Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

PTuranyi

Štvorka nasadzuje od začiatku slušné tempo. Tentokrát sa začína v Rusku a hoci to pripomína množstvo iných špionážnych filmov drží si celkom dobrú úroveň. Napadnutie serverovne je odfláknuté lebo hláška našiel som server je skvelá asi ako výkrik eskimáka "vidím sneh." Zato scéna s výmenou kódov a diamantov je skvele vymyslená. Dej sa následne presúva do Indie a s príbehom to ide dole kopcom. Záver je už v úplnom zajatí klišé. ()

pavont

Proste sa to zas podarilo Tom je stale maniak a da sa nanho pozerat stale. Zaporak mohol dostat viacej priestoru ale inac super. A Dubaj len tak z hlavy nedostanem. Taky oneskoreny Mikulas. ()

VanThomass

Počtvrté je tu Ethan Hunt (Tom Cruise) a počtvrté je tu i vynikající akční film. Ano dvojka byla malinko slabší, ovšem třetí pokračování pod taktovkou J.J. Abramse bylo naprosto strhující. Ve čtyřce už ale není Ethan sám a jeho tým je opravdu výborně poskládaný. Sexy agentka, vtipálek a "úředník". Vše funguje na jedničku a závěr jasně naznačuje, že pokračování je určitě možné. Jen doufám, že i s Tomem Cruisem, jinak by M:I ztratilo kouzlo. ()

StorWik

Čekal jsem slabý odvar prvních dvou dílů, ale na tohle se opravdu vyplatilo jít do kina. Začátek, který se s ničím nepáře a hned vás vtáhne do děje, žádné mazání medu kolem huby, parádní hračky nebo i BMW, které se ještě ani nevyrádí. Z výborné scény na věžáku v Dubaji, jsem měl závratě i já. Prostě všechno fungovalo jak má. Do filmu bylo napumpováno hodně peněz a taky tak vypadá. (80%) ()

MamoulianX

Dost nechápu okolní komentáře, ale tohle je fakt akční pecka roku. Sice udělají z Prahy Rusko, ale co. Pražský hrad není Kreml, ale to jak myslí američani už asi nikdo neovlivní (rozuměj - vše na východ od Německa je Rusko). Navíc se podíváme i do Dubaje a nakonec i do Bombaje. Michael Nyqvist sice není sice žádnej krutopřísnej hustodémonskej záporák. Ale zase je to fajn psychouš a ty bývají nevýrazný. Vzhledem k tomu, že každý film je dnes reklama, tak mi reklami na iPhone ani na BMW nevadili. Pro mě film roku. ()

cyberMythius

Reklama na BMW a Apple trvající 2 hodiny ... tak okaté prezentování značek jsem neviděl snad od jednoho z posledních klipů Avril Lavigne :). Nicméně tahle reklama má solidní tempo a minimálně 3/4 své stopáže i baví. Obsazení Simona Pegga jsem ze začátku trošku nechápal, ale naštěstí zde není, aby působil seriózně, ale dělal to co on umí - bavil. S přehlédnutím toho, že pro Čecha bude minimálně prvních několik záběrů poměrně bolestných, se nová MI povedla. 7/10 ()

Gesicht

Brad Bird to vzal za správný konec, už to není jen o Cruisovi, ale o celé partě. Je to vlastně ze všech dílů nejblíž původnímu seriálu a hodně to prospělo. Odlehčující vtipné momenty jsou opravdu vtipné a fungují, na druhou stranu během chvilky už zase nevíte, kde vám hlava stojí. Navíc Ethan tentokrát vypadá hodně zranitelně, takže se o něj, stejně jako o všechny ostatní postavy zvládnete i bát. K tomu dokonalá kamera a pár technických vychytávek, které by opravdu asi takhle přesně nějak mohly fungovat. ()

nydahl

No tak jsem si myslel , ze jsem se prenesl v case a sedim v kine nekde kolem roku 1990 - Asi uz opravdu vsechny pribehy na platne probehli a tak se jede znova latka typu ruska jaderna hrozba a podobny kraviny.Opravdu smelej pocin vyseknout naprostou nudu a tisickrat okoukany tema v roce 2012 + pridat perlicky typu rychla skica na pacicku uprostred vsech high-tech hracek .Uz pokracovani mission impossible jsem bral jen jako strojecek na dolary takze , kdyz se tady mluvi o "pokracovani serie " nebo dokonce "pokracovani uspesne serie" tak me to hlava nebere.Tohle me teda neprijde jako "dobre odvedena prace" , ale spis jako normalni absolutne bezduchej brak. Dobra akcni serie s napadem je u me Bourne a spol - tohle se s tim proste neda srovnat - tohle je o 3 tridy dole.Cruise jako herec jednoho vyrazu me jako vzdycky nezklamal a fakt nevim za co tohle staticky drevo bere takovej ranec - Jerremy Renner me teda prisel daleko presvedcivejsi.Na filmu me zaujalo jen jediny a to je radne protopena produkce od BMW vcetne jejich konceptu vission (myslim).Jestli nekdo ma nejakou info kolik tahle reklamicka muze tak stat tak to postnete - to by me zajimalo. Davam 2 hvezdy.Dal bych jednu ale za to ze se Cruisovi nepotej dlane a tudiz na ne krasne kresli jednu prihodim.BRAK ()

nickymilka

Ach, tak takovéhle vychytávky bych si nechala líbit - promítačka na ipad mě dostala. Luxusní autíčko by taky neuškodilo... no a kdybych náhodou musela někdy lízt po mrakodrapu, tak ty rukavice by se taky šikly... nj, jen škoda, že Vánoce už jsou pryč a s nima i to kouzlo, že everything is possible.... protože tohle bylo na mě kapánek moc. Moc všeho. Což má za následek, že v paměti mi zůstaly hlavně ty hračky s jablíčkem na obalu..... ()

Palizer

Tento film som si bol pozrieť v IMAXe, nádherná gigantická obrazovka, skvelý zvuk. Čo sa týka samotného filmu musím dať iba tri star, pretože niektoré scény na môj vkus boli až príliš nereálne. Ako napríklad: scéna na mrakodrape (kopať do skla a pritom sa držať úzkych hrán, samotné lozenie po skle a na záver, ten skok na hydrantovej hadici nemal chybu:-) Asi ťažko! ) Ďalšia nezmyselná scéna, ktorú si chlapci od štábu mohli odpustiť bola ku koncu filmu vo verejnej garáži, keď Ethan Hunt sa rozhodol skočiť s autom z cca 15 metrovej výšky. Trocha veľké šťastie nato, aby to prežil. No, ale čo už, vo filme je všetko možne:-) ()

Fhilipo

FIlm ma velmi pobavil, vtipne situacie, hlasky, prepracovane akcie, vynikajuce exteriery a množstvo oku lahodiacich zaberov. Film uspensne nadviazal na podareny treti diel. Konecne po rokoch vidim Toma v poriadnej akcnej hrdinskej ulohe aka mi uz roky u neho chybala. Vo filme mu to svedci a velmi si rozumie s ostatnými hereckymi kolegami, proste to medzi nimi funguje. Mozno ten zaver mohol byt iny, dost ma prekvapilo ako sa zachoval hlavny zaporak na konci to je jedina výčitka. Inak super podivana, ktorá je okrem toho aj velkou reklamou znackovych produktov od opblecenia az po BMW ()

BullittSF

Za ten nářez v IMAXu za *****, ukázka, že nápaditý filmař to zvládne ve 2D, kdo to uvidí v televizi nebo na notebooku, tak ať se nediví, že si to až tak neužije;) De Palma to není, ale přímočarou akci Bird žene dopředu v solidním tempu. ()

Mort09

Velmi dobrá žánrovka, která vrací zašlou slávu upadající sérii. Celé to má pouze dva nedostatky. Prvním je téměř nulový prostor pro hlavního padoucha, ve filmu se o něm prohodí pár vět, a pořádně si ho můžeme prohlédnout až ve finálním střetu. Což je škoda, protože jeho dřívější nasazení by mohlo personifikovat, atomovou hrozbu, kolem které, se celý film točí. Druhým nedostatkem pak je posledních 10 minut filmu, které jsou naprosto prázdným patosem, a podkopávají vyznění celého filmu, jenž se podobným sladkobolným věcem úspěšně vyhýbal. ()

miromir

Stridali se slabsi a silnejsi momenty, treba v dubaji to bylo hodne povedene, ale nejvetsi slabinou tohoto jinak remeslne skvele zvladnuteho filmu je nudnej padouch. ()

michalkop

Zajímavá, ale nevýrazná akční scéna. Během celého filmu se dostaneme do USA až v závěrečné scéně (a to jen do Detroitu). Jinak vystřídáme Budapešť, Moskvu, Dubaj i Bombaj. Po dobu celého filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to pouze komorní podívaná, sice efekty i napětí ušly, ale něco tomu chybělo. Jestli to nebude tím, že to nebyla žádná "Mission Impossible" jako v minulých dílech. Co bych vyzdvihl jsou parádní úvodní titulky. ()

Epco

Cruis sa vrátil k osvedčenej značke a spolu s Birdom ukázal, že dobrý akčný film sa dá natočiť aj v súčasnosti. Samozrejme filmu sa dá vytýkať toho mnoho, ale to sa dá každému akčnému filmu, hlavné je že film aj napriek kolísavému tempu šlape tam kde šlapať má, a Cruisovi sa dá uveriť aj ten najkrkolomnejší kúsok. ()

kreidlp

Série Mission: Impossible, měla vždy zlepšující se tendenci. Nové vychytávky, lepší zápletka, napínavější děj. Čtvrtý díl bohužel nepřekonal Mission: Impossible III a stal se z něj jen obyčejný akční film. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka