Zevlovat a prudit

Observe and Report

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

Pripomína to Paula Blarta..akurát viacej crazy a vulgárnejšie...jasné Seth Rogen je typický idiot, ale vo vedľajších rolách Liotta a Pena tí proste vália...a Anna Faris jej rola typicky blbej blond je proste svetová..celkovo je to vtipné, občas trápne, ale celkovo pozerateľné...tá otvorenosť na konci - doslova bola fajn...ale Paul Blart bol lepší jednoznačne(14.12.2009)

Tlustoch je sefem ochranky v obchodaku, bydli u matky, vsichni z nej maj vicemene srandu, snazi se sbalit sexy kocku prodavajici vonavky a marne se snazi dostat k policii. Nepripomina vam to neco? Ano, Paul Blart reloaded. S tim, ze Paul Blart byl daleko vtipnejsi, tohle je jeden z nejhorsich Rogenovo filmu. Rogen je sice fajnovej komik, ale postavu, kterou vyfasnul, nedokazal zachranit ani on a jelikoz na ty postave stoji celej film, jde to do kopru. Tohle totiz neni zadnej tlustej dobrak, sice to je kladas, ale taky lehce psychopat a vetsinou se chova jak kreten. Navic tu ani nejsou zadny paradni fory, respektive moc foru tu nejni celkove a kdyz uz, tak nic extra vtipnyho nebo originalniho. Linie s uchylem sice slibovala slusnou zabavu, ale az zaverecny poreseni uchyla je ultimatni, to je fakt perfektni scena. Popravde receno, ty paradni se daj spocitat na prstech jedny ruky, krome zaveru to je bitka Rogen + obusek versus banda fetaku, bitka Rogen + partak versus banda skejtaku, coz je gigantickej naklad a Rogen + baterka versus banda policajtu. Pak jeste pobavi sem tam nejaky to fuckovani a to je asi tak vsechno. Z cehoz se da odvodit, ze jsem se zasmal minimalne, rozhodne daleko min, nez u Paul Blarta, aspon, ze ma film jen 80 minut a neustale hraje spickova hudba. Slabsi 3*.(1.8.2009)

• Cival

Nechytlo, ani na chvíli, přestože je tenhle film divnej, nepříjemnej a překvapující celkem chytrým způsobem. Normálně bych se spoustě nadšených hodnocení okolo divil, ale vím, že film pochválil guru Tarantino... a ten má furt moc moc oddaný kluky za sebou, který by kvůli němu blahořečili snad i Lidice. Enjoy :)(5.5.2012)

Proč se na film podívat: Závěrečná scéna ( scény: ) a Seth Rogen ( poměrně jako vždy ) stojí za vidění...Proč se na film nedívat: Průměrná komedie, které by slušelo žánrové uspořádání do nějakého celku a ne jen od každého trochu a nakonec vlastně vůbec nic, podívat, zapomenout a tešit se na jiný a lepší film. Proč 3 hvězdičky: Jsem fanda Rogena, utáhne snad všechno na plátně, včetně šíleného scénáře ( špatného scénáře ), i debilně napsaný vedlejší postavy, které nepřináší vůbec nic svěžího do žánru, se náramně svezou s jeho komediálním talentem, proto dávám 3 hvězdy, nenudil jsem se!!(13.8.2009)

Vydařená komedie, která odkazuje na filmová 80. léta, a to skrze postavu hlavního hrdiny Ronnieho, šéfa ochranky nákupního centra, neboť právě on je jakousi zvrácenou imitací hrdinů z akčních filmů a kriminálek té doby. Svět, ve kterém se tento film odehrává, je pojat vážně, vážně se berou i samotné postavy, takže se nejedná o klasickou komedii, vtip spočívá v tom, že samotné postavy i jendotlivé prvky jsou jakousi pokroucenou napodobeninou svých vzorů, což ve výsledku působí směšně. Ronnie v podání Setha Rogena se v tomto fikčním světě považuje za neohroženého hrdinu, strážce zákona a pořádku, člověka, bez kterého by se tento svět neobešel. To, že se jedná o řadového člena ochranky, což působí v kontrastu s jeho vysokými cíly a představou o své pozici ve společnosti, z něho dělá figurku hodnou pousmání. Takhle to funguje i s hlavním záporákem - Ronnieho nemesis, který je jen obtloustlým perverzákem, který běhá okolo obchodního domu a náhodným kolemjdoucím ukazuje své směšné přirození. Je to bizardní a ještě bizardnější je to, že Ronnie z tohoto narušeného chudáka dělá zločince formátu záporáků ze Smrtonosných pastí. Film navíc navazuje na nekompromisní 80. léta prostřednictvím otevřené brutality, jejíž přehnanost taktéž působí vtipně (podobně jako přehnaně velké proudy krve tryskající z těl po zásahu meče v Kill Bill). Jednoduše řečeno, Observe and Report je pastyšem a zároveň i parodií hollywoodské filmové produkce 80. let (převážně akční filmy, kriminálky, ale i buddy-movies a romance), jejíž hlavní rysy překrucuje, deformuje a záměrně přehání, v čemž spočívá hlavní vtip tohoto filmu. Tento film pro svou nekorektnost a absurdnost určitě každému nesedne, já si ho ale náramně užil a došlo mi, o co autorům šlo. 70%(7.8.2009)

• - Poté, co se Sethovi Rogenovi během filmování v nepříznivém ovzduší v Novém Mexiku, nabyl herec přesvědčení, že by měl zhubnout. (cvaky32)

• - Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

• - Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)