Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Trailer

F.man

Týpek a slečnou stojí před kinem a vybírají na co jít. Oba jsou pro komedii, protože to je jednoduché, můžou se u toho otlapkávat a ještě se snad i zasmějí. Vyberou si teda Zevlovat a prudit, protože to má přece cool název, koupí popcorn a hurá do sálu. Reklamy, trailery, tma, romantika. Najednou se však na plátně zjeví hovado jménem Seth Rogen, jež všechny posílá do hajzlu, mlátí děti a líbá pozvracené holky. WTF? Holce je špatně, kluk se sice trochu posmál, ale jelikož má zkažený šuk, tak je nasraný taky. Jednu hvězdu za pár fóru a tečka. A nebo... Divák zkusí akceptovat tohle extrémního antihrdinu, vykašle se na předsudky a bude se skvěle bavit. Je pravda, že Seth je prostě fakt zmRd na entou, ovšem pravdou je že takových white trash militantních troubů je zejména (ne však nutně) v USA dost. A proč z něj teda neudělat hrdinu filmu... Ten je navíc tak brilatně postavený, že si divák nemůže být jistý naprosto ničím a jen čeká jaká další šílenost ho praští do hlavy. Paradoxně je snímek i proklatě chytrý a i když se teda nejedná o čistou komedii a dá se pojímat i z jiných úhlů, já se bavil skvěle. Na pět to přece jen není, protože příběh mohl být ještě soudržnější, ale čtyři dávám poměrně s čistým svědomím. The world has no use for another scared man. Right now, the world needs a fucking hero. ()

B!shop

Tlustoch je sefem ochranky v obchodaku, bydli u matky, vsichni z nej maj vicemene srandu, snazi se sbalit sexy kocku prodavajici vonavky a marne se snazi dostat k policii. Nepripomina vam to neco? Ano, Paul Blart reloaded. S tim, ze Paul Blart byl daleko vtipnejsi, tohle je jeden z nejhorsich Rogenovo filmu. Rogen je sice fajnovej komik, ale postavu, kterou vyfasnul, nedokazal zachranit ani on a jelikoz na ty postave stoji celej film, jde to do kopru. Tohle totiz neni zadnej tlustej dobrak, sice to je kladas, ale taky lehce psychopat a vetsinou se chova jak kreten. Navic tu ani nejsou zadny paradni fory, respektive moc foru tu nejni celkove a kdyz uz, tak nic extra vtipnyho nebo originalniho. Linie s uchylem sice slibovala slusnou zabavu, ale az zaverecny poreseni uchyla je ultimatni, to je fakt perfektni scena. Popravde receno, ty paradni se daj spocitat na prstech jedny ruky, krome zaveru to je bitka Rogen + obusek versus banda fetaku, bitka Rogen + partak versus banda skejtaku, coz je gigantickej naklad a Rogen + baterka versus banda policajtu. Pak jeste pobavi sem tam nejaky to fuckovani a to je asi tak vsechno. Z cehoz se da odvodit, ze jsem se zasmal minimalne, rozhodne daleko min, nez u Paul Blarta, aspon, ze ma film jen 80 minut a neustale hraje spickova hudba. Slabsi 3*. ()

2-Xtreme

Jedna z najlepších Rogenových komédií. Seth hláškuje, fuckuje a je ten pravý sympaták s ktorým by ste po práci zašli na jedno, dve chladené. Film ma príjemnú 86 minútovú stopáž a tak tam nenájdete jediného hluchého miesta a k tomu počas celého filmu hrá skvelá muzička. Proste parádna zábava na teplý večer(nie teplý ako gay večer, ale skurvene nechutne teplý večer akože "je teplo večer"). Ten kto dáva nízke hodnotenie prípadne fuckuje: nemá zmysel pre humor a nemá čo strkať nos do takýchto filmov. PS: Zedli ste mi všetci čo dali pod 4* Nie ste hodný tohto filmu! ()

Johny_fork

Ptákovina, kterou musíte brát s vysokým nadhledem, zápletka s hledáním úchyla není vůbec podstatná. Přes chaotický úvod a pocit, jako by režisér neustále hledal svůj styl, se Zevlovat a prudit zvrhne v něco mimořádného. Seth Rogen zachraňuje celý film, stupňovaná agrese, totálně přehnaná a neetická brutalita, nulový tlak na morální hodnoty, to žene snímek mimo běžné komediální koleje a musím říct, že závěr mi neskutečně bavil. Kdyby v podobném duchu probíhal celý film, vznikl by kult koketující s Tarantinem.. Oceňuji i použití písně od skupiny Queen, která vždy zahraje v nejbrutálnějších pasážích. ()

c.tucker

Slabota, už od začátku se mi znechutil ten debilní securiťák, který opravdu neumí přemýšlet a je trapnej, že to ani nedokážu popsat a to bude asi ten problém, protože to cele stojí právě na něm. Rogena mám celkem rád, ale tady vyfásl roli opravdu špatnou. Nulová vtipnost a zároveň je to plné klasických klišé. ()

• Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)
  • Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)
  • Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)

Související novinky

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)