Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

danecek24

10. Zlatý Glóbus za rok 1952 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Donald O'Connor + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

MarekT

V minulosti se mi už několika jinak výborných filmů stalo, že jsem musel snížit hodnocení, protože mě děj nedokázal plně přikovat k obrazovce. Zde je dějová linie také taková ne moc výrazná, navíc tu máme dlouhatánskou pasáž se zpíváním (vysvětlení idey filmu), která by mohla netrpělivci klasiku zošklivit a rozhodně nepatří k pozlátku tohoto snímku. Ale víte co? I přes to, co jsem teď vytknul, se mi to líbilo. Tradiční artikl muzikálů - písně - jsou neuvěřitelně pohodové, dokáží člověku dát dobrou náladu, takže kdykoli mám radost, rád si zazpívám "I´m singing in the rain". Já vím, moc profláklé. Ale zároveň chytlavé. Doufám, že to si ale nezazpívám v takovém smyslu jako Alex DeLarge. :-) Pohodoví jsou i herci - mužská část určitě, Debbie Reynolds je typickou kráskou ze staré školy, což mám rád, a Jean Hagen roztomile groteskní. Ano, film mi ukázal i své komediální stránky. Svého času jsem si myslel, že muzikál (ač se rád podívám) je žánrem, kterému nelze dát pět hvězd. Došlo k chybě, která se může stát dvakrát do ... ne deseti let, ale do dvou měsíců a budu jen rád, když tyto intervaly budou kratší. 100% ()

kusper

Po tomhle filmu už nemohu tvrdit, že nemám rád muzikály. Jen nevím jestli z něj srší tolik energie let 20. potažmo 30. nebo už příslibu let 60. Obdivuhodně krásný film. ()

gabin(a)

Spolu s My Fair Lady a Hair jediné muzikály, které nejen že snesu, ale ještě je miluju. Jesus Christ Superstar pochopitelně taky, ale ten nepovažuju za muzikál, na rozdíl od Ondřeje Soukupa:-). Úžasný film! Nádherné písničky a pochopitelně taneční kreace, krkolomné a přitom vtipné. Kdybych měla svůj pocit z filmu vyjádřit třemi slovy, byla by to: SVĚŽEST, VTIP, ELEGANCE! I po více jak padesáti letech! Moje a bystrooččina oblíbená scéna: ukňákaná hvězda se učí mluvit divadelní angličtinou. Profesorka (taky dobrá kreatůra) teatrálně hlubokým hlasem:"aj kánt stánd him" Herečka mečivě: "kiént stiéndim". To se nedá ani foneticky přepsat! ()

Pajky3

Snad prvně se mi stalo, že jsem koukal na jednu z "klasik" a líbila se mi. Mívám problém s koukáním na starší filmy. A většinou mi přijdou přeceňovaný. U tohohle jsem si to myslel taky, přistupoval jsem tak k němu, ale překavapil mě. I když to podle mě není úplně jasný plný počet, tak jsem mu trošku přidal. Nejlepší byla taneční vystoupení, dlouhá a na jeden záběr. To se mi líbilo... ()

zette

Klasika mezi muzikaly. Jeji uvodni pisnicku zna asi kazdy. Dobry namet, filmu ale vevodi hlavne pisnicky a naprosto dokonala choreografie. Vse na ukor pribehu, to se vsak u muzikalu da tolerovat, zvlaste pak u takove legendy. ()

MzK

Muzikálové filmy moc rád nemám, ale tento je perfektní po všech stránkách… + jsem si v půlce filmu v jedné taneční scéně všiml, že už dlouho nebyl střih. Scéna poměrně náročná a oni to sehrají najednou… respekt ()

pufina

Nejsem muzikálová fanynka, ale ty písničky mi dlouhou doby nešly z hlavy.. Navíc to byl pěkný příběh.. ()

