Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Tsabo

Nejsem si jistý, zdali je výhodou, či nevýhodou, že vlastně ani neznám předlohu. Ostatní zpracování mi prostě nepřišla dost lákavá ke shlédnutí. Některé vychytávky mi přišly hodně zajímavé, jiné snad až divně podivné (no ale byl jsem přeci v říši divů)...možná se jen tvůrci snažili kopírovat předlohu...no tak ale proč ne. Taky mi celý děj přišel nějak smrsknutý...určitě by se se z toho dalo vymáčknout delší biják...vždyť je to přeci moderní...ale i tak to pro mne, jakožto nezaujatého diváka bylo dost a dost...nicméně víc jak tři hvězdy z toho asi nedostanu. ()

Milabusek

No musím uznat že toto byl celkem dobrý film ale docela se daly některé scény snadno předvídat ( jako né úplně všechy ale některé ano ) .. a teď by mně zajímalo kolikátý to je film kde se střetnul Jhony Deep s Helen Bonham Cater .. ? no asi už jich bude hodně ale to je jedno. Zkrátka další film který jsem zkoukl kvůli Jhonymu a ono se to vyplatilo takže hurá další film který mám zkouklí a můžu si ho přida do mého seznamu zkouklích filmů ... takže 4 * proto že je to naprosto luxusní film ( a hlavně hraje tam Jhony Deep ) a za ty efekty, a že jich bylo, no a masky no dyť víte... ()

Johny_Blaze

Mám pocit že cokoliv co filmová studia svěří do rukou Tima Burtona dopadne dobře. Přidáme li ale k tomu I Johnnyho Deppa vznikne kombinace jenž je zárukou kvality. Nikdy jsem tento příběh nečetl ani pořádně nevěděl o co vlastně jde a jsem za to rád protože jinak bych si tolik nevychutnal tento povedený snímek. Graficky skvěle zpracovaný ale nic jiného se od Burtona ani čekat nedá takže shrnuto podtrženo doporučuji filmovým nadšencům všech věků a velikostí. ()

luxus1

Nááádherná podívaná na tento barevně vymazlený filmeček přímo z wonderlandu. 4 hvězdy to má určitě zaslouženě a i proto, že tohle je nejpropracovanější verze "ALICE" (zatím)!! Nejvíc mě dostávala hláška Red Queen aneb ..................................................."GET OFF WITH HIS HEAD"))))) ()

claudi77

Na tento film mám len dve slová. Johnny Depp. Aj keď vo filme nemal hlavnú úlohu,zaujal ma najviac zo všetkých postáv,aj keď,keďže som jeho fanúšička,to tak bude vždy. Takže všetky 4 hviezdy zlhtol on. Hlavná hrdinka mi prišla nesympatická,srdcová kráľovná tak isto. Všetko mi to prišlo veľmi preafektované, aj keď o to tam v podstate aj išlo. Aby som to zhrnula Mia určite nebola najlepšou voľbou pre Alicu,Anne mi prišla až veľmi povýšenecká a celkovo film ničím nezaujal. Až na Johnnyho samozrejme ktorému dávam 4 hviezdy. O štvrtú sa delí s Anne, pretože aj keď toto nebola práve jej najlepšia rola, je to dobrá herečka. ()

KT_2011

Fantastická produkce. Všechno CGI nesedí úplně dokonale, ale celek je vizuálně bohatý a poutavý. Burtonovsky ujetý pohled na klasiku také boduje. Příběh samotný ujde. ()

mpet

Burton opět ukázal světu dokonalé veledílo po vizuální stránce, ale to je asi tak všecko, neboť kromě nádherných kostýmů, prostředí a efektů tento film nepřinese téměř nic. Dějově to není nic moc, atmosféra je taková nijaká a prakticky se nedočkáme ani žádné akce, či nějakého napětí. Pro mě to není nic jiného než jen nudná fantasy pohádka, kterou nedokázal zachránit ani skvěle hrající Johnny Depp. ()

CrashHP

Tim Burton už poniekoľkýkrát ukázal, aký žáner mu sedí. Plnofarebný snímok, ktorý prináša nový pohľad na známy príbeh o Alici, ktorá padala zajačou norou, aby prežila svoj najsilnejší príbeh. K samotnému spracovaniu a výprave sa ani netreba vyjadrovať, je to perfektný okulahodiaci zážitok. Depp ukázal, že nech hrá akúkoľvek postavu, hrá ju nad rámec schopností. A toto je pre Burtona ušité ako na mieru. ()

pouzivana

Mě se 71% prostě zdá jako nehorázná křivda!! Viděno ve 3D a je to jako vždy pastva pro oči o dobrých hereckých výkonech většiny herců nemluvě. Jasné čtyři hvězdy a pro vyrovnání skóre dam pátou. ()

Isabella.M

Večne nevyspatá Alica s kruhmi pod očami a milo bláznivý ryšavý klobučník....mi na konci filmu nečakane zlomili srdce. Zrejme sa zrodil čudný a bizarný nevedomý shipping. Ale krásny. ()

RozaF

Masky, to je prostě nádhera. V ostatních aspektech to pro mě trošku pokulhává. Očekávání bylo obrovské, zážitek byl "jenom" velký. ()

lineker

Burtonovsky typická coloroidní podívaná se spoustou bizarních postaviček, kostýmů a charakterů. Popravdě Carollův román mně vždy přišel lehce ujetý a žádné velké potěšení při jeho četbě jsem neprožíval. Na Timovo zpracování jsem se však těšil neboť jsem očekával silnější odchylku od původní knihy plus slušnou dávku digitálních triků. To vše jsem ve filmu našel a připočtu-li velice slušné obsazení (Mia je opravdu velmi šarmantní Alenka) jedná se o nadprůměrnou podívanou. ()

MichalHavros

Dobře natočený celovečerní Fantasy a Rodinný Film, který z počátku nemusí zaujat, ale příběh se postupně sám rozjede a samotný záběr filmu je skvělý :) 4* ()

Mezerník

Knižní Alenka patří k mým nejoblíbenějším textům, mám rád i Tima Burtona. Ale tohle bohužel nefunguje. Nejde o to, že knihu lze obtížně zfilmovat... ale tady se úplně vytratila atmosféra, poetika... Film se snaží zavděčit všem, ale nakonec jenom tak chladně klouže po povrchu. Místo emocí se pitvoří, místo fantazie to sází na (laciné) efekty. Je to trochu podobné jako Karlík a továrna na čokoládu - barevné, rádobyveselé, rádobydramatické, ale tak nějak prázdné. (Zůstanu-li u stejného režiséra, nabízí se srovnání se Střihorukým Edwardem - méně efektů, méně doslovnosti, ale o to více pocitů, možnosti ztotožnit se s někým z hrdinů). ()

BR23 odpad!

Zbytočný prvoplánový odfláknutý gýč. Humor- žiadny. Napätie- smiešne. Dej- prvoplánový. Akcia- slabá. Efekty- príliž gýčové ba až otravné. Herci- sa moc nepredviedli. Hudba- neviem, nevnímal som. suma sumárum: Neveril som tomu ani sekundu. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává