Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Nix

No a tady máme konec. Konec dobrý, všechno dobré. Naprosto nejlepší vyvrcholení, jasně dalo by se tam asi spoustu věcí upravit, ale i tak jsem naprosto spokojen. Bitva je super, Voldemort v podání Ralpha je prostě démonický, ten jeho výkon naprosto hltám. A máme tu i klasický americký happy end jako dycky. Ale proč ne, takovej konec snesu. Ale jinak je díl zase drsnej a to se mi líbí. A abych to nějak shrnul, tak ságu Harryho mám fakt rád, protože je to takové jiný fantasy, které zatím ale nemá v tomto žánru konkurence v takovém zaměření a podobný příběh, tak dokonale napsaný, budete horko těžce shánět. Rowlingová napsala něco, co navždy změnilo směr fantasy, tohle totiž vymyslet, do dneška jsem nepochopil, jak se jí to povedlo. A jedna z mála sérií, kterou jsem si musel i přečíst a pokud filmy máte rádi, rozhodně knihy doporučuju ještě víc než filmy. Ale pokud vám stačí filmy, určitě si doplňte vzdělání, tohle stojí za to vidět. ()

DadysGirl

Ano!!!! Samozřejmě musíte si držet odstup od knížky, ale jinak velké ANO tomuto filmu... Finále jelo svižně, až jsem to chtěla brzdit, aby nebyl konec... Herci si to podle mne dost užívali... Temná atmosféra, dobrá hudba... Všechno to do sebe zapadlo... Jen epilog si mohli odpustit... Přesto - plný počet v brzké době druhá návštěva kina... :) A verzi 3D rozhodně nedoporučuji! ()

vojtik

Půlnoční premiéra. Kino narváno potterofily všech generací, pohlaví a kouzelnické víry. Očekávání nemalá, tělo tepe v rytmu křídel zlatonky a můj dech svou nervozitou zavání Mozkomorem. Nasazuji brýle umožňující trojdimenzionální kouzelný zážitek. Uběhne něco málo přes dvě uhrančivě nablýskané hodiny, skromně tleskám - byť v srdci zažívám jistý druh bezmyšlenkovité nirvány, slabomyslně si utíram slzy, neochotně sundávám 3D brýle a za zvuku epické závěrečné skladby pomalu sestupuji k východu. Mých 10 let s Harrym Potterem a má výuka v Bradavicích je bohužel u konce. A DO BRUMBÁLOVY ZADNICE - STÁLO TO ZA TO! TO CHCE POSLAT HULÁKA DO KAŽDÉ RODINY! ()

Suzie1

Bylo to finále a bylo to vážně EPICKÉ..Mohlo to být lepší, zvláště po emoční stránce se toho dalo z některých scén vyždímat víc, smrt některých lidí mohla být popsána hlouběji a ne jen ,,škrtat" jednoho podruhým jako by nic, ale když se na to dívám s odstupem, bylo to tak fajn, přidávalo to na tý strašlivosti. Rozhodně jiná liga oproti posledním pár dílům, které nebyly zas tak super. Monumentální akce, napětí..Důstojný závěr, který nutně musím vidět ještě jednou. ()

VvV14

Celý slavný 3D je pěkně na nic. Zaplatil jsem za rozostřený film abych měl na nose brýle na zaostření. Ale to byla jediná vada filmu. Herci nedostali zrovna mnoho prostoru na své herecké umění. Tohle byl film efektů. Ovšem Alan Rickman a Ralph Fiennes se opravdu předvedli. Co v první části podle mě chybělo to jsem dostal zde a co v ní naopak přebývalo to tady vůbec nebylo. Jsem na 99% spokojen. Bylo to velkolepé finále na které jsem čekal. Pár scén jinak než v knize dodalo originalitu a kvůli temnosti dílu spousta poměrně vtipných scén (trochu suchého anglického humoru nikdy neuškodí). Možná trochu přehnaly část o 19 let později kde všichni už měli vypadat staří ale není to nic ve srovnání se zbytkem filmu. ()

