Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

• Smileface

Na můj styl trošku moc drastické,špatně natočené ale hlvně nerealistické.Když se jdete projít kdy na vás někdo zautočí ???Hlavnímu hrdinovi se děje nerealisticky stále jen to nejhorší,toto rozhodně není nezávislé líčení reality,nejhorší je že se tak snaží tvářit.Pro DDT:Nechápu o co víc je Brno kýčovitější než jakékoliv jiné město ČR.(20.3.2003)

• farmnf

Grodecki film plánoval jako šokující. Šokující poměrně je ale hlavně tím, že Grodecki ho neuměl natočit. Je to prostě příběh nezodpovědného blba, dělajícího buzikům prostituta, obklopeného partou dalších nezodpovědných kriminálních blbů. Možná, snad, kdyby to mělo slušnou režii a herce co nevylezli z ochotnických představení Dolních Dubňan, bylo by to i dívatelné.(21.10.2012)

Příběh o chlapecké prostituci, v době svého promítání nepochopený, teprve nyní dostává své místo ve světě filmu. Buhužel zde platí, že méně je někdy více, takže pokud by byl film o hodinku kratší, hodnocení by bylo dozajista vyšší, jinak si ale cením odvahy, se kterou se tvůrci do projektu pustil - protože natočit takový zkažení a antimorální film, plný drog, sexu a životu na ulici, to určitě odvahu potřebuje. Rovněž bych chtěl ještě pochválit velmi přesnou hudbu, která se dokonale snoubí s právě zobrazovaným dějem, to klobouk dolů. Jinak se přímo nabízí srovnání s polským filmem "Świńki" o chlapecké prostituci v Polsku. Podobné téma, podobný scénář, odlišné zpracování...(10.1.2013)

Provokativně „poučný“ film nebo nechutná záležitost, která chce být úspěšná díku tomu, jak moc šokuje? Vyberte si sami optiku pohledu na tento film. V českém prostředí jde bezesporu o snímek, jež vybočuj z řady zažitých námětu a snaží se být velmi „naturalistický“. Osobně jsem v něm nehledal žádné poučení, působil na mě spíše jako „studená sprcha“, která vás vytrhne ze snu a vrhne do světa kolem vás, kde s ideály a rozmary daleko nedojdete. Bohužel mi připadá v mnoha věcech také nedotažený a naivní a proto nemůžu dát vyšší hodnocení.(8.4.2007)

Drsny a filthy film, ktory by si zasluzil remake s lepsim reziserom, vacsim rozpoctom a mozno lepsie napisanym scenarom, ale so zachovanim atmosfery, pretoze dnes by tato tematika uz nevzbudila taky uzasny rozruch, kedze sme na nu svojim sposobom zvyknuti a uz sme videli a zazili vo filmovej tvorbe naozaj vsetko. Aj napriek svojej dlzke ma snimok do seba absolutne vtiahol a ten pocit, ktory vo mne zanechal po dopozerani sa da urcite opisat par slovami... Lutost, beznadej, radost z toho, ze mam taky lahky zivot a hlavne nemoznost pochopit, ze toto by naozaj malo byt zobrazenie reality. Nie v tom zmysle, ze by som to filmu neverila, ale v tom zmysle, ze je pre mna nepochopitelne, ze to tak naozaj je, pretoze viem, ze to tak je. Asi iba naivny blazon by veril, ze drogy, sex, prostitucia, kriminalita nie su "rakovinou" nasich "svetlych zajtrajskov".(14.9.2009)

• - Natáčelo se i v bývalém Eurobaru v Ústí nad Labem, který byl svého času místem pro setkání gayů a lesbiček. Natáčelo se i na zámku Hrádek u Nechanic. (AmonK)

• - David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)