Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Gregor Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Konečná Károlyi, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek, Hana Holišová, Patrik Hartl, Hynek Čermák, Xindl X

Kostýmy:

Michaela Ježová

Na rozdíl od jiných pravidelně vysílaných zábavných pořadů jsem si na "Manéži" vždycky cenil dvou věcí - inteligence průvodce Bolka Polívky a jeho uvážlivého výběru neokoukaných účinkujících. Ona nepravidelnost i delší odstup vysíláných dílů umožňuje mnohem detailnější přípravu, což se zákonitě odrazí ve vyšší kvalitě zábavy. Ruku na srdce, ono chrlit každý týden nebo měsíc haldy chtěného humoru (Krausovo "Uvolněte se", Pawlowské "Rybičky", různé Šípovy, Mládkovy a Novotného šou), musí být dost úmorné. Časem začnou lézt samotným tvůrcům na nervy a většinou se podobné pořady dosti rychle z obrazovek odporoučí.(12.3.2011)

HUMORNÝ POŘAD, KTERÝ SE MI JAKO MALÉMU LÍBIL PŘEDEVŠÍM PROTO, ŽE SE ODEHRÁVÁ V CIRKUSE Humor byl ale často poněkud střídán trapností. A někdy nevíte, jestli jste blbější vy, nebo ten pořad. Na druhou stranu se člověk kolikrát opravdu zasmál. ZKRÁTKA BOLEK POLÍVKA A JEHO OBLÍBENÍ KLAUNI(6.1.2018)

Wow... jak se tady tak dívám, nestačím valit oči: tato show funguje už od roku 1987? Zvláštní zjištění. Tu a tam se na Manéž podívám, ale nejsem stálým divákem. Hodnotím spíše kladně za titulní písničku s chytlavou melodií a za scénky a vtipné rozhovory Bolka Polívky s jeho hosty. Mám vlastně jen výhradu k uměleckým vystoupením bez komediálních prvků - mám na mysli muzikanty, které si pan Polívka zve. Ti jsou absolutně nezáživní, možná to bude tím, že nejsou vždycky zrovna nejkomerčnější a nejznámější, ale i když je tomu mnohdy opačně, tyhle hudební kousky většinou nemusím... Zábavná show průměrná až nadprůměrná s často skvělým humorem, při kterém vám minimálně zacvakají koutky :)(10.10.2010)

Bolek Polívka je originální a geniální herec i komik. Mistr svého oboru. Zvládne hravě zahrát kohokoliv. Takový dar měl jen málokdo. Bolka stavím na stejnou úroveň s mistry Hrušínským, Menšíkem, Brodským a Kopeckým. Buďme rádi, že ho máme a važme si ho!! Z mladší generace herců mě bohužel oslovují pouze Hádci Kobra s Užovkou. Jinak nikdo.(3.4.2016)

• RonaMidu

na manéži je vidět,jak někdy čas mění (můj) pohled na některý druh humoru...nemůžu jako da.silva říct,že by v osmdesátých letech pro mne byl pořad netrpělivě očekávanou událostí,ale dobře si pamatuju,jak jsem se u něj nasmála...je mi skoro líto,že teď se občas až útrpně kousnu do rtu,když náhodou - nevyhledávám - na některý kus narazím (škoda,že POMO byl v dobách plenek Manéže ještě školáček a já neměla internet,asi bych bodovala o hodně víc)...a nebooooo...možná ztrácím smysl pro humor?! :-)(25.11.2013)