Adrai

Naše místní kino má dva velké neduhy - je zastaralé a filmy promítá dlouho po premiéře (už jsem se setkal i s promítáním filmu co zrovna vyšel na DVD). A oba neduhy se zrovna před nedávnem začaly řešit - kino je do podzimu uzavřeno a prochází rekonstrukcí, na jejímž konci by měl být moderní biograf s dvěma sály a dokonalou obrazovou i zvukovou technikou, který by měl vždy nabídnou ještě "horké" filmy. Jako provizorium tak zatím slouží kulturní dům, kam bylo přestěhováno dosluhující promítací vybavení. A aby bylo využito, začaly se objevovat skutečně novinky, přičemž hned od CZ premiéry se tu také promítá tento poslední díl HP. Nejsem "Potterofil" - nečetl jsem knížky, nečetl články, nepamatuju si vedlejší či menší postavy, nevylepoval jsem si plakáty, příběh minulých dílů musím chvíli hledat v paměti. Promítání v den premiéry, přičemž se má jednat o velkolepé zakončení série, jsem si ale nemohl nechat ujít. Co na tom, že šustění pytlíku od keksů se střídal s lehkým vrzáním promítačky - já si ten film užil. Dostal jsem to, co jsem od něj očekával. Je temný, syrový, napínavý, akční, romantický, humorný ... je opravdu velkolepý. Nádherná scéna s "obalováním" bradavic, Snapeův životní příběh, několik vyznání lásky, posun v čase o 19 let ... to všechno a mnohé další dělají film filmem. ()

MaryLynn

Velice mi tam chybělo ve finále (podle knihy), jak Harry a Voldemort kolem sebe krouží s Harry získává morální převahu a opovažuje se nazývat Voldemorta Tomem Raddlem. Klidně to mohlo být tříhodinové, kdyby to nebylo tak rychlé a zmatené. Chci to vidět ještě několikrát, ale už ne s dabingem a ne ve 3D. Jo a Vojta Kotek asi dospěl, to bylo to první, čeho jsem si všimla u prvního záběru v Lasturové vile. A ke hvězdám. Jednu za Alana Rickmana, jednu za scénu, ve které McGonagallová opevňuje hrad, scénu v Komnatě nejvyšší potřeby a v bance. ()

Čiban

Od pohádky až ke thrilleru.....užasný film a užasné zakončení celé série HP.Skvělý herci,prostředí,efekty i hudba.O 19 let později se skoro nezměnily až na to že měly děti.Chtěl bych to vidět ještě jednou a ve 3D to bylo dobré.Chtěl bych ještě alespon jeden nebo dva díly např.o jejich dětech :D Tento díl je asi nejlepší ze všech. 5/5 ()

wOOzIe

David Yates měl ode mě, obrovskou důvěru, že to zvládne, a tak užasná, ale mnohdy velmi složitá kniha, bude mít velké finále jak se patří a musím říct že mě rozhodně nezklamal:-)...když půjdu popořádku- pokud si někdo stěžuje , že nic ve 3d neviděl a nebyl v IMAXu, je to jeho boj. Protože všechyn ostatní 3D nestojí za nic. Já ačkoli nejsem velkým fandou 3D filmů, tak přeci jenom IMAX je IMAX, nejúžasnější obraz i zvuk... Zkrátka Já byl 3Dčkem (v IMAXu) potěšen! když se posunu k dalšímu problému, který provází HP už od prvních dílů a to je obsazení hlavních tří rolí... Herci strašně přehrávají zejména Harry a to je asi tak jedinná a poslední věc která mi vadí... Co se týče obsahu filmu, tak mě mrzelo snad jen vystřižená scéna v Havraspárské věži a pak samozřejmě postupné příchody lidí na pomoc bradavic a burcování do boje:-D Nicméně musím tvůrce Yates, Kloves velmi pochválit že knihu opravdu snažili zachovat a vypustili jen to nepodstatné(i když ta jedna scéna mě fakt mrzí) za co nejvíc musím pochválit a co sem se hodně bál aby nebylo pokažené, je scéna se Sneapovými vzpomínkami , která mě opravdu dostala. Fantastické... Povedené scény ještě hlavně zložár, nebo MCgon. vs Sneape :-D FIlm měl od začátku do konce atmosféru a emocionální stopu. Pokud se vrátím ještě k hercům, tak nutno dodat, že tam kde U Harryho ubrali všude jinde obrovsky přidali- Od RIckmana přes Magie Smith, Davida Thewlise, Garyho Oldmana, Ralpha FIennese k užasné Helen Bohman Carter.... Opravdu herecky ve výsldku- úžasné:-) ... Shrnutí- BOmsbatik:-) Jen teda poslední scéna působí jako pěest na oko:-D, ale jinak sem opravdu spokojený:-) a už se nemůžu dočkat až Rowlingová napíše 8.,9. a 10. díl :-D 5* ()

Koonix

Posledný Potter sa skutočne podaril. Som veľmi rád že môžem spokojne napísať, že to najlepšie si nás počkalo až na konci. Film nemá žiadne hluché pasáže, valí sa nás jedna skvelá scéna za druhou, a 130 minút v kine mi ušlo ako voda:-D Herecké výkony sú skutočne na úrovni, hudba je primerane epická, slovenský dabing vcelku sušný. A vtipných momentov tu bolo neúrekom, čo film skvele osviežilo. Neviem prečo niektorí píšu že v 3D boli niektoré scény tak tmavé, že nebolo skoro nič vidno. Ja som za celý film zažil jeden takýto záber a trval asi 2 sekundy, takže aj s 3D som maximálne spokojný. Film viac-menej presne kopíruje udalosti v knihe (čo je dobre) ale pridáva si aj svoje vlastné nápady, vďaka čomu sa tvorcom podarilo stvoriť takmer dokonalý celok. Škoda len že zo smrtí niektorých dôležitých postáv tvorcovia nevyťažili viac ako len jeden záber. Toto je takou jedinou väčšou chybičkou krásy. Rozmýšlal som či udeliť štyri* alebo päť* ale nakoniec som sa rozhodol pre vyššiu možnosť, lebo predsa len som toľko nedal žiadnemu Potterovi a tento diel bol spomedzi nich najlepší. P.S. Epilóg pobavil. Veľmi. ()

Anomiska

Myslim, ze velmi dostojne finale. Hoci tvorcovia zachranovali nejake tie zmiznute pojitka z minulych dielov, nakoniec to celkom ukocirovali a dosiahli svoj ciel, ktory ma urcite nesklamal. Bolo to dynamicke a pritom som sa v tom nestracala. Na druhej strane boli tam zbytocne informacie z knihy, ktore neboli dotiahnute do konca a teda sa ich vyznam vo filme stratil :( Skor bolo potrebne rozvinut ine, dolezitejsie sceny. Pobavili ma aj obcasne vtipne poznamky, ci sceny, ktore film odlahcili. Naozaj viac nez len spokojnost! :) ()

movemat

Film je čo sa týka spracovania absolútne fantastický. Je to jediná časť z Harryho Pottera, pri ktorej som plakal (scéna z mysľomisy) a zároveň je to najakčnejšia časť zo všetkých, pri ktorej mi aj vďaka hudbe behali zimomriavky po chrbte. Jediná vec, ktorá ma aj donútila rozmýšľať či nedám len 4 hviezd je fakt, že táto časť je najslabšia po dejovej stránke. 100 minút som sa prakticky pozeral len záverečný súboj, čo by ma nebyť tak skvelého spracovania začalo nudiť. Počiatočný problém však nastal, keď film rozdelili do dvoch častí. A kým 1. časť bola dejovo veľmi zaujímavá a pestrá, tak v druhej prakticky išlo len o prepad Gringott banky a boj o Rokfort. 90%. ()

KirstenN

Kámen mudrců jsem viděla poprvé na video kazetě, Tajemnou Komnatu a Vězeň z Azkabanu na DVD a od Ohnivého poháru jsem zhlédla všechny díly poprvé v kině. A to i úplně ten poslední. Bude se mi stýskat po Harrym Potterovi, ale jednou to muselo skončit. Myslím, že každý fanoušek může mít úplně jiné pocity. Já mám z tohohle dílu dobrý pocit. Bylo tam vše. Vtip, napětí, boj, emoce, herecké výkony, chytlavá hudba. Ano byly tam scény, které mohly udělat lépe. Ale co? Odpustím jim to. Jsem vděčná, že jsem to viděla v originále s titulky, originální zvuk a britský přízvuk na mě zanechal mnohem větší dojem než dabing u první části Relikvií smrti. Jsem spokojená, protože Potterovská sága byla zakončena důstojně. Co říci na závěr? Sbohem, Harry Pottere. ()

DonTommy

Lovers gonna love! Film jistě ne dokonalý. Ale já se v tom nechci šťourat a nedokonalosti nechci vidět. Protože poslední díl příběhu Harryho Pottera není film ke kterému bych dokázal přistupoval nezúčastněně a kdyby mě zklamal tak nad tím mávnout rukou. Protože já JSEM Harryho fanda, všechny ty postavy a ten příběh mám rád a proto jsem potřeboval aby se mi ten film líbil. A on se mi skutečně líbil! Uf. Vím že patrně nehodnotím objektivně, o to se nicméně ani nesnažím. Harry Potter je zkrátka srdcová záležitost a (ať si kecá kdo chce co chce) velký příběh mé generace. A tento film je hlavně pro lidijako jsem já: pro fanoušky. Jako takový jsem plně uspokojen...chtěl jsem velkolepé finále velkolepého příběhu o souboji dobra a zla a to jsem dostal. Došli jsme až na konec, trošku smutně, ale krásně. Everything is in its right place... ()

Armageddon

Rozmýšľal som, či mám dať plné hodnotenie. Ale dal som. Film mal dobrú atmosféru a akciu. To mi chýbalo hlavne u Part1. Prvých 15 min bolo nudných ako prvá časť ale to bol ešte zvyšok toho by som povedal. A potom prišla výborná akcia, kde som sa nenudil. Sem tam mi prebehli zimomriavky po chrbte. Na Hermionu sa pozeral naozaj veľmi dobre, veľmi pekné dievča z nej vyrástlo. V poslednej dobre som si obľúbil Alana Rickmana, takže som si ho všímal. Zistil som ale, že je to naozaj výborný herec. Jedinú chybu mal tento film bol ten, že bol v 3D. Opäť sa potvrdilo, že 3D efekty začínajú a končia úvodnými titulkami. Ale preto film nestráca na kvalite. Avšak aby som nezabudol. Ten záver t.j. o 19 rokov starší predstavitelia. Neviem či išlo pokus o žart, ale mohli to trochu lepšie, však záver série si zaslúžil trochu lepšie ukončenie. ()

mirak2

zimomriavky by boli, ale vacsinou sposobene efektami a hlavne epickou hudbou. a este zo snapea v myslomise (bravo rickman). PS: ten epilog je tragicky smiesny ()

Franche

Stále váhám mezi 4* a plným počtem. Některé scény byly naprosto excelentní, stejně jako Alan Rickman. Akční kouzelnické střety dopadly taky na výbornou. Ale. Ale jako divák, který četl knihu, jsem postrádala nějakou ''čest'' vůči mrtvým hrdinům, to maskovaní 'po 19 letech' mohlo také dopadnout lépe. Pár much to tedy mělo. Po prvním shlédnutí tedy nejspíše 4*, abych nezklouzla k pobláznění z konce Harryho. Kdyby byl ale celý 7 díl pouze jeden film, bylo by to za 5*. ()

Chuppa

Podle mě nejlepší díl celé série, dost akce a hlavně už to konečně skončilo. Závěrečná scéna o 19 let později mě, no vlastně celé kino, fakt pobavila :-) (viděno v 2D, knihu jsem nečetl) ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)