BuryGol

Sakra, já toho Jasona prostě žeru. Kde hraje, to je obvykle dobrej film. Jinak co k tomuhle filmu říct? Briskej akčňák, dobrej výkon herců, relativně dobrej děj, parádní britská anglina a založeno na pravym příběhu. Prostě anglická kriminálka za 4 hvězdičky. Cheers! ()

Philoun1

Težké rozhodování o hodnocení, první polovina se nese ve stylu pohodovky až komedie, ale ta druhá je o něčem úplně jiném a to je škoda a kdyby autoři neuvedli, ve které době se děj odehrává tak bych to nepoznal, inu tenkrát sem nežil tak nemůžu posoudit. ()

pugs

Based on a true story. Hlavne vďaka tomuto tento film je taký skvelý. Keby nebolo Jasona Stathama a Davida "Poirota" Sucheta, bol by z toho podpriemerný TV film, ktorý by trval 80 minút a banková lúpež by tam trvala cez 50. Podľa čisto logickej znalosti, môžem tento film zaradiť druhým najlepším filmom viazaným na skutočnej udalosti (prvým bol samozrejme Obchodník so smrťou). Statham ako zástanca super ultra mega akčného žánru tu vôbec nehrá drsňáka ako takého a isto iste Vás poteší absencia jeho skamenelého drsňáckeho xichtu. Donaldsonovi sa podarilo výborne skľbiť hudbu s filmom tak, aby sme zostali v napätí. Tento film je dôkazom toho, že aj v skutočných príbehoch mlžu byť nelogické udalosti. Asi za najhoršiu považujem padnutie vysielačky vo chvíli, keď prišla k banke sanitka... pekný film:-) 9/10 ()

IMPAIRED

Chvilku mi vadilo jak Stathamovu ženu Z NIČEHO NIC napadlo že se s tou druhou vyspal. Uprostřed rozhovoru o bankovní loupeži. Ale jinak pohoda, konečně film kde člověk nemusí čekat dvě hodiny než to konečně vyloupí. Tempo, porno, peníze, mučení, mor, temální vrták.... Tenhle film má všecko. ()

Wbcko

Film s rozpolcenou identitou. Nejdříve jsem myslel, že budu sledovat další Lupiče paní domácí, pak se to zvrhlo v celkem drsnou gangsterku z prostředí britského podsvětí. Nicméně celkem svižně natočený se sympatickým hereckým obsazením, soundtrack ani kamera mi nijak neučarovaly a o předlohové loupeži nevím nic, takže autentičnost hodnotit nemohu. Nemohu říct, že jsem se ty dvě hodiny nudil, jako jednohubka před spaním ideální. ()

Hollohlaway

Slušný retro kousek s méně akce než by člověk u Stathama čekal. 70- léta v Anglii mají tu správnou náladu, a i plán na vyloupení banky podle skutečné události má dost košatou zápletku. ()

tommmy89

Zlodejské (prepady všeho druhu) filmy ja môžem a v podaní siláka Stathama je to šlahačka na prsiach striptérky - zlízať aj s čerešničkou a vychutnať. Dlho som neuvažoval nad tým, či je film šitý na mieru, proste som si ho obliekol a cítil sa dobre a spokojný. Od filmu sa nedá očakávať "zběsilá" akcia a trhák v štýle "kopačka na čelo". Je to pokľudný matroš, ktorý sa dá prirovnať skôr klasike pravej zlodejiny Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka. Avšak The Bank Job má trochu iné a pikantnejšie koreniny. Myslím, že je to dobrá voľba a oplatí sa. ()

jenik71

Důvodem, proč jsem se na tenhle film díval, byl Jason Statham. Osobně mě v tomto případě nijak zvlášť neoslnil, zároveň ani nezklamal. Většina filmů, kde se vykrádají banky, se zabývá dokonalou přípravou na akci, případně propracovaným způsobem samotného vykradení banky. "Čistá práce" je ale zajímavá v tom, co se děje až po vyloupení střeženého sejfu. V tom je film sice odlišný, ale celkově jde o průměrnou záležitost. ()

Soweek

Mnou velmi dlouho očekávaný film. Co si totiž představíte když slyšíte název Bankovní loupež a k tomu pár střípků jako Londýn, 1970, Jason Statham, 4 miliony liber a parta nasranejch grázlů?? Přesně tak, asi každý čeká další gangsterku ve stopách Lock, Stock and Two smoking barrels. Už jenom představa, že by se na světlo dostalo něco podobného je pro mě téměr orgasmická:-) . Mé představy se ovšem značně rozplynuly po shlédnutí tohoto filmu. Ono to totiž není vůbec Ritchiovské, není to vůbec zamotané a už vůbec ne "londýnsky drsné". Dokonce to není ani trochu vtipné, takže se to nepodobá ani Loupeži po italsku, která měla takový trochu dobrodružnější nádech. Takže co to vlastně je? Je to uplně obyčejný thriller. Ovšem pozor, můj komentář vám může znít velmi negativně, ale není tomu tak, nikdy jsem neřekl, že uplně obyčejný thriller musí být špatný thriller. 70. léta jsou to jak vyšitá (ne že bych teda v 70. žil, ale soudím podle jiných filmů:-) )Jason Statham se pustil zase do něčeho, co mu jde opravdu nejlíp (War a Dungeon Siege není zrovna jeho parketa) a Donaldson celej ten naplněnej kotlík dobře zamíchal a uvařil parádní dvě hodiny zábavy. ()

fabuloz

Poctivá zlodějina v podání Jasona Stathama a jeho kolegů :) + atmosféra 70. let v ulicích Londýna. Film vtáhne do děje o to víc, když je založený na skutečných událostech. Nabouchané od začátku do konce.... Dávám 4* na 5* mi tam něco chybí... ()

bloodvomit

Celkem dobrej filmík v klasickém žánru vykrádání banky. Pár vyprofilovaných amatérských špinavců v čele s charismatickým Stathamem, vyčoruje banku a pak se to s nima táhne. Erkil Poaró má pěkně úchyláckou roličku, to mi přišlo celkem vtipný ;-) Něco mezi 3 a 4 hvězdama. ()

ZkuKol

Velmi stylová zábava, se skvěle graduovaným tempem a zajímavými událostmi na pozadí. Pár mušek se sice vyskytlo, ale rozhodně se jedná o kvalitní zábavu, která krásně voní britskými 70. léty. ()

ArdathBay

Anglické kriminálky ve stylu let sedmdesátých je to, co si užívám. Nejinak je tomu u "Bank Job". Opravdu svižné tempo i soundtrack podpořený skvělým anglickým přízvukem přítomných herců. Zdánlivě jednoduchá fuška změnící se v boj o život. Já se bavil náramně. ()

vitekpe

Pohodova detektivka s poctive zpracovanou retro atmosferou. (Jenze ja mam pocit, ze to mohlo byt i za 4 nebo za 5. Takova trosku promarnena sance, rekl bych...) --- Hodne silne 3+. ()

sedm.1

Velice povedená stylovka,která funguje stejně dobře jako gangsterka ritchieovského stylu(což znamená chvílemi lehce přestřelená,chvílemi odlehčená,ovšem zároveň i poměrně drsná),tak jako napínavé krimi,obsahující napětí a poměrně i nečekané,ale zároveň rafinované zvraty.Velkým plusem je i navozená atmosféra jak doby,tak prostředí,Čisté práci to dodává ten správný lesk a hodně mě to vtáhlo do děje.Celé to pak sice dopadne na můj vkus až moc happyendově,ale na druhou stranu je fakt,že veškeré postavy mi byly sympatické,takže jsem jim to vlastně i přál.Co mě dost překvapilo,byla téměř nulová akce,což mi ale nakonec vůbec nevadilo,neboť jak vychytané dialogy,tak opravdu rychlý a poutavý spád děje nechal na akční scény zapomenout a vlastně by tam spíš možná vytvářely i rušivý element .Každopádně mám docela pochyby,že to je opravdu podle skutečné události,možná základní zápletka ano,ale častokrát je to tak nepravděpodobné,že nevím,nevím.Herecké obsazení je pak fajn,Statham plně využívá svého charisma a ostatní mu příjemně sekundují,takže v tomto směru též pohoda.Čistá práce je zkrátka vychytaná podívaná,kde vše funguje tak,aby byl divák naprosto spokojen :). ()

Kejdlo

Nepříliš sympatická parta, které velí v hlavní roli Jason Statham, který mi přišel po předchozích filmech co jsem s nim viděl, docela dost nevyužitý. Zkrátka filmek o loupeži propletený s politikou, který je pro mladší generaci, a tedy i mě málo svižný a jedna krátká scéna s cihlou to opravdu nezachrání. Není to špatný, dokonce je to místy i napínavé, ale k mojí smůle už jsem viděl svižnější a akčnější filmečky na podobné téma. 6/10 ()

slovan1

Gangsterka ze staré školy. Dokonalá ukázka prohnilého Londýna na začátku 70. let. Se Stathamem jsou daleko lepší filmy, ale i zde se na konci dočkáme bitky, ve které se opět ukáže. Jinak jsem docela zklamán dabingem ale za to si můžu sám. Průměrná zábava, která se dala o pár minut zkrátit. ()

h0n24

Banda amatérů vykrádá banku. Jenže nenajdou jen peníze. Jsou připraveni hrát vyšší hru na hranici mezi vysokou politikou a tajnými službami? Adapt or die! ()

Maynard.

Perfektní stylová svižná jízda. Jeden z nej filmů se Stathamem (sbal prachy a vypadni i podfuck lepší). Tohle se mi hodně páčilo v tom, že se to odehrává v hipísáckejch letech v USA, takže černoši vostrý afra, pár hipíků a do toho všeho sympatická partička zlodějíčků. K tomu všemu bonus, že se to natočilo podle pravdivýho příběhu. NA druhou stranu to není jen veselá loupež, páč se do toho zapletou vysoký šarže z vlády a taky z podsvětí, kterýmu hodně slušně kraluje Suchet (Erkyl Poaró :o) ). Plán na vyloupení banky hodně originální. Akorát teda borci nevěděli co a pro koho to vlastně kradou, takže se dostali mezi hrozný sračky, na což pak někteří z nich dojeli. Tak jako tak příjemná předvánoční podívaná bez jedinýho usnutí :o) ()