Johnny a jeho motorkářský gang přijíždějí do Carbonville na soutěž motorek. Kvůli svému chování jsou však vyhozeni z města. Dostanou se do nedalekého Wrightsville, kde pokračují ve své hrůzovládě. (Cinemax)

gocatgo

Brando v roce 53 udal styl, ve kterym i dnes stále jedou frajírci, co prohání svý Triuphy a Nortony. BRMC forever... ()

Mikino00

Příběh o rebelovi, motorkách a lásce, kde všechno dobře dopadne. Brando jako vždy skvělý i slečnu měl tentokrát pěknou. Jen škoda takového trochu obyčejného děje. ()

Eva_D666

Pan David byl tak laskav, že mě vzal na Divocha, ... Tak teď už jenom Bezstarostná jízda, Rebel bez příčiny a začnu se bouřit:-). ()

Heavyman

Naivní, teatrální a ne moc drsný. Ovšem na rok 1953 neuvěřitelně nadčasově stylové, hlavně díky Brandovi a jeho bundě. ()

BDMarty007

Na tomhle filmu je asi nejzajímavější to, jak se svět za 50 let posunul. V době svého vzniku to byl film budící silné kontroverze. Z dnešního pohledu je to takový skoro nevinný mejdánek a mnoho scének já vnímám jako vyloženě úsměvné, nebo spíše takové romanticky milé. Jako když generace našich babiček rebelovala chozením na čundry a zpěvem u táboráku. Celkem jsem se na to těšil, ale byl jsem celkem zklamán. Marlon Brando jako rebel bez příčiny; opravdu tam není ani náznak té příčiny. Děj je opravdu minimální. S propracováním postav, motivů, zápletky ... se nikdo taky moc nemaže. Nakonec je to zajimavé hlavně jako zachycení doby a ducha vzniku a rozmachu "motorkářství", což je něco z čeho žije celý kult Harley Davidson a motorkářství dodnes. ()

josieaddms

Ve své době asi hodně šokující a provokativní. Dnes film úplně o ničem, slouží pouze a čistě jako předváděčka pro Marlona Branda. Je pravda že se na něj dívá opravdu dobře, ale celkově film stál za skoro nic. Nemám k tomu takový ten postoj, že když je to klasika, tak se to musí cenit. Je to hloupý příběh, bez zápletky a celkem bez myšlenky. Některým lidem by to dnes mohlo přijít dokonce směšné. Některé prvky se mi tam celkem líbili, třeba ty věci ohledně té sošky, ale jinak mi to přišlo bez smyslu. Podle mě tam bylo málo kritiky společnosti, a přišlo mi to jako nesympatická tlupa rebelských idiotů vs nesympatická tlupa prudérních idiotů. Ani jedna strana nebyla taková, aby uspokojila můj názor na celkovou společnost. Ale Marlon za shlédnutí stojí. ()

Adiemus

Těšila jsem na mladého Branda. ale i tak jsem měla co dělat, abych film dokoukala. Jak Divoch, tak Rebel bez příčiny v mých očích nepředčí Krejčíkovo Probuzení. ()

Tamdydam

No nevím... Nějak nejsem schopen brát tykhle prapůvodní rebelské filmy vážně. Ano, narozdíl od Rebela bez příčiny je tohle skutečně rebelský a pobuřující film. Na svou dobu. Ale nemůžu si pomoct, ve výsledku to působí jako strašná křeč. Marlon je tu tak ukrutně zlý, jako zlý princ Drsoň z pohádky Dlouhý, Široký a krátkozraký, jeho kupmáni jakbysmet, dcera policajta naopak nevinná a sladká jako princezna Zlatovláska ( ta původní )... Tehdejší upjatá doba si podobné filmy jistě vyžadovala, ale zkušenosti tu ještě asi moc nebyly a na výsledku je to znát. Hlavním postavám se ale díky jejich hereckým výkonům vcelku věřit dá, Lee Marvinovi obzvlášť. PS: Pokud jste fandy Simpsonových, podívejte se nejprve na tento film a až poté na jeho parodii v podání rebelujícího motorkáře Houmera. Ne naopak! ()

rottik-cb

„Blázníš? Johnny a jen druhé místo??“ Marlon Brando coby ztělesnění komplexů. Bezohledný floutek a zastydlý puberťák, který nejenom, že neumí projevit lásku, ale neví ani, jak poděkovat. Jeho rané herectví mě překvapilo, znám ho až z o 20 let starších filmů. Tady působí poněkud neohrabaně, jako by se bál, že pokud pohne jediným svalem v obličeji, ztratí se onen drsný výraz. Naopak se mi líbila Kathie v podání Mary Murphy- její servírka měla doslova svatou trpělivost. Skvělá byla také hudba a střih. Ani ne 90 minutová délka byla sympatická, a pro film naprosto dostačující. Lze brát i jako studii, jak maloměsto rozloží kdokoliv cizí. Čtvrtá hvězdička je za závěrečný úsměv, který řekne víc než tisíc slov :) ()

Stanix

Prvně bych chtěl říct, že nemám vůbec nic proti filmům, které jsou i více než dvakrát starší než já, ba naopak, k některým mám nezměrnou úctu. Respektuji i Marlona Branda a jeho nepopiratelný odkaz hereckému řemeslu. Bohužel tady to neplatí. Postava Johnnyho, rozmazleného amerického fracka, stejně jako všech jeho kumpánů, retardované motocyklové omladiny, jako vystřižení z Modré ústřice, byli svým chováním tak neskutečně nízcí, až to chvílemi přestávalo být uvěřitelné. Film obsahuje i jakýsi narychlo ztmelený děj, který je však v jednotlivostech neuvěřitelně plytký a k divákovi absolutně netečný. A tak jediná hvězda, kterou jsem byl sto udělit, putuje Lee Marvinovi alias Chinovi, který jako jediný vdechnul své postavě "život". Ostaní včetně Marlona Branda působili jako dřeva a samotný Brando, přestože vypadal na svých 30, působil jako zastydlý pubescent, čekající na výchovnou "přes držku od tatíka", aby se konečně přestal chovat jako debil. ()

kubilov

Na to, že film vznikl prakticky na začátku konzervativních padesátých let, je to velmi odvážný snímek, který podporuje a velmi rád ukazuje neposlušnost při jakékoliv příležitosti, ať už v hlavní zápletce nebo v těch nejmenších detailech (závěrečný úsměv). S takovouto náturou by se Divoch hodil spíše do rozvolněnějších let šedesátých, jenže tam by ztratil tu neodolatelnou bouřlivost, která je přímo zosobněná hlavní postavou vynikajícího Marlona Branda v té nejlepší formě. A konfrontace s šéfem druhého gangu, Lee Marvinem, byla opravdu výstavní. Díky významnému budoucímu vlivu na Brandovo herectví, které ovlivňovalo celé generace po něm, si film zaslouží maximum. ()

Boudyy

Brandův buřič na motorce na mě zapůsobil mnohem více, než adolescentní rozervaný správňák James Deen v Rebelu bez příčiny, všude uváděném jako kultovním . Zde je patrnější konflikt maloměstských postaviček, prožívající po válce svou "zlatou éru svobody", a lidmi, jimž pozlátko nestačí a opravdu svobodný život, zahrnující i pro maloměšťáky mnohdy nestandardní chování, si představují jinak. Strabler a jeho lidi jsou hrdinové bez vývoje, projíždějící od města k městu. Opravdu dobrý generační film. Vyjma tandemu Brando-Murphy, mezi nimiž to fakt jiskří, mě zaujal mladý Lee Marvin. Film, jenž později inspiroval anglické mods. Vážně dobrá věc. ()

PlysovyMacko

Do malého mestečka príde motorkársky gang a hlavný hrdina Johnny sa zakuká do miestnej čašníčky. Chcelo by to lepší scenár,  ale Marlon v koženej bunde je ultra hot a to na 75minutový film stačí. ()

worm14

Drama? Vždyť první dvě třetiny hraničí spíš s komedií... Nejvtipnější jsou asi studiové scény drsné jízdy na motorce, kdy se Brando tváří jak největší drsňák pod sluncem. Jinak nevím co by byl film bez něho, je vidět, že velkým rozpočtem rozhodně neoplýval, scénář ani děj nic moc. Nejlepší je zhruba posledních dvacet minut, takže stojí za to vydržet ten slabší začátek... ()

bobin

Ať žije černobílá retrospektiva , svého času v Anglii zakázaná ! Klasika z 53 .roku nám předkládá lahůdku motorkářského gangu - jednoho z prvních vůbec . Celý film je vlastně jedno z prvních vzbouření proti rodičovským konencím tehdejší doby. Anglie jeho promítání povolila až v roce 1968 . ()

Riverin

Nieže by som porovnávala, ale keď už by som si mala vybrať, rebel Jamesa Deana by u mňa vyhral. Film to nie je zlý, ale po 50tich rokoch to už trochu stratilo grády, no tiež sa to dá brať tak trochu ako výpoveď tej doby. Marlon bol síce parádne nahodený, ale neviem či práve rebelsky:) ()

brasek

Nemyslím si, že by to bolo zlé... ale určite to nebolo excelentné. Také, že lepšie ako priemer, ale nie o veľa... na druhej strane postupne sa z Čiernych Rebelov stávali záporáci, že aj ja by som ich išiel biť a to som na začiatku filmu s nimi jazdil na motorke. ()

reiser

Banda primitívov, samé strojené kecy o slobode a Brando, z ktorého sa tvorcovia pokúsili spraviť dokonalý symbol nespútanosti. A hoci je to jeden z mojich najobľúbenejších hercov, tu pôsobí ako úplný šašo. Oveľa väčší frajer je vo filmoch, kde sa nesnaží strúhať dokola nejaké drsné pózy a gestá. Záverečný lynč, kedy by sa mal akože divák cítiť spriaznený s hlavným hrdinom a spolu s ním oduševnene rebelovať a unikať pred zatuchnutou spoločnosťou, to bol už úplný trapas.. ()

Gynekolog007

Tak na tenhle film bych se mohl dívat do nekonečna a nikdy by mě neomrzel!! Sice je mi bližší Dean než Marlon, ale přesně takhle si představuju pravýho rebela. Je úžasný se dívat, jak bezvadně to hraje!!! "Tvůj táta nosí policejní čapku, jako že je pan důležitej a ty mi říkáš co mám dělat?! Mě nikdo nebude říkat, co mám dělat!! Popichujte mě a já vám tady z toho udělám kůlničku na dříví dřív, než se nadějete!" ..."Proti čemu se bouříš?" "Proti všemu!!" ()