Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Evbad

Typická Eastwoodovská podivaná, s dlouhými záběry, několiak vtipnými momenty a krvavým závěrem. Prostě klasika. ()

laurence

Eastwood nevymýšlel žádné složité zápletky, ale vsadil na sons of bitches a jejich drsňácké grimasy. Kupodivu to vychází mnohem lépe než opěvovaný Tenkrát na západě. ()

Desmi

Všechny ty kraviny o divokým západě a jeho realistickým vyobrazení v tomhle filmu jsou jen hloupou fikcí. Pravdou však je, že Eastwoodovi se povedlo vyobrazit celkem důstojně osudy lidí a hlavně důsledky jejich činů. Je to prosté, každá akce vyvolává reakci a Clint si byl tohoto faktu dobře vědom a využil ho beze zbytku. Výsledkem je syrový western bez příkras, který má konec bez happyendu či tragédie, a to je na Eastwoodovo filmech nejlepší. Nesnaží se divákovi vnutit, vypráví příběh, tak jak ho vidí sám a nepotřebuje ho znásilňovat komerčníma kecama.. Dobrej film Clinte..! ()

Bruce_cz

Dvě hodiny o h*vně... Ani sám nevím, proč nedat dvě hvězdy, protože jsem se u filmy místy dost nudil... Nejlepší film za co? Že deheroizuje Divoký západ? Možná, ale tak nějak vše. Vztah k hlavní postavě - nulový. Zájem o osud jakékoliv postavy - nulový. ()

Tuty

No musím říct, že po zkouknnutí po letech mě ten film tolik nebral, utahaný, dějově mdlý, scéna, kdy se Kid, Will a Ned "snaží zabít" prvního šmejda - ačkoliv to vlastně z té dvojice hrdlořezů byl ten řekněme "hodný" mi přišla až komická... ()

Shimmy odpad!

Nechápu jak se Clint mohl proslavit právě díky westernům, a obzvlášť díky tomuhle. Vůbec tady nebyl jako klasický Clint, který bez mrknutí okna všechno zvládne a s ničím a s nikým se nemaže. Byla to neskutečně ubohá role, která mi k němu absolutně neseděla. Nemluvě o tom, že mě to tak ponudilo, že jsem u toho usnula a pak vůbec přemýšlela, jestli to má vůbec cenu dokoukávat. Vážně velké zklamání, čekala jsem, že konečně uvidím, jak ve westernech zářil a díky tomu se z něj stala taková "ikona" a zatím to byla takováhle příšernost.. ()

ProfiDivak

Na divokom západe vládli trochu iné zákony, napriek tomu na mňa vyrastajúceho a žijúceho v prostredí slovnej masturbácie a slovných prestreliek, Eastwood silno zapôsobil. ()

Gregor_Samsa

Od okamžiku, kdy na pohorku kousek od Big Whiskey začne Will znovu pít, se z hustého příběhu stává ten totálně nejhustší a Clint je najednou nejvíc démonický na světě. Úplně nejvíc. No wonder, že na začátku devadesátých tam bylo těch pár Oscarů – je to až příliš dobré, silné, americky archetypální, jasné, přímočaré, dobré, schematické, rána na sonar. Kruh se uzavřel a Clint se vrátil tam, kde kdysi začínal. Návrat klasika, opus magnum. Tenhle film přetrvá; je až příliš dobrý a opravdový. A jako bonus, Clintova ústřední melodie. Hey... he is a man. Real man. 100%. ()

Foogas

Americký západ takový, jaký skutečně byl. Žádné přikrášlení, naivita, idealizace. Skvělý příběh od začátku do konce a celkově fenomenální film. Ačkoliv westerny nijak cíleně nevyhledávám, spolu s Tanec s vlky naprostá špička žánru. ()

KorenGeorge

Clintův antiwestern demýtizuje legendu divokého západu se vší parádou. Divoký západ jsou děvky, pasáci, násilníci, vrazi a srabi. Triumfují jen ti nejsilnější, slabší buď zemřou, nebo jsou utlačováni.A ti, co mají ještě kousek svědomí, v tomto prostředí trpí. Film se nesnaží nijak prvoplánově moralizovat, pouze bez příkras vypráví příběh starého psance a neúspěšného farmáře Williama Munnyho, který se rozhodne pro poslední krvavý kšeft, aby zlepšil finanční situaci svojí rodiny. Násilí a smrt ve filmu opravdu bolí a to jak fyzicky, tak po emocionální stránce (nádherným příkladem budiž scéna střelby v kaňonu, nebo reakce Schofielda Kida po dokončené práci). Nejednoznačnost charakterů film skvěle zachycuje a můžete fandit pouze jednomu z vrahů, nebo násilníků, jiný výběr tu není. Závěrečná scéna v hospodě, kdy Munny odhalí svoji pravou a nadmíru děsivou tvář, zůstává jednou z nejlepších v dějinách westernu. "Komu patří tahle díra?" ()

ZetDaElO

Pomerne jednoduchý, rozvláčny a nudný príbeh o dvoch bývalých nájomných vrahoch, ktorí sa vydajú zarobiť si 1000 USD. Tejto snímke chýbajú dve veci: fascinujúca výpravnosť a dychberúci príbeh. Ak už ani hudba nie je zapamätateľná, tento western je odsúdený medzi priemerné. (navyše videné v katastrofálnom slovenskom dabingu na :1) 5/10 ()

LencaN

Na westerny moc nejsem. Nemám jich moc nakoukaných, ale tuším, že takto podobně drsně a ještě mnohem hůř to vypadalo ve skutečnosti. Ne jako Limonádový Joe (opravdu jen lehce pohádková komedie, ale to vylíčení hrdina vs. padouch a všude kolem krásné dámy s deštníčky je vidět právě i v ostatních westernech). V tomto směru oceňuji, jak se toho Eastwood chopil. Nic se nepřikrášlovalo. Nebo alespoň ne tolik okatě. Ale musím přiznat, že tempo bylo uondané, bylo to příliš ukecané a rozvláčné. Plus strašný český dabing Clinta Eastwooda... který tady spíše jen chraptil, hlavně, aby to vypadalo drsně. ()

Radek273

Těžko říci v čem byl přesně háček, ale něco v tomto snímku nesedělo. Možná ta přehnaná averze vůči zbraním. Nebo snad netradiční, dost rozporuplná postava Eastwooda. Anebo to snad bylo českým dabingem, který byl taktéž atypický ? Nevim. Každopádně z počátku si divák neustále pohrává s myšlenkou, kolik sekund tomu Munnymu asi zbývá, protože neschopnějšího a unavenějšího pistolníka si nevybavuju. Zároveň si přeje, aby měl po ruce taky jeden kolt, aby se mohl pár těch uječených "Whiskeyovských děvek" zbavit hned na začátku. Postupně se však děj stříbří a nakonec se výsledek zdá být až neuvěřitelně dobrý, s ohledem na zmiňovaný úvod. Někteří se snaží v komentářích docenit realističnost a drsnost, které v jiných westernech nevychází tolik najevo. Budiž, ale minimálně o onom černém svědomí pistolníků bych vážně pochyboval, neb tu platí zákon: Zabij, nebo budeš zabit! ()

mouzi

Vyborny Hackman a takovy trochu zvlastni Eastwood, ale to mi tak prijde nejspis proto, ze jsem to videl az ted, po novejsich Clintovych dilech. Kazdopadne slusna zanrovka, ve ktere mozna chybelo vic akce. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize