Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Floydie

Zklamání. Už od první honičky jsem si říkal, že je něco špatně. Foster neumí točit akční scény a tak vrcholem akce je pád z lešení z trailerů. Nová Bondovka se ovšem nemůže opřít ani o pořádný scénář, který ve své podstatě působí až komicky. Jediným plusem je opět skvělý Craig. No dobře, Kurylenko taky není jako ozdoba (hlavně nečekejte, že bude něco hrát) špatná. ()

FilmWave

Jsem v depresi. Ještě o stupínek horší než Casino. Toto už není bondovka, chybí tomu šarm a vtip. Co je horší, že jako syrový akčňák á la Bourne (tomu bych se nakonec vůbec nebránil) QoS vůbec nefunguje. Akce je průměrná, často to nedává smysl a nedrží pohromadě. ()

Axident

Hodně jsem váhal mezi 3 a 4, ostatně předem jsem skoro jistě dle ohlasů očekával, že budu zklamán. Ne, nebyl jsem se, Bond byl pro mě akorát propečený. Jistě vytknout by se dal tisíc a jedna věc, se zápletkou si scénáristé hlavu příliš nenalámali a našlo by se i nemálo vyložených kiksů a nelogičností, nemluvě o přehnaně akčním střihu na hranici snesitelnosti, o nezničitelnosti aktérů ani nemluvě. Starý pan Connery asi musí pozvedat obočí zatraceně vysoko, ale dostal jsem Craiga, který se s ničím zatraceně nesere a navzdory rozdělené obci diváků má studené charisma jako bejk, novou kočičku s ruským přízvukem, patřičně ošklivé záporňáky (mají na to nějakou světovou databázi herců s vizáží "já jsem extra padouch"? :o), nějaká ta kliky klik technika, pár záběrů od nás a hezký Aston Martin. Ale jo, já to beru. ()

Wargoo

Tak, pozreté to mám, môžem sa venovať iným filmom. Toto bol asi prvý pocit, keď som Quantum dopozeral. Nemôžem si pomôcť, ale stále mám na mysli Casino Royale Martina Campbella. A porovnávam... Úvodná scéna - 1:0 pre Casino, Bond girl - 2:0 pre Casino - sorry ľudia, ale Olga sa mi tam skrátka nehodila, hlavne nie keď držala zbraň... na to je moc , ehm, "jemná, a nešikovná" podľa mňa. Zápletka - 3:0 pre Casino - tuto to už bola taká skôr zotrvačnosť, ako osvieženie deja, Záporák - 4:0 pre Casino - Krvavé očko v Casine (Mads Mikkelsen) ma sral viac ako záporáci v Quantum. Mads bol skvelý a uveriteľný. A čo sa týka titulnej piesne, tak je to na Quantum úplny trapas, absolútne žiadna poriadna hudba a akčné cítenie z nej. To sa o Casine piesni povedať nedé... Celkovo, Quantum of solace bolo pre mňa síce veľmi pekne natočené (najmä scénka voľného pádu), ale celkovo ma viac ohúrilo Casino. 69.1338%_____ Po 2 ročnej pauze a následnej druhej projekcii zvyšujem palce nahor a dávam 76,233%, kamera bola ozaj krásna... Ale stále vyhráva Casino. :) Uvidíme čo prinesie Bond 23 ! PS: už keď tam mal tú Olgu, tak ju aspon ehm mohol... :) ()

Puol

Akčná jazda nového Bonda-hromotĺka pokračuje. Takmer žiadne odľahčenie ani humor. Akcia je slušná, ale ku konci filmu to už je poslabšie. Súhlasím s názorom, že to veľmi propomína Bourna a trochu sa tratí to Bondovské čaro. Obdobne aku u Casina ma štvú aj nepodarené úvodné titulky a blbá úvodná pieseň. Na druhú stranu treba uznať , Daniel Craig je fakt frajer a takáto póza drsňáka mu sedí. Olga Kurylenko je momentálne in, však ju vidno pomaly na každej obálke v trafike. Zhrnuté a podtrhnuté: vcelku príjemné strávených len 100min a uvidíme ako to pôjde do budúcna. ()

optimus0s

Bond pro nové tisíciletí je hodně jiný. Drsný, reálný. Osobně se nemůžu rozhodnout, jestli je lepší nebo ne. Nové pokračování je "jen" solidní akční film, žádná bondovka. Na začátku jsou akční scény dost nepřehledné, ale pak se to zlepší a závěrečná akce je fakt dobrá. Vykrádačka Bourneova Ultimáta je zde halvně vidět na začátku (honička po střechách, jízda na motorce). Bond už neni, co býval, ale neni horší. Je prostě jiný, ale pořád je sakra dobrej ()

strikeman

Jsem trochu rozpačitý. Některé momenty se mi líbily víc v Casinu, něco zase bylo lepší tady. No na Craiga, ač mi to zprvu dělalo dost velké problémy, si tak trochu začínám zvykat a pak Olga - hmmm - je fakt bondgirl k nakousnutí:-) Ale znova opakuji, co jsem již napsal v komentáři k Casinu Royale: tyhle snímky s Craigem už mají s pravými Bondovkami společné pouze jméno hlavního hrdiny (a zdůrazňuji - pouze jméno) - takže to beru jako solidní akční oddechovku s VOLUME 60%. Dodatek po druhé projekci: Tak prasácky sestříhaná akce se jen tak ... ehm, vlastně v dnešní době celkem často vidí:-( ()

