Expendables: Postradatelní

The Expendables

Expendables: Nezničiteľní

The Expendables

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 103 min (Director's cut: 113 min)

Nostalgii po osmdesátkovské akci rozhodně nepociťuji, ale THE EXPENDABLES mi bodlo víc než dost a místo vzpomínání na Stalloneho psí kusy z předcházejících dekád jsem se královsky bavil a nebál bych se proto říct, že je to jeden z jeho vrcholů. Pečlivě vybraný ansábl je v rámci svých možností bezchybný, jen bych si přál trochu víc akce od dobráka Rourkea (který začíná být nápadně podobný monstróznímu vzhledu Kathleen Turner) a dánského atleta Dolpha. Mírným zklamáním je naopak Eric Roberts, který svojí zápornou roli hraje docela vlažně. Stallone se pak jako strojvůdce s ničím moc nemaže, EXPENDABLES jsou 90 minut téměr non stop poctivé akce, režijně dobře zvládnuté. Začne to dřív než skončilo a na konci zůstane nefalšované nadšení. Takhle mě hrubá práce svalů bavila naposledy u 300.(24.8.2010)

John Matrix x 5, aneb jeden život zachráníme a 238 při tom vezmeme.. Fosílie Stallone pokračuje ve velkém návratu a představil tak silný Dream Team, že možnost zklamání byla předem minimalizována. Paradoxně nevadí, že jediný, kdo tu umí hrát, je kostelník Willis, ale koho to zajímá? Zeptejte se sami sebe, co očekáváte od akčního filmu. Příběh? Uplatnění Stanislavského metody? Kdepak. Ti hoši s vytetovanou lebkou a černým kuřetem jsou razantní odpověď. A vůbec nevadí, že když se poprvé objeví společně na plátně Sly a Rourke, tak vypadají jako dvě vyčiněné bůvolí kůže oblečené do hadrů. Stáří vpřed! „I promised myself, I´m gonna die for something that counts.“(28.10.2010)

Já chci mít penis! /// Nože lítají, končetiny odpadávají, vazy se lámou, kosti praskají, těla hoří (a mravokárci zuří). A já jsem se jen tetelila blahem z každého pohybu, každé rány a za všech výkonů zúčastněných herců. Statham je standardně sexy a drsný, aniž by v každé druhé větě fuckoval. Jet Li má sice vlastní poměrně dlouhou scénu, ale mezi dvoumetrovými chlapy se trochu ztrácí. Ostatní mají pořádné bicáky, tricáky a já nevím, co ještě, k tomu drsný pohled, hbitost (Stallone má skvělou formu), sílu a navrch ještě hlášku + kostel = skvělý "moderní oldschool" nářez! :) [Kino](11.8.2010)

Jako vzpomínka na dobu dávno minulou to zajisté potěší nejednoho odrostlého kluka, ale člověk si za posledních deset let přece jenom zvykl na určitý - bourneovský, chcete-li - standart akčních filmů. Zajídá se mi představa, že béček šestákovějších jak Léon Clifton bude v budoucnu přibývat více než doposud. Být to film z 80's, je to jasná dvojka, ale člověk čas od času potřebuje dávku nostalgii a letos mu takový požadavek splňují jen Expendables (kam se hrabe MTVácký A-Team).(31.8.2010)

Hvězdu (a půl?) dolů za zbytečné rockyovské kecy (= patetická demence - odsral to hlavně chudák Mickey), které se nějak moc netvářily, že by to bylo "jen pro prču". Jinak hodně příjemná jízda (i když začátek navnadil na trochu víc, než se pak dělo) - u kostelní scény slzička ukápla. Dala bych si druhej chod.(19.8.2010)

• - Ve scéně, kdy Lee Christmas (Jason Statham) vtrhává s nožem do místnosti, aby vysvobodil dceru diktátora Sandru (Giselle Itié), tak jednomu ze dvou mužů nožem odřezává hlavu, avšak po incidentu má tento muž hlavu zase zpět. (Koman)

• - Nůž, kterým Lee Christmas (Jason Statham) probodl basketbalový míč, je HTM AXD 5.5. (Velorahex)

• - V českom znení daboval Dolpha Lundgrena a Arnolda Schwarzeneggera Pavel Soukup. Oboch nezmeneným hlasom a bez rozpoznateľných zmien. (AdamesWWE)