Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

PTuranyi

Skôr 3.5* vizuálne pôsobivé ale stratilo to atmosféru anime, realita odstránila spomalené atmosferické zábery postáv a reálne správanie hercov odstránilo strojovosť anime. Tiež hudba je menej pôsobivá. ()

KeittoRoche

Konečně zase jednou pořádný film. Napětí je zdatně dávkováno a divák si může užít spoustu zajímavých vizuálních detailů. Herci hrají tak jak mají své role hrát (tedy přiměřeně k intelektuální povaze svých postav). Akce je dost a je dostatečně přehledná. Ubohoučká prvoplánovost a omezenost komerčních filmů je snížena na minimum, takže není narušena požadovaná cyberpunková atmosféra. Obstojně zpracovaných sci-fi filmů tohoto skvostného žánru je velmi málo. ()

bigmatko

vizuálizáciou a scenárom je to vyššia úroveň scifi, ktorá je vhodná predovšetkým pre fanúšikov tohto žánru. Pre bežného amatérskeho diváka to bude asi utrpenie. Myšlienka prepojenia umelého a ľudského nie je ani zďaleka nová ale film sa sňou dobre vysporiadal. Určité matrixové odkazy sú prítomné aj keď miestami som bol trocha zmätený, že na čo sa tí ľudia vlastne pripájali. Výrazné japonské prvky tiež dodali filmu mystickosť. Scarlet hrá bez výrazu ale na druhej strane je viac robot ako človek tak to sa dalo očakávať. budúcnosť vo filme je pochmúrna a pokiaľ by som nemal vylepšené všetky chopnosti, orgány a údy tak by som veru nechcel zažiť takú realitu. Ako som už napísal. film je vhodný skôr pre fanúšika scifi. ()

Evee04

"Já Major,dávam souhlas! "Okrem toho,že to je podla anime s 90 rokov,som o tomto filme nevedel aboslútne nič.Príbeh započne po tom ako teroristi napadli Johanson spolu s utečencami a jediné čo po nej ostalo bol iba funkčný mozog.No táto alternatívna budúcnost je v štádiu kedy roboti sú pomocníci a žijú medzi nami.Cielom bolo vytvorit robota s myslou a dušou človeka a využili k tomu Johanson,čím vznikla ako nový"človek" Major s cielom chytit a zničit Hanka Robotics,ktorí predstavoval v tejto dobe technologí velkú hrozbu.Po vizuálnej stránke bol tento film na špičkovej úrovni a človek to všetko ani nestíhal spracovávat.Príbeh obstál a nastolil niekolko zamotaných liniek,ktoré boli s uspokojením všetky zodpovedané.Pre mna velké prekvapenie!___80% ()

Nýdnol

Skořápka praskla a duch vzal roha směrem za velkou louži, kde si zasouložil s Robocopem a šikovně prodal ty nejznámější scény z kultovního anime. Hollywood se na tohle klepal již hodně dlouho a spousta fanoušků téhle značky se klepala také, ale spíše hrůzou, co z toho bude. Přiznám se, neměl jsem to jinak. Mé obavy se začali naplňovat již pár minut po úvodu filmu a já tak měl tendenci celý snímek ihned sestřelit z povrchu zemského. A nebýt Takeshi Kitana a celkem slušné vizualizace, schytal by plnou dávku. ()

CheeseFigure

Scarlett Johansson a akčné scény. To sú pozitíva tohto počinu, ktorí vo mne prebudil zhnusenie a odpor k návšteve kina pre zbytok tohto roku. Neviem aká je manga, nečítal som, takže to neviem ohodnotiť z tohto uhla, ale ten dej...viac klišé je už len útok Marťanov na našu planétu. Dobre, nech nie som pokrytecký, klišé mi nevadí, ale keby bolo natočené tak, aby som pri ňom takmer nezaspal. Nie, proste nie. Na Ghost in the Shell nebudem mať pekné spomienky... ()

Pavlo

Veľmi vydarený začiatok spadol do priemerných opakujúcich sa multifarebných obrázkov a od polovice filmu veľmi predvídajúcim dejom. Škoda toho potencionálu. P.S. Ak nás čaká taká budúcnosť, tak radšej cestujem na inú planétu - dnešné hnusné dvojrozmerné bilboardy nahradili ešte hnusnejšie trojrozmerné mega reklamy. No fuj. P.S.2 Nechápem to, ale od Avatara som ešte nenarazil na výborne spracovaný 3D hraný film, tu sa 3D takisto vôbec neoplatí. ()

xthomascz76

Poctivé 4 hvězdy, nádherná podívaná, parádní svět, Scarlett ve formě. Proti předloze trochu ploché, nicméně není moc takhle povedených cyberpunk filmů. Tohle ještě párkrát uvidím. ()

fikee

Malým pulcům, co uchcávali z Warcraftu víc než dva dny nevenčená fena se tenhle film fakt líbit nebude. Je to totiž tak trošku art. Původní Ghost byl futuristickou freskou, která příběh o tajné agentce použila jako vehikl k filozofování o tom co nás dělá lidmi, kam spěje svět a proč mají čtyři uživatelé ČSFD z pěti vkus horší než nemanželský mongoloid Verbala a Spáčilové. Takže přes všechnu tu akci a velkorysé CGI obsahuje film dost pomalých pasáží ve kterých se mluví o složitějších konceptech než je vystřílení zásobníku do těch špatných hochů, což lidi kteří jedí koblihy a nejsou z Prahy zcela mine. Nový Ghost je víceméně kopií původního anime, jak příběhem tak stylem a i když čas pokročil, téma kradení identit, augmentace lidského těla, nadnárodních korporací mocnějších státu a manipulace s lidmi je ještě zhavější než v báječných devadesátkách. Koneckonců máme tu čím dál složitější protetika, body modifikace, AI, roboty šmírující uživatele internetu, Google, sociologické modely a copywriting. Všechna tahle témata Ghost nadhazuje ve střídmých dialozích, monumentálních obrazech a troše té procedurální akce. ()

JB001

Vzhledem k tomu, že jsem od toho nic moc nečekal, nebyl jsem tudíž zklamán. Řemeslnému zpracování se asi nedá nic vytknout a určitě to bylo lepší než se koukat v televizi na přenos fotbalového zápasu Hradec Králové vs Viktorka Plzeň. Minulý týden jsem ale v TV viděl poprvé Šestý den s Arnoldem a to se mi líbilo mnohem a mnohem vic. A zadarmo ()

KiJi

NENÍ DUCH JAKO DUCH, ALE NUDA JE VŽDY STEJNÁ Hned na úvod je třeba říct, že komiks jsem nečetl, takže nemám srovnání a hodnotím snímek jako samostatný film. A lze ho vyjádřit jedním slovem: NUDA. Tento film má jednu nepříjemnou vlastnost – neumí vtáhnout diváka, neosloví ho. Sice má jasný příběh, docela přímočarý, ale mě zaujaly pouze dvě scény – první přímý rozhovor hlavního „padoucha“ a hrdinky, kdy dialogy konečně dostaly nějaké emoce, napětí, život; a pak nástup pavoučího tanku (to byla spíš taková legrace). Chápu, že příběh kritizuje přetechnizování lidského života, kdy technika se stává součástí našeho fyzična, jakékoliv části těla lze vyměnit, a s tím spojená rizika. Ale hlavní hrdinka je spojením mozku a umělého těla v příběhu něco unikátního. A tvůrci toto nedokázali prodat. Johansonová maximálně předvedla prapodivnou neženskou robochůzi, která připomíná spíše opruzenýho vidkláka, a tím její herectví končí. Její výraz je neosobní, de facto nijaký. Už tím tvůrci popřeli myšlenku díla. O jejím super tělu se také moc nedozvíme. Bojové choreografie neoslní, bitky jsou zabírány příliš zblízka a jsou dost střihové. Prostředí je hyper sci-fi, ale není jednotné –chvílemi hyper –sci-fi, chvílemi minimalistické, jednoduché kompozice, linie, pomalá kamera. A pak jindy dost rychlé záběry. Když to srovnám s Příchozími, tam je prostředí s kamerou shodné. Hudba moc neladí. A je tam příliš mnoho klišé a podobností s jinými filmy. Tedy opět tvůrci se raději drží jistot toho, co už jinde fungovalo. Jenže je to už okoukané, např. jak hrdinka v podřepu sedí na okraji budovy, sleduje okolí a pak samozřejmě skočí dolů…Závěrem: Ghost in the shell ze stínu Matrixu nevystoupil, naopak se do něj spíše propadl. ()

RoyBatty444

Cyberpunkové prostredie výborné. Občas som mal pocit zhmotneného Neuromancera (kniha). Postavy Aramaki a Batou dobré ostatní sa snažili. Stmelenie príbehov pôvodného filmu a seriálu neboli rušivé. Čo ale bolo veľmi zjednodušený príbeh, vysvetľovanie po lopate a z toho vyplývajúce ploché vyznenie myšlienky filmu. Soundtrack dobre doplnil dianie na plátne a ozvučenie bolo výborné. Videné v IMAXe. Film mi pripravil aj pár zľaknutí. Hlavný záporák je nevýrazný aj keď v hornej polovici vedľajších postáv. ()

Terminator666

Film bych žánrově zařadil mezi Robocopa a Deus Ex(známá počítačová hra). Snímek nenabídne mnoho napětí, ale myslím, že i tak má co nabídnout. Varuje nás před neveselou budoucností, která se brzy může stát skutečností. Je plný akce a zamyšleníhodných momentů. Myslím, že by toto dílo nemělo minout žádného, opravdového sci-fi fanouška. ()

AmunRa

Nějak nevím, pro koho je tento film určen. Fanoušky původních anime film vytočí použitím původních slavných scén v úplně jiném kontextu a převedením původního silného příběhu na prostou historku o zlé korporaci a pokusech na lidech. Z profesionálky major Motoko, členky tajné vládní organizace Sekce 9, je experiment pod kontrolou soukromé firmy se jménem Major. Přesto, čertví proč, může v tajné státní organizaci zastávat vysokou funkci. Pro ostatní je film zase cyberpunk retro z 90. let. Vizuálně je film skvělý. Pohledy na město plné holografických reklam, vylepšeníní lidé s robotiskými doplňky, bojové scény - všechno propracované s prvotřídními detaily. Masky/efekty postav jsou místy výborné (odklápěcí části těl), ale Scarlett Johansson vypadá občas normálně a občas jako golem, jak je oplácaná při předvádění "nahého" robotického těla, kdy nesmí být nic vidět. Scarlett Johansson odvádí v hlavní roli dobrou práci, ale překvapením filmu je výborný Pilou Asbæk jako Batou. Škoda slabého příběhu předělaného na hollywoodské ploché "rodinné" standardy. ()

kaller

Parádní vizuál a sexy hlavní hrdinka, která pro zde podaný příběh vlastně ani nepotřebuje moc hrát. Je to ve finále jenom taková příjemná popcornovka pro ukrácení času. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017