Morloth

Zajímavá kombinace Ritchieho a Soderberghových filmů. Pro pana R. mluví prostředí, sem tam špetka humoru, neuvěřitelný akcent herců i kopa násilí. Pro pana S. naopak překombinovanost, práce v partě, moře štěstí, atd. Problém tkví v tom, že jak jedno, tak i druhé už tu bylo. Úvodní titulek filmu hlásá, příběh je založen na pravdě. A já tomu rád věřím, bohužel jen příběh. Protože to co na něj autoři naroubovali je hyperakční záležitostí, která musí zaujmout diváka i při rozhovorech a tak jsou ony snímány z všemožných i nemožných úhlů. Když mi někdo provede střih třikrát během průchodu jedné chodby, zamyslím se jaký to má smysl. V Matrixu to smysl snad mělo, v kriminálce jej nějak postrádám. The Bank Job mohla být chladná a jízlivá detektivka. Bohužel se potřebovala podobat dnešnímu mainstreamu a tak si vypůjčila prostředky, které ji v mých očích srážejí do kolen. Navíc se ve filmu vyskytuje řada naprosto zbytečných a diváka jednoduše trápících scén (záběry na Terryho děti, závěrečný happyend na jachtě), které jsou ve snímku snad jen proto, protože jsou i jinde a tak se musí dostat i sem. Bank Job se bohužel lacinostem nevyhnul. A nic na tom nezmění zajímavé herecké výkony v čele s vynikajícím Davidem Suchetem. ()

Hennes

Solidní kriminálka. Partička zlodějů je najmuta na vyloupení trezoru. Teprve po vyloupení začíná být jasné, že tu jde o něco víc. Lechtivé fotografie samotné princezny i členů vlády. Do toho se náhodou zamotá i seznam úplatných policistů, který patří jednomu z bossů podsvětí a je tu problém. David Suchet, nemusí být jen Poirot, i tady zapadl perkektně do role. Jason Statham jako šéf partičky samozřejmě vše nakonec zvádne a to i v milostném životě. Jen některé momenty vyloupení trezoru mi nesedly. Otevřít si lahvinky vína na místě činu, či pracovat bez rukavic ?? ()

Martin741

Bank Job sa zacina ako pohodovy film o vylupeni istej banky z prenajateho obchodu oproti /treba len spravit dieru do zeme ..... V druhej polke filmu vsak zistili, ze slohli dokumenty smerujuce do vysokych politickych postov, preto sa roztaca spirala poriadne hustej atmosfery. Nechybaju ani dramaticke sceny, ktore mam dost rad : 84 % ()

dezorz

Ma to smrnc, ale inac, nuda. Radsej dnes vyskusam iny anglicky tv heist, s nazvom Heistm vysielany na BBC4 23 Aprila 2008. ()

shyster

Co začala jako podívaná ve stylu Dannyho parťáků a Sbal prachy a vypadni, se nakonec změnilo v napínavý thriller. A právě ten přerod mě ve filmu nadchl nejvíc. ()

Petoss1

Konečne som si to mohol pozrieť a som šťastný pretože tak dobre odvedený scenáristicky film som už dlho nevidel. Príbeh je perfektný a ešte skutočný! Stathamovi perfektne sadla rola bankového lupiča a bol to naozaj presvedčivý výkon. " ľubilo še mi " 90% ()

Skleena

Ta první půle je snad až zbytečně pozvolná a jaksi vláčná... Ale když jí člověk přetrpí, začne se to krásně rozjíždět a zamotávat - a teprve když jsou karty rozdány, člověk se dobře baví. Není to žádný dialogový skvost, není to ani super akčňák (je až s podivem, jak málo tam Jason mydlí ostatní :)... ale funguje to. ()

Flynn

Povedená anglická stylovka... Jason je prostě kolík a film má docela příjemný spád, skutečně milé pokoukání, jen jsem od závěru čekal trochu větší pecku ve stylu Podfu(c)ku či Sbal Prachy A Vypadni... ale i tak je to velmi velmi solidní filmeček a člověka určo pobaví... ()

Wormboy

Poctiva robota s velkou davkou akcie, prepletenych (a pri tom stale lahko zrozumitelnych) vztahov, slusnych hercov (Statham mi tu sedel ako asi este nikdy predtym) a predovsetkym perfektneho stylu rozpravania, ktory zaujal moju pozornost na 100%. Super jazda a vyborna, abolutne nie hlupa, zabava. ()

Dannysek4U

Ta retroatmosfera je dobra, Statham fajn, ale jako celek... smarja, tenhle film je blbouckej jak stadi finalistek miss CR. Asi to chtelo se min drzet realnejch udalosti a vic dbat na kvalitu scenare. Prumer bez jedinyho zajimavyho vykyvu, kockopes michajici akci, drama, heist, bondovky, dobre se na to kouka, ale toho krouceni hlavou bylo moc. A ta bitka nakonec, jen aby se ukazalo, ze Statham je furt kral akce? Ta byla fakt navic... ()

Juto

Film o lúpeži v klasickej tradícii. Podrobne popisuje každý aspekt lúpeži od jej vzniku až po jej následky. Skutočnosť, že sa okolo príbehu okrajovo točia politické intrigy a špionáž, to robí ešte fascinujúcejším. 8/10 ()

Martrix

Po V zajetí rychlosti, se Roger Donaldson pustil do dalšího snímku s nálepkou dle skutečných událostí . A já s tím mám opět malinko problém, protože mu to nevěřím. Resp. jasně, v sedmdesátých letech vyloupil vysílačkový gang banku, čímž se rozeběhl řetězec událostí, které odhalily korupci mezi policajty a vynesly na světlo poněkud choulostivé informace o vysoce postavených politicích. Ale já tam zase vidím příliš zásahů v duchu "filmařské licence". Přitom právě to, že jde o skutečný příběh, mohlo povýšit The Bank Job ze zamotané, ale vcelku průměrné kriminálky, na hodně zajímavou kriminálku. Jsem si jistý, že by mě skutečný příběh bavil víc. Příběh se špinavým, na nic si nehrajícím scénářem, se škaredými anglány, kteří mluví jako dlaždiči. Bez idealizování Terryho a jeho party. Tato nažehlená verze sice není špatná, ale není dost vtipná aby pobavila a není ani dost nápaditá, aby překvapila. Velmi slabé 4* za Stathama a za řemeslně dobře udělaný film. ()

c.tucker

Dobře natočený a poutavý příběh, který stále drží hladinu zajínavosti a nepětí. Jason Statham má opět svoje charisma drsného chlápka, který ví co chce. Ještě k tomu všemu je to podle skutečných událostí (nejspíše trochu přibarvené, ale zato velmi poutavé) ()

Maty85

Sice téměř žádná větší akce, ale i tak sem byl teda napjatej od samýho začátku až do konce. Občas mi šla ze všech těch různých policajtů, tajných agentů a politiků hlava kolem, ale jinak velmi podařený krimi / drama. Jason Statham ukázal, že taky umí hrát a ne jenom kopat do lídí. ()

laik_60

mno videl som Stathama z v lepších filmoch ako tento sa nejako "dosekaným" scenárom, príliš veľa náhod a príliš veľa zainteresovaných, taká "machlanina" kvuoli filmu ... deju ... horko ťažko sa z toho vymotali .... ()

KatanaCZ

Někdo by mohl říci, že jde o napodobeninu Dannyho parťáků, v jistém smyslu by měl pravdu. Bankovní loupež, zápletka, další zápletka, vydírání atd. jenže i přes tohle všechno je to prostě jiné, nevím proč, možná kvůli politickému podtextu, možná za to může opět vynikající Statham, nevím. Má to šťávu, chytlavý děj a propracovaný příběh. ()

Rockwood

Připadalo mi to jako už dávno ohraný příběh, který známe už z jiných filmů či knížek. No ale co. Na tenhle film jsem se díval bez problému a líbilo se mi to. Proti Stathemovi nic nemám a koneckonců ani proti žádnému jinému herci či herečce, který tam byl obsazen. ()

reky

Dobrá kriminálka, které se podle mě podařilo výtečně zobrazit atmosféru 70.let a dobového Londýna. V názvu má sice "Bank Job", ale řekl bych, že o tu samotnou vloupačku (byť pasáž filmu, která se jí věnuje, je rozhodně vyvedená) zas až tolik nejde, což dokládá i fakt, že vlastně končí, když má divák za sebou teprv přibližně polovinu filmu. Spíše se opravdu jedná o zachycení doby a vylíčení korupce, kterou byla tehdy policie i vyšší sféry prolezlé. Zamlouvalo se mi i herecké obsazení. Statham opět předvádí svou klasickou hereckou polohu drsňáka, ale proč ne, když je v tomhle v současnosti bezkonkurenční. Dobře vybrání byli i ostatní představitelé party. Celkově tak můžu vytknout snad jen možná trochu přemrštěnou stopáž, ukrojit takových 15 - 20 minut by neškodilo, jinak dobré. 75% ()

Radiq

Pěkně heist filmek! Jestli je to všechno fakt podle pravdy, tak by mě sice zajímalo, jak se to dostalo na povrch, ale rozhodně je to divácky chytlavy a atmoška roku 1971 z toho jde cítit na sto honů, i na sto pohonění. Kvalitní herecké obsazení je na pět hvězdiček udělení. Komplikovanost děje je jenom dočasná a právě zapojení jak tajnejch a zkorumpovanejch, tak kriminálních a politickejch, z toho dělá velmi zdařilou motanici. Gurmáni si vychutnají několik záběrů na nádherný ženský (a jejich prsa), jojo, moc pěkný. Proč už v dnešní době nejsou ženský jako tenkrát a nechávají se strhnout těma moderníma trendama, který stojej za hovno... ()