Jezero smrti

Pajky3

Velice zajímavej film. Za průběh a hlavně za konec si to zaslouží minimálně čtyři hvězdy. Ani chvilku jsemse nenudil a o to přece jde. Celou dobu jsem tomu filmu věřil, neni tam nic nereálného ()

campix

Strašně hnusný a nepříjemný film. Co sráží jiné filmy, tak to je zde ta největší devíza. Na obrazovce před vámi se odehrává něco velmi nepříjemného a nemorálního a je naprosto hrozné, že nemáte žádnou šanci koloběh věci nijak ovlivnit Prostě hlavní hrdinové jsou sympatičtí (Reilly, Fassbender) a děti jsou odporné a zavržení hodně. Přesně tak by to mělo vypadat a Jezero smrti všechny tyto aspekty splňuje. SIce to není čistě horror, ale spíše atmosferický thriller, ale i tak plní svůj účel. 91 minut plných utrpení, kdy si přejete, aby to skončilo, ale ne aby skončil film, ale utrpení hlavních hrdinů. Závěr je sympatický a Jezero smrti mě utvrdilo v tom, že Britové tyhle špinavé a atmosferické věci prostě umějí. ()

sulimo

Celkem povedený thriller s ještě povedenějším Fassym :-), který apeluje na sociální problematiku mládeže, která díky nepovedené socializaci zjevně ztratila jakékoli mravní zábrany, respekt k životu. Tohle je film, kde fráze "jsou to jenom děti" ztrácí význam. ()

pufina

"Jsi těžce raněný, ale buď v klidu.. " Jediná chvíle, kdy jsem se zasmála, jinak od začátku do konce mi tuhla krev v žilách a běhal mráz po zádech. Tady člověk vidí, čeho jsou teenageři schopní. Velmi povedený konec.. ()

zette

Chovani postav neni vzdy logicke a myslim, ze je to nejvetsi slabina filmu. I kdyz, vzhledem k zanru se to da tolerovat. Spise nez horor se film muze brat jako socialni drama, ktere nema daleko k tomu, aby se nedejboze neco podobneho nestalo i v realnem zivote. Zaver je vyborny a krasne poukazuje na duvod chovani teenageru. Z hercu nejvice stoji za zminku mlady Jack O Connell. ()

Juto

Brutálny a intenzívny thriller obsahuje muža (Michael Fassbender), ktorý berie svoju priateľku (Kelly Reilly) k jazeru na víkendový výlet, no ich pokojný čas sa zmení na hrôzu, keď narazia na skupinu teenagerov, ktorý sa rozhodnú ich prenasledovať a pokúsiť zabiť. Film pochádza od scenáristu a režiséra Jamesa Watkinsa a niet pochýb o tom, že príbeh má ďaleko od originálu, ale myslím si, že príbeh môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát chcete, pokiaľ je tu niekto talentovaný, aby všetko fungovalo. Watkins určite vytvára veľmi intenzívny film a myslím si, že to, čo robí najlepšie, je, aby ste mali pocit, že sledujete skutočných ľudí v reálnej situácii. To, čo robí film tak strašidelným, je skutočnosť, že skutočne máte pocit, akoby ste sledovali, ako sa to deje skutočným osobám. 7,5/10 ()

c.tucker

Velmi sugestivní a opravdový thriller, kde bych opravdu nerad tuhle bandu mladitvých nerad potkal. Díky dnešnímu trendu konců jsem závěr čekal, ale stále jsem doufal, že to tak nebude. ()

čidlo

Už dlouho me film tak nenasral !!!!!!!!!!!! Nevím jaký konec filmu bych si raději přál ,jastly tenhle nebo můj ,kde by ty z--------y ona všechny sejmula ! ()

fars

Solidni kousek kteremu z filmarskeho hlediska nemam moc co vytknout, ale sakra uz ho nechci videt nikdy znovu. To co se v nem deje je proste sila. Ackoliv se mi ustredni dvojice zdala ze zacatku trosku prkenna, pri prvnich potizich jsem se hned vzil do jejich kuze, takze jsem si porad v hlave premital jak bych se ted asi zachoval ja, a takto me film drzel az do konce (ktery je ultra hardcore). Jeden by si myslel ze dospely rozumne uvazujici a celkem dobre staveny chlap by si prece mel s partou smradu hrave poradit, a chvili to tak i vypadalo... Ale kdyz vas ti hajzlici v presile pronasleduji s nozema v hustem lese, pak vas jeste svazou ostnanym dratem a vesele si do vas bodaji.. to se pak bojuje tezko. No nasranej jsem u toho filmu byl slusne, bezmocnost je hnusna svine. ()

BajuBaju

Wow...to bylo něco. Jako znova bych to asi určitě vidět nechtěla, ale bezesporu to zapůsobilo. Horší o fakt, že se to vážně může stát. Já se bála. A prostě, že to všechno vyjde úplně jinak, končí úplně jinak než jak by MĚLO! ()

miciveres

Nervy, ktore som mal na tych nehorazne skaredych anglickych spratkov(vazne medzi nimi bolo aj dievca???), postupne presli na hlavnu hrdinku... ()

Ketchi

Násilí ve filmech mi nikdy nevadilo, ale tady, kdy je prováděné partou mladistvých buranů, mě poprvé fyzicky odpuzovalo. Už po prvních pěti minutách jsem si začal mlátit pěstí do ruky a neustal jsem až do samého konce, kdy se mi při finální scéně se sprchou chtělo zvracet. Otřesný zážitek, skvělý film. ()

KajusaK

Dlouho mi trvalo, než jsem se konečně rozhoupala a mrkla na tento "horor". Začalo to cca 30minutovou romantikou (zato hvězda dolů, kdyby byl rozjezd dříve a romantika se tam nepletla,bylo by to nadmíru skvělé), po 30 minutách obrátka na drama, horor a thriller z celkem aktuálního tématu, napínavé neustále, hodněě debilní konec (typický na domyšlení i když tam asi není moc co domýšlet :D) .. Jsem unešena, jelikož nemám ráda horory tak tohle je opravdu nadprůměrné a zapůsobilo to i na mě. ()

laik_60

nekonečná bezmocnosť nad ludskym zlom . Scenar i režiser nedávaju divákovi žiadnu šancu. Jednoducho niet svetlejšieho zajtrajšku. :( ()

forsythia

Jsou to ještě děti, jsou ještě malí. Už to, že dítěti zabijete psa, je zločin, za který se musí trpět, ale ublížit takovým drobečkům, to si dovolili hodně. Vůči některým věcem je člověk prostě bezbranný. Nejdřív nechápe, pak ještě chvíli nechápe, a když chápat začíná, tak už je pozdě. ()

Loki81

Napinave az do konce... a ja jsem ji to tak pral... tema brutality v radach teens je aktualni, ani bych se nedivil, kdybych podobna videa nasel jednou na youtube. Vesmes tyhle filmy hodnotim mensim poctem hvezd, tak jsem rad, ze jsem nasel vyjimku ;) nerealny, mene logicky dej a amaterske herecke vykony mi tentokrat vubec nevadily. ()

Sabrewulf odpad!

Až někdy pojedu tábořit k jezeru a parta výrostků z blízkého okolí mi propíchne gumu u auta, tak se pokusím kontaktovat rodiče (tím, že jim drze prolezu celý barák) a když zjistím, že bych s rodičema moc nepochodil (jsou stejné socky jako synáček), tak se určitě utábořím opět na stejném místě a pak se strašně - ale strašně moc budu divit.......................... Když čtrnáctiletí a dvanáctiletí fakani na kolech pronásledovali hlavní hrdinku za doprovodu dramatické hudby, přemýšlel jsem, jestli si režisér dělá srandu nebo to myslí vážně. Asi myslel..... Neříkám, že brutalita náctiletých není možná, jenže tady to bylo podáno strašně uměle a samoúčelně (zvlášť, když vlastně grázl byl jen jeden a všichni ostatní jen připosránci, kteří ho poslouchají na slovo). Logiku a chování postav radši zmiňovat nebudu. I když mě ten film iritoval od začátku do konce, nějaký ten bodík bych mu přidal, to by si ale angláni museli pořádně umýt hubu mýdlem, aby mě netrápili tím jejich příšerným přízvukem: " šís fOkin dÓjí". EDIT: A samozřejmě je třeba dodat, že ti dva hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní přizdisráči. ()

KatanaCZ

To si snad tvůrci dělají prd*l! V zásadě jde na dnešní poměry o celkem slušný horor, ale ten konec! Co to sakra je??? Kam se podělo nějaké to zadostiučinění, vždyť to prostě nejde nechat jen takhle. Svět sice není růžovej a spravedlnost pokulhává, ale je to film, horor a ke všemu tak natočený, že na konci se vyloženě těšíte až těm hajzlům hrdinka natrhne zadky..Watkins by si měl pustit the Devil's Rejects, pak by to dopadlo možná lépe! Ten konec mě fakt vytáčí. ()

Baker

Opět povedený britský krvák. Bohužel ho dost sráží logické kiksy. Příklad: hlavní hrdinka je v lese, stojí u rozcestníku s mapou, vedle je popelnice plná výkalů. Hrdinka má probodlou nohu. Slyší, jak se k ní řítí výrostci, kteří ji chtějí zabít. Hrdinka rozbije sklo (vypadne spousta střepů, které se dají někomu parádně vrazit do krku), vezme mapu a schová se v popelnici plné výkalů. Takže už zbývá jen pár hodin, než zemře na otravu krve. Když děcka odejdou, hrdinka vyleze ven, vezme střep a když uvidí prvního výrostka, vrazí mu ho do krku. To jsem nějak nepřekousl. Na druhou stranu má film velice povedený závěr a kupodivu v něm není přehlídka brutálních efektů. Spíš se tu pracuje s atmosférou, než s krví. 75% ()