Trhliny

• Velká Británie Cracks (více)

Drama, ve kterém zazářila Eva Green, se odehrává na internátní škole kdesi v Británii. Stejně jako britské klima, i tato škola je chladná, ponurá a přísně vyhlížející. Povyražením pro místní schovanky, které trpí ztrátou svých domovů, je jejich skokanský tým, který vede slečna G. (Eva Green). Volnost a povzbuzení se děvčatům dostává pokaždé, když jsou vytrženy ze všedních dnů a mohou spolu se slečnou G. hovořit o čem je napadne či poslouchat historky z dalekých dobrodružných cest své ochránkyně. Bohužel, tuto zdánlivě klidnou atmosféru naruší příjezd španělského děvčete, které vidí dál než za hranice pozemku školy.
Drama na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky Sheily Kohler vás donutí vidět samotu a obavy z jiných perspektiv. (berusche)

lobo87

100 minút nudy. Ako chlap by som očakával od tejto zostavy aspoň trošku erotického šteklenia a napätia, ale to absolútne chýbalo. Rovnako ako motivácia postáv, ktoré konali často pre mňa nechápavo. Keďže ani z Evy Green nie som paf, nemôžem dať vyššie hodnotenie. Nečudujem sa, že režisérka od tohto filmu viac netočila... 45% ()

julyberda

Začnu se dvěma osobami, které si za tento film zaslouží pochvalu - Eva Green (začínám chápat, proč se jí říká nová Helena Bonham Carter) a Javier Navarrete (nádherná hudba jako obvykle). A teď k filmu jako takovému - nedá se říct, že by mě nadchl, spíš mě zaujal. Téma bylo zajímavé a jeho zpracování originální, scénárista nicméně nedovedl svůj nápad úplně do konce. Dále musím prohlásit, že herecké výkony mladistvých hereček na mě nazapůsobily. Kamera byla krásná - obzvlášť scény, kdy dívky skáčou z mola do vody nebo noční koupání (v málokterém filmu člověk vidí nahotu zobrazenou s takovou střídmostí a poezie, málokde je nahota prostředkem pro vyjádření touhy po svobodě, nikoli pro pobavení mužského publika). Takže dneska jsou to zasloužené 4* a budu doufat, že Jordan Scott natočí nějaké další filmy. ()

baclajean

Neboli filmy s Evou Green, ktoré ma nezaujali. Raz to muselo prísť, ani Evine (znovu) odhalené prsia tentokrát nepomohli. ()

LindaVa

Atmosféra děsivých (a mnohem zábavnějších) Malých žen s rychlým nečekaným koncem. Eva Green je k sežrání, ať ji daj jakoukoliv roli a María jakoby z oka vypadla Penélope Cruz. Hezky se na to kouká. ()

macco33

Skvělá Eva Green bohužel na všechno nestačila. Holčičí štěbetání, ponuré kulisy internátní školy připomínající prostředí gulagu nebo lepšího kriminálu, chladná voda a chladné protestantské vychovatelky. Slečna G. s příchodem mladé španělské šlechtičny (ne však tak krásné, jak jí bylo na každém kroku zdůrazňováno, ale aspoň dívky s vlastním názorem a schopností jej vyjádřit) postupně ztrácí půdu pod nohama a opětovně ji nachází až v  lesbickém znásilnění... To, co přichází potom, se dá nazvat dokonaným aktem kolektivní viny. Na závěr rudé stuhy druhdy oddaného týmu padají k nohám hrdé slečny G., a té zbývá jen úšklebek. Kapitánka odjíždí, Slečna G. je v tichosti odejita, vražda je smetena pod stůl, a vlastně se nic nestalo ()

Davemix

Velmi příjemná podívaná a skvělé herecké výkony hlavně Evy Green, ale i Fiemmy. Děj vás vtáhne ihned na začátku a nepustí. Na nedělní odpoledne ideální film. Plný počet nedávám pouze z důvodu, že konec byl hodně předvídatelný.... 75% ()

djcremo

Nie je to vyslovene zlý film, len by som čakal lepšie vykreslenie a psychológiu postáv. A aj ten záver filmu ma tak nejako prekvapil, ale skôr nemilo. Niečo mi tam chýbalo. Niečo čo tam malo byť ale nebolo, ale nechcem spoilerovať. ()

david666

Eva Green v tomto filmu hraje hodně nepříjemnou osobu - vlastně skoro všechny postavy tady jsou celkem zlé. Škoda, že se nepodařilo z prostředí ženského internátu vytěžit více. Kromě závěrečných 5 minut totiž film moc napětí a emocí nemá. ()

moudnik

Skvělé herecké výkony mladých děvčat, ovšem Eva Green na Oskara. Kdosi, jako LIVINGDEAD se nudil a já se ptám, proč tedy píše komentář ? Nudím se u 70 % filmů a komentáře k nim nepíšu, vyberu si ale filmy, které mi za napsání několika vět opravdu stojí. That was the movie, really. Neotřelé téma, žádné módní triky, žádné vizuální efekty, jen nutnost pochopit ty odložené dívky a jejich kdysi odloženou vychovatelku. Smutek ze zmařeného mládí a něšťastné smrti může skutečně leckoho nudit, zvlášťe ty bezcitné. Na mě doléhá nuda při Batmanech a Temných rytířích, ale komentářů se zdržím. Zato o překvapivých projektech, jako byl tento, napíšu rád. ()

Scaevola

Tak koupání při Měsíčku...? Forma dokonale podporující obsah, jemné náznaky a houpavý spád doplněné hudbou, jež nestrhává pozornost, ale pouze podkresluje. Nakolik mohou být cizí individuality vtaženy do soukromých ilusí, aniž by to nepokřivilo vztah autority a svěřenkyň? Co všechno dokáže spáchat osobnost vystavěná na ilusích, aby uchránila svůj snový svět třeba i před vlastní touhou? ()

Grim

Ten pomalý začiatok potiahla len anjelská nevinnosť Juno Temple. Myslím, že aby sa mohla roztočiť tá správna dráma, bolo potrebných viac klišé, ako by bolo na správnu drámu vhodné. ()

jpacuta

Už dlouho ve mně žádnej film nenechal tak silně negativní emoce. Měl bych chuť tu děvku (Eva Green) rozdupat. Sice mě k tomuhle filmu přitáhla, ale má tu tak vyloženě negativní roli, že i přidaná hodnota ve formě těch malejch ufňukanejch zákeřnejch holčičích sviní dohromady tvoří tak nechutnou a podlou náplň, která přebila veškeré kladné emoce, které ve mně film vyvolal. Ženy a to nejhorší z nich. Blech. ()

ioope

Nelituji, že jsem zhlédl toto drama. Stojí za to a najdete zde i chování jedinců dnešní doby. Ačkoliv, zaráží mě na tom konečný zvrat, ke kterému většinou dochází ze žárlivosti u žen... Doporučuji spíše ženám... ()

robfi

Ehm, co k tomu napsat. Vydycky, jak me to vtahlo do deje, tak tam reziser zakvedlal svymi artovymi ambicemi a dal mi ranu pesti primo mezi oci. Jo, i tohle je artovy film, ale 70% za tenhle masochismus je prilis, uberte.... 3 hvezdy a vic ani tuk. Podruhe to videt nemusim, proc tam lezla famozni Eva Green a exoticka kraska Maria Valverde je mi desnou zahadou. Skoda preskoda zmarene sance, ktera se uz nebude opakovat. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze