Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

-soch-

Vážení, v tomto prípade musím skonštatovať, že v súčastnosti lepší komediálny slovenský seriál neexistuje! Komédia plná výborných hereckých tvárí od Latináka až po Kronera. Diely, v ktorých sa objaví Jana Oľhová sú najlepšie, je to senzačná herečka. ()

Darckol

Nuž priznám sa, začal som to pozerať neskoro - Hudák už bol súčasťou kolektívu. A musím povedať, že je to práve on kto ťahá seriál po humornej stránke (asi to je tým, že mu aj rozumiem tú východniarčinu :)). Nevravím, Latinák opäť dokazuje, že je pán herec, Kostelný hrá toho somára tiež geniálne a ostatní to tam taktiež nekazia - ale ich humor už nie je taký dych berúci ako práve humor Mikyho Hrica. Bez neho museli byť tie prvé série o ničom :/. Ale toť môj názor :). Do budúcnosti by som si prial viac priestoru pre Kassaia. 7,0/10 EDIT: Po pravidelnom pozeraní zvyšujem na 4* - neskutočný kolektív bláznov :D ()

Bobsenklár

určitě bych neházel flintu do žita ( viz. koment T2) jsou horší žumpy. V porovnání českým " vtipným " seriálem nováci, je jedno jaká sezóna jsou Profesionáli zlatý. Po nich ( novácích) rozhodně nemám nebíčko v papuli. ()

AxelWers

Sesterský sitkom Mafstory, ktorý je o poznanie menej zábavný. Zopár gagov sa tu objaví, ale celkovo je to len odvar. Najviac sa mi páčila epizóda, ktorá bola prepojená s Mafstory. ()

TMNT odpad!

v podstate je to dosť trápne ak založíte na jednom vtipe celý seriál, ono to proste fungovať nebude keď tam stále nejaký chlapík opakuje Ty si debil šaňo ty debil! + dalšia postava furt žerie klobásy + dalšia je utiahnutá a taká tichá + atď. ved viete ako to vypadá. ()

nathaniel 29

Jediný slovenský seriál,ktorý je v pohode,s dobrými nápadmi a kvalitnou partiou dementov. Medzi hovnami typu Panelák,či Búrlivé víno,je toto priam skvost na kerí som hrdí. ()

movemat

Seriál, ktorému ak neprídete na chuť tak vám pripadá trápny, ale ak mu porozumiete, tak sa perfektne bavíte. Či už na "obchodníkovi" Miňkovi, nenažranému Húrkovi, opakujúcom sa Bobrovi, na "debilovi" Šaňovi alebo v poslednom čase na vychodňarovi Mikim. ()

Kozy9 odpad!

Jeden z najobľúbenejších seriálov na Slovensku. V živote som sa nezasmial, vždy som sa nudil. Niečo ako MASH spojený s Policajnou Akadémiou natočený bez finančných prostriedkov. Strach, hrôza, bolesť a trápnosť. Ak toto slovákom stačí na pobavenie, sme vo väčšej riti ako sme dúfali. 2% ()

Scraffy

Nie! Som zástanca toho, že Profesionáli nie sú zlý. Áno, posledné časti boli otras, ale prvšie boli celkom slušné a na slovenskú televízno-seriálovú produkciu dosť dobré. Keď prišiel Miki, tak to dosť spestril a páčilo sa mi to, ale ešte neskôr keď poprichádzali ďalší a ďalší a nakoniec ešte aj Miňo odišiel, tak to išlo dole vodou. Takže hodnotím celkom dobrým priemerom, lebo mám k seriálu vybudovaný vzťah a darilo sa mu dlhú dobu ma baviť. Teraz si to nemám takmer ako pozrieť, kedže už telku nesledujem, ale keď vidím na nete nejakú časť, tak si ju s radosťou pozriem. ()

The_Peach

Tento seriál patrí medzi moje obľúbené, nedosahuje podľa mňa kvalitu Mafstory a ani si nemožem zvyknúť na postavu majora Petra Nagya ktorú hrá Peter Batthyany, nakoľko ho neustále mam zafixovaného ako "Banána", ale musím vyzdvihnúť postavy Boborovského a Húrku, neviem si už predstaviť tento seriál bez nich. Na každú novú časť sa teším a preto je moje hodnotenie také aké je...bodaj by sa natáčalo viacej takýchto komediálnych seriálov ako ponúka TV JOJ a nie markizácke Ordinácie a iné nezáživné krávoviny. ()

Mes-siah

Prepracovaného, duchaprítomného a naozaj aj vtipného húmoru sa tu asi nedočkáte. Tak, ako asi v žiadnom slovenskom "komediálnom" seriáli. ()

oasismanik

Kostelný a Latiňák predvádzajú ukážkové herecké výkony, na ktoré im zvyšok bandy ani zdaleka nesiahá. Profesionáli patria podľa mna k tomu najlepšiemu, čo môže slovenská tvorba ponúknuť. Hodnotím opäť na slovenské pomery. ()

jeaq

Tento slovenský serial mam oodpozerany odpredu aj odzadu.Pre mňa vynikajuca zabava.Večne nenažrany Hurka....opakujuci sa Fero...a Jan Kroner v ulohe krčmara Miňa nemá chyby. 4*....predsa len niektoré časti to nebolo to pravé orechové. ()