Lindiště

Tak jsem to taky konečně viděla a upřímně, nevím, proč jsem to shlédnutí odkládala tak dlouho... protože tohle byla opravdu pecka! Děj byl jednoduchý, ovšem nebylo to vůbec na škodu, především o to více vynikl humor, písně a především taneční čísla, na která jsem zůstala civět s otevřenou pusou. Neskutečně pozitivní, výborná zábava, i po 60 letech. ()

pakobylka

Zpívání nejen v dešti ... veskrze zábavná, odlehčená záležitost s profláknutou ústřední písní. Maličko se zadrhne až při vynalézání úvodní sekvence k zamýšlené předělávce "Šermujícího kavalíra" na kavalíra "Zpívajícího" ... tahle část jakoby byla lehce vytržená z kontextu - na druhou stranu se nikterak nezpronevěřuje muzikálovým obyčejům ... a zavčasu se vrací zpátky do filmové reality, aby dopověděla - a dozpívala svůj přiběh. ()

dr.fish

Do dneška jsem byl americkým muzikálem v podstatě nepolíbený, víceméně jsem se mu i cíleně vyhýbal. Ke Zpívání v dešti jsem se tedy dostal až letos a na blu rayi. Nemohla to být lepší volba. To opojení barvou v HD opravdu vyniká. Film na mne udělal ten nejlepší dojem. Zpívání lidí, kteří zároveň umí tancovat, to je úplně jiná káva, než ty cajdáky co jsem občas zahlédl v televizi. To si nechám líbit. Výborný videoklip, zcela nadčasový. 90% ()

WolfR

Hollywoodská kultovka. Krásné taneční a hudební scény, skvělý příběh situovaný do doby přechodu na zvukový film a krásná skazka ukazující to, co je za filmovými kulisami, 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Legendární muzikál z padesátých let Zpívání v dešti netřeba hodně představovat. Je to jakýsi základní kámen muzikálů a asi všichni znají veselou písničku ,,Singing in the rain". Ve filmu je ale mnoho dalších skvělých písní a tanečních (převážně stepařských) vystoupení, které už nejsou tolik známé. Příběh filmu je zasazen do konce 20. let 20. století, do doby kdy se filmový průmysl zrovna učil točit mluvené filmy a němým filmům pomalu odzvonilo. Jde o sondu do filmového průmyslu a vidíme, jak se točili první mluvené filmy a že to nebyla žádná legrace. Osobně oceňuji fakt, že film je po 70 letech stále zábavný a myslím si, že současný divák se u něj pobaví stejně dobře, jako divák před 70 lety. Velmi dobře fungují zejména scény, kdy se hlavní herci učí správně mluvit a potíže s mikrofonem. Od muzikálu nemůžete chtít nějaký sofistikovaný příběh a tak zápletka není nějak extra zajímavá. To ale vůbec nevadí, protože funguje velmi dobře všechno kolem. Hudba, taneční čísla, herecké výkony (hlavně sympatický Gene Kelly a Jean Hagen, která hraje namyšlenou a lehce hloupou hollywoodskou hvězdu). Z filmu jsem byl hodně spokojen a nečekal jsem, že bude umět po tolika letech stále zabavit. 8/10 ()

SoolenJV

Jedna z vrcholných ukázek čisté muzikálové formy, ne-li ta nejlepší. Vtipná, barevná, nabitá skvělým, svižným jazzem a zároveň nenásilnou formou ukazující, jak to v Hollywoodu vypadalo, když se přecházelo na zvuk. Skvělé, prostě skvělé a nezapomenutelné. ()

tomeek

Spolu s My Fair Lady asi nejlepší muzikál vůbec. Písničky chytlavé, choreografie naprosto nenapodobitelná a ústřední trio je naprosto perfektní. Donald O'Connor má neskutečnou kondici! Za všimnutí stojí, že většina záběrů je opravdu dlouhá a střihů je opravdu málo - zvládat taková taneční a pěvecká čísla - to chce výdrž! ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků