Manéž Bolka Polívky (TV pořad)

• slovenský

Manéž Boleslava Polívku

Talk-show / Komedie

Československo, 1987, 65 min

Rudolf Chudoba

Bolek Polívka

Bolek Polívka, Marie Rottrová, Jiří Pecha, Chantal Poullain-Polívková, Lenka Filipová, Hana Hegerová, Arnošt Goldflam, Pavel Bobek, Miroslav Horníček, Jiří Stivín, Boris Hybner, Petr Nárožný, Michal Nesvadba, Tomáš Hanák, Iva Bittová, Marta Kubišová, Július Satinský, Petr Hapka, Otakáro Maria Schmidt, Milan Šteindler, David Vávra, Milan Lasica, Iva Pazderková, Csongor Kassai, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Edward Tomas, Marek Vašut, Radoslav Brzobohatý, Václav Strasser, Jaromír Tichý-Barin, Jiří Pfeifer-Fretti, David Rotter, Laďa Kerndl, Franta Kocourek, Barbora Hrzánová, Monika Maláčová, Anna Polívková, Martha Issová, Karel Greif, Jaromír Joo, Jindřich Joo, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián, František Soukup, Ida Kelarová, Jan Budař, Jakub Kohák, Michal Nedvěd, Aťka Janoušková, Daniel Nekonečný, Jitka Čvančarová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Lukáš Pavlásek, Ondřej Brzobohatý, Daniel Bambas, Vanda Károlyi Konečná, Miloslav Zapletal, Jana Plodková, Ondřej Havelka, Peter "Kuko" Hrivňák, Mário "Sabotér" Sabo, Juraj "Doktor" Štefánik, Marek " Vandel" Viršík, Martin Trnavský, Pavel Liška, Liliana Malkina, Ivan Trojan, Hanuš Bor, Josef Polášek, Eva Holubová, Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Dalibor Štroncer, Miroslav Džunko, František Suchanský, Daniel Škorvaga, Tonya Graves, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Henna Kaikula, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Michal Malátný, Marie Doležalová, Michal Suchánek

Kostýmy:

Michaela Ježová

Jedinečná legendární show, která je, myslím, nejdéle běžícím pořadem v televizi do dnes. Nikdo nemá šanci konkurovat mistrovi, který je jediným nástupcem Vlasty Buriana. I po více než dvaceti letech to vyvolává stejnou skvělou atmosféru a pocity. I když může být slabší díl, stále překonává dalece ostatní konkurenci v nadhledu a šarmu jeho humoru. Ukazuje, proč je Brno kulturním centrem na úrovni. Pamutuji si snad dokonce první díl, když jsem byl malý, takže pro mne i subjektivně obrovská porce nostalgie, která doufám bude ještě dlouho přicházet a trvat.(7.1.2010)

Tento zábavný pořad je jako můj o rok mladší bratr. Bohužel zatímco já vyrůstal a dospíval, Bolek už od počátků Manéže pouze stárnul a mě je líto, že to nejde pomaleji. Nicméně Manéž si po celou dobu své existence drží svoji vysokou úroveň bez velkých výkyvů. A Bolka budu mít rád, i kdyby se mi v nejbližší době uchlastal, což bych mu, pravda, odpouštěl těžko. Je to totiž skvělý komik, klaun, mim, herec, improvizátor, vypravěč, bavič,... inteligent s pevně zakořeněným buránkem v těle, člověk, který nikdy nezapomene být tak trochu klukem, prostě fajn chlap.(23.10.2013)

Pijící abstinent, bavič, herec a klaun - Bolek Polívka. Manéž je už dávno klasikou. Který jiný zábavný pořad se u nás vysílá už více než dvacet let (i když teď už ne s takovým počtem dílů na rok) než tento Bolkův klenot? Stále ZÁBAVNÉ, NADČASOVÉ, skvělá znělka a hlavně Polívkův inteligentní humor, který snad nikdy nezestárne. Já osobně už bych jak Polívku, tak Manéž řadil po bok těch největších velikánů českého resp. československého humoru a zábavy. Tento pořad se mi nikdy neokouká a stále má co nabídnout.(4.4.2016)

Poměrně inteligentní zábava. Je rozdíl mezi děláním zábavy a děláním humoru. To první je šaškařina a zvládne to de facto každý, kdo se nestydí veřejně si ohodit obličej dortem se šlehačkou. Naproti tomu dělání humoru je dá se říct profese, zaměstnání na plný úvazek. Vyžaduje to inteligenci, jisté množství umu i odvaha. Starší díly Manéže Bolka Polívky mi přišli promyšlenější, kvalitnější... dnes se humor začíná blížit zábavě pro tupé davy a ztrácí to na lesku. I tak je ale na co koukat a pokaždé mě vystoupení Bolka Polívky alespoň trochu pobaví. 75%.(16.6.2014)

Asi první pořad v televizi, kdy jsem jako malej začal vnímat inteligentnější zábavu než jen pohádky a akční filmy. Polívka byl tehdá vtipnej a jeho humor a hlavně herecký um, měli úroveň o které se může dnes kde jakým šaškům před kamerou jen zdát. Každopádně, jako každé jiné pořady i tento měl své slabé chvíle, trapné a nudné "vtipy", ale v dlouhodobém horizontu si Polívka dokázal udržet svou kvalitu. 80%(1.3.2015)