TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Fr3nk

Docela jsem se bál tohoto filmu, že nebude takový jaký jsem si ho představoval. Ze začátku jsem měl sto chutí to vypnout, ale co se začalo odehrávat mě chytlo a už nepustilo. Úžasní herci, doopravdy nejlepší jaké mohli vybrat, skvělé efekty, jak zvukové, tak vzhledové. Já tomuto filmu nemám absolutně co vytknout. Ohromě mi zvedl náladu a přidal do sbírky další skvělý zážitek. ()

DHDV

Výborné a atmosférické scény doprovázené skvělou hudbou střídají scény ne až tak dokonalé, spíše kýčovité a plné žánrových klasik (i když původní Tron mezi klasiky patří). Prostě takový film, který se nemůže najít a střídá dramatické polohy až moc často… ()

Rockerman

O ději se bavit nebudeme, protože kdyby jo, tak bych musel napsat , že to byla pěkná blbost. Zde je však děj nepodstatný. Je to jen o dalším spasiteli lidstva, tentokrát pomocí počítačové sítě. Ale o počítače, tedy hlavně o počítačovou animaci tu jde především. Ta je tady skvostná!!! Tvůrci si opravdu krásně vyhráli na těch tricích. Film je určen hlavně pro ctitele počítačových her (pro ty je to povinnost), ale i mně, aniž jsem kdy podobnou hru hrál, se to líbilo. Tedy mé hodnocení vychází z jednoduchých počtů. Děj jen tak tak za jednu hvězdu. Triky jasně za pět hvězd. Čili průměr dělají tři hvězdy. ()

Joey(1)

Vizuální orgie podpořené parádní hudbou, které bohužel sráží nepříliš zajímavý příběh. Olivia Wilde každopádně opět k nakousnutí! Odečtěte jednu hvězdu, pokud jste neviděli v kině. :) ()

Clu

"Bio-digital jazz, man..." Fúze stylového soundtracku, zvuku, vizuálu a triků. Perfekcionisticky vytříbený design, precizní načasování, choreografie a vrstvení obrazu i zvuku. Sympaticky ujetý Michael Sheen, krásná Olivia Wilde a ultracool Jeff Bridges. To všechno společně tvoří dokonalý feeling, který mi stačí k tomu, abych se do toho světa chtěl vracet. ()

strikeman

Nerad splývám s davem, ale zde musím potvrdit jeho mínění. Dokonalý vizuál, strhující hudba, žel nenapínavý plochý děj. 80% za ten obraz lahodící oku snad každého fandy sci-fi... ()

PepeCCM

A tenhle film nebyl nominován za vizuální efekty? Skvělé prostřědí, skvělá hudba a scénář překvapivě také snese tvrdší měřítka srovnání. Možná jsem jediný, ale místy mi Tron připomínal Star Wars (hlavně původní trilogii), ale z mého pohledu to beru spíše jako velké plus. Určitě sem si ho nepouštěl naposled. ()

Rázlik

Krásná ukázka toho, kam se dá za 28 let od první dílu Trona dostat. Od né moc přitažlivé grafiky v roce 82 až po neuvěřitelně propracovanou záležitost v roce 2010. Jenže tady pro mě všechno dobré končí. Dějově mě to vůbec nezasáhlo, hlavní postavy mi přišli chladné a žádná se mi nedostala pod kůži. Našlo by se pár scén, které jsem hltal až možná s otevřenou pusou a to díky výbornému soundtracku, který má u mě také velký vliv na hodnocení. Sečteno podtrženo lepší 3*. ()

Adm.Nelson

Rozmýšľal som medzi dvoma hviezdami a jednou, ale musím sa prikloniť k horšiemu hodnoteniu, pretože dve dobré akčné scény ten film nezachránia. Musím loviť hlboko v pamäti, aby som našiel niečo, čo ma svojou hlúposťou odrovnalo takto ako táto vec (ok, spomenul som si na Sucker Punch), pričom toto nie je ani nejaká extra zábava a tvári sa to mimoriadne vážne. Čo je teda na tomto filme také zlé? Počnúc nezmyselnými termínmi ako digitálna DNA, cez wtf hlášky ako "Bojujem za užívateľov", až po záver v portále, kde chýbalo už len to, aby Bridges zakričal You shall not pass, aby som si myslel, že sa pozerám na scénu zo Spoločenstva prsteňa. Plus otrasne digitálny mladý Bridges, nefungujúca chémia medzi postavami, a všetky tie na nervy lezúce divoké "teórie" o živote v priestore medzi bitmi. Každý herec je tu akoby omylom (až na Michaela Sheena, ktorý sa ako jediný snaží), a celkovo je to taký naivný oranžovomodrý Matrix bez konceptu a ducha, ktorý zaujme iba akciou. 2/10. P.S.: Starého Trona som nevidel. ()

roxy_ellen

Abych řekla pravdu, na tento žánr moc nejsem. Původně jsem se tomuhle filmu vyhýbala, říkala jsem si, že to bude jen další přehlídka audiovizuálních efektů s bezduchým dějem. Ale zmýlila jsem se, protože efekty není to jediné, co může film nabídnout. Krom stylových bojových scén, podmanivé hudby a neokoukaného hereckého obsazení na mě zapůsobil jednoduchý příběh se zajímavou zápletkou. Dosud neznámý Joseph Kosinski se tohoto úkolu zhostil překvapivě skvěle a já jen můžu poděkovat za skvělý zážitek. ()

WillyMarks

Vše je tak krásně propracované, digitální svět opravdu funguje dokonale. Je to napínavé, akční, má to smysl a vše je doprovázeno naprosto skvělou hudbou! Nádherná Olivia Wilde je takovou sladkou třešničkou a Jeff Bridges je opravdový Mág! Nicméně tato strhující digitální podívaná, která mi přijde, že až moc se z toho snaží udělat "nové Star Wars", ztrácí hodně na dialogách a inteligenci "geniálních" programů. Ve finále to vše vypadá jako krásná modelka - podívání hezké, ale v praxi nepoužitelné 73% ()

Hapretor

Ze začátku sem si říkal: konečně dobré sci-fi, o kterém sem si myslel, že bude na hovno, a vypadalo to, že ne. Bylo to na hovno! Po půl hodině přišla na řadu strašná nuda, žádný vtip, utahaný děj, žádný pořádný záběr na zadek Olivie Wilde, žádná pořádná řežba, žádný chytrý nápad, ... Jen kopírák. Původní Tron byl divný a taky nudný, ale aspoň originální a vizuálně zajímavý. Toto je jen vypiplané digitálně a nudné ještě víc. Herci/čky taky o ničem. Jen ten vizuál - ano, vlastně takový "avatar". Jinak dějově vykradený matrix, a to ještě hodně chudě. A ta hudba? Ke konci mě z ní už bolela hlava! Ty vole, dyť to bylo pořád to samý. A navíc mi přišlo, že ve většině stopáže vůbec nedokresluje děj. No hrůza. Já věděl, proč tak dlouho sem odkládal projekci. ()

char_t

Dvojka má s jedničkou mnoho společného. Stylové universum, stvořené aktuálně nejmodernější digitální technikou, jednoduchý příběh, trochu rychlé akce a Jeffa Bridgese. Ale přesto se jedničce nemůže vyrovnat. Proč? Protože jednička byla unikátní, první a zároveň poslední svého druhu. Tron je jen nablýskaným kouskem v řadě hi-tec sci-fi dnešní doby, a na status legendy by dnes potřeboval mnohem, mnohem víc. ()

boul

Super nápad, dobře natočené a zpracované.. Bohužel co se týče mě, tak u tohohle končím.. High-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa mě po chvíli tak nudilo, že jsem to celý ani nedokoukal a to u mě je co říct.. pro mě zklamání co týče mého oblíbeného žánru.. ()

Ydrosten

Po letech , kdy technologie dovolí natočit o 100% lepší detaily by machroval každý a tak i TRON přišel s pokračováním. Za mě osobně se režisér ( animátoři ) vyřádily dostatečně na to aby mohl vzniknou klidně další kult o mnoha pokračováních ( jenže , nebude toho už potom moc ? ) Za vizuál 99,9% , za film celkově 3 hvězdy s přáním aby nepokazily tohle dílo nějakým 3tím pokračováním které poserou na ultimo. ()

P.J.2

Od trona jsem, jako milovník puvodního předchůdce, čekal opravdu asi moc, proto jsem byl po shlednutí mírně zklamán. Tron je jen nudná vata, zabalená do líbivého kabátu, který mohl být kratší. Kdo hledá logiku, je na špatném místě. ()

GOREGASM

Kosinski má osobitý režijní styl a cit pro perfekcionistickou vizualizaci, která je pro TRONA naprosto esenciální. Jde totiž o skutečné obrazové orgie, během nichž se zejména fanoušci herní adaptace ocitají v křemíkovém nebi. Tučnou, pulzující konturu dodává Kosinskiho kybernetickému vizuálu dynamický soundtrack, který je svým elektronickým základem v absolutní symbióze s probíhající pastvou pro oči. Drobnou kaňku sice zanechá v emocích nevěrohodný CGI acting omlazeného Jeffa Bridgese aka Clua, ta ale není zásadním nedostatkem Kosinskiho debutu. Chlad nul a jedniček je i přes Kosinskiho místy začátečnicky naivní snahu neprostupný (Clu a jeho proslov armádě) a ledy nedokáže prolomit i díky projevu, alespoň pro mě, nudného nesympaťáka, Garreta Hedlunda. 80% ()

Slava4

Pěkná neónová šou, která má s realitou pramálo společného. I přes velice dobře zvládnutou kvalitu vizuálu, mi přišlo filmové prostředí né úplně dotažené do konce. Takový digitální svět uprostřed ničeho, což na druhou stranu možná měli tvůrci v úmyslu.. 3 * (maximálně 3 a půl) jsou podle mě tak akorát. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi