Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Účinkují:

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Gregor Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Konečná Károlyi, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek, Hana Holišová, Patrik Hartl, Hynek Čermák, Xindl X, Vladimír Polívka, Jiří Bartoška

Kostýmy:

Michaela Ježová

Ocenění ELSA 2001 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2003 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2004 (2x) v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad a Moderátorka / Moderátor", udělená Českou filmovou a televizní akademií. Ocenění ELSA 2007 v kategorii "Původní domácí tvorba - Zábavný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

• ABLABLABLA

Bolek Polívka je pro mě naprostý buran a člověk, který by neměl v televiz skoro co dělat. A oni mu dají ještě vlastní pořad. Děs. Ovšem uznávám, že sem tam se objevila nějaká povedená scénka a aji něco co mělo do sebe víc něž jen blbý hůmor, takže 2 hvězdičky. Jinak, kdyby se někdo divil, proč jsem se na to dívala, když nemám ráda POlívku, tak proto, že se na to díval tatínek a přepnout jsem to nemohla. :)(31.12.2009)

Bolek Polívka je originální a geniální herec i komik. Mistr svého oboru. Zvládne hravě zahrát kohokoliv. Takový dar měl jen málokdo. Bolka stavím na stejnou úroveň s mistry Hrušínským, Menšíkem, Brodským a Kopeckým. Buďme rádi, že ho máme a važme si ho!! Z mladší generace herců mě bohužel oslovují pouze Hádci Kobra s Užovkou. Jinak nikdo.(3.4.2016)

Specifický humor Bolka Polívky v těžce kolísavé kvalitě. Některé "Manéže" jsem prochechtala od začátku do konce, ale postupem času se obvyklejšími stávaly průměrné a leckdy nezábavné až trapné kousky s nezajímavými hosty. Čtvrtá hvězdička je spíše z nostalgie, či snad jako uznání Bolkovi, který do zatuchajících vod české komedie přinesl novou mízu. 70%(2.7.2010)

Manéž je místy nezáživná dokonale šaškovská záležitost, u které si na vtip musíte chvilku počkat, ale o to víc pobaví. Není to hláškovací souboj, ani komediální smršť. Je to cosi jedinečně neopakovatelného, nepřevzatého, v zásadě praštěného, dokonale vymyšleného a sebereflexního pojetí současnosti každého jednoho dílu v dané době. Na hokejisty, kteří čas od času vylezou z díry v Evropě, vyhrajou olympiádu a zase do díry zalezou, nejde zapomenout ani za tisíc let. Bolek umí, Bolek je šašek ... 100% = 5/5(20.3.2011)