EVIM

Pro fanoušky lyrických filmů ano. Pro ty co potřebují u filmu něco co zvýší tepovou frekvenci rozhodně NE. Já patřím do druhé skupiny. Colin Firth byl famózní. ()

lobo87

Podobný typ filmov práve nevyhľadávam, ale Single Man som si hlavne kvôli Colinovi Firthovi v hlavnej úlohe nenechal ujsť. A urobil som dobre. Najväčšou devízou tohto filmu je práve jeho dokonalý výkon. Režisér krásne vykreslil atmosféru doby i Georgovho života ako takého. Vizuálna stránka je takisto silnou prednosťou... 70% ()

kominik18

Nejsmutnější film, jaký jsem viděla. Ne nejdojemnější, ale nejsmutnější. Osamělost byla průvodcem všech hrdinů ve filmu. Colin Firth a Julianne Moore byli úžasní. Tento velmi lidský film si zasloužil více pozornosti, než se mu dostalo. ()

vodkasesemte

já jsem to přece viděl a dokonce to bylo intenzivní, než jsem usnul! PS jo, tohle je v pohodě, ale jinak buzeranty nesnáším. asi proto, že ten herec nebyl skutečně teplej! (ale ten druhej jo, tu milostnou scenu jsem zaspal) ()

Brouzdalka

Malé radosti ve smutném dni aneb za co stojí vlastně žít? K tomu nádherné prostředí, civilní a silný výkon Colina Firtha a naprosto úchvatná kamera. Moc mě potěšilo, že se ve snímku i mihli mí oblíbení - Ginnifer Goodwin a Lee Pace. ()

Aywes

Znázornění samoty, která je snad popsána z vlastní zkušenosti. Homosexualita zde není brána jako výkřik do tmy. Pomocí ní totiž Ford podtrhuje pocit samoty. Nemějte tedy obavy, že by se jednalo jen o nějakou pseudopolitickou výplň. Single Man ani netlačí nutně na pilu. Bohatě stačí, co nabízí díky skvělé hudbě a chytře napsané postavě. Sebelítost zde funguje na trochu jiné bázi. Má své opodstatnění, ale zbytečně nezklouzává do citové vydíračky. Nutno ale zmínit, že i přes svoji délku je Single Man celkem utahaný film. Z řemeslného hlediska ale vše funguje tak, jak má. Zajímavý počin pro fandy psychologického dramatu. Ostatní nejspíš na Single Man ani nenarazí :). ()

pierre9

Colin je, napokon ako vždy, skvelý. Začiatok prináša veľké očakávania, vizuálne i po hereckej stránke je vynikajúci a dá sa dokonca hovoriť o one man show. Keď však tvorcovia seknú s fázou sebaľutovania, akoby zabudli aj na to ako skvelo začali a najmä scenár sa zosúva o hneď niekoľko poschodí nižšie, pričom koniec je už doslova trápny. (Artfilm Fest 2010) ()

FEAR99

AKTUALIZACE: Nakonec za 5*. Ten film mě pořád leží v hlavě a po čase musím uznat, že věci, které mě předtím moc nevoněli, jsou pryč. Určitě jeden z nejlepších, nejcitlivějších a nejlépe natočených filmů, co jsem za rok 2010 viděl. KONEC AKTUALIZACE. Následující text byl sepsán v době, kdy se moje hodnocení pohybovalo na 4*! Z počátečního nadšení jsem však čekal jasnější výsledek. V půlce se totiž cosi zvrtne a od nejdelší scény s Julianne Moore mě Single Man už převážně moc nebavil (no dobře, konec to zas nakopl). O tom, že je Single Man úžasně natočenej však nemá cenu diskutovat. Debutant Tom Ford je totiž přirozený talent a s daného tématu vytěžil maximum. Už dlouho jsem nebyl tak odvázanej z technické stránky - kamera, střih a smutná, melancholická hudba jsou doslova na vrcholu. Tak citlivě natočený snímek se jen tak nevidí a doufám, že právě od tohoto človíčka se dočkáme ještě spousty dalších filmů. Na debut velmi silné a z režijní stránky opravdu bez jediné chybky (něco jak když Mark Webb debutoval u 500 dní se Summer - taktéž na jedničku). K tomu asi opravdu nadživotní výkon Colina Firtha a vyjde snímek, který je nutné vidět. Jen škoda zmiňované druhé půlky, kde už Single Man ztrácí tempo a např. scéna na pláži mě přišla vyloženě zbytečná, stejně tak postava Julianne Moore. Jinak spokojenost a pocit, že další filmový režisér se ukázal jako velký příslib do budoucna. 90% ()

LucMosss

Tom Ford je génius smyslu pro detail. A Julianne Moore, Colin Firth, či Matthew Goode... Postrádám jiná slova! Jména těchto hereckých mágů měla znít v březnu při vyhlašování Oscarů. (Čímž samožřejmě nechci říct, že by si je ostatní nezasloužili, ovšem TOTO mne plně uchvátilo!) Strhující hudba a rozhovory plné citů a myšlenek, jejichž čas plyne nesnadno rychle... ()

kedluben

osamocenost a "prázdnota" z plátna přímo tryskala. homosexualita?...to tam ani nebylo třeba. a občas firth vypadal jako mastroianni:o) ()

Mainer

docela zvláštní film, na mě moc jednoduchej a rádoby filozofickej, zajímavá kamera a zpomalenost, mezi 3 a 4, 70% ()

Grim

...počas filmu som sa tak nudil, že som sa bol pozrieť do chladničky...pixla uhoriek mi pripadala zaujímavejšia...dialógy sú nestráviteľné, nudné a väčšinu filmu som len nervózne nadskakoval v drepe na kresle...chcel som tomu dať **, ale za ten záver, ktorý je síce podpriemerný, ale narozdiel do zvyšku nad hladinou katastrofy, dávam ***... ()

taupobraf

K 5 hviezdam chyba velmi malo, vlastne ani neviem čo. Snad nejaky silneši pocit. No velmi citlive, zmyselne a vnikajuce s perfektnou hudbou 4,5 ... ()

confuoco

Tom Ford nezaprel jeho minulosť v oblasti módneho návrharstva - jeho režisérsky debut vyniká zmyslom pre detail, tvar, proporcie, krásno a nadpriemerným výtvarným spracovaním. Film sa tiež môže pochváliť cenným atribútom - špecifickou a ľahko rozpoznateľnou atmosférou, v ktorom dialógy hrajú len vedľajšiu úlohu. Možno však práve vďaka rešisérovmu perfekcionizmu (v mnohých smeroch naozaj dotiahnutého vysoko) na mňa snímok pôsobil trochu rezervovane a emočne ma na sto percent neoslovil. Výnimkou bolo niekoľko silných okamihov, ako napríklad katarzia v podobe nočného kúpania v mori. Nebyť Kráľovej reči o rok neskôr, dalo by sa tiež hovoriť o životnej roli pre Colina Firtha. ()

pcarogers

Tři a půl - aby bylo jasno. Vcelku bych mohl dát i čtyři, ale.... Ale já už jsem těch vnitřních dramat, soustředěných filmů a psychologických seancí viděl tolik a tohle mi přišlo až příliš málo originální. Všechno bylo fajn, všechno bylo zajímavé, ale všechno bylo také předvídatelné. Až do konce. Takže - jsem rád, že jsem to viděl a mažu a jdu dál. ()

skaza

Veľmi depresívne, chcelo sa mi pri tom celý čas spať..na taký film si pravdepodobne musíte urobiť špecifickú náladu...záver filmu je vlastne splnením skrytej filozofie hlavnej postavy....veľmi ma tento film nenadchol... ()

bonovox

Silný a hlavne pútavý príbeh o osamelosti človeka v spoločnosti. Colin Firth podáva ešte lepší výkon ako v Kráľovej reči. ()