Veřejný nepřítel č. 1

Verejný nepriateľ č. 1

Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

No konečne to prišlo! Už som si myslel, že frantíci vedia v poslednej dobe točiť len prihlúple druhotriedne komédie. Takému Žérardovi Depardié to v tomto filme ako drsnému mafošovi sedí určite viac, ako v trápne komediálnych kúskoch a normálne že mi pod dlhej dobe nevadil - ba priam naopak. Ku tomu skvelý nápad spracovať život tohto frantíckeho "bankového Jánošíka" a skvelá práca komplet celého štábu. Je vidieť, že ani peniažky v rozpočte nechýbali, takže suma sumárum skvelý divácky zážitok. Už sa teším na druhý diel, dúfam, že ako býva podľa pána Murphyho a jeho zákonov zvykom, nič sa neposerie k horšiemu.(17.3.2010)

Tenhle film jsou orgie.(24.5.2010)

Jacques Mesrine byl rváč, násilník a gangster, který se nikdy nespokojil s málem. Během svojí zločinecké kariéry byl pětkrát zatčen. Dvakrát si trest odseděl. Dvakrát se mu podařilo z vězení utéct a jednou utekl ze soudního přelíčení. Proto to dotáhl až na veřejného nepřítele č. 1. Cassel je velice přesvědčivý. Filmy podle skutečných událostí dokážou přilákat diváky do kin.(1.12.2008)

Zrod zákerného Jacquesa Mesrina a jeho gangsterského života. Jeho arogancia a cynizmus niekedy až vyrážali dych, rovnako ako aj akcia a všetky tie úteky. A hoci bol arogantná sviňa, samozrejme že som mu fandil. Veľmi dobré štyri hviezdy. Som zvedavý na Epilóg(26.8.2009)

6/10 Prvni pule lepsi druhe, ale snad nam to pokracovani vynahradi... Respect 4 Vincent(30.12.2008)

Cassel zase válí ale jeho výkon a pár velmi dobrých scén nezachrání ten neuvěřitelně zkratkovitý styl vyprávění....Možná by to chtělo-víc si s tím pohrát a nezkratkovou verzi podat divákovi třeba jako tv-minisérii...Takhle je to pořád jakoby někde na půl cesty a divák(nebo minimálně Já)se cítí ošizen,když zrovna začne sledovat nějákou slušně se rozvíjející dějovou linii,začne se sžívat s postavou a pomalu chápat její motivace-když v tom se děj náhle utne,v pár sekundách jakštakš uzavře a všechno skočí o několik let dopředu do úplně nových podmínek,místa,s novýma postavama a všechno začíná zase nanovo..................(25.1.2011)

Vizuálně to bylo jako sledovat francouzský nebo italský kriminální televizní seriál, jenom to bylo delší. A moc moc dobré. 70%(6.4.2013)

Nijak průlomová, ale jinak po všech stránkách vyrovnaná práce se slušným tahem na bránu. Pravděpodobně nejlepší evropské krimi dekády - svižné, krvavé, poučné, zábavné.(19.8.2013)

Taková poctivá francouzská krimi s opravdu zajímavou ústřední postavou. 3,5 hvězdičky. Jsem zvědav na pokračování.(19.12.2008)

Parádní gangsterka francouzského střihu s dobrou akcí a výbornými herci. Cassel vystřihl Mesrina skvěle a myslím, že to byla dosud jeho nejlepší role.(20.2.2009)

Naprosto perfektní.Vin Cassel v nejlepší formě.Podle mě nejlepší kriminálka posledních let.Film je rozdělen na dvě dějové části.První nás seznamuje s Jacovými začátky.Hodně se zde skáče, ale pro chod filmu je to v tomto případě dobře, protože rychleji ubíhá a ani chvíli se nenudíte. Druhá je více akční a naprosto perfektní.Vin tady hraje nekompromisního gangstera, který se s ničím nepárá. Pro mě jednoznačně 100%.(7.6.2009)

