Zevlovat a prudit

• USA Observe and Report (více)
Trailer

Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Trailer

Cival

Nechytlo, ani na chvíli, přestože je tenhle film divnej, nepříjemnej a překvapující celkem chytrým způsobem. Normálně bych se spoustě nadšených hodnocení okolo divil, ale vím, že film pochválil guru Tarantino... a ten má furt moc moc oddaný kluky za sebou, který by kvůli němu blahořečili snad i Lidice. Enjoy :) ()

Rob Roy

Tyvole. Neskutečnej nářez. Tím, jak dává dohromady zdánlivě neslučitelné prvky, střídá nálady a vyvíjí se naprosto (ale naprosto) nepředvídatelně se vyrovná tomu nejlepšímu z Tarantinovy tvorby. Rozhodně to není prvoplánová komedie. Rozebírat tu dál, čím je hlavní postava Observe And Report tak výjimečná a proč mě tak baví je zbytečné, jen se odkážu na výstižný komentář uživatele JFL. Označovat tenhle film za hloupý považuji za nedostatek filmové reflexe. Pro mě je to jeden z nejchytřejších filmů roku 2009 P.S. Baví mě jak se spousta uživatelů na CSFD často nedokáže vyrovnat s "nesympatickými" hlavními postavami a nedokážou se nedokážou se přes to přenést P.P.S Seth Rogen jde do topky P.P.S: Na IMDb někdo o tomhle filmu jednovětně výstižně napsal "the most wild and unpredictable movie i have ever seen! hysterical!!!!"Souhlas. ()

woody

Chápu to mrzce nízké hodnocení - je těžké smát se hlavní postavě, která je učiněným etalonem buranského zmdrství. S takovými se potýkáme dnes a denně (pokud jím nejsme zrovna my sami, ale kdo je schopen takové sebereflexe) a je jedno zda pracuje v americkém, německém nebo českém obchoďáku. Nikdy nevíme zda je litovat nebo kopnout za jejich nabubřelé kecy ... Rogena bych přirovnal k Gervaisově postavě z Kanclu, film samotný je diametrálně odlišný - černá komedie a zároveň sociální studie agresivního a nedoceněného blba, který si svou vlastní méněcennost kompenzuje velkou bouchačkou a potřebou moci, ale přitom má minimum našich sympatií. ... Hillově jinak dokonale natočenému filmu (na debut, klobouk dolů) chybí snad jen cílenější tah na branku a prokreslenější dějová linie, jde spíše o epizodky z mizerného života, který kolem nás žije každý třetí. ()

Renton

Scénář: Jody Hill .. Fuck you, let everyone fuck.. I win. ___ Divák už to má trošku složitější. Chrlí se na něj desítky dialogů, ale že by se jim dalo zrovna zasmát? Nebýt výprasku skejťáků a rvačky s policisty, podtrhával bych tu třikrát nuda. Prostě fuck sázka na fuck popularitu Seth fuck Rogen, která fuck nevyšla. Výprodej zábavy, kde žádané kousky už nejsou k mání. ()

Malarkey

Klasicky parádní a chytlavá komedie, která pobaví spíš chlapy, který si rádi sednou do hospody a daj si dvě nebo tři piva a víc v tu chvíli řešit nechtějí. Zevlovat a prudit se totiž vůbec s ničím nesere, morálně se ztrácí na míle daleko a to mě v tomhle případě dost baví. Průměrný hodnocení se dá pochopit, na druhou stranu nechápu zdejší vkus lidí, kteří film teda vidí a nakonec ho ohodnotí odpodem nebo jedním žetonem. To se ani na takový film nemusí koukat, protože pokud je u nich morálka na prvním místě, pravděpodobně s nimi nebude něco v pořádku. ()

• Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)
  • Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)
  • Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

Související novinky

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu…