Mandragora

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

• Martin741

Neskutocna planoba, toto dielo. Dej to nemalo, reziu asi tiez nie, po hereckych vykonoch niet ani chyru..... a herci hrali hovno. Plus uchylarny, kopa uchylarien. Uchylarny ja osobne nenavidim! A to hlasam v zivote Peace, Tolerance, Love, Empathy - ale sex len hetero! Takze zas a strucne : Ak nahodou na toto narazite, najdite si radsej bod na stene /nejaku vadu omietky, spatne omalovane miesto/, natiahnite budik na 130 minut, zafixujte svoj zrak na to miesto a cumte nan az do zazvonenia budika. Jo, jo -prave ste uzitocnejsie stravili cas nez pozeranim tejto koniny. Jo, a ak by ste sa zacali nudit, mozete si najst na stene body dva a obcas prebehnut zrakom medzi nimi. 0 %(16.5.2015)

Je to velmi drsná problematika a film je založen na pravdě. Viděla jsem i původní nesestříhaný materiál, dokument, ze kterého tento film byl tvořen s komentářem autora dokumentu a sociálního pracovníka z Prahy, a opravdu něco tak strašlivého jsem neviděla. Takže body jsou hlavně za kontext a pozadí filmu(28.4.2012)

Na můj styl trošku moc drastické,špatně natočené ale hlavně nerealistické - ;))))) tak to mě dostalo. Komentátor Smileface jistě ví něco o tom jak funguje obchod s bílým masem v tomto státě a jak se dětem šlape na hlavním nádraží. Obvykle se v komentářích moc do nikoho nenavážím, ale to co za perly vzniklo v reakci na tento snímek je skutečně jen potvrzením toho, že krutá pravda a realita, samozřejmě filmově nakoncentrovaná, je někdy špatně koukatelná.(25.2.2004)

No celkově to na působilo dosti tak jakoby bez okolků se teď budeme bavit o drogách a prostituci...Líbí se mi,že se filmaři s ničím nes**li a podali to tak jak to doopravdy je. Náctiletý Marek pohledný a hlavně naivní jede do hlavního města za "zábavou" a vůbec netuší jak si dokáže zpackat život. Nejen,že je krásně vidět ten moment, kdy si Marek uvědomil, že zašel příliš daleko, ale taky ten kdy vlastně ani ty peníze nejsou všechno a ta honba za nimi je někdy dost zbytečná. Vynechala bych dlouhatánský úvod a tolik těch záběrů na transky. Dost mě teda dostal konec, když otec stojí na záchodcích pár centimetrů od syna, který asi vykrvácí..Škoda mluvit nad zbytečně zmařenými mladými životy - je to jen věc volby.(16.9.2012)

Někdy před 4mi lety mi o tomhle snímku vyprávěl můj nejlepší kamarád a zároveň spolužák na střední škole. Básnil mi, jak je to vynikající a výjimečný snímek a že ho musím vidět. Přinesl mi ho na videokazetě, ta byla ale bohužel tak ohraná, že jsem z filmu neměla vůbec nic a po pár minutách jsem jej vypla. Celé ty 4 roky mě to mrzelo, že jsem ho nemohla vidět a neměla jsem se k němu jak dostat. Dnes jsem to konečně napravila a musím říct, že mě poměrně dost překvapil. Od českých tvůrců (a konečně můžu říct, že kolegů) už jsem se v novodobé kinematografii dočkala spousty zajímavých námětů, ale jakmile přijde téma do mezí mnohdy nepochopených a velmi riskantních, jsem šťastná jako dítě, protože takové já mám nejraději. Tenhle snímek je opravdu realistický. Pamatuji si, že když jsem byla malá, tak krom toho, že se říkalo, že si nemáme brát sladkosti od cizích, tak se i říkalo, že si máme dávat pozor, aby nás někdo neunesl a nemuseli jsme pro něj šlapat. Hned první čtvrthodina mě šokovala výběrem herců, on ten oplzlý na mladý kluky vysazený chlápek byl opravdu prvotřídně obsazen, z toho číšily úchylky každým gestem. A takhle to bylo úplně po celý film. Sprostá slova, nahota, pornografie, bolest, špína, beznaděj. Jak tohle se podařilo tvůrcím natočit, aby to bylo opravdu takhle věrohodné, nad tím mi zůstává rozum stát, ale já to dopátrám .. // četla jsem si mnohé názory ostatních a tomuhle filmu je vyčítáno jak je zahrán a celkově technicky zpracován a režijně nezvládnut - já bych chtěla jen dodat, že samo o sobě natočit film je obrovský kus tvrdé práce a že někdo nemá například dostatek peněz, herce, atd. atd. tak se to vždy odrazí a tenhle snímek je natolik riskantní, že věřím, že už tenkrát se ho distributoři a ostatní báli. Mě ale i tak vyrazil dech, protože tohle se vidí dosti málo. A budu si stát za tím, že je vynikající a nebylo by od věci se k tomuhle po letech vrátit ..(18.9.2008)

• - Natáčelo se i v bývalém Eurobaru v Ústí nad Labem, který byl svého času místem pro setkání gayů a lesbiček. Natáčelo se i na zámku Hrádek u Nechanic. (AmonK)

• - David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)