Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Jediným problémem jinak skvostného akčňáku je, že to není bondovka; ani trochu. Což fanoušky nula-nula-sedmičky možná naštve, ale vzhledem k tomu, že patřím k těm, kteří na té postavě nelpí, tak mi nic nebránilo si to parádně užít. Poprvé od Srdečných pozdravů z Ruska. To co si Marc Forster dovolí v rámci komerčního blockbusteru je nejen sympatické, ale v nejednom momentu až obdivuhodné. Akční scény jsou nápadité a fantasticky sestříhané. A co je na dvaadvacáté bondovce nejlepší? No, budu se již opakovat, ale ten prostý fakt, že to není bondovka, ale "pouze" strhující přímočarý akční thriller s konečně zajímavým nejednorozměrným hrdinou s vizáží nasrané gorily v obleku.(6.11.2008)

 • imf
  ***

  Pořád ještě nevím, jestli nazvat váhavým střelcem Bonda nebo jeho loutkáře. Forster je silný v kramflecích, když jde o citová pnutí (scénář jimi však nečekaně šetří), ale stamilionový rozpočet a autorský dohled nad filmem jako celkem mu protéká mezi prsty. Humorným vložkám chybí styl, akční scény vypadají jako nešetrný copy&paste odjinud a celý film spíš kličkuje než postupuje vpřed, bičován nepřehledným střihem a scénářem, který se snaží vejít všude. Abych parafrázoval samotný film... nový Bond má dlouhé prsty, ale nikde nezanechá výraznější otisky. V kontrastu se špičkovým řemeslem od Martina Campbella je to zklamání, Quantum postrádá jak sošné tělo, tak zajímavou duši. Nad vodou ho drží jen osvědčená značka a příslib do budoucna. Samotnému Craigovi se totiž proti všem mým výčitkám plave neskutečně lehce. Držím mu palce, ale nahoru je tentokrát dávám jen hodně opatrně.(23.10.2008)

 • golfista
  *****

  Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil ....(30.11.2008)

 • Bluntman
  *****

  Narace se vyprázdňuje spolu s Bondovým nitrem, ze série se stává definitivně seriál... QUANTUM OF SOLACE je vrcholnou ukázkou "kinematografie atrakcí". A nebo, ještě lépe - prvním krokem "kinematografie abstrakcí". Víc se nesluší na poli komentáře vyzrazovat, protože potěšení pramení především z přijetí konceptu a obeznámeností s bondovskou mytologií: http://hobituvblog.blogspot.com/2008/11/quantum-of-critique.html(6.11.2008)

 • POMO
  ***

  22. bondovka mala byť pomstou hnaný, dravý, až zúrivý dojazd Casina Royale - zo scenára a jeho exponácie 007ičky to doslova kričí. A producenti ju zverili artovému režiserovi, ktorý Casinu Royale amputoval všetky silné končatiny a miesto nich naaranžoval kvetinky. Niet tu skvelej akcie, niet bondovského auta, štýlových úvodných titulkov ani zaujímavých lokalít, a záporáci akoby vypadli z Pasoliniho filmu. Jediné, čo robí Quantum of Solace bondovkou, čo ho drží po kope, a čo filmu zaisťuje tretiu hviezdičku v mojom hodnotení, je stále výborný Daniel Craig (Olga je príjemná, ale stále je to iba ženské křoví v bondovskom svete). Po veľmi dlhom čase prvá bondovka, ktorá mi NEnavodila ten pocit hrdinského nabudenia, aký som mával po akčných filmoch čoby malý chlapec.(3.11.2008)

 • - V roce 1997 vyměnil James Bond v Zítřek nikdy neumírá svůj Walther PPK za novější Walther P99. Po 12ti letech se James Bond vrátil zpět k Waltheru PPK. (JohnSmith)

 • - Pyrotechnický tým a tým speciálních efektů zinscenoval 54 řízených výbuchů. (kapsomut)

 • - Aston Martin Jamesa Bonda (Daniel Craig) má poznávaciu značku 72 GH3LD. (marciano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace