Manéž Bolka Polívky

(pořad)
  • Československo Manéž Boleslava Polívky (více)
Talk-show / Komedie
Československo, 1987, 55x65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Petr Hapka

Účinkují:

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín (více)

Od roku 1987 je pojem manéž spojen zejména s Bolkem Polívkou. Račte proto vstoupit do známé Manéže Bolka Polívky, která je někdy komickým obrazem našeho vlastního života a jindy fantazií světa klaunů. (Česká televize)

Kosmik 1

Nedávno jsem byl na představení Bolka Polívky tady u nás a prostě umí. Byly to dvě a půl hodiny smíchu a neskutečné zábavy. Kde na ty nápady chodí mi však zůstává záhadou. Manéž sleduju vždy se zaujetím a očekáváním, co zase Bolek vymyslí. Jeho humor je osobitý, jedinečný a každopádně i zábavný. :-) ()

Zagros

Další z řady pořadů, které jsem sledovával ještě v televizi u našich. Manéž se také řadila po bok těch, u kterých jsem vždy vydržel. Úroveň zábavy byla sice značně kolísavá, ale převážně pobavit dokázala a některé vydařené scénky si vybavuji dodnes. Když si navíc uvědomím, že pořad vznik ještě před rokem 1989 a Manéž dokázala vydržet na televizních obrazovkách přes třicet let, tak nakonec přidám i tu (slabší) čtvrtou hvězdu. ()

ABLABLABLA

Bolek Polívka je pro mě naprostý buran a člověk, který by neměl v televiz skoro co dělat. A oni mu dají ještě vlastní pořad. Děs. Ovšem uznávám, že sem tam se objevila nějaká povedená scénka a aji něco co mělo do sebe víc něž jen blbý hůmor, takže 2 hvězdičky. Jinak, kdyby se někdo divil, proč jsem se na to dívala, když nemám ráda POlívku, tak proto, že se na to díval tatínek a přepnout jsem to nemohla. :) ()

Phobia

Specifický humor Bolka Polívky v těžce kolísavé kvalitě. Některé "Manéže" jsem prochechtala od začátku do konce, ale postupem času se obvyklejšími stávaly průměrné a leckdy nezábavné až trapné kousky s nezajímavými hosty. Čtvrtá hvězdička je spíše z nostalgie, či snad jako uznání Bolkovi, který do zatuchajících vod české komedie přinesl novou mízu. 70% ()

MM_Ramone

Prostredníctvom tohto titulu som sa prvý krát zoznámil so svojráznym komikom Bolkom Polívkom. Bolo to koncom osemdesiatých rokov minulého storočia, mal som asi tak dvanásť rokov a moc som tomu ani nerozumel. No už vtedy som si uvedomil, že Bolek je originálny týpek, ktorý vyčnieva z davu, a to nie len kvôli svojej vysokej postave. Dodnes mám na "Manéž Bolka Polívku" príjemné, trocha nostalgické, spomienky a rád si občas niektoré časti pozriem na YouTube. Bolek bol mladý, vtipný a hodne ostrý. **** ()

• Už rok po své existenci potkal tvůrce pořadu roční zákaz vysílání Manéže. (sator)

Související novinky

Zemřel herec Jiří Pecha

Zemřel herec Jiří Pecha

28.02.2019

Svět opustil další známý český herec. Ve věku 74 let zemřel Jiří Pecha, nejlepší kamarád a častý herecký partner Bolka Polívky. Asi nejvíc jej proslavila role anděla ve filmu Dědictví aneb… (více)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (více)