Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Boleslav Polívka

Boleslav Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Gregor Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Konečná Károlyi, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek, Hana Holišová, Patrik Hartl, Hynek Čermák, Ondřej Ládek

Kostýmy:

Michaela Ježová

Pijící abstinent, bavič, herec a klaun - Bolek Polívka. Manéž je už dávno klasikou. Který jiný zábavný pořad se u nás vysílá už více než dvacet let (i když teď už ne s takovým počtem dílů na rok) než tento Bolkův klenot? Stále zábavné, nadčasové, se skvělou znělkou a hlavně Polívkovým inteligentním humorem, který snad nikdy nezestárne. Já osobně už bych jak Polívku, tak Manéž řadil po bok těch největších velikánů českého resp. československého humoru a zábavy. Tento pořad se mi nikdy neokouká a stále má co nabídnout.(4.4.2016)

Tento zábavný pořad je jako můj o rok mladší bratr. Bohužel zatímco já vyrůstal a dospíval, Bolek už od počátků Manéže pouze stárnul a mě je líto, že to nejde pomaleji. Nicméně Manéž si po celou dobu své existence drží svoji vysokou úroveň bez velkých výkyvů. A Bolka budu mít rád, i kdyby se mi v nejbližší době uchlastal, což bych mu, pravda, odpouštěl těžko. Je to totiž skvělý komik, klaun, mim, herec, improvizátor, vypravěč, bavič,... inteligent s pevně zakořeněným buránkem v těle, člověk, který nikdy nezapomene být tak trochu klukem, prostě fajn chlap.(23.10.2013)

• WANDRWALL

TAkhle upadat kdysi tak nadějného baviče jsem si nikdy ve svém životě nepřál zažít. Manéž ještě klesá ke dnu pomaleji, ale jistě, ovšem ten pořad, kde si zve hosty a nedává jim prostor, podsouvá jim náladu svých fórů a smějeostatním nezbývá než se na jeho povel smát, tak to už je pro mě hodně silná káva, a té se vyhýbám.(26.7.2010)

Asi první pořad v televizi, kdy jsem jako malej začal vnímat inteligentnější zábavu než jen pohádky a akční filmy. Polívka byl tehdá vtipnej a jeho humor a hlavně herecký um, měli úroveň o které se může dnes kde jakým šaškům před kamerou jen zdát. Každopádně, jako každé jiné pořady i tento měl své slabé chvíle, trapné a nudné "vtipy", ale v dlouhodobém horizontu si Polívka dokázal udržet svou kvalitu. 80%(1.3.2015)

Zábavná, do jisté míry i zajímavá a Vcelku inteligentní exhibice Bolka Polívky, která možná neměla vždy vyrovnanou kvalitu a úroveň, ale nikdy nebyla vyloženým zklamáním. Polívka zde dokazuje, že je jak dobrý herec, tak talk-show moderátor a na jeho skromné vystoupení jsem se, jako malý docela těšil. Kdovíproč mě to později omrzelo... 7/10(5.6.2009)