Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

• farmnf

Grodecki film plánoval jako šokující. Šokující poměrně je ale hlavně tím, že Grodecki ho neuměl natočit. Je to prostě příběh nezodpovědného blba, dělajícího buzikům prostituta, obklopeného partou dalších nezodpovědných kriminálních blbů. Možná, snad, kdyby to mělo slušnou režii a herce co nevylezli z ochotnických představení Dolních Dubňan, bylo by to i dívatelné.(21.10.2012)

Špinavý, depresivní film ze kterého úplně čiší, že autor prostředí hodně dobře znal. Ve mně se pořád mlelo zhnusení, odpor, strach a zároveň zájem o to, jak to celé asi dopadne... Podle mne jde o jeden z nejvýraznějších filmů 90. let... Celkem se tu zmiňují herecké výkony, které - a to je fakt - stojí občas dost za prd. Na druhé straně ovšem je nutno vědět, že část rolí obsadili reální kluci z ulice (blbé tedy je, že doteď nevím, kdo tam byl profi herec a kdo šlapka) a to, že film poskytuje řadu opravdu vtipných hlášek. Hlavně natáčení u krysy je zdrojem vynikající zábavy. "Tak co, kdo se nechá píchat do prdele? Ty? Super, máš hlavní roli." nebo "tak hoňte, hoňte. Máte 10 sekund!" případně "cože? ty chceš radit starýmu filmaři?". Celkově: doporučuju si film užít jako podobenství a moc nekoukat na zkažené detaily jako je policie opouštějící byt bez prohlídky. Stojí to za to a stojí to o dost výš než většina jiné české produkce.(25.4.2011)

• Oskar

Kdo chce moc, nemívá nic. Režisér Grodecki chtěl natočit film, který bude šokující, syrový a nesmlouvavý. Hm. Šokující je, že je to zřejmě nejhorší film v dějinách české kinematografie, diletantsky napsaný, zahraný, natočený. Jen kvůli "závažnému tématu" nebudu mhouřit oči nad takovou ukázkou amatérismu a tvůrčí impotence. 0%(4.11.2005)

Musím reagovat na příspěvky typu "režijně nezvládnutý" nebo "kýč jak Brno" apod. Než Wiktor Grodecki natočil Mandragoru, natočil dva dokumenty, které jsem viděl až několik let po Mandragoře. Na ně se podívejte. A uvidíte, že Mandragora je sice inscenovaná, ale podle výpovědí skutečných prostitutů z těch dokumentů, realitě k nerozeznání podobná.... Zvlášť ten pornorežisér, myslím že mu říkali Krysa, jako kdyby z oka vypadl tomu, co vystupuje v dokumentu Tělo bez duše.(22.4.2012)

"Jak všechno? Necháš se prcat do prdele nebo co? Ne? Tak to neni všechno kurva!" | "Nemoh bys mi říct něco kolem šlapání, prosimtě?" | "Jaký kecy? Vždyť jsou to pražský košťata, tam kouří vocasy, tady si hrajou na heteráky, šlapky buzerantský, já je znam. Póď, dokopem je." | "Vemte si tyhle časáky, komu nebude stát nedostane ani korunu. Potřebuje někdo z vás perník? Jó? Tak tady ho máte. Postavte si čuráky a jdeme rovnou na tu mrdačku, ještě dneska to musíme poslat do Německa." Strašně to tlačí na pilu, otřesný dialogy, příšernej Miroslav Čáslavka, ale kurevská zábava =). #nebojíšSeAIDS? (75%)(13.2.2018)

• - David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)

• - Na začátku filmu přijíždí Miroslav Čáslavka do Prahy vlakem od Plzně - jede přes Vyšehradský železniční most směrem ze Smíchova k Vyšehradu. Zhruba po půl hodině však odpovídá Davidu Švecovi, že je z Přerova. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčelo se i v bývalém Eurobaru v Ústí nad Labem, který byl svého času místem pro setkání gayů a lesbiček. Natáčelo se i na zámku Hrádek u Nechanic. (AmonK)