uspokojivé výkony. ()

Dimo

Velmi kvalitní minisérie, napínavá, s poutavou úvodní znělkou a hlavně se skvělým námětem. Objevování funkcí předmětů je opravdu vzrušující a ten klíček... páni, nejednou jsem si při sledování řekl, mít ho tak na jeden den. Supr, fakt supr, tento televizní počin mě nefalšovaně upoutal, i když několik zbytečně přiblblých momentů by se pro kvalitnější výsledný dojem hodilo odstranit. ()

Blaogranas

Ač je stovka oněch tajemných předmětů, seriál si vystačí s pouhými šesti díly (třemi v US verzi). A to si myslím, že je jedna z jeho předností. Maximálně napínavý počin, který se rozhodl diváka nenudit ani vteřinku. I když mě mrzí, že nevíme odkud se předměty vzaly a jak skončily některé postavy (v závěru "vylepšené"). Na celém nápadu motelového pokoje se mi líbil každý detail, ale na hereckém provedení mám dvě malé šmouhy. První je, že hlavnímu hrdinovi nebyl smutek a strach o dceru tak docela věřit, protože má tak dobrácký obličej, že z něj vyzařuje úsměv téměř každým záběrem. Druhou je, že ač ztratil dceru, okamžitě je schopen "zapomenout" a vyspat se s cizí ženskou. Jinak ale musím těžce smeknout před tím, že jsem byl totálně napjatý od první chvíle, kdy se začalo něco dít až do posledního okamžiku. A že pokoj č. 10 udržel moji zvědavost po celé své 4,5 hodiny. ()

ZsuZska

Nápad super, ale pak to nějak zamotali a zapomněli na to, že někdo u toho serialu možná přemejšlí... Naprosto souhlasim s komentářem od uživatele strougy. ()

Bird_house

Těžko hovořit, jak hodnotit tento seriál - velice pozvolný náběh a dále to nabírá na obrátkách a najednou je konec.. Tedy alespoň za předpokladu, že nebudou další díly, jak to obvykle bývá..? Hlavně, ať se z toho případně nestane marathón na osm seasons..!! ()

Al44...

Velmi zajímavá, originální a poutavá mysteriózní minisérie. Hlavní roli zde hraje hledání ztracené dcery. V tomto hlavnímu hrdinovi pomáhají tajuplné, zázračné předměty. Celkově mi to místy tematikou připomínalo Silent Hill herní sérii (bez monster). Opravdu kvalitní věc. ()

LadyEsik

Tento seriál se mi osobně moc líbil. Má jen šest dílů po 45 minutách a je takový fantasy. O neexistujícím pokoji, ze kterého pochází různé předměty, které mají nadpřirozené schopnosti. Myslím, že z tohohle tématu se dalo vytěžit mnohem víc, ale nejspíš nebude pokračovat. Je to škoda, ale aspoň se člověk nepřesytí. ()

Dovlatovka

Výbroný námět, ale tvůrci se na něj bohužel moc spoléhali. Některé momenty, scény (zastavování času, pokoj č.9) či záběry slibují mnohé, ale za chvíli se naděje zase ztrácí. Dialogy radši nekomentuju. Peter Krause taky možná nebyl nejlepší volba, stejně jako Marguliesová. kdyby se lost room roztáhl na vícedílný seriál, kde by každému předmětu byl věnován dostatečný čas, nebylo by to tak chaotické a nebyl by třeba uspěchaný závěr. takhle jen průměr, ačkoli hlavně druhá polovina druhého dílu je napínavá a dobrá. ()

Ajvngou

Dávám za 3, páč 1.-3. díl mě moc nevzaly. Především 1. díl vynikal neuvěřitelně blbými dialogy (vazal co veze v autě svýho "krutě zlýho" bosse si začnw stěžovat, jako že je unavenej a že by chtěl jít spát) + poněkud rádoby "chápavým" hlavním hrdinou. Spousta situací je scénáristy dost násilně až nelogicky dotlačena kam potřebují. Nejvíc je to vidět na postavě toho doktora co se přidá k Řádu - navíc herec hraje dost bídně. Ovšem díky nápadu tenhle seriál získává něco navíc, takže to sledujete celekem napjatí jak co proč. Jak už většina komentářů řekla, nápad na výbornou, ale potenciál nápadu zůsstal nevyužit. ()

Forty-

Som spokojny s tymto serialom. Dej mal raketove tempo, bol napinavy od zaciatku do konca. Zbytocne nepremrhali potencial a nenatahovali to (vid Prison Break) a tak to nedopadlo ako smeti ;) Som zvyknuty, ze ma pravidelne vytacaju veci ako pouzivianie PC (napr. zena pise text na klavesnici a vysledok je ze zoomne video .... tak sa clovek nenapise ani ked kompiluje C programy v Linuxe) .... Zhrnutim vsak tento serial odporucam takmer hocikomu, nieje zamerany pre nejaku skupinu divakov, naopak pokryje velku cast nenarocnych aj narocnych divakov, takze smelo do toho .... SPOILER (NECITAJTE DALEJ, AK NECHCETE VEDIET CO SA STALO) Co mi dost vadilo, bolo unahlene tempo - otec hlada dceru (alebo nejakeho clena rodiny), to sme tu mali a nie raz. Kludne to mohli autori vynechat a prerobit zapletku menej na "family" temu ktorej sme nazrati, ale viacej na mysticke objekty, ktorych bolo naozaj privela a mozno im nebola venovana dostatocna pozornost.... ()

Denila

Ale noták, tak skvělé téma na šest dílů? Proč se mi zdá, že cokoli zajímavého je točeno po trošce, kdežto jákákoli kravina má až 300 dílů? Je to škoda, rozhodně by se to dalo pořádně rozvinout. ()

Shakaar

trochu opomíjená 6 dilná miniserie je trochu takovým zjevením oproti moderním seriálům. Nedivím se že to nemá víc než 6 dílů (ikdyž po šestém jsem chtěl ještě víc), protože delší serie a větší natahovanost...to by už serie nebyla tak přitažlivá a co víc, mohlo by se to zvrhnout něčemu podobnému jako je Lost. I přes to že ledacos nebylo vysvětleno a předmětů se zde objevilo zatraceně málo (ikdyž každý měl svoje využití) tak se jedná o kvalitní serii. 4* dávám proto, že místy na díly nudí trochu...jak už jsem uvedl, předmětů je málo ale je to i tím že hlavní postava má jediný cíl a to zachránit svoji dceru a proto zde nevidíme žádné kličky, natáhnutí děje. Seriál by mohl mít v budoucnu nějaké pokračování, ale znovu říkám možná je lepší že další nemá. Ztratilo by totiž své kouzlo. ()

vikino1

Takovej netradiční sci-fi seriál s velkým potenciálem, bohužel více dílů se asi nedočkáme.... Škoda, mám tenhle styl dost rád.. ()

Moiraine

Předmětů může být klidně i stovka, tak proč jen 6 dílů? A co ten konec? Mám spoustu otázek, ale vzhledem k tomu, že už je to 6 let od vzniku a dosud se neobjevilo pokračování, tak už své odpovědi asi nedostanu. Je to škoda, protože mě to bavilo a byla jsem napnutá, jak se vše nakonec vyřeší. Navíc téma ještě není vyčerpané. Ale pořád je to asi lepší varianta, než když se seriál plouží přes sedm sérií, přitom všichni ví, že konec už měl být někdy v páté, ne-li dřív. Takže vlastně i za to má tahle mini-série u mě plus. ()

danny_21

Vynikající nápad ztraceného, kouzelného pokoje s několika šikovnými předměty sliboval výborné pokoukáníčko. Leč trochu pohřbeno místy smysl nedávající vysvětlováním, které nakonec vyústí v to, že to, proč pokoj a předměty vlastně vznikly se stejně divák nedozví. Laciný, odfláknutý konec a s vyjímkou Kevina ne příliš vhodná herecká parta, ve mně zanechala pachuť promarněného potenciálu, být to o dost temnější a propracovanější v postavách ( Kreutzfeld, Ruber, Nájemník ) a střetu Řádu vs Legie, mohla z toho být něco extra, protože mě to i přes všechny nedostatky udržovalo v napětí a to pokojové tajemno se mi líbilo, škoda - 70 % ()

kukkik

Zajímavý koncept ale přemrštěná stopáž. Ne přímo nesympatické, ale nevhodné obsazení a zub času zanechal stopy na kvalitě seriálu (this didn't age well..). Nevěrohodné herecké výkony, většina postav je chodící klišé a jejich charaktery k uzoufání ploché. Tomuhle seriálu by mnohem lépe slušela buďto podoba dvouepizody Krajních mezí (Black mirror apod.) nebo celovečeráku s adekvátním rozpočtem. Takto jen velice zdlouhavá nuda a zklamání. 2/5 ()