Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

lesumir

Gwyneth Paltrow sice není Grace Kelly, ale Michael Douglas je tak démonický, že si to s Rayem Millardem může klidně rozdat na férovku. Douglas hraje ďábla, ne slizouna, jako to dělal Millard v hitchově originále. Naprosto strhující záležitost s výbornou atmosférou. Skvělý neo noir! ()

Fiftis

Výborný krimi thriller. Zo začiatku som sa bál, že pôjde len o lacnú prerábku Hitchcockovej Vraždy na objednávku, ale veľmi som sa zmýlil - tento film je na podobnej úrovni. Chytro prepracovaný scenár, v ktorom nie je núdza o všemožné zvraty, ktoré pritom pôsobia nenásilne a prirodzene. Skvelý thriller s obyčajnou zápletkou, ktorá je však rozvedená do pomerne vydareného deja. Niekoľko dobre cielených zvratov v deji robí rozhodne film zaujímavejším. Veľmi sa mi páči, že zločin a pochopiteľne aj vinník je odhalovaný pekne postupne po kúskoch, pričom Steven v podaní Michaela Douglasa si vymýšľa alibi, ktorými neustále uhýba až do doby, než pasca nadobro sklapne. Michael Douglas hrá veľmi presvedčivo svoju úlohu bohatého priemyselníka Stevena Taylora. ()

Shakers

Dosť dobré. Film sa predovšetkým sústredí na výborné obsadené trio Douglas - Paltrow - Mortensen a takmer od začiatku nás film vtiahne do deja. Atmosféra, napätie, napínavá hudba a scény nechýbajú. Michal Douglas rozohral síce dobrú hru, nie však dokonalú vraždu. 75% - 3* ()

Pepinec

Promyšlenost děje mi brala dech. Každý záběr měl své místo, podařilo se vyhnout hluchým pasážím. Příběh je několikrát zamotán a možné rozuzlení překrouceno, vždy však takovým způsobem, aby byl divák stále v obraze. Filmy, při kterých myšlenkově nestíháme a při závěrečné rekapitulaci se mlátíme zoufalstvím dlaní o čelo, jsou sice čímsi jedinečné, avšak neškodí být tu a tam svědkem něčeho, co k nám hovoří jasnou řečí. A přitom nikterak jednoduchou, to je třeba zdůraznit. Dost možná by se díky samotnému námětu mohlo jednat o zcela průměrné drama, kdyby z toho ovšem Andrew Davis výbornou režií, a za pomoci skvělého hereckého ansámblu, nevykouzlil vysoce nadprůměrný thriller. Kupříkladu v obdivuhodně rozrůstající se filmografii Vigga Mortensena lze hovořit o jednom z nejlepších snímků. No a faktor Douglas + Paltrow? Snad ani netřeba zmiňovat, to jest nošením dříví do lesa... ()

Boogeyman

Perfektní čistokrevný thriller plný intenzivního napětí, několika výtečných zvratů a špičkových hereckých výkonů. Je to takový nenápadný klenot, který by si zasloužil mnohem větší pozornost. ()

petaspur

Movitý Steven Tyler má nezvyklé finanční potíže a tak s radostí přivítá příležitost v podobě manželčiny nevěry s falešným malířem. Zorganizuje rychlou dohodu o svém ovdovění s "důvodem" svého čerstvého paroží Davidem a již se těší na šustění dolárků při dědickém řízení. Dokonalá vražda se však neuskuteční a Steven najednou není tím, kdo drží situaci pevně v rukou. Do her manželského trojúhelníku navíc začíná strkat svůj šťouravý nos detektiv Karaman, který sází na prasknutí nervů někoho ze zúčastněných. ()

Aky

Po všech stránkách standard, který lze od takového filmu čekat, ale standard veskrze profesionální - od scénáře, přes režii po herce, nikde žádné zaváhání. Radost na to koukat. ()

Satan

Docela chytrá moderní překopávka staré klasiky od Hitchcocka, ve které dominuje král devadesátek Michael Douglas. Zatímco Vražda na objednávku však geniálně graduje až do odhalení zločince, Dokonalá vražda sklouzává ke klišé, povrchnosti a dává zapomenout na velmi dobře rozjetou první půlku filmu. ()

mzss1

(55%) DOKONALÁ VRAŽDA mi až tak dokonalá nepřišla a už vůbec z toho není dokonalý film. Touto větou bych mohl skončit, ale to já nemám ve zvyku. Ještě tak do poloviny to bylo vcelku napínavé, zajímavé a svým způsobem i tak trochu originální. Pak nastává jeden velmi dobrý zvrat a tím už vše dobré ve filmu neuvidím. Rozhodně nemůžu říct, že mě druhá polovina snímku nudila, ale zkrátka mě to už nebavilo. Místy mi to přišlo i překombinované. Včetně odhadnutelného závěru a to se to snaží brát jako nepředvídatelné dílko. Nechci to celkově kritizovat, své klady to má, ale nadprůměrně kolem 76% jak je to zde na CSFD hodnoceno bych to tak neviděl. Douglas je samozřejmě dobrý, i ke konci z něj čiší to jeho charisma, v této roli, tradičně hraje chlapa s psychopatickými rysy. Gwyneth Paltrow je zde ještě mladá a krásná – svou roli zvládla přirozeně. Zato Viggo Mortensen mi zde vůbec nesedl, i mi zde vadil. Překvapilo mě, jak se Douglasově nabídky hned chytil, i když jasně, pak se ukázalo, jak to měl dobře promyšlené, ale i tak. Hudba – celkem v poho. Víc bych to nerozpitvával, špatný film to vyloženě nebyl, ale mohlo to být lepší, ne takto divně spatlané. ()

kingik

Půvabná manželka bohatého spekulanta s cennými papíry má milostný poměr s nemajetným malířem. Když to její manžel zjistí, navrhne zaskočenému milenci, aby jeho ženu za půl milionu dolarů zavraždil. V poslední době se totiž dostal do svízelné finanční situace a nezbytně potřebuje manželčiny peníze. Malíř, který je ve skutečnosti podvodníkem zneužívajícím důvěřivé ženy, je nucen nabídku přijmout. Dokonale naplánovaná vražda se obrátí proti svému chamtivému osnovateli: žena totiž najatého vraha, který ji přepadne, v sebeobraně zabije. Proč nemá snímek napětí a spád když v něm hrají takový výborní herci to tedy nevím. Thriller prostě nesmí nudit. Jednou se to vidět dá, ale víckrát už bych na to neměl náladu. Prostě nuda. A je to možná dáno tím, že se jedná jen o remake Hitchcockova thrilleru Vražda na objednávku. A tak to zkrátka ani nemá čím překvapit. Mé hodnocení: 60% ()

Šakal

Hodně povedený a zručně natočený thriller s VYNIKAJÍCÍM M. Douglasem v roli Stevena ( obchodník na burze), který si najme na vraždu své manželky Emily ( krásná Gwyneth Paltrow ) jejího milence Davida ( v podání nevýrazného Viggo Mortensena ). Napínavý snímek, který ale ve výsledku sráží dosti nepovedený závěr. Přesto nadprůměr ve svém žánru, především díky atmosféře a M. Douglasovi. ()

HoneyBunny

Film skoro celou svou stopáž nabírá dech k překvapivému a drtivému konci a místo něho se dostaví něco ta pitomýho a splácanýho (neříkejte mi, že Douglas by nepřepral Gwyneth Palthrow) konce, že bych se vsadila, že ten musel Andrew Davis natočit až na naléhání studia. ()

Anderton

Dial M for murder je pre mňa jeden z najoblúbenejších Hitchcockov. Napriek tomu, keby som nevedel, že Dokonalá vražda je jeho voľným remakom, by mi táto skutočnosť nedošla. Douglas je tu rovnaká rozmaznaná sviňa ako vo Wall street a v Hre a tieto úlohy mu sadnú najlepšie. To musí byť nuda s týmito bohatými maklérmi, keď sa smejú na tom, že v Hong Kongu je už ráno, keď je teraz večer....zaslúžili by si premyslene pozabíjať.... ()

Frajer42

Trošku jsem se bál, že zde bude příliš romantiky a méně thrilleru a krimi. Naštěstí zcela zbytečně. Romantiky zde bylo jako šafránu. Namísto toho sledujeme strhující plavbu krvelačných žraloků. Scénář je nesmírně dobře napsaný. Snímek nemá hluchá místa a atmosféra je po většinu stopáže velmi hustá. K tomu si přidejte tradičně skvěle hrajícího Michael Douglase, který se pro obdobné role vyloženě narodil. Film mě pohltil do děje a já se skvěle bavil. [80 %] ()

boshke

Nemyslel jsem, že u toho do půl třetí do rána vydržím, což rozhodně o něčem svědčí. Hlavně skvělý Douglas s Paltrow, Aragorn tady moc nemá o čem. Napínavý film se zajímavou zápletkou a dobrou hudbou... 80% ()

Kothy

Bohužel znám předlohu. Takže i když je tento film nápaditější a komplikovanější, stejně je těžké ji trumfnout. Michael Douglas tu hraje milionáře, kterého jeho žena podvádí a on se ji rozhodne zabít. Tu ztvárňuje pohledná Gwyneth Paltrow. Vše ale zkomplikuje její milenec v podání Vigga Mortensena, který začne manžela vydírat. Kdo přežije až do konce a bude onen vrah vůbec dopaden? "Zapomněla jsem tam prsten." ()

swamp

Douglas - Paltrow - Mortensen .. trojice, která rozehrává thriller se zapůjčenou zápletkou od pana Hitchcocka. A dělá to dobře. ()