Populární novinářka Karen White (Dee Wallace Stone) má nezvyklého obdivovatele – Eddieho Quista, sériového vraha a násilníka. Rozhodne se zúčastnit hry na jeho dopadení, ale po jeho zatčení a usmrcení ji začnou pronásledovat nezvyklé noční můry. Na doporučení psycholožky se podrobí rehabilitaci, ale postupně zjišťuje, že propadla stejné závislosti jako kdysi Eddie. S úplňkem se v ní probouzí touha po čerstvé krvi. (oficiální text distributora)

Ironfood

Z příběhu a atmosféry jsem měl dojem, že je tenhle film spíš z 60., maximálně 70. let. Což sice není samo o sobě chybou a možná to byl i Danteho úmysl, u mě nicméně vítězí Landisův Americký vlkodlak v Londýně, který je ze stejného roku a je to už plnokrevný zástupce let osmdesátých. ()

Braddy

Určitě jeden z nejlepších filmů o vlkodlacích, se skvělými maskami a přeměnami, které ani dnes nepůsobí směšně. I když je Joe Dante spíš režisér komedií, tento horor se mu vydařil a drobné vtípky filmu jen prospívají. ()

Han22

Žádnej zázrak se nekonal, první hodinu je to nuda k nepřežití, po hodině se dočkáme první vraždy a přijde i první proměna (trikově na tu dobu zajímavá, ale dnes působí docela k smíchu). Pak se film celkem slušně rozjede a finále je správně béčkové, ale víc jak na dvě hvězdy to fakt není. Od Danteho jsem čekal fakt trochu více. EDIT: Po druhém shlédnutí musím hvězdičku přidat, ta nuda na začátku je sice šílená, ale zato konec je natolik výborný, že si to jen dvě hvězdičky nezaslouží. ()

chaometic

Přemýšlím jestli to má vůbec cenu schlédnout další díl slavní série. Trapnej děj vlkodlaci, jediné co se my líbilo tak byla ta soulož u ohně..... ()

Prochy38

Filmy o vlkodlacích mám hodně rád. Snažím se jich zhlédnout co nejvíc, ono se to aji pak dobře srovnává. Ale mně nejde o srovnávání filmů, ale spíše o to, abych nahlédl, jak moc se nechali tvůrci unést legendami, jako moc si vymysleli a vůbec pojetí a zpracování. Tento horor z počátku 80. let je celkem běžným hororem právě této éry. Ale musím smeknout. I když příběh není zrovna žádná sláva, je to zpracováno dobře a na 80. léta jsou ty efekty opravdu zdařilé. Samotná proměna dost teda propracovaná. Trochu mi vadí samotná D. Wallace, páč mi přijde solidně toporná a v těchto rolích nepoužitelná. Jí jde hrát hysterky, ale jinak nic moc.... Zajímavé vyústění, to ano! Nebojím se dát ***. ()

Jayem

Niekedy je menej viac ale tu je to presne naopak. Stupidný dej, stupidné masky (lepšiu masku mal aj Raťafák Plachta) a stupidné efekty (nie všetky - niektore sa aj podarili) proste Twilight 80 rokov. ()

Mortemiss

Dobrý film s hroznýma maskama, vlkodlaci měli uši podobné plácačkám na muchy a to už nemluvím o množství chlupů na těle, tohle by nezvládl ani strojek s pěti ostrými břity. Dáletu máme manželský pár, žena televizní star a neukojený manžel hledá povyražení u lesní chlupaté cikánky. Gang plný chlupatých hafanů a dvě uvřeštěné nány. ()

Warhorr

Jednoznačně jeden z nejlepších, ne-li nejlepší film s vlkodlaky společně s An American Werewolf in London. Hlavně je tady ukázán neskutečný transform z člověka na tohoto chlupáče, který trvá snad tři minuty a v té době jak je tady vlkodlak celkově ukázán ( masky/kostýmy ) je prostě dokonalost ()

pend

Film, který stál na začátku celé série. Paradoxně se mi více líbil ve stejné době natočený Americký vlkodlak, který za masky doskal Oskara. ()

Andronikos

Odvážim sa tvrdiť, že Kvílenie 1 je solídnym predstaviteľom klasických hororov o vlkolakoch, hoci som ich vlastne videl veľmi málo. Rozumiem tomu, že niektorých hodnotiteľov rozčuľuje nedostatok dynamického deja, vlkolačích obetí a scén, mne tu ale tieto veci nechýbali. A nevadí mi ani z dnešného pohľadu trochu slabšie zobrazenie vlkolakov v celej ich kráse (detailné zábery na premeny hlavy sú naopak podľa mňa výborné, aj keď snáď až príliš dlhé, čo síce pôsobí dôveryhodne, ale v konečnom dôsledku nelogicky kontrastuje s rýchlosťou, s akou sa vlkolaci transformovali ku koncu filmu v stodolovej a prenasledovateľskej scéne). Prvú časť filmu som si vychutnával atmosferické a tajomné horské prostredie a sledovanie pomalej cesty hrdinov za poznaním, s čím majú dočinenia, a pri prvej projekcii pred rokmi tiež neistotu, z koho všetkého sa nakoniec vykľuje monštrum. Kedže Karen v podaní Dee Wallace sa mi príliš nepáčila, estetický zážitok mi tu poskytla Marsha alias Elisabeth Brooks. V druhej časti snímky sa v tomto smere moja pozornosť upriamila na sympatickú Terry (Belinda Balaski) (nasledujú SPOILERY), ktorej odchod ma potom patrične rozhorčil. Ocenil som, že film sa v tejto časti nevyžíva v trápne ukričaných, unaháňaných a krvavých scénach, takých typických pre dnešné béčkové horory (napr. B. Balaski hrá svoju postavu realisticky, pri prvom útoku vlkolaka vyzerá autenticky vydesene a roztrasene, pri následnom telefonovaní nepôsobí o nič menej presvedčivo, slzy úľavy, že počuje hlas blízkeho, som jej veril). Howling tu stavia na niekoľkých scénach, ktoré pri nepovrchnom sledovaní majú potenciál divákom pohnúť. Psychológia scény, v ktorej sebaistý Eddie vráti Chrisovi pušku, je úžasná! Záver, kde Karen pred svetom odhalí onú strašnú skutočnosť, a Chris ju "utratí", je taktiež silná, napriek chabému výzoru príslušného vlkolaka. Opäť platí, že D. Wallace i D. Dugan tu zahrali svoje duševné utrpenie dobre. Zlatým klincom, trochu humorným, ale aj "sociologicky" zaujímavým, je zobrazenie reakcií ľudí na to, čo videli na televíznej obrazovke. :) Jednoducho sa mi tento film páči, bez ohľadu na to, ako niekoho nudí a aké béčko to azda je. ()

Hapretor

Dobrá blbost na večerní noc jako hajaja. Jediné, co se mi líbilo, byl ten vlkodlak v kanceláři - byl udělán opravdu dobře. Jinak je to nuda. A ten ústřední pár mi byl protivný. Konec samo sebou klišé. Jak jinak v tomto žánru. ()

GOREGASM

Dost sterilní kvílení bez jakéhokoliv zapamatování hodného momentu, na kterém stojí za zmínku snad jen povedené masky, za kterými stojí hollywoodská legenda Rob Bottin. Atmosféra je potom spíše úsměvná a bohužel nevede ke vždy zábavnému výsledku. 30% ()

helloween93

Počátek vlkodlačí série zvané Howling, která je u nás známá především ze starých VHSek. Na werewolf téma jeden z těch lepších hororů, ale film sráží dolů zejména velmi nudná první polovina. Druhá polovina už je o mnoho lepší. ()

Raziel_cz

Chce to zvláštní talent, aby byl film o vlkodlacích tak nudný. Krásně stylizovaný vizuál připomíná ještě sedmdesátky, přeměna ve vlkodlaka je poměrně fajn (vyjma těch pulsujících nadočnicových oblouků), i když na Amerického vlkodlaka v Londýně se nechytá, a posledních třicet minut tvoří skvělá akce. Problém je ta hodina předtím. První pořádný útok přijde v devětapadesáté minutě, předtím to jsou jenom lidé vedoucí nezáživné dialogy. A jeden full-frontal, který tedy samozřejmě špatný není. Režisér Gremlinů každopádně zklamal. Nebýt Dee Wallace a Belindy Balaski, nenamáhal bych se to dokoukat do konce. ()

Filmárik

Malo to byť pôvodne za **** hlavne vďaka atmosfére, skvelým maskám a úžasne stvárnenej premeny na lykantropa.Ale nepresvedčivé herecké výkony a hlavne totálne stupidné vyvrcholenie v "priamom prenose" to sprznili.O záverečnej bodke ani nehovoriac.Celkovo však určite lepší priemer. ()

Shaleman

Hledal jsem nějaká pozitíva ale v podstatě marně protože vyloženě stupidní jednání některých postav a herecké neumětelství je tak do očí bijící že lehce zastíní i zdlouhavé i když vzhledem k době vzniku filmu vydařené přeměny lidí ve vlkodlaky během kterých si v klidu uděláte krvavý steak a střihnete jeden komentář na csfd.no a ten závěrečný závěr je vyloženě k smíchu.dobrý námět a pár dobrých scén (například s useknutou prackou) nezachrání mé první a do zajista poslední shledaní s vlkodlačí sérií. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman