Zevlovat a prudit

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

• rikitiki

Napadalo mě jediné: opravdu už lidem stačí k zasmání něco takového? Klopotné pokusy o vtipy byly leda trapné. V hlavní roli nepříjemný, tupý buran, který má snad vzdáleně mlhavou představu, že by mohl být něčím lepším (odtud jeho nabubřele patetické vnitřní monology), ale neví jak na to. Respektive: on si myslí, že ví, ale svým čím dál přiblblejším chováním upadá ještě do větších sra...____ Asi to mělo být ironické vyprávění o tupounovi, pro kterého je největší metou dělat ochranku v obchoďáku a nejlepší způsob, jak zastavit exhibicionistu, je rovnou ho zastřelit. ____ Jenomže já v tom ironie neviděla ani ždibec. To by hlavní postava musela mít propracovanější charakter, nebo by se tam vůbec někdo takový měl vyskytovat, aby působil jako prubířský kámen. Takto to byla jen přehlídka bahnění se v buranství a hrdosti na svou tupost. /19. 6. 13./(19.6.2013)

Perfektní komedie, hodnocení jde mimo mě. Tenhle typ filmů přece nemá být konkurence Aranofskiho Black Swan, ale spíš komický pohled na akčního hrdinu, který si chce plnit sny, byť jen v malém dveřmi obchodního komplexu ohraničeném světě si chce vydobýt kousek sebe a prosadit se. I tu racionalitu takovýchto příběhů zde najdete. A moje rada pro ostatní hodnotící: nebrat příliš vážně komedie.(20.1.2011)

Moc tomu průměrnýmu hodnocení nerozumím, byla to docela prdel. Seth Rogen vypadá jako dement a tak mu role dementního hlídače obchoďáku celkem pasovala. Byly tam však momenty, kdy mi přišel badass - třeba když zmlátil šéfa tý pekárny / kavárny nebo když s Michaelem Peñou šňupali koks a mlátili nezletilý skejťáky :D Jinak Ray Liotta v roli detektiva byl mega svině a Anna Faris byla naopak docela hyper (hlavně poblitá). PS: Škoda že se pervert k Anně Faris nedostal, zajímalo by mě, co by jí proved.. Slabší 4*(14.3.2016)

Obsahuje spoilery: "Ten úchyl je nějakej sociopatologickej génius, kterej se sem určitě vrátí, aby dokončil svůj plán tím, že Brandi zabije!" Securiťák Seth Rogen nahání exhibicionistu v županu, v nákupním centru. Komedie, která obsahuje pár opravdu smrtelně vtipných momentů a minimálně za závěrečné zúčtování s exhibicionistou si nezaslouží skončit v zapomnění. - 80%.(26.10.2020)

• Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more!(23.1.2010)

• - Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)

• - Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

• - Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)