PDcz

4**** body Je zajímavé číst komentáře. Co člověk to názor. Já mám taky jeden :-) Nikdy mne bondovky netáhli pro jejich naprostou přehnanost dokonale neprůstřelného a nezranitelného agenta, který po těžkých bojích odcházel s čistým smokingem. Nynější poslední 2 podání mne ale oslovili a líbí se mi. [X] Minus 1* Ale tlachání nikoho nezajímá, tak jdeme odebírat. Bylo by toho víc, ale mé vnitřní hodnotící oko to necítí na méně než 4**** body. A co nesedlo? Děj s hotelem v poušti. To bylo fakt fivný. Výbušný, hořlavý hotel.. tahle část byla dle mého objektivního a jediného správného názoru nepadnoucí ke zbytku. Blbosti s telefony a super stolem, který snad má i turbo škrabku a nanosýtko, tak to k pánovi ve smokingu patří. A ne, neodporuji si, něco z toho kultu "BOND" se mi líbí :-) Mohli by to pojmout vlažně s nadhledem, protože není o naprosté realitě, ale ani (prosím) o přílišném nadhledu alá komedie.[X] A to je tak asi vše co jsem Vám chtěl sdělit ()

agassi68

S Bondom akého si pamätám z čias Conneryho to má pramálo spoločné. A Bourne sa mi videl o hodne lepší.. Zrejme starnem :) ()

Colleague

Trošku nechápu Golfistovo plné hodnocení. Za co? Bond příde všechno vymlátí a zase odejde. Nikdo se do něj netrefí (ani z dvou metrů) zatímco on trefuje všechno i poslepu. Děj jsem tam nějak moc nenašel a napětí taky ne. Je to vlastně takové sci-fi, neboli jak vypadá postup dokonalého agenta v budoucnu. Moc bych si přál aby v posledním Bondu byl s Chuckem Norrisem, který by ho chytil za uši a vymláti z něj duši. Ať už se dou s Bondem vycpat, připadá mi to už strašně trapný a naivní. ()

sadlokan

Jedna hvězda za scénu v opeře,jedna za starou vylítanou dakotu a jedna za hození kámoše do koše.A jedna za to,že se zas objevila pořádná temná tajná organizace,která nutí lidi chlastat tím,že jim ukradne vodu!A jestli v dalším Bondovi řekne někdo slovo "VESPER!",tak vypustim BLOFELDA,sakra! ()

crha

Myslím, že když Goldfinger u mě nedostal plných 5, nemá jiný Bond šanci. Přiznám se, že Quantum of Solace jsme sledoval v trošku divném rozpoložení. Děj jsem moc nesledoval a rozeznával jsem jen kdo je hodný a kdo zlý. Vždycky mi přišlo, že přes 2 hodiny je na bondovku zbytečných (prostě nejsem fanda). Tady se ta hodina 45 naštěstí netáhne a i když akce není moc, tak celkem stojí za to. Craigovský Bond se mi líbí a kdybych měl srovnat s Casino Royale, tak vyjde zhruba nastejno, ale stopáž je tady narozdíl u jiných přiměřená. Prostě jsem chtěl u tohohle filmu vypnout a vypnul jsem, takže 74% ()

*Colorado

Rozhodně ne lepší než Casino Royale, rozhodně si to bere hodně z Bourna. Film je na Bonda trošku více komplikovaný, hlavně co se zápletky týče, takže jsem byl občas lehce dezorientovaný. Ale co snímku vytknout nemohu je stopáž a spád. I k mému překvapení z toho vychází spíše čtyři hvězdičky :) ()

Akana

Craigův styl jsem přijal. Není to samozřejmě Bond, jak jsme ho znávali, ale to se vlastně dalo říct při každé změně jeho představitele. Při srovnávání obou jeho dosavadních vystoupení ale musím dát přednost Casinu Royal a teprve teď doceňuju funkci oné pokerové pasáže. Ta totiž elegantně vylehčovala celkovou konstrukci zatímco Quantum of Solace je nabité akcí. A to takovou, jaká se dnes hojně vyskytuje a vyznačuje se extrémně rychlými střihy. Možná už prostě nestačím tempu doby, ale na mě je to kapku nepřehledné: kdo na koho střílí, kdo kde co zmáčknul, kdo do čeho vrazil, výbuchy, rány, to všecno je semleté do pár vteřin a ve výsledku na tom vlastně přestává záležet, hlavně že je na plátně šrumec. No ale budiž, já se s tím nějak srovnám. ()

Prolog

Nejhůře naspaný díl Bonda co jsem kdy viděl. Dementní dialogy! Bond už není ani trošku frajer. Je to tak trošku škoda. Žádná postava mě nezaujala natolik, že by mě nějak zajímalo, že zemře. Prokreslení postav bylo skutečně velice minimalistické. Stejně jako celý příběh. Ano, v Bolivii mají nedostatek vody kvůli zlé organizaci, která staví přehrady. Bylo mi z toho na zvracení. Celou dobu se nic neděje a celé je to takové podivně nesmyslné. Škoda...čekal jsem víc... ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter