• RHK

Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(6.4.2013)

Skvela pocta jednemu z najlepsich baseballistov v historii tohto sportu. Toto nie je ani tak sportovym ako skor zivotopisnym snimkom, kedze sa vacsi doraz kladie na osobnost a sukromny zivot Lou Gehriga, ako na jeho profesionalnu sportovu drahu (ktora je spominana skor okrajovo). Nemozem si pomoct ale postava, ktoru zahral Gary Cooper sa mi strasne podobala na Mr. Deedsa (ktoreho takisto hral Gary Cooper). Z mojej strany mozem vyjadrit spokojnost z tymto filmom, kedze som zistil ze aj medzi sportovymi velikanmi sa najdu dobrosrdecny a skromny ludia. 8/10(18.2.2013)

11 Oscarových nominácií a jedna z toho premenená. Naozaj skvelá bilancia pre tento pre mňa neznámi snímok, ktorý ktovie prečo zapadol v dejinách kinematografie. Zrejme ho postihol osud mnohých dobových hitov, ktoré siali vavríny slávy, len aby sa na ne ďalšiu sezónu zabudlo. A z môjho pohľadu, to má svoje opodstatnenie. Napíšem to v skratke. Väčšina tých nominácií, je jedno veľké preceňovanie.(27.12.2017)

• Houdini

Oscar 1 : Střih + 10 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Gary Cooper, Herečka HR - Teresa Wright. Kamera ČB, Výprava ČB, Speciální efekty, Hudba, Zvuk, Námět, Scénář(2.4.2004)

• - Postava športového novinára, Sama Blaka, ktorého hral Walter Brennan, bola inšpirovaná novinárom Fredom Liebom, ktorý bol jedným z najbližších Gehrigových priateľov. (Scevola)

• - Leftz O`Doul (hráč baseballu, ako aj úspešný baseballový manager) pracoval s Garym Cooperom na zlepšení odpalu baseballových loptičiek. (Scevola)

• - Tento film sa umiestnil na 3. mieste v rebríčku Amerického filmového inštitútu top 10 najlepších filmov v športovom žánri, ktorý bol zostavený v roku 2008. (Scevola)