poster

Expendables: Postradatelní

 • Česko

  Postradatelní

 • USA

  The Expendables

 • Slovensko

  Expendables: Nezničiteľní

 • Velká Británie

  The Expendables

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 103 min (Director's cut: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  ****

  Sly Stallone plní na stará kolena přání všech fanoušků osmdesátek a po Rockym a Rambovi přináší poslední dárek – týmovku snů. No, snů, upřímně, všichni bychom rádi viděli v hlavních rolích trojlístek z kostela. Ale doba se změnila a musíme brát to, co se nabízí. A v rámci možností Sly volil dobře. Statham připomíná neurotickou frenetičnost Cranku, Li si pohodově vychutnává lehce komicky posunutou postavičku „půl chlapa“, Lundgren po letech není k smíchu, Crews baví tím svým lehce vyšinutým stylem mluvení a nejméně výrazný článek Couture alespoň stojí za pár dalších hlášek. A Sly je prostě Sly (na svůj věk vypadá neuvěřitelně cool), typický hrdina, který si drží morální kodex i v záplavě očividné digitální krve (tady Postradatelní oproti poslednímu Rambovi nejvíce ztrácí). Příběh není překvapivě až taková tupost, jak by se čekalo (možná je to i škoda). I tak je ale jisté, že ten film vznikl pouze proto, aby si jedna generace mohla nostalgicky v kině zavzpomínat. Pro někoho málo, pro mě potencionální srdcovka. P.S. Scéna v kostele je maximálně využitá – kultovní status zaručen. Více zde.(18.8.2010)

 • Djkoma
  ****

  Mírné zklamání, ale také naplnění slibů. Důchodci z pirátských vhsek se vrací ne v úplně kompletním počtu, ani ne v původní formě, ale s pár novými jizvami, hláškami a chutí zastřílet si. Já jim to přeji, stejně jako mě dopřál Sly vidět pohromadě Jeta s Dolphem a Bruce s Arniem. Přes všechno akční uspokojení skrze jednoduchý příběh plný výbuchů, střelby, (bohužel i) rychlého střihu a moderního hávu jsem se nebavil, tak skvěle a sladce, jak jsem doufal. Nic to nemění na splnění několika snů a rozšíření seznamu povinných hlášek naučených z paměti. Možná škoda, že největší macho je tam Jason Statham (má holku, výraz a neuvěřitelné akční okamžiky) a takový Sly se stává spíš studánkou moudrostí a přehlídkou svalstva než něčím víc. Ale i to pomáhá lehce sebeparodující rovině filmu, která potěší. Teď už jen prosím rychle tu dvojku, s Jean Claudem, Stevenem a třeba Chuckem. PS: AA-12 chci domů a tu M79, co půjčil Arnold Dolphovi asi taky:)(8.9.2010)

 • Psema
  ****

  Stalloneho Hanebný pancharti, jimž v první polovině trochu drhne řetěz, aby ve druhé ozubené kolečko zapadlo na své místo a rozjelo mašiny na zabíjení s o to větším důrazem. Sly sice místy stříhá víc, než je nutné (Jet vs. Dolph), některé linie (Stathamova romance) si mohl rovnou odpustit a moralizováním zbytečně řadí filmu zpátečku, ale jakmile jsou karty rozložené na stole, Jet s Jasonem konečně spojí síly, Crews popadne brokovnici a zbytek staronové gardy začne tahat z kapes jednotlivé trumfy, nedá se říct proti Postradatelným ani popel. A kdo se o to pokusí, ten skončí průstřelem o rozloze jisté jihoamerické zemičky. "Co má za problém?" "Chce bejt prezident."(13.8.2010)

 • Slasher
  ***

  Ultimátní akční námrd (RAMBO IV) se nekoná, tentokrát je to 'jen' akční námrd. Sehraná superžoldácká minijednotka se pod vedením fotráckýho Slye zaplete s kurvama okupujícíma jeden jinak mírumilovný ostrůvek. První 2/3 filmu jsou ne úplně na plynulo slepeny, ale krom kecání předvedou spoustu srandy a pohybu. Výborný je lodní začátek, legendární setkání v kostele, Statham na rypáku letadla, brutálně lámací ničení nepřátel o zem, vzpomínající Rourke, prakticky každá sekunda s výtečným Lundgrenem. Ale bohužel to nedrží stoprocentně pohromadě - i vzhledem k vysokému počtu zájmu hodných postav by ta půlhodinka navíc bodla... Finále už naproti tomu drží hezky při sobě a je prakticky nepřetržitě akční, ale zase mi nenabídlo tolik nářezových chvil (vlastně jen ta Crewsova nadílka). Takže asi malinko ubrat na zběsilosti (té kamerové včetně, což platí pro celek). Jinak: digitální krev mě nakonec neprudila/ na straně žen a záporáků to chtělo trochu posílit. Že nedám 5 hvězd se samo o sobě rovná mírnému zklamání, ale v žádném případě to neznamená nespokojenost. EXPENDABLES jsou radostným oprášením té nejlepší jednoduché old schoolové akce, kde je hrdina drsňák-namakanec, hláškuje a s ničím se moc nesere. S tím rozdílem, že tady už to samo sebe bere s humorem, nikoli smrtelně vážně. Do kina zajdu ještě jednou, teď prosím ať je z toho série! [bonusové DVD / EDIT: druhá projekce, zábava šla dolů, ale o něco více jsem pronikl do té závěrečné akce](19.8.2010)

 • Skejpr
  *****

  Expendables jsou 80koví v té nejvyšší možné míře, jaké lze v roce 2010 vůbec dosáhnout. Staromódní přístup, oproštěný od moderních technologií, kdy největším technickým výdobytkem jsou dálkově ovládané nálože a navrch nostalgie, ale bez okázalosti a patosu. Režisér Stallone se od 4. Ramba posunul opět o kousek dál, neuchyluje se k přehnanénu naturalismu a jeho film není tak přímočarý, aniž by ale ztratil cokoliv ze své nekompromisnosti. Dokazuje ale, že zvládá nejenom kontaktní akci, ale cizí mu nejsou ani autmobilové honičky a v momentě, kdy nastoupí bezmála půlhodinové finální akční inferno, akce přestane být jen vložkou a stane se sama hybatelem děje, nemůže být už ani nejmenších pochyb. Expendables: Postradatelní jsou nejenom jedním z nejlepších film tohoto roku a jedním z nejlepších akčních snímků posledních let. Oni jsou jedním z nejlepších akčních snímků všech dob. Ne nejlepším. Ale to je v pořádku, protože Stallone se nesnažil rouhat. Chtěl jenom splnit jeden velký sen. A to se podařilo na výbornou...(11.8.2010)

 • - Dolph Lundgren (Gunnar Jensen) opísal film slovným spojením "old-school kick-ass“. (HFCJ)

 • - Spoiler: Na konci filmu, keď Lee Christmas (Jason Statham) zabije Jamesa Munroea (Eric Roberts) nožom, má Monroe kravatu, ktorá je vo vertikálnej polohe, teda visí. V nasledujúcom zábere je však prehodená cez rameno. (AdamesWWE)

 • - V závěrečné scéně v letadle se Barney Ross (Sylvester Stallone) střídavě objevuje v taktické vestě a bez ní. (Fifan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace