• djtoko
  ***

  Ze začátku jsem si nemohl "Lidumilovi" přijít na chuť, ale postupem času si získává moje sympatie. V každém díle sledujeme osudy miliardáře Teddyho Rista, zhýčkaného playboye, kterému zemřel malý syn. Rozhodne se díky svým politickým vlivům a financím pomáhat strádajicím lidem z celého světa. Sekunduje mu v tom samozřejmě jeho tým. Seriál mě uchvátil díky krásnému exotickému prostředí. Uvidíme jestli po 1. série, která má 8 dílů to NBC neodpíská. Zatím ***(13.7.2009)

 • Yardak
  *****

  Milé překvapení seriálového ročníku 2009. Spíš než akční seriál bych ho označil za dobrodružný a dobře by i padlo cestovatelský, neboť každý díl se zaměřuje na jinou oblast - často i na jiný světadíl. Sympatického miliardáře hraje James Purefoy, kterému role sedí. Slabších 5 hvězd. Ve třetím díle, který se odehrává v Paříži hraje Karel Roden, tak je zde i česká herecká stopa :-).(22.7.2009)

 • tufr
  ***

  Tak asi takhle! Filantrop mě zaujal už asi před rokem,kdy jsem o něm četl. Říkal jsem si, jo mam rád příběhy o prachatejch frajerech, co chlastaj, smaží a zároveň konaj dobro (viz. Tony Stark). Nyní po zkouknutí všech osmi dílů první série (zároveň to vypadá i konečné série) mam k Tony Starkovy novýho spasitele Teddyho Rista. Seriál se odehrává po všech možných lokacích na světě, ať už je to Nigérie, Paříž, Kosovo, San Diego , je to zajímavé. Určitě pro amíky, ale ne pro mě, když v Pařížském hotelu rozpoznám náš Varský Pupp a když dívka moldavka křičí česky zachraňte mě. Ale pak jsou tam díly, který mému oku i mysli ladily...hlavně San Diego, Nigeria, !!! Nebudem si nalhávat Purefoy hraje člověka, kterej v reálu neexistuje(jako Stark) ,některý díly stojí za starou Blažkovou,ale některé potěší. Filantrop je prostě něco mezi. 60%(10.12.2010)

 • Blue.Cat
  **

  Zajímavý námět seriálu, ale podle mě trošku nedotažené a schematické. Milionář, kterého hraje James Purefoy, prochází všemi dobrodružstvími tak hladce, až je to neuvěřitelné. Vždycky, když je ve smrtelném nebezpečí, ho někdo na poslední chvíli zachrání, kulka ho netrefí, ani když po něm střílí několik lidí ze samopalů... je to takový superman. Jen občas dostane nějaký ten kopanec, aby se neřeklo. Každý díl se odehrává pomalu na jiném kontinentě, ale všichni najednou mluví anglicky, když je potřeba. Líbí se mi, jak je seriál sestříhaný, ale ponaučení na konci každého dílu mě otravovaly.(1.9.2012)

 • Alca
  **

  Po 1. dílu: Trochu málo uvěřitelné, trochu moc střelené, trochu moc náhod najednou. A posun správným směrem (od nafoukance k člověku, který se stará o okolí) zajistil tomuhle miniseriálu tři hvězdičky. Úplatek, trochu krve, boj, šťastný konec. Další! Po dalších dílech: Přestává mi díky tomuhle seriálu vadit James Purefoy, který mi vždycky přišel spíš nesympatický. Na tuhle roli se ale perfektně hodí. Ale hlavní hrdina je mi krajně nesympatický, i když (ve výsledku) dělá sympatické věci.(23.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace