Dávám sice podobně jako u Casina Royale 4*, ale jinak je QOS tak o 10-15% níže.... Kratší stopáž sice Bondovi prospěla, ale spolu s vytracenými minutami jako by se vytratila i některá z pozitiv předešlého dílu. Akčnost zůstala, ale spoustu jí "obstaral" jen střih ve stylu "žádný záběr nesmí trvat vteřinu", což místy působilo na obrazovce (ano, je to tak, do kina už prakticky 4 roky nechodím... :-(( ) poněkud zmatek. Craig opět dobrý, musím říci, že "jeho" bondovky jakoby vyvětraly trochu zatuchliny, která se za ta desetiletí nasbírala a tempo snímků se pohybuje už bezmála za hranicí šestého převodového stupně Jamesova Aston Martina. Ale to "protřepat, nemíchat" mi tam přeci jen trochu chybělo.(6.8.2010)

• Malarkey

Na novýho Jamese Bonda jsem se těšil, hodně těšil, protože po Casino Royale jsem byl docela překvapenej, že existuje Bondovka, která se bude líbit i mě, no a samotný Daniel Craig začaroval do postavy něco, co mi do Casina sedlo a já se bavil tak moc, že jsem se na konci nemohl dočkat dalšího dílu, což jsem možná trošku přepískl, protože Quantum of Solace není vůbec tak zábavná jako dřívější bondovky, které mě tolik nebavili, ale zase občas pobavili, ale co je horší, tak není ani tak realistická jako Casino Royale, a to na ní hodně mrzelo. Začátek akcí nešetří a rozdává ji na všechny strany, ale později, nebo spíš už po samotné chvilce přestává mít tak objemné tempo a nedokázal jsem se u ní bavit. Olga Kurylenko není ta pravá Bondgirl, a když nesedne Bondgirl, tak je půlka filmu v prdeli. Ta to mimochodem posrala už i po boku Maxe Payna, takže jí v lásce dvakrát zrovna nemám, no a ačkoliv titulní skladba se opravdu hodně povedla, hodlám tvrdit, že to je asi tak jediná věc, která se na tomto bondovi opravdu povedla, a to je docela škoda, docela veliká škoda. Fakt je, že Quantum of Solace nepřináší před premiérou nic zásadního, netočila se u nás, nejezdí tam modré Oktávky s nápisem Policija a ani tam není ultimátní crash, který už v ukázkách Casino Royale dokázal nabudit tak, že na tu scénu nedokážu zapomenout ani teď, krom toho je v Casinu více scén na které nedokážu jen tak zapomenout, no a v tomhle filmu bych nejradši zapomněl na celý film. Je tam tolik aspektů, které tomuto dílu nesedlo, tolik bodů, které v tomto dílu chybí, že srovnat tehle film jinak než s předchozím nejde, ačkoliv bych nechtěl, nedá se to. Quantum of Solace je Bondovka, která má asi nejhůře natočenou akci za hodně dlouhou dobu, ale k tomu jí chybí tolik věcí, k tomu, aby mohla být alespoň zábavná, že se nedivím, že má takové hodnocení jaké má.(29.12.2008)

Vlastně téměř totéž co Casino Royale, ovšem s tim rozdílem, že je to daleko záživnější a možná i zábavnější díky daleko kratší stopáži a místo nic moc Evy Green je tu bohyně Olga Kurylenko a mírně se vylepšil i děj, i když opět trošku hapruje, ale ne nijak extrémně. Jinak samozřejmě zůstala absolutně famózní akce, kdy zejména začáteční Bondův útěk přes střechy je neskutečně úžasně adrenalinově natočenej i nasnímanej, ostatně i všechna další akce v Quantum of Solace naprosto bere dech a Craig to tam řeže hlava nehlava, jak mu zrovna kdo přijde pod ruku a s nikým se zrovna moc nemazlí, obvykle tam dotyčnýho seřeže jak prase, nicméně s timhle Bondovým-Craigovým drsným lookem souvisí i jeden malej neduch oproti předchozím dílům a to, že prostě nepůsobí elegantně a mě osobně i trošku scházely Brosnanovy hlášky, nicméně i přesto si začínám Craiga v roli Bonda oblibovat čim dál víc. Jedinej vetší černej puntík si to u mě vysloužilo akorát za nemastnýho neslanýho záporáka, kterej ja tak akorát pro srandu, jinak sem si dvaadvacatýho Bonda užil(2.12.2008)

Hodně jiné, ale velmi stimulující v tom, jak se "nový Bond" vyrovnává s filmovou historií. (8-9/10) Zvláštní je, že se nikdo nepozastavuje nad tím, že Casino Royale je o tom, kterak jakýsi James Bond k 007 přišel a tudíž si jej Craig může hrát jak a tvůrci zpodobovat jak chtějí, bez ohledu na své předchůdce. //Něco jiného jen to ASI u Indiany Jonese, který je ZATÍM příliš svázán s jednou tváří (ale třeba nám to jednou po reloadu ani nepřijde) a nikdy se do něj výrazně nepromítal kontext "okolního světa."// Bonda hraje každých pár filmů někdo jiný, diváci na to museli přistoupit hned od začátku, a podle fňukání tradicionalistů, že Craigův Bond není jako ti předchozí, i přistoupili. Bondovská série je v "permanentní přestavbě." Nebo je snad Daltonův Bond stejný jako Mooreův? Není. A přitom je to stále Bond. Filmoví Bondové nikdy nereflektují, jestli jsou první nebo patnáctí, každý díl se odehrává "teď a tady." Vzniká maximálně jakýsi mikrosvět v rámci účinkování jednoho představitele. Tvůrci také pro tajné služby nevytváří žádnou mytologii "pro 007 hledáme jen muže, kteří se jmenují James Bond." Každopádně výtkám těch, kterým se líbilo Casino Royale a nelíbilo Quantum celkem rozumím...(6.11.2008)

Et tu, Marcu? Quantum of Solace je apendix, slepé střevo, které nemá v bondovském těle prakticky žádný význam. Dovršení oné Vespeřiny linie mohlo být v následující bondovce vyřešeno za deset minut a místo parazitismu na Casinu Royale mohl být agent Jejího Veličenstva vyslán na další misi. Ono hnutí mysli by stejně dobře vyjadřoval dialog mezi M a Bondem, popřípadě mimické schopnosti Daniela Craiga. Nebudu ale kritizovat QoS za to, čím není a čím být mohlo, ale za to, čím (bohužel) je. Laciná a /dle rozpočtu předražená/ kopírka bourneovské roztěkanosti se mi začala zajídat po patnácti minutách, řídký příběh s mnoha slepými odbočkami chvíli poté. Neházela bych vinu na Forstera, protože v interiérových scénách a dialozích mu to klape- postavy, zejména M a Bond si bezchybně nahrávají a jejich herecké výkony chrání QoS před trapasem. Zamrzí pouze rozplizlý záporák i uměle dosazené figury obou rádoby bond-girls, které navíc paradoxně nesplnily svou zásadní úlohu : dodat bondovce elegantní sexuální scénu. Pochopitelně jde čistě o můj divácký přístup. Nepochybuji, že někoho baví mrkat mezi makrodetaily, nervózním chaotickým střihem a tipovat, která končetina patří komu a který akrobatický prvek jsme v tom mžiku právě viděli, ale tohle patří k figurám tzv. real-agentům typu Bournea. Subjektivizace Bondovi nepochybně uškodila. Jde o postavu, jejíž virtualitu a surreálnost si uvědomuje v mnoha náznacích sama postava, sochu na piedestalu, kterou by se chtěl divák stát, ale s níž se neidentifikuje. Forster se poněkud lehkovážně zbavil všech bondovských hračiček a serepetiček, jimiž je tradičně ověšen a které mu přidávají na onom supermanském obalu, ale nepřidal nic nového, psychologická paleta se od CR rozhodně nerozšířila a o eye-candy záběrech typu honička na Madagaskaru nebo suchých hláškách typu You noticed si můžeme nechat jen zdát. Za jediný Forsterův přínos považuji místy nekorektní politické aktualizace, které dávají Bondovi a především M úlohu jakési vtipného glosátora světového pořádku. Za největší provinění ovšem považuji to, že film s takovou hustotou honiček se prakticky nepohne z místa a navzdory omezené stopáži nudí místy zcela neomezeně. James Bond už přežil nebezpečnější zabijáky, zrádnější situace a horší filmy. Jeho nesmrtelnost, Craigova bravurnost a campbellovský um mi dávají to minimální množství útěchy. 60% P.S. Napodruhé lehounké zlepšení: líbí se mi prolínačky, Tosca, zvířátka na každém rohu a důraz na irelevantní detaily. A Craig je Bůh. I v průměrném nebi.(7.11.2008)

• - Ve štábu se prý šíří šuškanda, že za všechny nehody prý nemůže jen pouhá náhoda, ale zvolené datum 31.10., kdy je svátek strašidel Halloween. Filmařům prý nabídl pomoc i senzibil. (Stegr)

• - Loď, kterou ukradne Bond (Daniel Craig) v přístavu v první části filmu, se jmenuje "Gardien des Etoiles" - strážce hvězd. (tomas.sulc.7)

• - V den padesátého výročí uvedení filmu Dr. No (1962) do kin, tedy v pátek dne 5. října 2012, se v aukční síni Christie's konala charitativní aukce, na které se prodal automobil Jamese Bonda (Daniel Craig) Aston Martin DBS V12 za 241 000 liber. (JoranProvenzano)