Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil ....(30.11.2008)

Řekl bych, že tradiční popíjení ´Martini´ je u nového Bonda asi už přežitek, Daniela Craiga bych tipoval tak na nějaký energetický nápoj.____Když jsme vyšli z kina, kamarád to glosoval slovy: „Člověče, nespletli jsme se? Nebyli jsme náhodou na Hulkovi?“ Nespletli, ale je fakt, že bondovská ležérnost, elegance, důvtip, nadhled a typické ironické glosy šly se sveřepým Craigem asi nadlouho do háje. Zvířecím ekvivalentem řečeno, Bond byl vždycky u mě něco jako vlčák pohodář (s vyjímkou Daltona), zatímco Craigův Bond je čistokrevný rvavý pitbul :o) Nestěžuji si, pouze suše konstatuji, ale tohle nově nastavené bondovské universum mě moc nebaví. Nicméně jako ryze akční biják docela obstojné.(17.11.2008)

Tohle není Jim Beam... eh, James Bond. Alespoň ne v tom hávu alá Casino Royale. Změna režiséra je markantní a QoS na to bohužel doplácí, alespoň co se akčních scén týče. Co naplat, že záběry, ať už z úvodní automobilové naháněčky, z poskakování po střechách domů nebo z vodních hrátek u přístaviště, jsou mimořádně luxusní, když si je nelze vychutnat v celé jejich kráse. Střih je rychlejší než mluva Chrise Tuckera. Tím se dostávám k faktu, že QoS nemá žádnou scénu, která by mi utkvěla, kterou bych si přehrával, pamatoval a vyzdvihoval. Casinem prosprintoval Foucan s Bondem v závěsu a dodnes si celou scénu přesně vybavuji (a opravdu si jí nepouštím denně čtrnáctkrát). Jakou scénu si mám odnést zarámovanou odsud, když mi z nich střihač nadělá puzzle?? Jediná postřehnutelná bitka je ta z úvodu v pokoji 325, ta má grády. Bond působí stejně jako (zatím) poslední Bourne jako totální šrotovací mašina, malinko už chytá terminátorovský likvidační odér. Daniel Craig však nadále potvrzuje statut nejlepšího Bonda. Mathieu Amalric charizmatický, Kurylenko a Arterton oku lahodící, jinak nic, titulkový song pro mě naprosto skvělý. Tak obří rozpočet bych si představoval zužitkovat chytřeji, víc takových fines viz prohlížení fotografií, údajů a zjišťování informací v úvodu. No, celkově zklamání, protože Forster mě předtím dovedl vždy okouzlit. Ne tolik redbullů před stříháním! 230 miliónů dolarů(rozpočet)/576 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/58 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(12.11.2008)

Jako bondovka/akční pecka je to prohra, ale v ostatních ohledech je Quantum celkem zajímavé. Forster spolehlivě zabil většinu velkých akčních scén (snad jen ta poslední je fajn), které jsou buď naprosto zbytečné nebo tak blbě sestříhané, že skoro netušíte, která bije, ale paradoxně si počíná dobře v momentech, kdy má Bond projevit nebo naopak neprojevit emoce. Je vážně divné, když jsou neakční scény v bondovce daleko zajímavější než ty akční a Forster tak Quantum zachraňuje v místech, kde by možná zase selhali jiní. Obhájit existenci tohohle dovětku Casina se mu přesto nepodařilo a hodně mě mrzí, že závěr opět není tak úplně uzavřený, tudíž se Bond nejspíš dočká trilogie o svém zrodu. Přitom na to bohatě stačilo Casino... Snad už příště dojde na tu slíbenou popkornovou zábavu, protože když vám v závěru filmu záleží víc na Olince než na Bondovi, něco je prostě špatně. 7/10 (Abych nezapomněl, druhá projekce nic nenapravila. Naopak se prohloubily moje výtky a nemám potřebu ten film vidět znovu.)(3.11.2008)

Pořád ještě nevím, jestli nazvat váhavým střelcem Bonda nebo jeho loutkáře. Forster je silný v kramflecích, když jde o citová pnutí (scénář jimi však nečekaně šetří), ale stamilionový rozpočet a autorský dohled nad filmem jako celkem mu protéká mezi prsty. Humorným vložkám chybí styl, akční scény vypadají jako nešetrný copy&paste odjinud a celý film spíš kličkuje než postupuje vpřed, bičován nepřehledným střihem a scénářem, který se snaží vejít všude. Abych parafrázoval samotný film... nový Bond má dlouhé prsty, ale nikde nezanechá výraznější otisky. V kontrastu se špičkovým řemeslem od Martina Campbella je to zklamání, Quantum postrádá jak sošné tělo, tak zajímavou duši. Nad vodou ho drží jen osvědčená značka a příslib do budoucna. Samotnému Craigovi se totiž proti všem mým výčitkám plave neskutečně lehce. Držím mu palce, ale nahoru je tentokrát dávám jen hodně opatrně.(23.10.2008)

• - V den padesátého výročí uvedení filmu Dr. No (1962) do kin, tedy v pátek dne 5. října 2012, se v aukční síni Christie's konala charitativní aukce, na které se prodal automobil Jamese Bonda (Daniel Craig) Aston Martin DBS V12 za 241 000 liber. (JoranProvenzano)

• - Podle odborné studie jsou filmy s Bondem čím dál násilnější. Od první bondovky Dr. No (1962) do posledního zkoumaného filmu, jímž byl právě Quantum of Solace, se počet násilností více než zdvojnásobil ze 109 na 250. Do studie se nezapočítávají triviality jako "facy", naopak jde o rány pěstí, kopání či použití zbraně. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Přijmení agentky Fieldsové (Gemma Arterton) vzniklo podle písničky skupiny Beatles "Strawberry Fields Forever". (Ozo)