Reklama

Reklama

The Philanthropist

(seriál)
  • Slovensko Filantrop
USA / Česko / Velká Británie, 2009, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Kamera:

Joel Ransom

Hrají:

James Purefoy, Neve Campbell, Michael Kenneth Williams, Lindy Booth, Jesse L. Martin, James Albrecht, Bonnie Mbuli, Treva Etienne, Karel Roden, Linda Hardy (více)
(další profese)

Epizody(8)

Akčný dobrodružný seriál o osudoch miliardára Teddyho Rista, ktorý sa po prelomovom životnom zážitku rozhodol svoje peniaze a vplyv použiť na pomoc obyčajným ľuďom, čo sa ocitli v životnej núdzi. Keď si rozmaznaný boháč a sukničkár začal uvedomovať, čo všetko dokáže jeho moc a bohatstvo, stal sa filantropom a začal pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Táto náhla zmena v jeho živote nastala po tom, čo stratil svojho vlastného syna a onedlho zachránil život malému chlapčekovi počas hurikánu v Nigérii, kde sa zastavil na pracovnej ceste.
Filantrop Teddy Rist začína podnikať dobrodružné cesty po celom svete. Popri svojich obchodoch pomáha chudobným a chorým, zajisťuje pitnú vodu a vakcíny pre nigérijskú dedinu, zasahuje proti ruským priekupníkom s bielym mäsom, a to všetko na hranici sebaobetovania. Počas dobrodružných ciest v Nigérii, Barme, Paríži, Kosove, San Diegu mu pomáhajú jeho kolegovia z New Yorku, Olivia a Philip Maidstoneovci, oddaná pomocníčka A.J. Butterfieldová a v neposlednom rade aj osobný bodyguard Dax, bývalý mariňák, ktorý má čo robiť, aby ochránil svojho zamestnávateľa, z ktorého sa vykľul nepredvídateľný živel, čo sa bezhlavo vrhá do akéhokoľvek nebezpečenstva. (TV JOJ)

(více)

Recenze (15)

djtoko 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem si nemohl "Lidumilovi" přijít na chuť, ale postupem času si získává moje sympatie. V každém díle sledujeme osudy miliardáře Teddyho Rista, zhýčkaného playboye, kterému zemřel malý syn. Rozhodne se díky svým politickým vlivům a financím pomáhat strádajicím lidem z celého světa. Sekunduje mu v tom samozřejmě jeho tým. Seriál mě uchvátil díky krásnému exotickému prostředí. Uvidíme jestli po 1. série, která má 8 dílů to NBC neodpíská. Zatím *** ()

Blue.Cat 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět seriálu, ale podle mě trošku nedotažené a schematické. Milionář, kterého hraje James Purefoy, prochází všemi dobrodružstvími tak hladce, až je to neuvěřitelné. Vždycky, když je ve smrtelném nebezpečí, ho někdo na poslední chvíli zachrání, kulka ho netrefí, ani když po něm střílí několik lidí ze samopalů... je to takový superman. Jen občas dostane nějaký ten kopanec, aby se neřeklo. Každý díl se odehrává pomalu na jiném kontinentě, ale všichni najednou mluví anglicky, když je potřeba. Líbí se mi, jak je seriál sestříhaný, ale ponaučení na konci každého dílu mě otravovaly. ()

Reklama

Kryton 

všechny recenze uživatele

První tři díly z nového seriálu a hodnocení je lehce nadprůměrná cestovatelská pohádka o bohatém dobroději, který vedle obchodu pomáhá chudým, nemocným a potřebným. Každý díl se odehrává jinde konkrétně Nigerie, Barma a pak Francie (sled podle odvysílaných dílů). Je to vlastně jako Ironman bez brnění. Seriál moc na realitu nedbá, protože je zábavné sledovat jak člověk bez gps projde bosý džunglí 25 km a ještě ho uštkne had. Nebo moldavané mluví česky. Měli bysme tvůrce žalovat :D! Aspoň Roden to zachranil. Uvidíme co přinesou další díly. Obávam se však, že úspěchem seriálu by byla druhá sezona. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Philanthropist je jednoduchý až hloupý seriál. Miliardář jezdí po světě a páchá dobro. Tu zajistí vakcíny pro nigerijskou vesnici, támhle zasáhne proti ruským překupníkům s bílým masem a jindy zajistí pro nebohé žíznivé vodu. To vše na hranici sebeobětování. Neúspěch je vyloučen. Nicméně i přes svou očividnou blbost se jedná o zábavný počin, protože má spád a charismatického Jamese Purefoye v hlavní roli. Potěší i české lokace, které samozřejmě naší otčinu nehrají a i těch pár českých štěků zahřeje na srdci, přičemž nejvýraznější roli má dle očekávání Karel Roden. Nic, k čemu bych se vracel, ale ani nic, co by mě uráželo. 55% ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení seriálového ročníku 2009. Spíš než akční seriál bych ho označil za dobrodružný a dobře by i padlo cestovatelský, neboť každý díl se zaměřuje na jinou oblast - často i na jiný světadíl. Sympatického miliardáře hraje James Purefoy, kterému role sedí. Slabších 5 hvězd. Ve třetím díle, který se odehrává v Paříži hraje Karel Roden, tak je zde i česká herecká stopa :-). ()

Galerie (57)

Reklama

Reklama