Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Účinkují:

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Gregor Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Konečná Károlyi, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek, Hana Holišová, Patrik Hartl, Hynek Čermák, Xindl X, Vladimír Polívka, Jiří Bartoška, René Krupanský, Karel Gott, Karel Šíp, Jaroslav Uhlíř

Kostýmy:

Michaela Ježová

Ocenění ELSA 2001 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2003 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2004 (2x) v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad a Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2007 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

• WANDRWALL

TAkhle upadat kdysi tak nadějného baviče jsem si nikdy ve svém životě nepřál zažít. Manéž ještě klesá ke dnu pomaleji, ale jistě, ovšem ten pořad, kde si zve hosty a nedává jim prostor, podsouvá jim náladu svých fórů a smějeostatním nezbývá než se na jeho povel smát, tak to už je pro mě hodně silná káva, a té se vyhýbám.(26.7.2010)

Tento zábavný pořad je jako můj o rok mladší bratr. Bohužel zatímco já vyrůstal a dospíval, Bolek už od počátků Manéže pouze stárnul a mě je líto, že to nejde pomaleji. Nicméně Manéž si po celou dobu své existence drží svoji vysokou úroveň bez velkých výkyvů. A Bolka budu mít rád, i kdyby se mi v nejbližší době uchlastal, což bych mu, pravda, odpouštěl těžko. Je to totiž skvělý komik, klaun, mim, herec, improvizátor, vypravěč, bavič,... inteligent s pevně zakořeněným buránkem v těle, člověk, který nikdy nezapomene být tak trochu klukem, prostě fajn chlap.(23.10.2013)

Nedávno jsem byl na představení Bolka Polívky tady u nás a prostě umí. Byly to dvě a půl hodiny smíchu a neskutečné zábavy. Kde na ty nápady chodí mi však zůstává záhadou. Manéž sleduju vždy se zaujetím a očekáváním, co zase Bolek vymyslí. Jeho humor je osobitý, jedinečný a každopádně i zábavný. :-)(26.11.2011)

Bolek Polívka je originální a geniální herec i komik. Mistr svého oboru. Zvládne hravě zahrát kohokoliv. Takový dar měl jen málokdo. Bolka stavím na stejnou úroveň s mistry Hrušínským, Menšíkem, Brodským a Kopeckým. Buďme rádi, že ho máme a važme si ho!! Z mladší generace herců mě bohužel oslovují pouze Hádci Kobra s Užovkou. Jinak nikdo.(3.4.2016)