Výborne Marc, náročnú ulohu si zvládol na jednotku. Nový Bond je hlavne iný, iný aj ako Casino Royale. Odlišností od klasického štýlu je stále dosť, ale aj Bond musel prejsť istým vývojom, kým sa z neho stala osobnosť akú poznáme a súdiac podľa záverečnej scény sa už čoskoro dočkáme (symbolický gunbarell na koniec je lahôdkový). Samotný príbeh je oproti Casinu predsa len bondovskejší, Olga a Gemma nádherné, záporák zaujímavý, akcia ala Bourne napriek rýchlemu strihu slušná, ale aj pokojnejšie sekvencie majú šmrnc. Marc Forster sa naviac nebál vyrukovať s osobitými vychytávkami, ktore dodali Quantu špecifický rukopis. U mňa veľká spokojnosť. Bond je späť a náramne mu to sluší aj s Craigovou tvárou.(10.11.2008)

Rovnocenný protivník Casino Royale, první bondovský díl který navazuje na svého mladšího bratříčka a to nejen dějem, ale i kvalitou (čistě z mého pohledu). V kině to nové bondovce sluší, i když výrazně kopíruje Bourna – to s čistým svědomím přiznávám. Akce se mi zdála přehledná a dobře natočená, stříhalo se ve správnou dobu a s citem. Olga Kurylenko si odehrála své, ale rozhodně nějak nezazářila, byla asi nejslabším dílkem celé mozaiky. Spokojenost. 007-mičku mám čím dál radši. Slabších 9/10* si zaslouží.(13.12.2008)

22. bondovka mala byť pomstou hnaný, dravý, až zúrivý dojazd Casina Royale - zo scenára a jeho exponácie 007ičky to doslova kričí. A producenti ju zverili artovému režiserovi, ktorý Casinu Royale amputoval všetky silné končatiny a miesto nich naaranžoval kvetinky. Niet tu skvelej akcie, niet bondovského auta, štýlových úvodných titulkov ani zaujímavých lokalít, a záporáci akoby vypadli z Pasoliniho filmu. Jediné, čo robí Quantum of Solace bondovkou, čo ho drží po kope, a čo filmu zaisťuje tretiu hviezdičku v mojom hodnotení, je stále výborný Daniel Craig (Olga je príjemná, ale stále je to iba ženské křoví v bondovskom svete). Po veľmi dlhom čase prvá bondovka, ktorá mi NEnavodila ten pocit hrdinského nabudenia, aký som mával po akčných filmoch čoby malý chlapec.(3.11.2008)

• Renton

Scénář: Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade .. Všechno špatně. Směr, který nasadilo Casino Royale je do puntíku držen, seriálovost pokračuje, přesto za ním „Quantum neplechy“ i tak znatelně pokulhává. Nemám problém ani tak s tím, že tento „nový“ Bond je už spíše Jason Bond (a obecně k tomuto stylu moc netíhnu), ale spíše s tou vnucovanou rádoby reálností a po ní s neustále stejným zakrvaveným výrazem hlavního hrdiny. Jedno se ale musí nechat, producentská rodinka to má spočítané velice dobře a ač na filmu nejde čtvrt miliardy dolarů překvapivě vidět, jistě se stejně vrátí. Omladina jednadvacátého století tenhle chaotický módní klip žere a dostatečně platí a kdo si ujel třeba na nedávném Eagle Eye, ujede si i na Quantum of Solace. Dostanou totiž, slabou dějovou kostru krycí, porci akce, keců, akce akce, keců, akce akce akce, keců - jenže přehršel akce není vše a zrovna mě nebere, když ji nic podstatného a zajímavého (tedy ty "kecy") nepojí a nevyvažuje! Snaha o módní Bourne nádech, která prosakovala už do Casina je nyní umocněna rovnou najmutím bandy profíků, kteří zmíněnou trilogii posvětili, jenže vznikl jen luhovaný a druhořadý, nijak ohromující produkt s urputně marnou snahou o bombastičnost maskovanou chaotickým střihem a výrazným zvukem. Přes tuto povrchní mašinérii bych se ještě přenesl, jenže předložený příběh je vyprázdněný/bez vývoje, záporák upozaděn, bond-girl ne(zne)užité, vztahy postav neosobní, poctivého humoru jak šafránu, psychologie u bodu mrazu. Daniel Craig si sice vede stále obstojně, ale Marc Forster byl dle mého omylem, protože akce není jeho parketa a v ostatních směrech mu zase nohy podráží plytký scénář. Nepatřím k vyznavačům dvaceti původních bondovek, to v žádném případě - jen mám pocit, že to, co je pojilo už tyhle novodobé a osamocené (dva) díly nemají. Jsou vším možným - in, aktuální, módní atrakcí - jenom ne stylová filmová bondovka dle dvacetkrát zažitých postupů a ingrediencí. 50%.(9.11.2008)

Tohle je.... James Bond. Naplno rozhodnutý se pomstít a najít své malé velké množství útěchy. Tohle je ten jediný agent, který má styl, i když neříká vše, co by mohl a ani neukazuje minimálně deset sekund na plátně značku svých hodinek. Nejde o film tradičního bondovského střihu, ale o akční jízdu, v které je Bond postavou, dobře oblečeno, perfektně vycvičenou a s chutí se pomstít. Jistě, příběh by mohl být "trochu jiný" (méně strohý, propracovaný a mohl by dávat trochu více smysl... ale to možná přijde s dalším dílem;)), postavy by mohli mít lepší dialogy (někdy mluvili a přitom obsahově nic neříkali....), střih by se nemusel snažit "být jako v Bournovi" a ta opravdová Bond girl by mohla být hezčí (a ta druhá aspoň jednou nahá, když už je tak pěkně opálená). Bond se nemusí představovat, aby divák věděl, kdo je ten chlap v obleku, co právě zabil 3 strážné. Znáte jeho vkus na oblečení a víte, že nechodí do levných hotelů a to je přesně ten James Bond, jeho kouzlo a jeho síla. Chápu, proč se tenhle film mnoha lidem nelíbí, nečekali takovýhle směr, ale mě se líbí a baví mě a budu se opět těšit na dalšího agenta, který nosí drahé oblečení a (konečně) s ženami jenom spí. Už jen pro tu nejpůsobivější scénu v historii Jamese Bonda během opery Tosca, stojí za to naskočit do téhle jízdy a užít si ji naplno a bez zábran. "Co to piješ, Jamesi?"(18.11.2008)

• - Ve scéně, kdy Bond (Daniel Craig) sleduje z motorky dění v přístavu, je za ním pracovník, který zametá zem, jenže ji zametá asi 30cm nad zemí. (Maulincio)

• - Vo filme bola využívaná kamera v tvare periskopu, a teda sa mohla otáčať o 360 stupňov. (Greenpeacak)

• - Bondovo superauto, Aston Martin DBS V12, o kterém se během natáčení psalo zdaleka nejvíc, se objeví pouze v úvodní scéně. (Pumiiix)