Irčan

• USA The Irishman (více)
USA, 2019, 209 min

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Rodrigo Prieto

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano, Stephen Graham, Anna Paquin, Stephanie Kurtzuba, Jack Huston (více)

V tomto kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran (Robert De Niro) vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových. (Netflix)

Unlikelyhero

Mnoho povyku pro nic, pokus o Casino anebo Mafiány nevyšel, facelifting je úděsný a komický, hodinu a půl jsem čekal až to začne a nic ()

godal

Jako Harvey Keitel nehodlá stárnout?U Ebena před 10 lety vypadal,jak negr po milkingu,ale po téhle úpravě je zase Pan Bílý!Kurva-já hulím 30 denně-on 60 denně a vypadá líp,jak já...Ináč slušná oddychovka a po pár marných kokotomrdech se víčka otevírají a zírají na zajímavou gangsterku.On si asi Marťas potřeboval postavit pomník se svými komedianty... ()

Soldier_666

Od Scorseseho jsem i navzdory věku většiny herců očekával svižnější tempo ala Casino, ale byl jsem příjemně překvapen že nakonec zvolil rozvleklejší způsob vyprávění který mi naprosto sedl. A hlavně po dlouhé době vidět hrát spolu dva herce na jejichž filmech jsem vyrůstal bylo nostalgické, film měl celkové nádech vzpomínání na staré časy. Poslední půlhodinka zaměřena na snahu o smíření se stářím a svou minulostí měla příjemně nahořklou pachuť. Tak k Vánocům knihu? ()

AnnaSophia

Ne, díky. Režisér neměl vůči mě slušnost, dát filmu snesitelnou stopáž, a já proto nemám tu slušnost vůči němu, hledat na filmu "alespoň něco" pozitivního. ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších filmů roku . Adept na Oscara a jiné filmové ocenění ! Skvělá režie,scénář,kamera,hudba a herecký ansábl v čele s Robertem de Nirem. Vřele doporučuji ! Stojí za vidění ! ()

dansimon

Z obsazení i námětu se dalo vytáhnout mnohem víc. Celkově to bylo až příliš zdlouhavé a hluchých míst bylo až dost. Celkem zklamání. Hodnotil bych 75%. ()

degarme

Keďže ma snímok nedokázal emocionálne vtiahnuť do deja, moju energiu som smeroval k riešeniu jediného "problému", prečo tento film vznikol. Motiváciu režiséra sa mi nepodarilo dešifrovať ani po opakovanom vzhliadnutí. Scorsese podliezol latku takmer vo všetkom. Digi omladenie vnímam iba ako symbol priemernosti, rozporuplnosti filmu. Príliš statické, televízne, konverzačné. Oduševnený výkon Al Pacina ponúka pri sledovaní iskru nádeje, avšak ukáže sa len ako slabá náplasť na výsledné sklamanie. ()

hujerita

Strašne moc ma to bavilo a bavil som sa aj ja. Herci parádny a nevadila my ani dlhá stopáž. Joe Pesci bol absolútne úžasný a parádne ho dopĺňajú či Al Pacino ,alebo Robert De Niro. Scorsese vie čo chcel natočiť a natočil to parádne. ()

Zaks

Gangsterky všeobecne mám rád a v tomto filme zaznel koncert mafiánskej hereckej špičky. Geriatrická trojka De Niro - Pacino - Pesci bola presná. Skvelé boli pokyny očami o tom, kto bude žiť a kto nie, tiež predstavenie mnohých vedľajších postáv titulkom so stručným popisom ako ten-ktorý mafián skončil. Ale celkový dojem z filmu, možno aj vďaka príšerne dlhej stopáži, som nemal taký, aký by som si prial. ()

bedsore

Jak procházka geriatrickou klinikou. Takový unavený, bez energie, závěr obzvláště. Jak by to asi vypadalo, kdyby to vzniklo v nejlepších letech jak režiséra tak herců. ()

Tim007

Bohužel, doufal jsem v dobrou gangsterku, ale nedostal jsem ji. Začátek hodně roztěkaný, osudy postav mě byly jedno, zbytečně moc linek a i přes obrovskou stopáž jsem si k postavám nenašel vztah. Chyběla tomu údernost jednotlivých událostí, nebylo to zdaleka tak zajímavé,jak bych čekal, především na začátku, kde se seznamujeme s charaktery a budujeme k nim vztahy,to prostě nefunguje,jak by mělo. Zároveň facelift obličejů není tak pádný. S cgi problém není, vše je uděláno parádně, problém je, že je málo vidět, postavám má být kolem 40, ale stále vypadají a pohybují se přinejlepším na 50 nebo víc. Zde měla být zvolena asi jiná cesta, než omlazovat o hodně starši herce. Nicméně hlavní problém filmu je jinde, jak jsem řekl na začátku. Jak jsem zvýklý pohybovat se s hodnocením v celém rozsahu a ne všemu dávat jen 3 nebo 4 hvězdy, musím zde udělit jen 2, tedy cca 40%. Je to poměrně zbytečný film, který si se starými herci těžko může dovolit to, co mohl před 30 lety. Casino a další filmy jsou prostě jinde a závěr,který je sympatický a ukazuje, jak to většinou končí, i když jste byl velkej gangster a kápo, to už nezachrání. ()

Ronaldo7JD

Nie je to taká spanilá jazda, ako Vlk z Wallstreet alebo Casino. Tu ide o pomalé budovanie príbehu a sondu do duše zabijáka a túžbu po vykúpení. A poviem vám je to paráda. Pozerať na Pacina, ako nadáva svojím podriadeným sa dá dookola, De Niro je pôsobivý ako vždy a Pesci je v úlohe pokojného bossa ešte hrozivejší ako vyšinutý zabiják. Tento film je zrejme posledný svojho druhu, a tak by si ho mal každý fanúšik naplno užiť. Vďaka pán Scorsese! ()

Privatejoker

Na snímek jsem se opravdu tešil, ale bohužel mě totálně zklamal. Vše ve filmu už bylo řečeno v jiných filmech. Naprostý odraz úpadku soudobé kinematografie. Scénář o ničem. Recyklovaní osmdesátníci hrají čtyřicátníky. To jako fakt? Příšerný dabing a ta dlouhá stopáž diváka opravdu k smrti uondá. Jednu hvězdu dávám za nádherně zmáklé kostýmy a hudební složku. Film je pro milovníky gangsterek ztrátou času. ()

PachoSK

The Irishman doplatil na svoju neuveriteľne dlhú minutáž. Ak by sme sa bavili o miniseriály rozťahaného na 3-4 časti, bola by to pecka. No ak toto chcete vtesnať do 1 filmu, je to veľmi zlý nápad. Osobne si myslím, že je tam množstvo scén, ktoré mohli kľudne vystrihnúť. Dej sa vliekol ako prd v gatiach a napätie bolo tiež tak na pol plynu. Ak by sa vystrihla taká hodinka, nikomu by to neublížilo, práve naopak. Apropo, čo sa týka napätia, tak práve scény kde ste to už konečne čakali, vyzneli dosť úboho a celkovo tie všetky vraždy pôsobili tak "ňuňu" a nejako to so mnou nelomcovalo. Omladenie tvárí hercov prostredníctvom CGI paradoxne nevadilo, toto bolo zvládnuté obstojne a neštípali z toho oči ako pri väčšine filmov súčastnosti, kde to ešte nie je tak dobre zvládnuté. Samotný výkon hercov snáď netreba komentovať, duo De Niro a Al Pacino, to sú páni herci. Veľmi prekvapil Joe Pesci a zahral si pravdepodobne rolu svojho života. Konečne nebude známy len vďaka postave zlodeja Harryho z filmu Sám Doma. Celkovo film hodnotím ako mierne sklamanie. Ku koncu roka som čakal filmovú pecku, no tá sa rozhodne nekonala. ()

ricardo2803

Ach jo. Tolik jsem se na ten film těšil. To téma, skvělý režisér, moji oblíbení herci... A v momentě, kdy jsem viděl počítačově omlazeného DeNira, tak jsem měl pocit, že se dívám na PC hru Mafie. Ta by byla ve své době hodně dobrá pokud jde o grafiku. Ale tohle ve filmu? Prosím raději ne. Pro někoho možná maličkost, pro mě to bohužel sráží film o jednu třídu níž než by si zřejmě zasloužil. Škoda... ()

andel

Mafiánská moderně pojatá klasika založená na skutečných událostech. Je třeba být po celou dobu hodně ve střehu, neboť postav je hodně a zachytit jejich vzájemné vztahy není úplně snadné. Film je primárně o vztazích, které jsou ve světě zločinu neskutečně vratké. Místy se děj trochu vlekl a chvílemi jsem ztrácela pozornost, která mi v závěru pro úplné pochopení souvislostí trochu chyběla. Robert de Niro skvělý a uvěřitelný, ostatní mafiánské typy vykresleny běžným klišé žánru, a to vše podkreslené skutečnými politickými událostmi šedesátých let. ()

evita_

Aby si natočil 3 a pol hodinový film, v ktorom je približne kvadrilión postáv, že vlastne v polovici ani nevieš miestami kto je kto, to musíš byť celkom slušný magor. Myšlienka fajn, minutáž prestrelená jak svet, dedulovia boli zlatí a vlastne to čo som si z toho pocitovo odniesla bolo, že mi bolo strašne ľúto Roberta do akej situácie bol postavený. Nuž ale sám si v zásade zvolil cestu. Posledná asi trištvrte hodina bola pre mňa tou najlepšou. Rozhodne by som si vedela predstaviť balast vynechať, spraviť film na dve hodinky a vtedy by to pre mňa malo to čo od dobrého filmu očakávam. Takto to miestami bol proste nudný guláš. ()

Scorsese vs. Marvel znovu

Scorsese vs. Marvel znovu

31.10.2023

Tvůrce Medvěda chystá krimi

Tvůrce Medvěda chystá krimi

29.06.2023

Autor populárního seriálu Medvěd Christopher Storer se upsal režii dlouho připravované adaptace knihy spisovatele Dona Winslowa The Winter of Frankie Machine pro studio Paramount. O zfilmování románu… (více)

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu