Dávám sice podobně jako u Casina Royale 4*, ale jinak je QOS tak o 10-15% níže.... Kratší stopáž sice Bondovi prospěla, ale spolu s vytracenými minutami jako by se vytratila i některá z pozitiv předešlého dílu. Akčnost zůstala, ale spoustu jí "obstaral" jen střih ve stylu "žádný záběr nesmí trvat vteřinu", což místy působilo na obrazovce (ano, je to tak, do kina už prakticky 4 roky nechodím... :-(( ) poněkud zmatek. Craig opět dobrý, musím říci, že "jeho" bondovky jakoby vyvětraly trochu zatuchliny, která se za ta desetiletí nasbírala a tempo snímků se pohybuje už bezmála za hranicí šestého převodového stupně Jamesova Aston Martina. Ale to "protřepat, nemíchat" mi tam přeci jen trochu chybělo.(6.8.2010)

Nechapu, proc tady na to vsichni nadavaj, jiste, Forster neni akcni reziser, takze akce v jeho podani je lehce neprehledna a ne tak cool a realisticka jako v pripade Casina Royale, jenze oproti Casinu tu ta akce aspon je a ja se bavil daleko vic. Dej se nesere s nakym vysvetlovanim, takze je to misty zmateny, ale srat na to, furt se neco deje, spousta honicek, spousta prestrelek a par slusnejch napadu. Craig neni Bond ani nahodou, ale akci zvlada na vybornou a de mu u toho i celkem slusne hrat, Olga ukazuje, ze ma na vic, nez jen chodit ve spodnim pradle a tvarit se sexy a film ma naprosto dostacujicich 100 minut. Akorat ten zaporak je trapackej, takova slabsi verze Mikkelsena. Takze celkove, jako bondovka to furt nevypada, ale akce je dostatek, dej nema skoro zadny nudny mista a ja se slusne bavil.(22.1.2009)

Vlastně téměř totéž co Casino Royale, ovšem s tim rozdílem, že je to daleko záživnější a možná i zábavnější díky daleko kratší stopáži a místo nic moc Evy Green je tu bohyně Olga Kurylenko a mírně se vylepšil i děj, i když opět trošku hapruje, ale ne nijak extrémně. Jinak samozřejmě zůstala absolutně famózní akce, kdy zejména začáteční Bondův útěk přes střechy je neskutečně úžasně adrenalinově natočenej i nasnímanej, ostatně i všechna další akce v Quantum of Solace naprosto bere dech a Craig to tam řeže hlava nehlava, jak mu zrovna kdo přijde pod ruku a s nikým se zrovna moc nemazlí, obvykle tam dotyčnýho seřeže jak prase, nicméně s timhle Bondovým-Craigovým drsným lookem souvisí i jeden malej neduch oproti předchozím dílům a to, že prostě nepůsobí elegantně a mě osobně i trošku scházely Brosnanovy hlášky, nicméně i přesto si začínám Craiga v roli Bonda oblibovat čim dál víc. Jedinej vetší černej puntík si to u mě vysloužilo akorát za nemastnýho neslanýho záporáka, kterej ja tak akorát pro srandu, jinak sem si dvaadvacatýho Bonda užil(2.12.2008)

James Bond tentokrát v bourneovském hávu. Když akce, tak dva záběry za sekudu. Začátek filmu opravdu ve velkém stylu, leč s časem se vysoká laťka vytrácí. Nicméně Craigovi začínám přicházet na chuť. A stejně tak i tomuto modernímu Bondovi jakožto sérii obecně dosti přeceněné.(5.9.2009)

• monolog

Tento film jsem viděl už dvakrát. Poprvé to bylo proto, že jsem chtěl vědět, jak Craig na Bonda sedí (a musím říct, že jak prdel na hrnec). Podruhé to bylo proto, že jsem zapomněl, že jsem na to už koukal. Dokonce jsem si nepamatoval ani o čem to bylo nebo kdo další tam hrál (a to je špatný, protože jsem to viděl v rozmezí půl roku). Existuje lepší důkaz, že mě to naprosto ničím nezaujalo? Asi bych nějaký pádnější i já sám hledal marně...(16.7.2010)

• - Ve štábu se prý šíří šuškanda, že za všechny nehody prý nemůže jen pouhá náhoda, ale zvolené datum 31.10., kdy je svátek strašidel Halloween. Filmařům prý nabídl pomoc i senzibil. (Stegr)

• - Keď sa Daniel Craig (James Bond) dopočul o scéne, v ktorej bude padať voľným pádom, nechcel aby bol zavesený na lanách, a aby naňho fúkal silný ventilátor. Počas natáčania nosil Craig a Olga Kurylenko (Camilla) vetru odolné kontaktné šošovky, ktoré im umožňovali otvárať oči počas padania. Z bezpečnostných dôvodov netrvalo ich natáčanie nikdy viac ako tridsať sekúnd. (Greenpeacak)

• - Spoiler: Herečka Olga Kurylenko, která hraje roli Camilie, je první bondgirl, která nemá s Bondem milostný poměr. (kapsomut)