„To Američanov nepoteší. Chceli pána Cifru. Dostali jeho telo.“ – „Ak chceli jeho dušu, mali sa porozprávať s kňazom.“ Hovorí sa, že scenár k tejto bondovke sa dosť drasticky prepisoval. Teoreticky je to na hotovom filme vidieť - je proste dosť čudný. Na strane druhej, mne to nielenže nevadilo, ale sa mi to aj páčilo a to vrátane inak dosť zvláštneho finále. Možno keby to malo 130 minút, nudil by som sa, ale hodinka a pol (bez titulkov) mi ubehla rýchlo, svižne a potešujúco. Neviem, nejde náhodou o rekordne najkratšiu bondovku v histórii? Pôsobivá akcia, fajn atmosféra, pekná výprava, dobrí herci (Craig, Dench, Wright, Amalric, Giannini, Kurylenko) a príjemne nekompromisný Bond, riadiaci sa heslom „ak mi nepovieš, pre koho pracuješ, zhodím ťa zo strechy“. Potešia tiež dobré hlášky a dialógy ("Určite ju načapovali niekde za rohom, kde do nej šťali decká." - "Preto ju zajedám čili papričkami.") a zaujímavý vzťah Bonda s M. Občas je to dosť WTF, ale paradoxne i to môže byť v konečnom efekte považované za svojské plus (len čo je najlepší Bondov kamoš zavraždený, nula nula sedmička ho s mierne zamračenou tvárou hodí do KONTAJNERA so suverénnou hláškou, že zavraždený si aj tak nikdy nepotrpel na luxus). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/193-quantum-of-solace-80-(5.1.2010)

Pořád ještě nevím, jestli nazvat váhavým střelcem Bonda nebo jeho loutkáře. Forster je silný v kramflecích, když jde o citová pnutí (scénář jimi však nečekaně šetří), ale stamilionový rozpočet a autorský dohled nad filmem jako celkem mu protéká mezi prsty. Humorným vložkám chybí styl, akční scény vypadají jako nešetrný copy&paste odjinud a celý film spíš kličkuje než postupuje vpřed, bičován nepřehledným střihem a scénářem, který se snaží vejít všude. Abych parafrázoval samotný film... nový Bond má dlouhé prsty, ale nikde nezanechá výraznější otisky. V kontrastu se špičkovým řemeslem od Martina Campbella je to zklamání, Quantum postrádá jak sošné tělo, tak zajímavou duši. Nad vodou ho drží jen osvědčená značka a příslib do budoucna. Samotnému Craigovi se totiž proti všem mým výčitkám plave neskutečně lehce. Držím mu palce, ale nahoru je tentokrát dávám jen hodně opatrně.(23.10.2008)

Je to Bond, není to Bond? Od dob Daniela Craiga mám s tímhle poněkud problém. Casino Royale omlouvala ta "před-bondovskost", posunutí příběhu před všechny dosud natočené bondovky, kdy nám producenti chtěli vysvětlit "proč je Bond dnes takový, jaký je". Takové bylo Casino Royale a jako takové ho respektuji. Jenže v Quantum of Solace už jsem očekávala toho známého silně ironického sexistického chlapa v saku. Ten se ale ani tentokrát tak nějak nedostavil. Většinu filmu se Craig promenáduje v obyčejných šatech, když už si na sebe vezme sako, spíše než kravatou ho doplní dírami nebo prachem z Jižní Ameriky. Když sedí v baru, neví sám pořádně, co pije, na nějakou vodku martini může divák zapomenout stejně jako na tradiční představovací se formulku "Bond, James Bond". Z nových bondovek vyšuměly i dvě postavy známé už od dob Conneryho, bez kterých jsem si dříve nedokázala správnou bondovku představit, tedy sekretářka Moneypenny a vynálezce Q. Zabití Flemingova žánru? Možná, je tam totiž stále něco, takové malinké detaily, které mě upozorňují na to, že sleduji nejznámějšího agenta Jejího Veličenstva. Třeba když si na Bondově vizitce může divák přečíst název Universal Exports nebo když na pokoji najde nahou ženu potřenou ropou, která by jako odkazovala na Goldfingera. James Bond jako by vstupoval do nové generace, pro běžného diváka to nebude mít s bondovkou moc společného, fanoušek několik společných znaků pořád objeví. Je to dobře, nebo špatně? Je to bondovka, nebo není? Nedokážu posoudit. Jakožto akční film s lehce psychologickým podtextem ale hodnotím čtyřmi hvězdičkami.(8.11.2008)

Jediným problémem jinak skvostného akčňáku je, že to není bondovka; ani trochu. Což fanoušky nula-nula-sedmičky možná naštve, ale vzhledem k tomu, že patřím k těm, kteří na té postavě nelpí, tak mi nic nebránilo si to parádně užít. Poprvé od Srdečných pozdravů z Ruska. To co si Marc Forster dovolí v rámci komerčního blockbusteru je nejen sympatické, ale v nejednom momentu až obdivuhodné. Akční scény jsou nápadité a fantasticky sestříhané. A co je na dvaadvacáté bondovce nejlepší? No, budu se již opakovat, ale ten prostý fakt, že to není bondovka, ale "pouze" strhující přímočarý akční thriller s konečně zajímavým nejednorozměrným hrdinou s vizáží nasrané gorily v obleku.(6.11.2008)

Postava 007-čky nikdy nepatřila k těm, které bych musel mít na plakátu nad postelí a uměl vyjmenovat proporce všech žen, které mu prošly postelí. Přesto jsem vždy oceňoval, jak umí být ‚trendy‘ nejen v oblasti oblékání, ale i filmařské. Současnosti vládnou naspídování bijci, kteří problémy řeší elegancí buldozeru a přesně tuhle škatulku si musel uzmout James Bond též. Povedlo se mu to náramně. Sic se dá polemizovat nad tím, nakolik by děj ustál na vlastních nohou bez předchozího pokerového nakopnutí, ale Marc Forster jde mnohem dále. Otřepaná blockbusterová pravidla jsou bořena jedna radost, postavy se chovají nevyzpytatelně a i samotný hrdina pendluje na hranici, kde se potkává dobro se zlem natolik těsné, že je těžké rozeznat, které z nich má zrovna v jeho konání navrch. Craig skvělý, rozervané emoce i chladné rvačky zvládá bez mrknutí oka, z Amalricova záporáka sálá respekt a Olga je elegantním doplňkem, který úlohu plní na jedničku. Forsterova práce evidentně nesedí každému, ale když čtu nadávky o artu, nevěřícně kroutím hlavou a směle pasuji Quantum of Solace do osobní topky.(11.11.2008)

• - V den padesátého výročí uvedení filmu Dr. No (1962) do kin, tedy v pátek dne 5. října 2012, se v aukční síni Christie's konala charitativní aukce, na které se prodal automobil Jamese Bonda (Daniel Craig) Aston Martin DBS V12 za 241 000 liber. (JoranProvenzano)

• - Podle odborné studie jsou filmy s Bondem čím dál násilnější. Od první bondovky Dr. No (1962) do posledního zkoumaného filmu, jímž byl právě Quantum of Solace, se počet násilností více než zdvojnásobil ze 109 na 250. Do studie se nezapočítávají triviality jako "facy", naopak jde o rány pěstí, kopání či použití zbraně. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Pôvodne sa uvažovalo, že v úvodnej sekvencii sa použije Ford GT. (Greenpeacak)