International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

djcremo

Námet na film dobrý, ale akosi začal nudne, potom prišla jedna prestrelka v galérii a ďalej s toho sršala nuda. Škoda. Určite by to šlo spracovať a natočiť lepšie. Ináč to pôsobí nudne, plytko a bez šťavy. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když agenti pronásledují podezřelého, Whitmanovou srazí Alfa Romeo. Salinger se ho snaží dohonit, když najednou zahlédne auto ve stojící koloně vozů. Po srážce mělo vozidlo silně poškozené čelní sklo, jenže když se Salinger přibližoval, sklo bylo zcela netknuté. V dalším záběru už je opět poškozené. |×××| Na místě činu, kde byl spáchán atentát, zkoumají Salinger s Whitnerovou průstřel sloupu, před kterým stál zavražděný. Ve sloupu jsou dvě díry po průstřelu ze sniperu. Díry se nacházejí ve výšce asi půl metru nad zemí. Když se vyšetřovatelé interpolu přesunou na střechu, odkud měla vyjít druhá střela, provádějí rekonstrukci atentátu. Při té první střela mine cíl do sloupu, druhá ho trefí, proletí hlavou cílu a taktéž pokračuje skrz dřevěný sloup. Díry jsou však ve výši hlavy, tj. asi třikrát výš než byly v předchozích scénách. |×××| Při velké střílečce v galerii je až neuvěřitelné, kolik nábojů se vejde do jednotlivých zbraní. Z revolveru vypálí 8 ran (a možná by se tam ještě něco našlo), z glocku vypálí 23x a z uziny vyšlo alespoň 100 střel. To vše bez dobití. _________________________________________________________________________________________ International chce vypadat jako profesionální dílo, ale ve skutečnosti to není nic víc než laciná veteš. Co stálo za to byla úvaha o bankovnictví, ale tím to končí. Owen mi nějak neseděl, ani nevím proč a zbytek je až zanedbatelný. Přeskakování ze země do země nepůsobilo tak "velkofilmově" jak asi mělo, vlastně vůbec. Nenudil jsem se, ale to slabý snímek nevylepšilo ani zakončení filmu. ()

SelfishMan

Ani Bond, ani Bourne ale Salinger, Louis Salinger! Clive Owen se nejen tímto pasuje do role mojeho akčního oblíbence. /007 by mu vážně sekl, škoda/ Naomi Watts více méně na ozdobu, ale nutno podotknout, že pěknou ozdobu. Jinak International je celkem dobře natočená, trošku pomalejší, ale přesto nenudící exkurze po polovině světa. Nedostatek oproti Bournům je v příběhu, který imho je postaven na klišoidním a trochu přiblblém (jednoduchém) vnímání světa (řekl bych 60% populace asi naopak ocení) a až příliš z něj čpí enormní snaha udělat za každou cenu z padouchů v zakázkových oblecích horší zvěř zasluhující nemilosrdně kulku do čela, než nájemní zabijáci. Chyběla mi tam promyšlenost a nápaditost jakou projevili v Bournovi. // V dnešním světě nepotřebujeme nějakou banku na vyzbrojování (ale je to snadný cíl k nenávisti v dnešní době, tak proč to nevyužít pro film ), v realitě to zmáknou samy vlády a státy ( asi moc abstraktní), které vyzbrojí Lybijce, Afghánce a spoustu dalších...aby si mohli pak zcela demokraticky zvolit, že chtějí žít ve středověku, legálně mlátit ženské a zakazovat bikiny a alkohol. 3x sláva pro arabské jaro, preferoval sem ale zimu// Po pár dnech právě mizerná, blboučká zápletka zůstala tím jediným v mojí paměti...už jen 65% ()

notozjano

Celý film parádně táhne Clive Owen a navzdory skoro dvouhodinové stopáži film nenudí, pořád se něco děje a vzhledem k tomu, že je příběh inspirován skutečností, je děj i docela zajímavý. Pár přestřelek se zde taky objeví a ta v muzeu, ta se opravdu povedla. Ani Naomi zde nehraje nějakou kancelářskou puťku, takže charakter Whitmanové zdatně sekunduje Salingerovi a myslím, že dohromady jim to docela šlape. ()

Kozlowski8

Výborný Clive Owen jako agent Interpolu, se snaží rozkrýt rozsáhlé korupční spiknutí v nejvyšších finančních kruzích. Výborný thriller s někdy složitějšími dějovými kombinacemi, ve kterých se ale neztratíte, s napětím, které prožíváte téměř od začátku do konce a se skvělou kamerou a hudbou. Nedostatků, které lze snímku Toma Tykwera vytknout, je ale taky dost. Týkají se hlavně (ne)logiky v ději příběhu, několika málo hlušších pasáží a taky představení hlavních postav, které mohlo být méně povrchní. Já jsem si ale agenta Salingera a jeho boj se zlem ve vysokých kruzích užil - i když Jason Bourne to rozhodně nebyl. 75%. ()

Tempest

Tak tady je otázka, co vlastně tvůrci chtěli tímto filmem říci? Že se zločinem, spojeným s vysokými finančními kruhy, je vlastně zbytečné bojovat, že je to jako boj s větrnými mlýny? Nebo naopak, že se má bojovat se zločinem v každé podobě, že zločiny bílých límečků jsou ještě nebezpečnější než jiné? Z tohoto filmu jsem spíše v rozpacích, je takový neslaný nemastný. Skvělá byla hlavně akční scéna v muzeu moderního umění, zbytek filmu je snadno zapomenutelný. Clive předvádí standardní výkon, Naomi dobrá, ale hodně nevyužitá. Stačí vidět jednou. ()

Horác

Tři hvězdy málo, čtyři možná moc. Ale Clive Owen je můj oblíbenec, je charizmatickej a tu jeho unavenou pózu mu žeru. Proto nakonec čtyři. Film na začátku upoutá, ke konci už trochu usíná. Mnozí tu zmiňují scénu v muzeu, souhlasím, ta je opravdu strhující. Osobně se mi líbí i scény kolem atentátu a speciální libůstka je pro mě moment, kdy si chlápek jde koupit kafe, když tu....Vůbec to není špatnej film a má v sobě něco, kvůli čemu se na něj vždycky rád po letech podívám znova, když ho někde náhodou potkám v TV. ()

Whoossain

Filmy zabývající se podobnými tématy (rozuměj konspiracemi, spiknutími atd.) jsou moje krevní skupina. Ano, přátelé, jsem trochu paranoidní, ale to ještě neznamená, žo po mně nejdou ;-) Je sice pravdou, že, jak už tady padlo, je to film poměrně ukecaný a slušelo by mu možná trochu více akce, ale na druhou stranu protivníky Louse Salingera nejsou žádní hrdlořezové, kteří střílejí po všem, co se hne, ale intrikánští bankéři, kteří násilí používají pouze jako nevyhnutelný prostředek k dosažení svých cílů. Takže vyšší koncentrace dialogů je pravděpodobně vpořádku. A, jak už zde také bylo řečeno, přestřelka v galerii je opravdu povedená... ()

207

Na rozdiel od iných užívateľov tu ma tento film uchvátil. A je to prvýkrát čo ma uchvátil politický thriller. Buď to je Owenom alebo Tykwerom ale pravdepodobne obidvomi. Konečne za dlhú dobu som si nemusel pri filme kontrolovať čas a nemohol som zrak odtrhnúť od obrazovky. Predtým než som do tohoto filmu išiel som si myslel že to bude na spôsob nudného Odvlečený alebo menej nudnej Tlmočníčky a že ani réžia Tykwera nezabráni nude ktorú filmom predurčuje politický žáner. Malo to energiu, špionážne prvky, pekné exteriéry, Cliva Owena a jednu z najlepších prestreliek aké som kedy videl - konečne niekto dokázal, že to ide aj BEZ spomalovania času. ()

BeaVV

Neviem, či som mala štastie alebo smolu,nie určite to bolo štastie, že som tento film pozerala po Hrdosti a sláve. /Mimochodom film ktorý nestál za vela, jeden z mnoha na túto tému a v človeku len vyvolava dojem, že v Amerike je už len jeden neskorumpovaný policajt Edward Norton /. To čo Hrdosti chýba vam International vynahradí. Skvelý príbeh zaoberajúci sa problematikou interpolu a aj ked je to len vymyslené, myslím , že práve tak to vo svete "velkých " penazí chodí. Clive sa tu naozaj predviedol a Naomi mu skvele asistuje. Čo ale filmu dodáva podmanivú atmosféru je hudba. Užasne doplna jednotlivé scény a to film ešte viac umocnuje. A koniec filmu "a la vendetta" ma dostal úplne na svoju stranu a preto to len ukončím slovami nájomného vraha v poslednej scéne: "Dakujem." ()

Tealc_EU

Ve strhujícím thrilleru International jsou agent Interpolu Louis Salinger (Clive Owen) a manhattanská zástupkyně státního návladního Eleanor Whitman (Naomi Watts) odhodláni dovést k spravedlnosti jednu z nejmocnějších světových bank. Odhaluji celou řadu pochybných a ilegálních praktik a sleduji při tom tok peněz mezi Berlínem, Milánem, New Yorkem a Istanbulem. Pátrají po celém světě a zaplétají se do velmi vysoké hry. Kvůli své neústupnosti a vytrvalosti riskují vlastní životy, protože jejich protivnici se nezastaví před ničím - dokonce ani před vraždou - jen aby mohli dále financovat teror a válčení. (Oficiální text distributora) ()

pavont

V podstate normalny thriller o mocnych a mocnejsich. Trochu utopeny v zaplave dialogov okoreneny jednou kvalitnou prestrelkou. Bohuzial ani herci nedokazali vytiahnut snimok z priemeru. ()

fikee

Obrovské zklamání z nevyužitého potenciálu. Jednu hvězdičku za Clive Owena, který by vypadal sexy nejspíš i jako houmlesák a na tu druhou se s odřenými uchy složila jediná akční scéna a poměrně depresivní atmosféra. Jinak je to plytký, šedivý a zbytečný film, který je velkou ostudou jak pro Toma Tykwera (tohle že točil člověk, jenž má na kontě Lolu, Princeznu a Parfém ?), tak pro Owena a obzvláště Wattsovou (tohle že jsou mí oblíbení herci ?). Ovšem pokud to pojmete jako průvodce po moderní architektuře - občas tam zaclání nějací herci - dostanete se možná i na silné ***. ()

POETA.KNO

Zajímavá místa nejen v Tureckém prostředí si vybral pro natáčení režisér Tom Tykwer. Dokonce slyšíte i hučení v uších hlavního hrdiny. Ale střel,které létají kolem a trefí zeď místo cíle, je moc. ()

lada32

Zlá banka,chatrný příběh,ůchvatně cestopisné letecké záběry,vynikajíci přesttřelka v muzeu,uvěřitelně ztrhaný Cliwe a Naomi,která v podstatě neměla co hrát.Nejlepší scéna co se mi líbila se odehrála ve výtahu.""Kdy jsi spal a kdy jsi vůbec s někým spal""přinesla do příběhu osobní rovinu,které tam možná mohlo být více. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)