Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

aeen

Kombinace Tima Burtona a Johnnyho Deppa jako vždy fantastická. Johnny se na takové netypické role hodí a ví jak je hrát, aby byly úspěšné. Jen mi k filmu neseděla herečka, která ztvárnila Alenku. Kdybych se podívala na výtvarně uměleckou stránku filmu, klobouk dolů. ()

JARDAHONDA

Film v 3D zážitek, jinak pěkně zpracovaná vizualizace s veselýma postavičkama, ale nalijem si čistého vína : nebýt Johnnyho Deppa, tak by snímek neměl rozhodně takové hodnocení.. ()

Regig

Je to celovečerní rodinná pohádka.Trochu humoru, fantasy a dobrodružství. Helena Bonham Carter fascinující a zábavné hlášky a gagy a Johnny Depp opět přesvědčivý tragický výraz. ()

rhytmer

Barevná pohádka pro dospělé ( osobně bych to dětem nepustil ). Musím přiznat, že jsem od toho čekal víc. Herci ani ztvárnění klasické pohádky mě moc nezaujalo. Klidně mi usekněte hlavu, ale za 3*. ()

burg odpad!

Něco tak strašnýho jsem snad ještě neviděl. Vlastně ani nevím, co mi vadilo víc, jestli grafická stránka (příšerná), pokus o herectví hlavní hrdinky, nebo snad ty dvě mluvící krysy... Víc jak půl hodiny jsem nesnesl, už nikdy víc! Tady rozhodně šlápl Tim Burton přímo do kravskýho lejna. Stal se z něj snad fetišista s úchylkou pro debilní kostýmy a ještě blbější ksichty? ()

Molerat

Neshledávám jedinou vadu na kráse tohoto úžasného snímku. Po celou dobu orchestru fantazie jsem byl přikován k posteli.proto hodnotím nejvíce jak mohu ()

borboleta

Sice to není nejlepší Burtonův film, ale jeho rukopis v něm stále vidím a s filmem nemám problém. Je to pohádka, výlet Alenky do Wonderlandu, zajímavější než příběh je tedy výprava, masky, animace, ale mně to vlastně úplně stačí. Od Deppa jsem svěklý výkon automaticky očekávala, vynikající byly ale hlavně Helena Carter a Mia Wasikowska, to je hned všechno příjemnější, když si někdo umí dobře obsadit herce. Osvěžující byly vtipné momenty, kterých by se tu našlo víc, než jen tančící Kloboučník, úplně mě dostala Srdcová královna: "Miluju teplé prasečí břicho pod mýma bolavýma nohama!" ()

Bila_pani

Kdo jiný by měl zfilmovat Alenku, vrchol barevné absurdity, než Tim Burton? Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jeho temné depresivní snímky jako Sweeneyho Todda nebo Mrtvou Nevěstu (jo, i když všichni blahořečí, jak byl ten film vtipný, mně je po zhlédnutí vždycky do pláče), nebo vizuálně oslepující díla, mezi které patří Karlík anebo Alenka. Alenky jsem se tudíž trochu bála, jako dítě jsem ji nerada četla, protože jsem si ten svět vždycky představovala takhle barevně a hrozně mě to znervózňovalo. Burtonův snímek moje obavy naplnil, ale přetvořil je do úžasu. I když jsem si od první chvíle připadala jako na LSD tripu (nebo spíš sjetá houbičkama, které tam byly všude?), postupně se mi to začínalo líbit. Všechny ty absurdní postavy, zpitvořené dvojčata v kalhotách, královna s velkou hlavou (pff, i když mám Helenu Bonham Carter fakt ráda a většinou postavy, které ztvární,patří k mým nejoblíbenějším, tuhle ženskou jsem si opravdu neoblíbila; pryč s krvavou babou!!), potrhlí králíci, punk-rock vegan pacifistka, jak bílou královnu trefně nazvala Anne Hathaway, byla k sežrání s těmi jejími rozevlátými gesty. Alenka jako dospívající skoroAlenka byla dost zvláštním a nečekaným okořeněním. Vypadala trochu jako zombie, ale místo těch rozličných šatů jí měly hned na začátku navlíct to brnění, ve kterém se mi moc líbila. Kočku Šklíbu chci okamžitě jako svého mazlíčka! A samozřejmě Kloboučník - Johnny Depp nezklame nikdy; ten jeho tanec na konci mě rozsekal. Kdybych byla Alenkou, vykašlala bych se na nějakou cestu do Číny, zůstala bych v Wonderlandu, vzala bych si Kloboučníka a celé dny s ním hledala odpověď na otázku, proč je havran jako psací stůl. Rozepisuju se jak magor, shrnu to - Alenka je řemeslně perfektně zmáknutý film, báječná výprava, skvělé masky a kostýmy, kouzelná hudba Dannyho Elfmana (co taky čekat, že), excelující herci. Říše divů podle Burtona je šílené, duhové místo, kde nic nedává smysl, a zároveň to do sebe nějak podivně zapadá. Je jasné, že kdekomu tahle všechno-jen-ne-pastelová země nesedne, ale z Alenky, což je, přiznejme si, pohádka pro děti založená na jejich schopnosti ponořit se do snového světa, se žádné hluboké dílo vytvořit nedá. Proto Alenka do puntíku splnila má očekávání - je to fantastický výlet do podivuhodné říše, během kterého skvěle zapomenete na realitu - a buď se nebudete moci dočkat, až se do ní vrátíte, nebo se budete chtít válet mezi modrými hříbky navěky. ()

yousee

Tohle je průměrná animo-hraná pohádka. Sice jsou tam scény, u kterých jsem se smál, ale nějak moc mě to nenadchlo. Prakticky jediné co se mi na tomto filmu líbilo je herecký výkon Johnnyho Deppaa vůbec to že tam Johnny byl. Společně s Johnnym Deppem mě na filmu zaujala srdcová Královna a její utínání hlav, prase a Tlachapoudek. Nic víc k této pohádce říci nemohu. Moje konečné hodnocení je 40%. ()

tomik1976

Dlouho jsem odolával nad tímto filmečkem(podle světoznámé předlohy),který mi připadal velmi odporný,nezáživný,prostě divný.Koho by mohlo zajímat nějaké pomatené dílko od zfetovaného pedofilního spisovatele.Zní to hrozně,ale je to bohužel pravda.Přesto až s nástupem T.Burtona a jeho dvorního herce J.Deppa a velkým tržbám,jsem se konečně přemohl a nevěřil vlastním očím.Nádherně vizuálně provedené záběry,které zanechávají blažený úsměv na tváři.Příběh je pravda trochu slabší,ale o to ani nejde,ale spíš o jeho vlastní hloubku.Má co říct i dnes,kdy by dnešní mládež potřebovala spadnout do takové díry a vylezla by pak úplně jiná.Fantasy miluju a tohle je takovým zvláštním způsobem ujeté,že jsem si ten film zamiloval. ()

plsek45

Zajímavě zpracované ... Nechápu jak mohl Tim Burton přijít na tak rozmanité prostředí . Další důkaz toho že Burton je velice kreativní až mám pocit že si bere něco na povzbuzení fantazie . Bohužel jsem nevyděl 3D , to by mohlo být úžasné . Johnny Depp zase dokázal že zahraje dokonale širokou škálu charakterů . Určitě je to zajímavá adaptace příběhu Lewise Carrolla ale myslím že by to Burton zvládl ještě lépe ;) ()

Evziiik

Jediné provedení Alenky, na které se dalo dívat. Možná je to tím, že režie se ujal můj milovaný Tim Burton a do vedlejších hlavních rolí obsadil snad ty nejlepší, které jen mohl - Johnnyho Deppa, Anne Hathaway a Helenu Bonham Carterovou. Jediný, na koho jsem si musela poměrně dlouho zvykat, byla Alenka. Mia mi v hlavní roli opravdu moc nesedla. Ale budiž, stalo se. Každopádně s celkem jsem moc spokojená. A kostýmy a líčení byly jak z jiného světa, úchvatné. Vše doplněno krásným soundtrackem od Avril Lavigne. ()

Hnedoocka1

Mě se film velmi líbil, krásně barevné prostředí, úžasně vytvořené postavy, kočka Šklíba nemá chybu, kloboučník (Johnny Depp) dal filmu správnou trhlost a vtip, kdyby tam nebyl,film by byl nudný. Srdcová královna (Helena Bonham Carter) jak jinak než super. Ztvárnění Bíle královny (Anne Hathaway) taky dobrý, ale její podivná role se mi moc nelíbila. Závěrečný futrovák kloboučníka neměl chybu. Tim Burton mě opět nezklamal. ()

kulitschka

Burtona je ve filmu přiměřeně, pohádkový svět se mi líbil, výprava mě nerozčilovala. Helena B. Carter a Johnny Depp opět perfektně hrají jedinou věc, kterou jim Burton dovolí- šílená čubka a magor. Ne sjetej magor jako všude jinde, ale možná se to jen vyvažuje s tím, že šílených je 80% postav. Prostě pět. ()

Tomasek.

Tim Burton se mi konečně trefil do stylu . Né že by Alenka , byla můj šálek kávy , ale přece jenom , jsem na to jako ještě menší prý tzv . 'ujížděl.' ()

mfanta

70% - Na Alenku jsem se dival jako male dite na pohadku a silne na me zafungovala. Prostredi bylo krasne pohadkove snove, plne hezkych barvicek, postavy krasne barevne a plne, dej zajimavy a napinavy od zacatku do konce a nechybela ani spetka bizarniho humoru pro to trochu vetsi dite ve mne. Pro me zatim nejlepsi film, co jsem od Burtona videl. ()

Patrix000

Užasný film nejen johny depp byl super ale i dalsi herci!videl sem ho snad už petkrat ale mohl bych zas a zas stale me baví!!skvela filmova pohadka!! ()

papez12

to fakt 71% ?? Znova sa nepodlizujem a nepchám do zadku Timovi Burtonovi, naopak, nechápem ako môže byť tak preceňovaný a obľúbený, podaril sa mu jeden film - Veľká ryba, ostatným nedokážem prísť na chuť ani opitý, proste béčkový režisér, ktorý je neuveriteľne nadhodnotený a ospevovaný, pritom jeho filmy sú sotva priemerné (okrem Batman 89, Strihoruký Edward a Veľká ryba-tie sú pozerateľné, dokonca Veľká ryba je skvelý film). Bez ohľadu na to, že skoro všade hrá Johnny Depp jednoducho ani tento film ma nijak neuchvátil, po pravde som čakal niečo oveľa viac aspoň na 3 hviezdičky,no bolo mi naservírované nudné predstavenie a navyše neviem si zvyknúť na polokreslené herečky a hercov spolu s kreslenými a proste umelými, nie toto nie. 2 hviezdičky proste aj Depp nič moc. A keď tu čítam tie komenty kde ho polovica užívateľov familiárne oslovuje a píše o ňom ako o najlepšom kamarátovi a proste bez ohľadu na to, že to je len pozlátený gýč aj tak to žerú jak keby nemali ani trošku vkusu. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává