Expendables: Postradatelní

The Expendables

Expendables: Nezničiteľní

The Expendables

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 103 min (Director's cut: 113 min)

Já chci mít penis! /// Nože lítají, končetiny odpadávají, vazy se lámou, kosti praskají, těla hoří (a mravokárci zuří). A já jsem se jen tetelila blahem z každého pohybu, každé rány a za všech výkonů zúčastněných herců. Statham je standardně sexy a drsný, aniž by v každé druhé větě fuckoval. Jet Li má sice vlastní poměrně dlouhou scénu, ale mezi dvoumetrovými chlapy se trochu ztrácí. Ostatní mají pořádné bicáky, tricáky a já nevím, co ještě, k tomu drsný pohled, hbitost (Stallone má skvělou formu), sílu a navrch ještě hlášku + kostel = skvělý "moderní oldschool" nářez! :) [Kino](11.8.2010)

Tento film som osobne dosť podceňoval predtým ako som ho videl. Čakal som, že film bude nič moc a reklama aj tie veľké očakávanie boli len kvôli obsadeniu. Musím povedať, že som bol celkom prekvapený a obsadenie nebola jediná silná stránka tohto filmu. Mám rád, keď sú filmy trochu okorenené... nevadí mi, keď sám vybije 20tich, ale tu to trochu prehnali. Okrem fantazmagorických bojových scén mi trochu vadil aj nedomyslený koniec. Inak som si ale pozeranie užíval, pobavil ma scenár, dobrá hudba, efekty. Čo sa žánru " Akčný " týka, tak tento film je čistá brutalita :D(24.9.2010)

Hvězdu (a půl?) dolů za zbytečné rockyovské kecy (= patetická demence - odsral to hlavně chudák Mickey), které se nějak moc netvářily, že by to bylo "jen pro prču". Jinak hodně příjemná jízda (i když začátek navnadil na trochu víc, než se pak dělo) - u kostelní scény slzička ukápla. Dala bych si druhej chod.(19.8.2010)

Pokud bychom hodnotili Expendables jako řadového zástupce akčního žánru, nejspíš bychom museli konstatovat, že jde o průměrný snímek s tuctovým dějem. Jenže takhle ho prostě hodnotit nelze, už od samého začátku jej totiž Stallone prezentoval jako nostalgické ohlédnutí za akčními filmy 80. let a v tomto ohledu nezklamal. A přestože filmu k dokonalosti něco málo chybí, milovník akčních filmů se při sledování Expendables bude cítit jako v ráji. Je to ráj plný přestřelek, vtipných hlášek a co víc, sebeshazování.(20.8.2010)

V Kladně dne 20. srpna 2010 Milý deníčku, včera jsem byla na Expendables a musím se ti s něčím svěřit. Po dlouhé době jsem znovu pocítila, jaký krásný to byl pocit, když si sedneš k Vánočnímu stromku a začneš radostně trhat dárečky,.. Přesně tak jsem se cítila u té přehlídky, co mi pánové naservírovali. Bohužel jim za to nemůžu osobně poděkovat, tak to bude alespoň naše malé tajemství, ano? Měj se krásně, zase se někdy ozvu. S láskou tvá Verunka… A v duchu Vánoc se Expendables nesl téměř celý film.. Všude to tak hezky blikalo, všichni se jen usmívali a příšerná vánoční výzdoba, která se nesla v podobě kýčů, byla taky na každém rohu. Ještě že já ty Vánoce miluju. Sly nám prostě zařídil výtečnou jízdu na horské dráze. I když se občas bojíte, že vyletí ze sedačky, on obstaral skvělé bezpečností pásy, které Vám to nedovolí. Ať to měla být pocta nebo jen vzpomínka na dobré staré časy těchto chlapíků, pobavila mě na 100%. Netušila jsem, že by v kostele mohla být taková sranda. Otevřenou pusu a nevěřícné kroutění hlavy nejvíce střídal můj smích i když není, liž pravda, že za spoustu legrace taky mohli pánové sedící za mnou. Představte si ten nejvtipnější a nejhlučnější smích,… tak přesně ten oni vydávali. Věřila jsem, že se u Postradatelných budu bavit, ale že takhle? Po varovném výstřelu pana Lundgrena, jsem schopna odpustit tomuhle nářezu opravdu cokoliv :o)(20.8.2010)

• - Poté, co Barney (Sylvester Stallone) naskočí do letadla, nezavře zasebou dveře. V další scéně jsou však dveře zavřené. (Hem.m)

• - Stallonemu odporučila do úlohy Lacy obsadiť Charismu Carpenter Julie Benz. Tá sa po boku Slya objavila vo filme Rambo: Do pekla a naspäť (2008) a s Charismou si zahrala v seriáli Angel (od r. 1999). (m.a.t.o.)

• - V Nemecku dabuje Sylvestera Stalloneho a Arnolda Schwarzeneggera ten istý človek - Thomas Danneberg. Napriek tomu, že herci mali vo filme spoločnú scénu, oboch ich nadaboval Dannenberg. Stalloneho hrubším a Schwarzeneggera tenším hlasom. (m.a.t.o.)