Clint Eastwood v roli tuláka z doby velké hospodářské krize 30. let., který se vydává na dlouhou dobrodružnou cestu z Oklahomy do Nashvillu společně se svým synovcem (hraje ho Eastwoodův syn Kyle). (oficiální text distributora)

eraserhead666

"Jen se podívej, všechno je prach. Všechno je prach. My jsme to zničili." Prvních pár minut jsem si říkal, co že za slabotu to budu muset, v rámci s pokud možno kompletním seznámením se s Eastwoodovým dílem, přetrpět. Jenže čím víc minut filmu uběhne, tím je ten film lepší a lepší. Clint prostě nezklame. Eastwood tentokrát v trošku netypické roli coby country zpěvák v zajímavé retro, silně naturalistické a zemité, humorné road movie říznuté hudebním dramatem. Návštěva bordelu, dva policajti zatýkající Eastwooda a Eastwood coby zloděj v obchodě, jsou nezapomenutelné scény. ()

oLí

Při pozvolném sjíždění Clintovy filmografie jsem Honky Tonk Mana stále odsouval - nepřipadal mi tématem až tak zajímavý a obával jsem se při dvouhodinové stopáži nezájmu a nudy. K mému překvapení úplně zbytečně. Rozjíždí se to trošku pomaleji, ale jakmile Red s Hossem a dědou sednou do káry a namířej si to směr Nashville, tak jsem v tom byl až po uši. Výborné roadmovie - krajina, doba, ve které se film odehrává, postavy, které stryček Clint a jeho synovec potkávají, situace, do kterých se dostanou, překvapivě chytlavé písně... paráda. Ještě musím vyzdvihnout dvě věci - zvuk prostředí (!) - z houkání sov a cvrdlikotání cvrčků cítíte teplou letní noc, přes den šumí listí, vtáhne vás to. Věc druhá je, že mě snímek několikrát rozesmál daleko více než kdejaká komedie. Konec tak akorát povedený. 5* v dohlednu, 8.5/10. ()

5150

Po boku Clinta Eastwooda zde můžeme vidět jeho syna Kylea, který měl v době natáčení čtrnáct let. Mimo tento snímek se před filmovou kamerou objevuje zcela ojediněle a žádnou takto významnou roli již neměl... Scénář napsal volně podle svého románu Clancy Carlile. ()

MrCreosote

Je až nezvyklé sledovat Eastwoodův film staršího data, ve kterém Clint nikoho nezastřelí a o mrtvolu nezavadíme na kilometr daleko. O to příjemnější je potom moje překvapení z tohoto citlivého, vtipného i trochu smutného filmu, který mezi ostatními tituly Clinta Eastwooda zůstává - podle mě neoprávněně - zapomenut. A mimochodem, ústřední píseň je výborná! ()

corpsy

Jeden z majstrových prepálených režijných počinov. Jeho country bolák je síce dobre zrežírovaný, ale celé to príde ako keď sa majster kat utne. Ambiciózne a nudné. Nie jeden veľký režisér mal podobne veľké slabé chvíľky. ()

salalala

Nevim, nevim, pořád nevim, jestli mám dát tři nebo čtyři. Mám rád Clinta, dám čtyři, ale bude tam jedno velké ale. Tím je prostřední část filmu, která skutečně tak nějak zaostává za zbytkem. Přijde mi, že Clint tam chtěl dát hodně žánrů, nejdřív je to taková road movie, potom komedie, ke konci zase čistý drama. Ale Eastwood umí ždímat emoce, ale ví, kdy skončit, takže to neni nic lacinýho a na konci by to mohl být prostě solidní doják, ale to Eastwood zaplaťpánbůh nedopustil. Sice country nemusim, ale uznávám, že sem nějak sedlo. Jinak herci byli v pohodě, ale žádnej nevyčníval. Clint si to svý odehrál, jeho syn mu přihrával a je to takový příjemný. Prostě film o boření americkýho snu. ()

Skip

Dost dobře jsem se pobavil. Mít takového strýčka Reda, to musí být pro život velká škola. Dobře zahrané a zrežírované. ()

kinderman

Velmi příjemný Eastwoodův režijní počin o tom, "jak se z chlapce stává muž a z muže legenda", zasazený do doby hospodářské krize 30.let v mnohém připomene snímek Pobertové se S. McQueenem. Titulní píseň jsem jen tak z hlavy nevyhnal, no a jakmile začal hrdina pokašlávat, bylo jasno... ()

honajz2

Asi bych byl z Honkytonk Mana i nadšený, protože má skvělou kameru, uvěřitelné herecké výkony, sympatické postavy, zaujal mě i příběh a celý ten film pro mě měl dost podmanivou atmosféru. Je to zajímavý obraz doby hospodářské krize v USA, který je ale překvapivě celkem příjemný, nabízí nejednu vtipnou (býk) nebo silnou (Red mluvící o své minulosti) scénu, dobře se na něj dívá a nudil jsem se u něj minimálně, tudíž plusů má pro mě hodně. Asi bych fakt byl nadšený a skutečně k tomu nechybělo málo. Jenže to by ten film musel mít pořádně promyšlený scénář (protože chování postav ne vždy dává smysl a taky mi vadilo, že děda z příběhu v jedné části prostě zmizel a co s ním bylo dál se nedozvíme) a hlavně by musel mít jinak udělaný závěr, protože to, co dokázal ten film po celou dobu budovat, pokazil vyděračský závěr, který je jak z většiny filmů o smrtelně nemocném. Vůbec to téma mi tady nesedlo (protože mě nezajímá), ale zároveň sem patří, protože tuberkulóza tehdy byla dost rozšířená, že... I tak to šlo podat realističtěji a bez vydírání. Čisté čtyři hvězdy tomu nakonec dám, protože si jen ten film jednoznačně zaslouží a většinu času se mi líbila docela hodně, ale své mínusy má a kvůli nim si nejsem jistý, jestli bych si to někdy pustil znova... Ačkoli teď už vím, že jo. Silné 4* ()

Martin741

Reziser Clint VychodnyLes natocil vskutku sympaticky film o ceste napriec USA. Jede do Nashvillu splnit si svoj sen, pricom su tu aj dobre sceny, pribeh nenudi a realie USA su na urovni. Hoci je u mna taky Vanishing Point este vyssie alebo hoci aj Bezstarostna Jizda, stale ide u mna o sympaticky film, no povodny film Honky Tonk 1941 od Jacka Conwaya je stalke lepsi  : 61 % ()

Jino

Clint jako správňácký ožrala se srdcem na pravém místě a s jasně osudem rozdanými kartami mě pobavil nadmíru dobře. Nejde však o nic převratného ve filmové tvorbě, ale ten rize dramatický konec byl výborným finišem a vynikajícím příslibem do pozdějších Eastwoodových režisérských majstrštyků. Jeho syn Kyle nebyl určitě také špatnou volbou a na plátně jim to spolu klapalo i za nepřízni trochu roztahaného příběhu o jedné cestě za splněným snem. 80% ()

starbrejkr

Honkytonk man je opravdu takový hodně jednoduchoučký, skoro až hloupoučký, ale zároveň také dost sympatický film. Zajémavé. že takový film dovede budit poměrně velké kontroverze - stačí se podívat doprava na hodnocení, to je hotová sinusoida. Já zůstanu někde uprostřed. Myslím, že z příběhu vytřískal Clint nadprůměr a on sám snad ani nechtěl něco víc. Závěr by totiž mohl být klidně srdceryvný, ale působí skoro až banálně a člověkem to moc nepohne, takže to na mě působí dojmem, že o víc ani tvůrcům nešlo. Většina snímku je tak nenáročnou road movie a já musím ocenit hlavně velice netypické herecké představení mistra Eastwooda, který se tady snad poprvé ukázal jako zranitelný člověk (na což pak navázal v 90. letech). Výkony dalších herců dost pokulhávají, mezi něž patří bohužel i Eastwood mladší. Dabing herců, jejichž hlasy nejčastěji slýcháme v reklamách tomu taky moc nepřidává....Celkově tedy hodnotím jako milý film, který sice mohl, ale nechtěl být něčím víc. ()

C0r0ner

Z obsahu by člověk řekl, že se tam taky něco bude dít, což není tak úplně pravda. Spíš je to konverzační film o ničem, ale aspoň s příjemnými herci a soundtrackem, jinak však není moc o co stát. Eastwood je jak skvělý režisér, tak skvělý herec, ale tenhle snímek mě příliš neoslovil v žádné rovině. 50% ()

JohnRambo

Veľmi príjemná atmosféra po celú dobu udržiavala nad hladinou tento celkom nezaujímavý príbeh dvoch zaujímavých Eastwoodovcov. Film neurazí ale jediné čo mi po ňom ostalo je fajn hudba. ()

MJMilan

Je vůbec něco, co by Clintovi nešlo? Oddechový film o životě jednoho muzikanta, kterému život začne dopřávat, až ... ()

Philoun1

No eště snad nikdy jsem neváhal s hodnocením tak dlouho. Což o to film je to pěkný příjemně ubíhá a herci jsou prostě perfektní, ale prostě mi tam něco scházelo, na Clinta mi to přišlo o něco slabší. ()