Jediným problémem jinak skvostného akčňáku je, že to není bondovka; ani trochu. Což fanoušky nula-nula-sedmičky možná naštve, ale vzhledem k tomu, že patřím k těm, kteří na té postavě nelpí, tak mi nic nebránilo si to parádně užít. Poprvé od Srdečných pozdravů z Ruska. To co si Marc Forster dovolí v rámci komerčního blockbusteru je nejen sympatické, ale v nejednom momentu až obdivuhodné. Akční scény jsou nápadité a fantasticky sestříhané. A co je na dvaadvacáté bondovce nejlepší? No, budu se již opakovat, ale ten prostý fakt, že to není bondovka, ale "pouze" strhující přímočarý akční thriller s konečně zajímavým nejednorozměrným hrdinou s vizáží nasrané gorily v obleku.(6.11.2008)

Pořád ještě nevím, jestli nazvat váhavým střelcem Bonda nebo jeho loutkáře. Forster je silný v kramflecích, když jde o citová pnutí (scénář jimi však nečekaně šetří), ale stamilionový rozpočet a autorský dohled nad filmem jako celkem mu protéká mezi prsty. Humorným vložkám chybí styl, akční scény vypadají jako nešetrný copy&paste odjinud a celý film spíš kličkuje než postupuje vpřed, bičován nepřehledným střihem a scénářem, který se snaží vejít všude. Abych parafrázoval samotný film... nový Bond má dlouhé prsty, ale nikde nezanechá výraznější otisky. V kontrastu se špičkovým řemeslem od Martina Campbella je to zklamání, Quantum postrádá jak sošné tělo, tak zajímavou duši. Nad vodou ho drží jen osvědčená značka a příslib do budoucna. Samotnému Craigovi se totiž proti všem mým výčitkám plave neskutečně lehce. Držím mu palce, ale nahoru je tentokrát dávám jen hodně opatrně.(23.10.2008)

Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil ....(30.11.2008)

Narace se vyprázdňuje spolu s Bondovým nitrem, ze série se stává definitivně seriál... QUANTUM OF SOLACE je vrcholnou ukázkou "kinematografie atrakcí". A nebo, ještě lépe - prvním krokem "kinematografie abstrakcí". Víc se nesluší na poli komentáře vyzrazovat, protože potěšení pramení především z přijetí konceptu a obeznámeností s bondovskou mytologií: http://hobituvblog.blogspot.com/2008/11/quantum-of-critique.html(6.11.2008)

22. bondovka mala byť pomstou hnaný, dravý, až zúrivý dojazd Casina Royale - zo scenára a jeho exponácie 007ičky to doslova kričí. A producenti ju zverili artovému režiserovi, ktorý Casinu Royale amputoval všetky silné končatiny a miesto nich naaranžoval kvetinky. Niet tu skvelej akcie, niet bondovského auta, štýlových úvodných titulkov ani zaujímavých lokalít, a záporáci akoby vypadli z Pasoliniho filmu. Jediné, čo robí Quantum of Solace bondovkou, čo ho drží po kope, a čo filmu zaisťuje tretiu hviezdičku v mojom hodnotení, je stále výborný Daniel Craig (Olga je príjemná, ale stále je to iba ženské křoví v bondovskom svete). Po veľmi dlhom čase prvá bondovka, ktorá mi NEnavodila ten pocit hrdinského nabudenia, aký som mával po akčných filmoch čoby malý chlapec.(3.11.2008)

• - V roce 1997 vyměnil James Bond v Zítřek nikdy neumírá svůj Walther PPK za novější Walther P99. Po 12ti letech se James Bond vrátil zpět k Waltheru PPK. (JohnSmith)

• - Pyrotechnický tým a tým speciálních efektů zinscenoval 54 řízených výbuchů. (kapsomut)

• - Aston Martin Jamesa Bonda (Daniel Craig) má poznávaciu značku 72 GH3LD. (marciano)