Řemeslně výborně zpracovaný příběh největšího francouzského gangstera všech dob, kterého výtečně hraje Vincent Cassel. Potěšil mě střih filmu, kde na několika místech je dění znázorněno v několika oknech. Jenom mi místy bohužel připadalo nazírání na hlavní postavu tak nějak oslavné...a to si Mesrine nezaslouží.(16.11.2009)

Skvělý zpracování kariéry Mesrina, charismatickýho zločince, kterej na jejím konci docela zešílel a svým příklonem k levicovýmu terorismu ztratil většinu mých sympatií. Cassek předvádí parádní výkon a myslim, že oba dva díly jsou docela dost vyrovnaný. Prostě jsem celý čtyři hodiny byl přikovanej k obrazovce a hltal osudy jedný, v mnohým příznačný, postavy druhý poloviny 20. století.(22.11.2009)

Perfektní film natočený tak jak to umí skutečně jen Francouzi, vynikající Cassel a skvělá gangsterka, které se nedá nic vytknout.....(31.3.2012)

Není to jako celek vyloženě špatné, ale moc mi neseděly herecké výkony. Přišlo mi to většinou takové přehrávané, často až křečovité. Jinak mi hlava dost nebere, proč trvalo policii tak dlouho, než konečně dostali takovýho jankovitýho pitomce.(12.7.2015)

Skvělá podívaná, dlouho už jsem zpoza oceánu neviděl akční film, který by tomuto francouzskému sahal aspoň po kotníky. A pak, že se v Evropě netočí kvalitní akční snímky. Náramně jsem se pobavil, Vincent Cassel a Roy Dupuis jsou sice brutální zločinci, ale marná sláva, byli mi sympatičtí. Už desítky let mám rád francouzskou kinematografii a jsem rád, že filmy tam pořád umějí točit.(6.6.2009)

Rozhodně je lepší vidět oba díly najednou, bezprostředně na sebe navazují a dostává to jiný rozměr, pokud je možnost navázat na prožitek z první části. Je to skvělá podívaná na historicky celkem věrnou Mesrinovu biografii, a to velmi nabytou biografii. Je zajímavé vidět jak jednoduše se člověk dostane na okraj společnosti. Jinak velmi zajímavě nastříhaný začátek, který se ve druhém dílu spojí v ucelený obraz.(9.12.2008)

První díl velké ságy o nejdrzejším, nejslavnějším a nejnebezpečnějším muži Francie. Perfektní Vincent Cassel v hlavní roli a potěšující Gérard Depardieu v roli mafiánského bosse. Výborné vykreslení doby, vzrůstající napětí a už aby tu byl druhý díl.(8.2.2009)

Richet toho mel hodne co rict a bohuzel se mu to do 110 minut neveslo. Proto nam pribeh poskakuje dost nepravidelne, nektere obdobi nam prolitne rychleji nez prujem. Pribeh ovsem stoji zato a ja uz se nemuzu dockat dvojky.(25.7.2009)

Po řemeslné stránce naprosto výborné, akce parádní (hlavně útěk a následný útok na věznici neměl chybu) a některé scény správně silné. Jenže to má také klasický neduh životopisných filmů, kdy se někdy přesunete až hodně vpřed a člověku chvilku trvá, než mu docvakne kdo je zase tahle nová postava a kam se sakra poděli ty lidé co tam byli předtím. Mesrinovi jsem se taky moc pod kůži nedostal a pořád jsem nechápal jeho vyjímečnost a oblibu u médií. Vincent Cassel je ale naprosto bezchybný. 70%(23.8.2010)

Zatím jsem viděl jen tento díl, takže nevím, co se mnou udělá ten druhý a spojení do jednoho celku. Musím ale říct, že po době, kdy do mě ládovali ty bessonovské nesmysly, je tohle příjemná změna. Ikdyž ze záčatku je film docela nepřehledný, Vincent Cassel to mu dává jistý řád. Po dlouhé době jsem viděl i excelovat Gerarda Depardieu. Tak čekám, že mě dvojka taky tak nadchne.(10.1.2009)

1 4 5 6 7 8 9 10 14 20 26