Šel jsem na Bonda, koukal jsem se na Bonda, ale Bonda jsem neviděl. Jednoznačně nejhorší Bond z celé serie. Bonda vždycky zdobil přímý nekomplikovaný tah na bránu, vždycky i v případě, že akčnil až na měsíci. A co z toho udělali teď ? Nesmysl plný zbytečných zápletek a složitostí. A další výtky pokračujou. Akční scény ve filmu stojí za vyliž prdel. Ano, roztřeste kameru a střihejte jak smyslu zbavený, to je ono, jenom nechápu, jak si tu akční scénu někdo může vychutnat, když je točená jakoby z pozice pronásledovaného nebo pronásledovatele. Kam běží, jakým stylem zdolává překážky, proč nejsou v zaběru obě auta jak se k sobě přibližují, proč nevidím blížící se překážky ? Proč nevidím při osobním soubojích oba soupeře a jejich pohyb těla ? Proč mám mít pocit jako že se peru já, nebo sleduju přímý přenos bitky či honičky ? Já na to seru, já jdu na film, až se budu chtít porvat já, tak se porvu, až budu chtít sledovat přímý přenos, kouknu se na kabelovce na realný zásahy policajtů proti zločincům. Marc Forster je jeden z nejtalentovanějších režiserů o tom žádná, ale kdyby místo akčních scén zařadil barevný monoskop nic by se nestalo. Bohužel průsery pokračovaly. Olga Kurylenko v porovnání s předchozí bondgirl, Evou Green, prohrává na všech frontách. Po herecké stránce je to u ní spíše na výsměch a při vzpomínce na okouzlující charismaticky svůdnou Evu Green, vypadá královna opalování Olga Kurylenko jako tuctová cikánka z Chánova. Nevadí mě, že ve filmu se netřepe s chlastem, Bond se nepředstaví a Q i jeho vynálezy jsou zmizelý, vadí mě, že s Bonda vyprchala archa stylovosti a zůstal z něj jen špatný akční film. Marc Forster pohřbil bondovost. Nehrát v tom Dan Craig a nebýt M šoupnul bych QoS klidně odpad. Stačí si vzpomenout na všechny ty trapnosti, včetně hlavního zaporáka, kterej s výrazem zkouřenýho jezevčíka, plácal takový nesmysly, že jim ani on sám nevěřil a mám zkaženej celej den. 30.4. DODATEK : Filmu jsem dal ještě jednu šanci a potvrdila se teorie uživatele Sonnery , že filmu překvapivě mnohem více sluší TV než kino. Větší srozumitelnost jak dějová tak v akčních scénách. To je můj důvod pro jednohvězdičkový posun směrem nahoru.(13.11.2008)

Soundtrack David Arnold: 1. Time To Get Out ,2. The Palio ,3. Inside Man ,4. Bond In Haiti ,5. Somebody Wants To Kill You ,6. Greene & Camille ,7. Pursuit At Port Au Prince ,8. No Interest In Dominic Greene ,9. Night At The Opera ,10. Restrict Bond's Movements ,11. Talamone ,12. What's Keeping You Awake ,13. Bolivian Taxi Ride ,14. Field Trip ,15. Forgive Yourself ,16. DC3 ,17. Target Terminated ,18. Camille's Story ,19. Oil Fields ,20. Have You Ever Killed Someone? ,21. Perla De Las Dunas ,22. The Dead Don't Care About Vengeance ,23. I Never Left ,24. Another Way To Die,(14.5.2011)

Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil ....(30.11.2008)

„To Američanov nepoteší. Chceli pána Cifru. Dostali jeho telo.“ – „Ak chceli jeho dušu, mali sa porozprávať s kňazom.“ Hovorí sa, že scenár k tejto bondovke sa dosť drasticky prepisoval. Teoreticky je to na hotovom filme vidieť - je proste dosť čudný. Na strane druhej, mne to nielenže nevadilo, ale sa mi to aj páčilo a to vrátane inak dosť zvláštneho finále. Možno keby to malo 130 minút, nudil by som sa, ale hodinka a pol (bez titulkov) mi ubehla rýchlo, svižne a potešujúco. Neviem, nejde náhodou o rekordne najkratšiu bondovku v histórii? Pôsobivá akcia, fajn atmosféra, pekná výprava, dobrí herci (Craig, Dench, Wright, Amalric, Giannini, Kurylenko) a príjemne nekompromisný Bond, riadiaci sa heslom „ak mi nepovieš, pre koho pracuješ, zhodím ťa zo strechy“. Potešia tiež dobré hlášky a dialógy ("Určite ju načapovali niekde za rohom, kde do nej šťali decká." - "Preto ju zajedám čili papričkami.") a zaujímavý vzťah Bonda s M. Občas je to dosť WTF, ale paradoxne i to môže byť v konečnom efekte považované za svojské plus (len čo je najlepší Bondov kamoš zavraždený, nula nula sedmička ho s mierne zamračenou tvárou hodí do KONTAJNERA s brutálnou hláškou, že zavraždený si aj tak nikdy nepotrpel na luxus). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/193-quantum-of-solace-80-(5.1.2010)

• monolog

Tento film jsem viděl už dvakrát. Poprvé to bylo proto, že jsem chtěl vědět, jak Craig na Bonda sedí (a musím říct, že jak prdel na hrnec). Podruhé to bylo proto, že jsem zapomněl, že jsem na to už koukal. Dokonce jsem si nepamatoval ani o čem to bylo nebo kdo další tam hrál (a to je špatný, protože jsem to viděl v rozmezí půl roku). Existuje lepší důkaz, že mě to naprosto ničím nezaujalo? Asi bych nějaký pádnější i já sám hledal marně...(16.7.2010)

• - Vo filme bola využívaná kamera v tvare periskopu, a teda sa mohla otáčať o 360 stupňov. (Greenpeacak)

• - Přijmení agentky Fieldsové (Gemma Arterton) vzniklo podle písničky skupiny Beatles "Strawberry Fields Forever". (Ozo)

• - Scény v amfiteátru, kde Bond objeví Greena na operním představení, se účastnilo 1000 komparsistů ve večerních šatech a smokinzích. (kapsomut)