• RHK

Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(6.4.2013)

11 Oscarových nominácií a jedna z toho premenená. Naozaj skvelá bilancia pre tento pre mňa neznámi snímok, ktorý ktovie prečo zapadol v dejinách kinematografie. Zrejme ho postihol osud mnohých dobových hitov, ktoré siali vavríny slávy, len aby sa na ne ďalšiu sezónu zabudlo. A z môjho pohľadu, to má svoje opodstatnenie. Napíšem to v skratke. Väčšina tých nominácií, je jedno veľké preceňovanie.(27.12.2017)

• Houdini

Oscar 1 : Střih + 10 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Gary Cooper, Herečka HR - Teresa Wright. Kamera ČB, Výprava ČB, Speciální efekty, Hudba, Zvuk, Námět, Scénář(2.4.2004)

Skvela pocta jednemu z najlepsich baseballistov v historii tohto sportu. Toto nie je ani tak sportovym ako skor zivotopisnym snimkom, kedze sa vacsi doraz kladie na osobnost a sukromny zivot Lou Gehriga, ako na jeho profesionalnu sportovu drahu (ktora je spominana skor okrajovo). Nemozem si pomoct ale postava, ktoru zahral Gary Cooper sa mi strasne podobala na Mr. Deedsa (ktoreho takisto hral Gary Cooper). Z mojej strany mozem vyjadrit spokojnost z tymto filmom, kedze som zistil ze aj medzi sportovymi velikanmi sa najdu dobrosrdecny a skromny ludia. 8/10(18.2.2013)

• - Postava športového novinára, Sama Blaka, ktorého hral Walter Brennan, bola inšpirovaná novinárom Fredom Liebom, ktorý bol jedným z najbližších Gehrigových priateľov. (Scevola)

• - Film bol uvedený len 17 mesiacov po smrti Lou Gehriga. (Scevola)

• - Slávny citát Lou Gehriga, „Today, I consider myself the luckiest man on the face of the earth," ktorý vyslovil utorok, 4. júla 1939, sa umiestnil podľa hlasovania Amerického filmového inštitútu na 38. mieste najpopulárnejších citátov. (Scevola)