Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Nikiana

Tak tenhle film nepovažuju za vrchol desetileté ságy. Nevyvolal u mě téměř žádné emoce a rozhodně to není tím, že jsem věděla, jak to celé dopadne. Jako bych se dívala na hezkou ilustraci knihy, ale bez jakéhokoli nápadu, nebylo tam nic, co by se mi vrylo do paměti. Opravdu nechápu, proč závěrečné díly ságy svěřili Yatesovi, když už u pětky z něj kritici nebyli nadšení. A u epilogu se smálo takřka celé kino, promiňte, ale zajímalo by mě, kde použili tu postaršovací retuš z Benjamina Buttona, protože za postaršení se delší vlasy a trochu víc vousů považovat nedá... Jediné co mohu docenit, že se tedy film držel knihy, hudba byla fajn, délka nebyla nijak úmorná a koukat se na to dalo. ()

aranek

Z pohádek jsem už asi vyrostl, nicméně kdyby byl film kratší, byl by mnohem působivější. Ideální moment skončit byl na bílém nádraží - ušetřil by se nevýslovně trapný happy end. Trochu nastavovaná kaše, trochu imitace Pána prstenů, jinak v duchu předchozích dílů. Potěšily efekty. ()

Borin.P

Jasná 4 hvězdičková záležitost. Konec jedné velké ságy, jaký má být. Mám pouze připomínku k souboji Harryho a Voldemorta, u kterého jsem postrádal trochu víc akce a emocí, přeci jen mnozí z nás, kteří celou knižní sérii tolik nehltají, se nejvíce těšili právě na toto závěrečné vyústění. Na druhou stranu musím vysmeknout obrovskou poklonu Alexandru Desplatovi za jedinečný hudební doprovod. Naprostá báseň pro uši, minimálně o stupínek lepší než naprosto precizní hudba k Inception. ()

Coolidge

Tento díl se opravdu povedl co se týče akčních scén, dějového spádu a filmových efektů, které v předchozích dílech tolik chyběly. Film jsem videl v originál znění s titulky a musím říct že jsem si jej opravdu užil oproti prvnímu dílu, ve kterém mě velice zklamaly české dialogy. Vřele doporučuji zajít na tento film do kina především v originál znění. 93% ()

Chonka

Vyvrcholení jak má býti, i návrat řežiséra Davida Yatese byl pro film důležitý.Nechybělo nic co by hladový divák očekávající strhující grand finále, spousty efektů, smutek, radost a v neposlední řadě i 3D obraz dodává filmu větší energii.Dokonce byl z knihy použit i konec ''po 19. letech '' což mě velmi pobavilo a odlehčilo to celé ukončení.Také byly skvěle zapojeny postavy jako Nevila Lombotom a ostatní Harryho přátelé které se v předchozích dílech ději oddalovali.Shrnutě je to opravdu mazec krása a dokonalý konec! Všem vele doporučuji, nicméně je dobré vidět předchozí díly. ()

MrLinhy

Těžko se hodnotí toto finále.,.má smíšené poctiy, budu se muset na tohle podívat ještě jednou abych dokázal přesně ohodnotit. Docela mi na tom vadila ta grafika , byla taková odfláklá ()

Carlos.Meo

Spokojenost. Silné scény se objevily (i když možná ne v takové míře, jak by si divák přál), emoce tam taky nechyběly (i když taky trochu naředěné), tempo to mělo o pár stupňů svižnější, než předchozí díly. Po kolísání kvality celé série se povedl více než důstojný závěr. Pottera jako fenomén asi spousta lidí nechápala a docela možná i odsuzovala a to se podle mě promítlo i do hodnocení filmového plátna. Čert vem ale škarohlídy, na HP bude nejen v knižní podobě vzpomínat daleko větší spousta lidí kladně. Už jen tím, že spolu s ním tak nějak vyrostli. ()

Abaka001

Jak se říká to nejlepší na konec. A je to pravda. Některé scény co byly v knížce sice chyběli, ale jiné tam byly přidány. Například to jak Rona Hermiona zničili ten pohár. V knížce bylo řečeno že ho jen zničili u baziliška ale ve filmu to bylo vidět. A oto víc se mi moc líbi film. ()

Veju007

Začala jsem brečet při naběhnutí loga WB a Harry Potter a skončila jsem, když doběhly závěrečné titulky. S Harry Potterem jsem vyrostla a posledním dílem pro mě oficiálně skončilo dětství. ()

janulin123

S harrym Potterem jsem vyrustala, takže není divu, že jsem společně s miliony lidí na světě netrpělivě čekala na velkolepé finále. Vzhledem k tomu, že knihu jsem měla předem načtenou a měla jsem dost jasnou představu o tom, jak by to mohly sfilmovat, modlila jsem se aby mě David Yattes nesklamal. Ačkoliv nejsem křestan, nejspíš se někdo rozhodl mě vyslyšet...Velkolepé finále bylo VELKOLEPÉ, nejvíce jsem si vychutnávala herecké výkony mých miláčku Alana Rickmena, Heleny Bohnam Carter a Ralpha Fainnesse. Skvělé efekty ( nepochybuju, že oskarové), asi nejlepší výkony mladých herců doposud. Film byl pro mě po všech stránkách nezapomenutelným zážitkem..velmi obstojný začátek něčeho co vzniklo před patnácti lety v Británii. Na konci jsem měla akutní potřebu vyobímat všechny herce, režiséra, scénáristu a celý HP tým....skvělé ()

FEAR99

Očekával jsem to nejhorší. Po části 1 jsem byl hodně obezřetný a k poslednímu Potterovi dost skeptický. To, že se nakonec z poslední části vyklubal poměrně slušný film, považuji vzhledem k okolnostem za relativní úspěch. Tam kde první část jen hloupě přešlapovala na místě, dvojka volí filmovější a klasičtější přístup. Už to naštěstí není o ničem, ale o něčem, ne jako jednička, kde se vůbec nic nedělo, herci jen tupě zírali a emocionální scény vůbec nefungovali. Část 1 byla jedna velká zívačka, proto jsem ocenil, že dvojka na to jde maličko jinak. Jak by ne, když se jedná o završení mohutné ságy. Poslední Potter tak nakonec z toho všeho odešel se ctí, což se cení. I tak mě přijde, že David Yates byl hned od začátku (pátý díl) špatná volba. Díky jeho (ne)schopnosti udělat něco zapamatovatelného, něco co ve mně vzbudí emoce (nebo snad někdo obrečel Brumbálovu smrt?) a něco, co bude vypadat, jako film za 200 milionů dolarů. I naprostá ignorace akce (od pětky si nepamatuji solidní a zapamatovatelnou akční scénu) mě na radosti nepřidala. Na dvojce se mně líbilo, že se na nic nečeká a asi hned po půl hodině se jde rovnou na věc, na závěrečnou bitvu o Bradavice. Konečně se tedy něco děje! Škoda jen, že některé scény představují naprostý vrchol Potterovské ságy a některé jsou pořád o ničem. A bohužel mě přijde, že je pořád dost scén, které nemají žádné řešení a které se měli jednoduše vyškrtnout ze scénáře. V lepším případě je totiž pár scén, které mě opravdu bavili a naprosto jsem si je užíval. Jmenovitě jedna velmi napínavá scéna hned na začátku, Bradavické pobíhání hlavních hrdinů bez jakýchkoliv zvuků a pouze s emotivní hudbou Alexandra Desplata (asi nejlepší soundtrack celé ságy) a silně to završuje finální flashbacková scéna profesora Snapea, která je možná tou nejlepší scénou ze všech osmi dílů. Za tohle oba palce nahoru. Kdyby takhle vypadal celý film, uvažoval bych o největším hodnocení. Bohužel tomu tak není a zbývá spousta scén, které spolehlivě otráví (okamžiky, kde je absolutní ticho a celý sál čeká, co se bude dít). Nechybí ani naprosto směšné momenty typu Harry a Brumbál někde v nebi (!) diskutují o smyslu života nebo celý závěrečný epilog, kde se přesuneme o pár let později. Škoda, takhle se Potter stává jen solidním zakončením ságy, které mělo být o pár tříd lepší, osudovější nebo epičtější (souboj Harryho s vy víte kým je výsměchem). A jelikož jsem se čtením skončil asi po 4. knížce a už si moc nepomatoval předchozí díly, byl problém pár věcí vůbec pochopit. A vůbec jsem nepochytil to zmrtvýchvstání! Celkově je to tedy tak za 60%. Nenudil jsem se, poměrně mě to bavilo a někdy na to možná kouknu znovu. Být fanouškem tak odcházím z kina zklamaný, ale jelikož jsem čekal další průser v řadě, odcházel jsem spokojen. P. S.: Dabing je slušný. P. S. 2: 3D je peklo, podobně jako u posledních Pirátů z Karibiku. ()

KacHnAop

Bezpochyby nejlepší díl Harryho Pottera. Tento film není dokonalý, ale i tak mě celkem strhl. Z některých scén šlo vytěžit daleko více a něktěré tam naopak nemusely být. Hudba a herecké výkony průměrné, ale na nich moc tenhle film nestaví. Sem tam jsem se i zasmál. Mohu tedy říci, že druhá část Relikvie smrti je nejlépším možným zakončením. ()

musculimus

Ať si říká, kdo chce, co chce, tak příběh o Harrym Potterovi, chlapci, který přežil, je fenoménem dnešní doby. Dotkl se a ovlivnil životy mnoha lidí po celém světě a já si nedokážu představit svět a svůj život bez něj. I když si to neumím přiznat (protože četbu knih miluju), patřím k té generaci, kterou knihy o Harrym přivedly k četbě. Jsou to sice nostalgická slova, ale to k tomu patří. Všichni vy, kteří stále opakujete, že je to jenom obyčejný příběh napsaný nehorázně populisticky, zamyslete se nad tím, co tvrdíte, a přečtěte si celou ságu. Téměř každý, koho znám, si stěžoval na nudu prvních Relikvií smrti. Bez nich by však druhá část a tím i celá sága neměla smysl a pravdou je , že ten film by zachráněn Davidem Yatesem, který udržel spád děje. Druhá část je zpočátku velmi osekaná, ale vynikající bitva na konci to zachraňuje. Škoda jen malé pozornosti věnované úmrtím těch cca 19 postav, které ústřední trojici zdárně sekundovali. Celá série filmů dělala co mohla, aby příběh vyprávěla věrně, a přitom si udržela kvalitu po celou dobu. Snad kromě "Prince dvojí krve" byly filmy vysoce kvalitní, nejlepší byly Vězeň z Azkabanu a právě Relikvie smrti 2. RS2 ukončují nejen celou HP sérii, ale symbolicky s tímto filmem končí dětství mé i milionů dalších lidí po celé planetě. Nezbývá než sledovat další kariéru titulních herců, abychom mohli zhodnotit, jak velkým štěstím pro ně bylo, že vydělali na HP sérii miliony, a nakolik se doopravdy prosadí v hereckém světě. A jí osobně jsem zvědav na příští filmy režiséra Yatese, které ukážou, co v něm doopravdy je. ()

Mapl

Kdo čekal monumentální finále a odhalení pravdy o všech postavách, tak se dočkal! Bravo! Nemám filmu téměř co vytknout. Snad jen onomu "dvojdílu" - 1. část šla klidně zkrátit a na to nádherné finále vyhradit více času a časově větší poměr, protože zejména poslední hodina druhého dílu je natěsnána poměrně značně. Herecké výkony úžasné, líbila se mi třeba Maggie Smith nebo úžasný Alan Rickman, ale i "dětští herci" se vyvíjejí docela zajímavě a dobře. A závěrem doporučení pasáže či scény? Určitě si vychtunejte krásnou scénu asi v polovině, kterak Harry pronikne do myslánky a vidí to, co se stalo dříve a hodně věcí je tam vysvětleno citlivou, dojemnou, ale strhující formou. 94 % ()

petan416

Neuvěřitelný dechberoucí zážitek. Po přečtení všech knih úžasné zakončení epické ságy (jak hned všichni začli používat slovo epické, co ;))... ale vážně... vážně, vážně, vážně skvělé! Expecto patronum! ()

Magyana

To mám tak ráda! Lidi, co nečtou knižní předlohu a přitom kritizují právě to, co se příliš nepovedlo v knize. No ano, vykecávací pasáže jsou zbytečně dlouhé, ale nutné, aby i nečtenáři pochopili (Můj muž se i tak trochu ztrácel - holt nemá načteno). Akční pasáže se povedly, díky nim jsem si film užila. Co se týče hereckého obsazení... inu, jak to říct? Co Columbus zpackal, nenapraví ani Yates. Vizuálně nemám k hercům žádné výhrady, herecký talent, to je věc druhá. Radcliffe se naštěstí celkem povedl, bohužel Emma Watson působí spíš jako komparzistka než jako jedna z ústřední trojice - pěkná panenka, kam ji postavíte, tam stojí. Grint je až na pár hlášek takřka trestuhodně nevyužitý - škoda. Snape... Miluju Snapa už od prvního dílu a v tom posledním obzvlášť. McGonagalová je jako vždy úžasná - obzvláště při oživování kamenných obránců hradu (ti se také vyvedli). Naneštěstí závěrečná scéna vyzní ve filmu dost směšně (v knize je delší a vtipnější, ne tak hloupě směšná), obzvlášť "Albus Severus" zní nahlas vysloveno ještě blběji než v knížce. Ale celkově vzato důstojný závěr. 90%. ()

Scaevola

(možný spoiler) Konečně jsme se dočkali a po deseti letech sága Harryho Pottera končí. Přesto si ani poslední díl v mých očích nevysloužil maximální hodnocení, ačkoli jsem tajně doufal, že si D. Yates schovává to nejlepší právě pro finále, o kterém se již dlouho dopředu vědělo, že bude postavené pouze na efektní bitvě o Bradavice. Vyvrcholení mohlo být mnohem epičtější a přepálenější (přece jen jsme na něj čekali těch deset let) a již tradičně ty nejlepší postavy dostaly pouze malý prostor k ohromení diváka (naprosto mne zklamal konec Bellatrix). Očekávaných bitevních sekvencí je poskrovnu, byť splnily naděje. Jsem potěšen Yatesovými humornými vsuvkami a jeho citem pro stylizaci, díky kterým i úplně poslední scéna nevyzněla tak trapně jako v knize... Na závěr, po zdárném ukončení celé série, konečně vyslovím i svůj kacířský názor, že jako celek - přes veškerou stručnost a lacinou diváckost - filmy o Harry Potterovi dopadly lépe, jak původní knižní řada. ()

Trinculo

Někdy chci podlehnout kouzlu okamžiku, nedat se zvyklat a neslyšet, nereflektovat, jen si užívat. Ohlížím-li se zpátky, tak zůstává jen mizející obraz, když se dívám znova, více a více vidím, to co chci vidět. Byl jsem na premiéře a odmítl jsem nabídku na znesvěcení. Naprosto strašlivý dabing a popudila mě i nedostupnost filmu v originálním znění (ano při Nevillově řeči jsem trpěl). Ale film kupodivu fungoval, protože příběh funguje. Budiž - je konec jedné éry a můžeme jen čekat, co příštího bude povýšeno na klenot. ()

dusa77

Nemůžu si pomoct, ale David Yates je špatný režisér.Takové rozloučení jsem po 10 letech opravdu nečekal.Scénu o ,,19 let později,, jsem radši neviděl. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)