"Bonde, ocenila bych, kdybyste přestal zabíjet všechny případné informátory." Tak to mi na Bondovi vadí ze všeho nejmíň. Mnohem horší je skutečnost, že se tak nějak neumí správně představit, neumí si stylově objednat správný nápoj a protože tentokrát bojuje na vlastní pěst, tak mu Q nenamontoval raketoplán do vteřinové ručičky hodinek. Takhle prostě nevypadá klasický Bond a já jsem na klasiku zvyklý. Na druhou stranu dámy v jeho náruči stále systematicky vlhnou, hlášku také občas utrousí a pokud vyrazí na projížďku autem (lodí, letadlem), tak za ním okamžitě hbitě vyráží útočné motorky (čluny, stíhačky). To už mi připadá povědomé. Přesto bych asi tento film hodnotil lépe, kdyby se hlavní hrdina jmenoval nějak jinak a nestavěl mě do zlehka trapné situace, při které svého starého kamaráda příliš nepoznávám.(31.1.2018)

„To Američanov nepoteší. Chceli pána Cifru. Dostali jeho telo.“ – „Ak chceli jeho dušu, mali sa porozprávať s kňazom.“ Hovorí sa, že scenár k tejto bondovke sa dosť drasticky prepisoval. Teoreticky je to na hotovom filme vidieť - je proste dosť čudný. Na strane druhej, mne to nielenže nevadilo, ale sa mi to aj páčilo a to vrátane inak dosť zvláštneho finále. Možno keby to malo 130 minút, nudil by som sa, ale hodinka a pol (bez titulkov) mi ubehla rýchlo, svižne a potešujúco. Neviem, nejde náhodou o rekordne najkratšiu bondovku v histórii? Pôsobivá akcia, fajn atmosféra, pekná výprava, dobrí herci (Craig, Dench, Wright, Amalric, Giannini, Kurylenko) a príjemne nekompromisný Bond, riadiaci sa heslom „ak mi nepovieš, pre koho pracuješ, zhodím ťa zo strechy“. Potešia tiež dobré hlášky a dialógy ("Určite ju načapovali niekde za rohom, kde do nej šťali decká." - "Preto ju zajedám čili papričkami.") a zaujímavý vzťah Bonda s M. Občas je to dosť WTF, ale paradoxne i to môže byť v konečnom efekte považované za svojské plus (len čo je najlepší Bondov kamoš zavraždený, nula nula sedmička ho s mierne zamračenou tvárou hodí do KONTAJNERA so suverénnou hláškou, že zavraždený si aj tak nikdy nepotrpel na luxus). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/193-quantum-of-solace-80-(5.1.2010)

Bond is running wild. Výtky ke Casinu zůstávají, ale tváří v tvář Quantu na ně vlastně ani myslet nechci. Scénář se posouvá do klasičtější roviny, Jamesovo citové váhání je o dvě třídy věrohodnější, v akci si bezmezně libuji a hlavně Daniel Craig ztrácí look burana, který dostal povolení zabíjet a chová se jako slon v porcelánu. Bond totiž zabíjí pořád, ale se stylem, s elegancí a nutno říct, že i s určitým provinilým potěšením. Bondgirl (tedy ta klasická) je tu krátce, ale přesně tak, jak by být měla. Krásná, lehce protivná, ale v důsledcích Jamesova smrtícího šarmu i bezmocná. To Camille je v Olžině podání rovnocenným partnerem a právě díky své strohosti překonává dvojznačnou postavu Vesper ve všech směrech. A proto Bond nebrečí, proto ho ani nenapadne, že by odešel od MI6 a proto ho tentokrát musím hodnotit nejvýše. Protože Forster a spol. dokážou těsně po odhalení hlavní skupiny záporáků přijít s tak dokonalou scénou, jakou je Tosca. Chápu, že s Casinem už bude Quantum tvořit nedělitelný celek, ale pro mě perfektně funguje i takhle. Klasika je zpátky v té nejslušivější podobě.(11.11.2008)

Bondovka č.22 akčnější, ale výrazně hůře zrežírovaná a s horším scénářem než Casino Royale, na které se snažila volně navázat. Navíc je v Kvantu útěchy plno logických nesmyslů, např. že nikdo v celé Bolívii si nevšimnul budování obrovských podzemních přehrad v poušti, aby mohli z chudáků v chatrčích vymámit dvojnásobné vodné, nebo stvrzení takovéhoto vodného podpisem ještě nenastoupivšího diktátora. Mnohé akční scény jsou navíc odfláknuté, nevěrohodné až neprofesionální. Ještě že ty holky zůstaly hezké. Trailery: http://www.csfd.cz/film/226775-quantum-of-solace/videa/(15.12.2009)

Tohle není Jim Beam... eh, James Bond. Alespoň ne v tom hávu alá Casino Royale. Změna režiséra je markantní a QoS na to bohužel doplácí, alespoň co se akčních scén týče. Co naplat, že záběry, ať už z úvodní automobilové naháněčky, z poskakování po střechách domů nebo z vodních hrátek u přístaviště, jsou mimořádně luxusní, když si je nelze vychutnat v celé jejich kráse. Střih je rychlejší než mluva Chrise Tuckera. Tím se dostávám k faktu, že QoS nemá žádnou scénu, která by mi utkvěla, kterou bych si přehrával, pamatoval a vyzdvihoval. Casinem prosprintoval Foucan s Bondem v závěsu a dodnes si celou scénu přesně vybavuji (a opravdu si jí nepouštím denně čtrnáctkrát). Jakou scénu si mám odnést zarámovanou odsud, když mi z nich střihač nadělá puzzle?? Jediná postřehnutelná bitka je ta z úvodu v pokoji 325, ta má grády. Bond působí stejně jako (zatím) poslední Bourne jako totální šrotovací mašina, malinko už chytá terminátorovský likvidační odér. Daniel Craig však nadále potvrzuje statut nejlepšího Bonda. Mathieu Amalric charizmatický, Kurylenko a Arterton oku lahodící, jinak nic, titulkový song pro mě naprosto skvělý. Tak obří rozpočet bych si představoval zužitkovat chytřeji, víc takových fines viz prohlížení fotografií, údajů a zjišťování informací v úvodu. No, celkově zklamání, protože Forster mě předtím dovedl vždy okouzlit. Ne tolik redbullů před stříháním! 230 miliónů dolarů(rozpočet)/576 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/58 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(12.11.2008)

• - Ve scéně, kdy James Bond (Daniel Craig) obírá Afroameričana, který jej v předchozí scéně pronásleduje, o motorku, udeří do plynu na motorce, aby motorka vystartovala a shodila pronásledovatele. Bond ovšem udeří do levé strany řidítek, kdežto na motorce se plyn nachází na pravé straně řidítek. (8Dandee)

• - Akčné scény na strechách boli natáčané priamo na strechách v meste Sienese, pretože to bolo lacnejšie ako keby ich museli natáčať v štúdiách. (Greenpeacak)

• - V Panamě prý filmaře okradli. (Stegr)