Hra o přežití

• USA Surviving the Game (více)

Mladý bezdomovec, černoch Jack Mason, vykrade s kamarádem Hankem sklad masa a obratně přitom odzbrojí člena ostrahy. Když je o den později jeho přítel mrtev, rozhodne se zoufalý Mason skoncovat se životem. Chce se vrhnout pod kamion, v poslední chvíli ho však strhne člen charitativní organizace Walter Cole a nabídne mu práci u bohatého podnikatele Thomase Burnse. Ten nejprve prověří jeho fyzickou kondici, pak mu nabídne pět set dolarů týdně s tím, že se zúčastní lovu v horách. Další den odletí do Ďábelského kaňonu v Oregonu, kde se setkají s dalšími lovci - Colem, psychiatrem Hawkinsem, Texasanem Johnem Griffinem a finančním magnátem Wolfem, který přijel s dospívajícím synem Derekem. Masona čeká šokující zjištění - štvanou zvěří, kterou se lovci pokusí ulovit, bude on sám. Pravidla jsou jednoduchá. Dostane náskok, a pokud se mu podaří dostat do města, přežije a nechají ho být. Zatímco prchá lesem, muži v klidu posnídají a pak vyrazí v terénních autech po jeho stopách. Vyzbrojeni puškami a vysílačkami prchajícího rychle dohánějí. Mason se však v poslední chvíli vzpamatuje a začne uvažovat. Místo bezhlavého útěku se vrátí do chaty, místo zbraní však najde pouze hrůzné trofeje z předchozích lovů. Také lovci pochopili, že se vrátil, a pokusí se ho dostat. Mason se však ubrání, dokonce jednoho z nich zabije a zapálí chatu. Tím však ostatní jen rozdráždí. Štvanice pokračuje, zemře další lovec a ostatní si uvědomují, že se role začínají obracet. (TV Nova)

Kingjiri

Živej terč bez Van Damma před kamerou a Johna Woo za kamerou. I když k sobě oba snímky nemaj kvalitou zase tak moc daleko, být první se prostě vyplácí. Navíc moh Ice-T s dredama jen těžko trumfnout drsnýho Van Damma s vlající hřívou. Zasazení děje do přírody byl dobrej nápad a s lepší akcí a charismatičtějšim hlavnim hrdinou cedícim krutý hlášky se moh dostavit menší úspěch. Takhle jen podpůrměrný béčko, který už jsem vlastně viděl, dvě slabší hvězdy. ()

dalziel

V čase vzniku filmu bol Rutger ešte filmová hviezda a Ice-T válal na MTv s Body Count-om. Takže každí kto sa vybral v tej dobe do kina očakával super biják. Ja som sa spokojnosti dočkal a aj dnes keď na tento film niekde narazím tak si ho rád pozriem. ()

Henry Morgan

Další zábavný Hunting thriller, kde nejsou loveny antilopy Kudu nebo divoké zebry, ale samotní lidé, bezdomovci a looseři. Jasnej důkaz toho, že věčně ohrané téma může být vždy zárukou dobré zábavy a dobrých pocitů diváka, i když se nejedná o prvotřídní film, protože se zde mísí tajemný a temný odstín lidských duší, touha a záliba v zakázaném ovoci a falešná morálka společnosti, která zakazuje vše nelidské a přesto přeze všechno by se dalo říct, že ve skrytu duše každý znás je fascinován touto problematikou. Ptejte se svého nejtemnějšího já....proč? Najdete odpověď tady? Takže asi tak....film průměr, téma dobré. 4 hvězdy za směs tohoto + pěknou scenerii quebecu. ()

danny_21

Parta ujetých bělochů má zajímavý choutky, čas od času uspořádat hon v lesích na nýmanda. Teď jsi vybrali homelesáka ICE-T, ale to ještě netušili, že se negr jen tak nedá a začně je kosit jednoho po druhým. No průměrný béčko, s mým oblíbeným bludným Holanďanem ( kkterý zde pomalu začal svůj ústup ) a králem slizáků Gary Buseym - 55 % ()

rublik05

Nemohu si pomoct, ale Hra o přežití na mě působil neskutečně amatérsky, a to nemluvím o hrozně nesympatických postavách, což je při takovém hereckém obsazení velice zvláštní. Je jasné, že vzhledem k směšnému rozpočtu se asi nedalo natočit nějaké zajímavější a poutavější scény, ale dát si záležet na charismatu a charakteru jednotlivých postav si tvůrci mohli. Takhle je film celý takový plochý, bez nápadu, bez jiskry, bez jakékoliv atmosféry, akční scény taktéž ničím nezaujmou. Na druhou stranu se mi moc líbila nádherná příroda, chvílemi příjemná syrovost, občas nějaký ten zajímavý nápad, ale to je tak asi všechno. Podle mě se s takovými herci dal natočit mnohem kvalitnější survival akčňák, než je tento nepodařený pokus. 4/10. ()

Nix

Přímočará myšlenka filmu pomáhá, jelikož zhruba po půl hodině se jde na věc a akce se nezastaví. Není to úplný majstrštik v oboru, ale malý herecký ansábl filmu rozhodně prospívá protože se tu sešla opravdu výborná jména a každý dostane svůj prostor. Nejvíc samozřejmě Rutger, který je tu famózní. Já se opravdu bavil a tahle naháněčka v lese zase patří mezi to lepší. A asi jeden z best off filmů Ice. Nejdřív zkontroluj hlaveň... ()

Marator

To je tak, když se člověku nechce spát a přepíná z progarmu na program a hledá to nejmenší zlo, na co by se podíval. Zlo to bylo, ale docela dobře obsazené. ()

beso74

Sú hry, ktoré človeku príliš neublížia, také karty, ak príliš často nepodvádzate, či šachy, a pri nich nezaspíte a strelec dokoná dielo skazy. Na druhej strane, sú také, na ktoré vám nikto životnú poistku neuzavrie, taká ruská ruleta či orientačný beh po mínovom poli. Jack Mason sa zaplietol do jednej, ktorá mu dá šancu stáť sa športovcom roka v disciplíne Úlovok roka. Je síce pravdou, že nemá kde bývať a svoje vyhliadky do budúcnosti vidí väčšinou vo veľmi tmavých farbách, to, že sa má stať najdôležitejšou súčasťou lovu, t.j. korisťou, mu taktiež príliš nevonia. A tak proti zbraniam a najmodernejšej výzbroji musí postaviť svoju vôľu prežiť a všetko to, čo ho naučila ulica. Pol hodinka filmu je zoznamovanie sa s postavami, potom začína pravý survival, za ktorý by sa tak úplne nehanbil ani Rambo. Za málo peňazí relatívne veľa muziky, o čo sa postará predovšetkým účasť vcelku zaujímavých hereckých mien: Gary Busey , F. Murray Abraham , Charles S. Dutton a John McGilney na strane lovcov a rapper Ice-T ako myš, ktorá sa rozhodla, že bude mačka... ()

jafuska

hodně levný béčkový film, nesympatické postavy, a příběh docela hloupý, připomínalo mě to když kočka honí myš, akorát tady lovili člověka, prostě všechno mě přišlo, že je to jen nějaká výpln času a že zrovna v tu chvíli neměli co točit, tak aby vyhodily peníze na film tak udělali toto, ale nepovedlo se režisérovi vúbec nic, ()

anyonecek

S trochu nudným začátkem přijde velice zábavný střed filmu a závěr a film má jistý říz. Pokud chcete ztrávit nějak hodinku a půl, tak si to pusťte, je to film co neupoutá, ale ani neurazí diváka, prostě takový střed. ()

Richie1

Slaboduché, místy trapně hloupé. Výkony herců (včetně těch známých jmen) byly až směšné a scénář byl také příšerný. Jen za hezkou přírodu dávám aspoň jednu hvězdu. ()

borohub

Průměrný film, který ničím příliš neoslní. Ze začátku to působilo zajímavě, ale po prvním mrtvém padouchovi mě už to příliš tak nebavilo. Ice-T mě na tuto roli příliš neseděl, ostatní postavy docela slušné. Film je docela krátký a příliš se netáhne, což je sympatické. Takový průměr. 50% ()

cinema_cz

Hra o přežití nejsou žádné filmové hody, ale výživný hamburger, kterým se akcechtivý divák nasytí lépe, než leckterou vyčpělou večeří o čtyřech chodech. 40 procent s hvězdičkou. 40 % (František Fuka, Ci 02/1996, str. 63) ()

johnsnow

Taká priemerná jednohubka kde najzaujímavejšie postavy lovcov(Busey a McKinley) sú odjebaný veľmi rýchlo a zvyšok už nestojí za nič. Dokonca ani Hauer tu nezaujme aleže vôbec. No a Ice-T tak nie že by bol zlý ale nič extra to tiež neni. 3* ale poznám lepšie filmy o lovení. ()

nooly

Myslím, že film má fakt dobrou kameru. O to větší je škoda, jak špatně je film napsaný, zrežírovaný a sestříhaný. Takže aspoň trailer vypadal k světu, když celý film je spíš z kategorie guilty pleasure. ()

hrumsrt

Ve všech ohledech béčkový akčňák... Napětí je tragický, ale super příběh (až na ten úvod, který je děsný) s okey obsazením (ironicky až na hlavní postavu), jen některý ty jejich emotivní projevy jsou zlo. Námět mě hodně zaujal, nicméně je to nezvládnuté. Jak odstraňuje ty záporáky je otřesný a mimořádně odbyté. Má to hrozně moc chyb, ale ten nápad je cool! A moje mladší já by to milovalo... 35% ()

smith22

Občas u některých snímků opravdu nechápu hodnocení místních usedlíků.A tento film je ten pravej příklad.Mělo to příběh, mělo to hlavu a patu, dobré herce, pěkné prostředí při natáčení a přesto to místní vidí na 60%.Tento filmek sem viděl už dávno ale stále se mi i po dlouhé době líbí.Za mě dávám 75%. ()