Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

joker.george

Jo, konečně jsem si s Eastwoodem maximálně padl do noty! Jeho vize západu je ponurá, sychravá a bez skoro špetky romantiky. Postavy to dakázali vzít za správný konec a všechen čas, kdy jsou k vidění si berou pro sebe a stará garda dokazuje, že pořád zvládá stříletz koltů. Dialogy jsou hrubé, věcné a nad ničím se nerozplývají. Jen nějaké výraznější hudby jsem si nevšiml, kdyby ji dostal na starost Morricone, tak už bych byl navýsost spokojený... ()

Lopic

Mám hodně rád westerny, ale tendle mě bohužel nevtáhl, i přestože ho zjevně všichni považují za nejlepší v posledních 30 letech. Možná to bylo dabingem, který byl na Cinemax fakt příšernej nebo jsem se blbě vyspal, nevim. Budu mu muset dát ještě jednu šanci až se k němu zase někdy dostanu, třeba pak svoje hodnocení změním. ()

starbrejkr

Když si to tak vezmu, tak Nesmiřitelní jsou v podstatě anti-western. Ne jako Tanec s vlky, ten jde úplně jiným směrem. Nesmiřitelní však představují tradiční žánrové schéma v totálně jiném světle. Kdyby se ten příběh natočil klasicky, tak tu máme naprosto řadovou a běžnou záležitost, ale největší ikona žánru tady mířila zcela jinam. Kde vidíme westernového hrdinu, jak není schopný nasednout na koně; zabijáka, co nedokáže zabíjet a zabijáka co se hrabe mezi prasatama? 9/10 filmu je tedy spíše lehce psychologickým rozjímáním nad reálnou tváří Divokého západu a dost možná i Clintovou odpovědí na to, co by mohlo potkat jeho špagetové hrdiny z 60. let v pozdějším věku. Nehledejte ve filmu klaďasy a záporáky, protože ty ani ve skutečnosti nejsou. Nečekejte, že hrdinové budou pálit z pistolí ostošest a soupeři budou padat jako kuželky. Tady je to prostě jinak, smrtí je málo a určitě si je zapamatujete. Do klasického kabátu se film obléká až v poslední čtvrthodině, ale činí tak ovšem s neskutečnými grádami. Když Mr. Eastwood vstoupí do putyky, namíří zbraň a hledí svým kamenným pohledem, charisma prýští na všechny strany - zlatý fond westernu tahle scéna. Jedinečné ()

C0r0ner

Že westerny opravdu nejsou moje parketa, tak Nesmiřitelní mají několik věcí, které je činí velmi nadprůměrnými. Zaprvé je to skvělé herecké obsazení. Zadruhé je to (jako běžně) Eastwoodova bezchybná režie. A zatřetí je to příběh, který je bez problému schopný zaplnit celou stopáž. 85% ()

Cheeter

Hlavní motto toho westernu je chladná muška. To je asi zřejmé. A já si užil další western s Clintem. Tentokrát ne od Leoneho ale přímo od něj. Rozdíl je znát, ale kvalita je pořád velmi dobrá. I ostatní herecké výkony se mi líbili. Trochu jsem čekal, jestli nějak vyvine víc vztah mezi Williamem a pořezanou, ale nestalo se tak. Asi je život opravdu takový. Pokud byl opravdu zásadový, tak asi stačilo, že začal pít. ()

danecek24

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - cena (2) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Gene Hackman, *Nejlepší režie - Clint Eastwood + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší scénář - David Webb Peoples ()

zette

Tak nevim, pro me jsou Nesmiritelni dost velkym zklamanim. Nektere myslenkove pochody hlavnich hrdinu jsem nepochopil. Dialogy se mi zdaly taky odflaknute, zvlast pak prestrelka u skaly, kdy jednoho kovboje Munny postreli do bricha. Atmosferou taky zaostava za temi nejlepsimi westerny. Ale Eastwood je jenom jeden a paradne mu to seklo i v tomto filmu. ()

Pajky3

Tak, právě jsem se stal 9000. hodnotícím tohohle filmu. Nedokážu se, ale smířit s tím, že má takhle vysoké hodnocení. Všeobecně nemám rád westerny a to ani tenhle "poslední" od Clinta Eastwooda. Vážně je to docela nuda a vcelku se tam nic neděje a to i přes obsazení hlavní trojice Eastwood, Freeman a Hackman, která rozhodně slibuje zajímavou podívanou. Takže bohužel, ale tohle určitě znovu vidět nechci. ()

PROCESOR

OK, já to tam prostě nevidím. Za mě celkem nuda. S tím, že by byl snímek syrový a ukazoval západ bez přikrášlení si dovolím rozhodně nesouhlasit. Kdyby tomu tak bylo, tak by určitě, jako vysloužilej zabiják nehnul ani brvou, když S! postřelenej kovboj škemral o vodu a nechoval se, jak hysterická ženská S! A závěr mi dává úplně za pravdu, takhle by to určitě nefungovalo... ()

campix

Názorná ukázka toho, že žánr western je již dlouhá léta mrtvý. Poslední z legendárních westernů, který je považován za životní dílo Clinta Eastwooda a odnesl si několik ocenění akademie. V mých očích se bohužel nejedná o nějak zásadní počin. Sice se tu sešlo několik velkých hereckých persón, ale pomalé tempo a nepříliš kvalitní scénář snímek poměrně zásadně sráží. Poslední půlhodinka je sice naprosto vynikající, ale ani ta mě neobměkčila. ()

pakobylka

Krutý příběh s trochou psychologie, neboť kulky bývají nesmiřitelné vždycky a lidé jen občas ... obzvláště pokud zestárnou a najdou si je noční můry - aby jim připomněly jejich činy. Krvavá stopa - byť po většinu stopáže nezřetelná - je tak věrnou průvodkyní všem přítomným hrdinům ... na pouti, kterou si sami zvolili. A hrdinové ? Myslím, že nečekají na rozhřešení - nejsou dobří ani zlí, jen PŘIZPŮSOBIVÍ, když hrají podle nesmlouvavých pravidel Divokého západu, který nikdy nepreferoval humanitu ... a když se právě tady a teď rozhodl odložit černobílé brýle, spolu s nimi zahodil i veškeré zbylé iluze, které jste snad o něm ještě mohli mít. Velice nekompromisní a velice definitivní finále je tak jen logickým vyústěním souhry všech okolností, které jednu po druhé bez známek lítosti uzavřely každou z možných únikových cest. ()

Juto

Dielo, ktoré divák ocení až časom. Drsný príbeh kde Eastwood predvádza po hereckej aj režisérskej stránke výnimočný výkon. Paráda. 9/10 ()

Martrix

Taková herecká sestava v jednom filmu, to se jen tak nevidí. Postavit proti sobě Hackmana a Eastwooda v rolích extra tvrdých chlápků, kteří se nebojí stisknout spoušť...to je splněný sen všech milovníků westernů. Tím sice tak úplně nejsem, ale kdo by neocenil velmi věrohodně napsané dialogy, herecké mistrovství všech zúčastněných a parádně vybudovanou atmosféru? Šťavnatě samolibý prevít Little Bill a suše drsný Will Munny. Oba zmetci k pohledání, každý na opačné straně zákona. A přesto vás tvůrci přimějí fandit Willovi. On je scénář vůbec velmi zajímavě vystavěný. V jeden moment si uvědomíte, že to celé vlastně vzniklo díky nedorozumění a zranění, které způsobil opilý kovboj prostitutce. Na poměry té doby a poměrů, relativně banální situace spustila řetězec událostí, které vyústí v dramatické finále. Díky tomu že tvůrci nemoralizují, nejde o klasické klišé zlo vs dobro, ale spíš o srážku charakterů a schopností. Nikdo není idealizován, ba právě naopak tvůrci sdělují, že tenkrát bylo hajzlovství nutné pro přežití. Že být férový, čestný, hrdina byl luxus, který si užijete jen do chvíle, kdy vám někdo vystřelí dirku do játra. Takže sledujete takový hajzl battle bez romantizujících pozlátek, který probíhá bez zbytečného žvanění a filozofování, ale přesto není zdaleka tak plytký, jak by člověk od podobně prosté zápletky čekal. Pátou hvězdu nedám asi jen proto, že i přes nespornou kvalitu, mě Nesmiřitelní téměř vůbec emočně nezasáhli. ()

c.tucker

Výborné vyobrazení stárnoucích gangsterů Divokého západu. Naprosto perfetní výkon Gena Hackmana v roli šerifa na hranici dobra a zla. Perfektní režie připomínající torochu noir, ale v barevném provedení. Jestli takto vypadal skutečný syrový Divoký západ, tak to je přísný. ()

messiah

Kvalitní westerny stále vznikají. A jsem naplněn optimismem - že i nadále vznikat budou. 1992 je ještě doba, kdy se Eastwood do westernu hodil, aniž by coby westernová legenda největšího kalibru vyzněl nepatřičně. Stále je to, hlavně v gradovaném vyvrcholení filmu, ten nezapomenutelný a nepřekonatelný ostrý hoch jak ho známe např. z Hodý, zlý a ošklivý. K jeho režisérskému umění v tomhle filmu...kdo nečekal že pokud se tenhle chlápek pustí do režie, že si natočí i western? Nebo jinak, kdo by to na jeho místě neudělal? A konečně, není jediný důvod proč by se do toho pouštět neměl - hned několikrát. Unforgiven je velice povedený film, kde je silně znát vliv Sergia Leoneho v pozitivním smyslu. Film ubíhá v pozvolném tempu, buduje atmosféru a vtahuje do děje. Divák se občas zezačátku nevěřícně podívá na timer svého DVD přehrávače, jak to přes zdánlivě pozvolné tempo rychle utíká, aby později absolutně přestal vnímat nejen Timer, ale i věškeré své okolí. Film graduje až ke strhujícímu vrcholu. Tak tohle se klidně mohl Eastwood naučit právě u mistra Leoneho. Co musím Clintovi přičíst k dobru, nesnaží se udělat Leonovský western, nebo ho dělat jako Leone. Onen vliv který popisuji výše je zřejmě spontání a zdokonaluje už tak výbornou režii kterou Eastwood umí. ()

Fancipal

120 minut bezduchého žvatlaní. Snaha vykreslit postavy Divokého západu reálně, bez toho tolik obdivovaného romantického ideálu, je jistě obdivuhodný počin, ale čtyři zlaté sošky v hlavních kategoriích, včetně sošky za nejlepší film ? To je snad vtip ! Akademie se může ve své více než osmdesátileté historii pochlubit řadou omylů. Nesmiřitelní jsou jedním z těch kolosálních. ()

mortak

Ve scénáři to sice občas zaskřípe, dialogy jsou někdy až toporně vážné, ovšem Hackman jako psychopat "na penzi" a Eastwood měnící se ve vraždící mašinu, to mrazí i po několika shlédnutích. Revizionistické westerny vznikaly od sedmdesátých let, ale tento Eastwoodův dosáhl největšího uznání. A právem. ()

majo25

Sranda, že som si z filmu nepamätal nič, až na to, že tam hral Eastwood :-) Aj keď som čakal väčší nárez, má film niečo do seba. A nejako takto mohol vyzerať (moderný) divoký západ, skôr ako nejaké staršie B-čkové kovbojky. Eastwood a Hackman samozrejme vo svojich roliach perfektní. A film napriek dlhej stopáži plynie celkom dobre. Hodnotenie: 75% ()

laik_60

Pozrel som si tohoto "ístvúda" snáď po 20 rokoch, pekný flim s výborným hereckým podaním. Na nešťastie narazil som na kópiu s príšerným slovenským dabingom, to ani neboli slovenskí herci ale akási činžiaková ochotnícky societa ... slovenský dabing totálne dehonestoval celý film :( Milovníkom westernov odporúčam určite tento film v pôvodnom znení - prípadne s titulkami ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize