Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Gregor Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Konečná Károlyi, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek, Hana Holišová, Patrik Hartl, Hynek Čermák, Xindl X

Kostýmy:

Michaela Ježová

Nedávno jsem byl na představení Bolka Polívky tady u nás a prostě umí. Byly to dvě a půl hodiny smíchu a neskutečné zábavy. Kde na ty nápady chodí mi však zůstává záhadou. Manéž sleduju vždy se zaujetím a očekáváním, co zase Bolek vymyslí. Jeho humor je osobitý, jedinečný a každopádně i zábavný. :-)(26.11.2011)

Stálice českýho zábavního průmyslu. I po letech patří k nejoriginálnějším původním zábavním pořadům, který kdy běžěly na televizních obrazovkách, především výběrem hostů od nás i ze zahraničí a rozmanitostí jejich vystoupení. V minulosti jsem sledoval pravidelně, dnes už jen vyjímečně, ale vždycky s nostalgií. Co bude až tady nebude...aha?(22.6.2013)

Poměrně inteligentní zábava. Je rozdíl mezi děláním zábavy a děláním humoru. To první je šaškařina a zvládne to de facto každý, kdo se nestydí veřejně si ohodit obličej dortem se šlehačkou. Naproti tomu dělání humoru je dá se říct profese, zaměstnání na plný úvazek. Vyžaduje to inteligenci, jisté množství umu i odvaha. Starší díly Manéže Bolka Polívky mi přišli promyšlenější, kvalitnější... dnes se humor začíná blížit zábavě pro tupé davy a ztrácí to na lesku. I tak je ale na co koukat a pokaždé mě vystoupení Bolka Polívky alespoň trochu pobaví. 75%.(16.6.2014)

• RonaMidu

na manéži je vidět,jak někdy čas mění (můj) pohled na některý druh humoru...nemůžu jako da.silva říct,že by v osmdesátých letech pro mne byl pořad netrpělivě očekávanou událostí,ale dobře si pamatuju,jak jsem se u něj nasmála...je mi skoro líto,že teď se občas až útrpně kousnu do rtu,když náhodou - nevyhledávám - na některý kus narazím (škoda,že POMO byl v dobách plenek Manéže ještě školáček a já neměla internet,asi bych bodovala o hodně víc)...a nebooooo...možná ztrácím smysl pro humor?! :-)(25.11.2013)

Cirkusové prostředí(i když tady jen naznačeno manéží a klaunským nosem) mi nikdy neučarovala.Možná to bude znít opovržlivě,ale moravský humor je mi trochu cizí.Nemyslím to nějak hanlivě,prostě trochu jiné prostředí produkuje trochu jiný humor,který mi úplně nesedí.Tím neříkám,že bych se nikdy nebavil.Pár scének bylo opravdu výtečných.(5.1.2013)