Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

Dodge-I

Lehká komedie, která neuráží - stojí na dvou hvězdách (aby bylo jasno - Ford a Keaton :-) a ostatní se snaží (až moc) - a je to vidět. Hezký přerod zlosyna na konci stojí za 3*, jinak je příběh hlavní hrdinky hóóóódně neuvěřitelný... ()

prera

ááále jo, proč ne ?....když musíte u manželky žehlit váš o dva dny posunutý příchod domu, rtěnku na ocasu a esemsky typu "nemůžu se dočkat až mi to zase uděláš" tak tohle je docela dobrá volba, pohodovej romantickej film z prostředí Reje Korajntenga a jeho blonďaté kámošky....a nebo je to taky hrozná sračka a já měl zrovna splín, tak nevim... ()

Austy

Film pro odpočinek, odreagování a lehké pobavení. Nechá vás nahlédnout do zákulisí ranního zpravodajství, tak jak jste ho ještě neviděli a co dodat, celkem vtipně. Celý děj se točí kolem ambiciózní ženy, která se snaží býti úspěšná a zestárlém zpravodajském veteránovi, který si už prožil toho tolik, že pro něj ranní zprávy nejsou lákavým Jobem. Nicméně když každý ze svých nároků trochu sleví a projeví se špetka tolerance, dokážou všichni vytvořit celkem sehraný tým, který šlape jak před zraky diváků, tak v zákulisí. Dávám 3 hvězdy pro odreagování a drsnýho Harrisona Forda. ()

pan Spock

Moc, moc příjemný film. Pokud máte špatnou náladu, určitě můžu jeho shlédnutí vřele doporučit. Není to bůhvíjaká prča, nebo přehnaná romantika, ale všechno tu funguje jak má. Hlavní hrdinka je správně trhlá a i ostatní herecká sestava je dobře obsazená. Zejména Harrison Ford, který je jako protivná stárnoucí zpravodajská hvězda neuvěřitelně zábavný. ()

bron

Klady komedie z novinářského prostředí Morning Glory tkví především v hereckém obsazení. Harrison Ford je ve své roli trochu sebestředného skeptika vůči všemu nezpravodajskému (především pak ranním televizním show) jako doma. Jeho scény jsou nejsvětlejší okamžiky filmu. Diane Keaton ovšem zdatně sekunduje. Hlavní roli hyperaktivní workoholičky ztvárnila Rachel McAdams, která (jako už tradičně) diváka potěší jak hereckým umem, tak sympatičností. Na druhou stranu, z hyperaktivity ústřední postavy by bylo dobré občas trochu ubrat. Romantiku a vztahy v tomto filmu příliš nehledejte. Roger Michell toto téma odsunul až na zadní kolej, kam divák takřka ani nedohlédne. Ačkoli konflikt práce vs. láska a vztah by pro mnohé filmaře mohl být atraktivní, Michell se jej dotýká víceméně okrajově a filmu to bohatě stačí. Morning Glory je sice v podstatě jen průměrná komedie, nicméně herecké výkony a ne příliš šablonovité zpracování určitě potěší. Zarytým odpůrcům bulvarizace médií bych však film raději nedoporučoval. 60 % ()

M.A.N.E.

Abych pravdu řekl, původně jsem od filmu očekával něco jako převtělené Frankelovo dílo Ďábel nosí Pradu, ale hluboce jsem se zmýlil. Prostředí natáčení se celkem povedlo, naštěstí se zde ani nevyskytly americké výstřelky - jako např. že by si všichni stále tleskali, na konci by 15 min. zabírali, jak je vše ok apod. No, 5 hvězdiček uteklo tak tak, málem jsme na ně dosáhli =), 80%. ()

DJago

Ne ne a ne. Vtipy co nejsou k smíchu a naprosto nudný děj. Takto by se dal definovat tento snímek. A proč jsem nedal hodnocení - odpad a proč jsem se vůbec dodíval až do konce? Důvod je Rachel McAdams. Rachel - jediný ,,kladný bod,, na tomto snímku. ()

vikiii

Ani nevím, čím to je, ale na mě Hezké vstávání zapůsobilo tak, že jsem po něm měl hezkých hned několik dní. Možná mistrná Diane Keaton nebo bručoun Harrison Ford stojí za tím úspěchem, nebo jsem byl prostě fascinován televizním prostředím... netuším, ale určitě je to příjemná oddechovka. ()

patrik999

Tak dobre som sa už dávno nezasmial. A to som bol poriadne skeptický. Duo Keaton-Ford ma odzbrojilo a zvyšok osadenstva bol nanajvýš príjemný. Čo dodať, rehotal som sa celých 107 minút a to mi (s dovolením) stačí na to, aby som dal plné hodnotenie. ()

boticelli

Komedialni talent Rachel McAdams = nula, znacne ji chybi osobni kouzlo jako treba Bridget Johnsove ale film tahne hlavne Ford a Keaton, bez nich bych si film vlastne vubec nepustil. Velke plus vidim taky v tom, ze nam film neserviruje zbytecnou, otravnou lovestory ani nic pubertacky "vtipneho". Vcelku prijemna zalezitost, ktera dokonce pobavi... ()

vanika

No, tak nevím, ale mě film přišel neskutečně nudný, kromě asi deseti minut ke konci nebyl ani vtipný, ani zajímavý, už jsem opravdu myslela, že se na to nedodívám. Jedna hvězdička jen za to, že alespoň těch deset minut se dalo... ()

Bleis

Tak takto áno! Je to síce filmík, ktorý má pomalší rozbeh, ale našťastie po celú dĺžku len graduje k lepšiemu a to až do úplného záveru. Hlavná hrdinka bola veľmi sympatická, ale skutočnými ťahákmi boli výkony Harrisona Forda a Diane Keaton. Fakt som sa bavil. P.S. ... Prívlastok "romantická" mi k tejto komédii zase až tak nepasuje, čo však v tomto prípade vôbec nieje na škodu. Palec nahor. ()

rhodos

Sice tato romantická komedie není tak výborná jako byla "Dábel nosí Pradu", přesto ale má svůj půvab a neomrzí ani při opakovaném shlédnutí, čemuž napomáhá nejen kvalitní humor vyzařující z této komedie, ale také úžasné herecké výkony všech představitelů v čele s okouzlující Rachel McAdams, ale také nezapomenutelným Harrisonem Fordem. ()

Jannine

Výborná komedie, která neomrzí ani po několikerém shlédnutí. Po tom, co se k nám z USA valí jedna "romantická" komedie za druhou, oceňuju hlavně, že se tentokrát filmaři odklonili od romantické linie a upřednostnili tu komediální. Rachel McAdams jako obvykle sympatická. Tentokrát jsem snesla i Diane Keaton, která se v několika svých minulých filmech objevovala jako praštěná matka a to tak praštěná, až se na to nedá koukat. Její slovní přestřelky se svým kolegou Fordem jsou originální a vtipné! Díky za to. ()

Ladis81

Předně bych chtěl říct,že postavit (co se týče rolí) proti sobě H.Forda a D.Keaton - skvělé. Dále pak se musím připojit k většině s názorem, že se zde nedočkáme rádoby napínavého příběhu ona miluje jeho nebo on miluje ji,ale v cestě jim stojí někdo třetí a celý film čekáte na to, až se nějakou nečekaně šťastnou náhodou dají dohromady na celý život. Nic proti takovým zaběhlým romantickým komediím vysloveně nemám..ale už by to chtělo změnu,čím tento film myslím je.Jen jsem se trochu bál jestli se nakonci nedočkáme setkání H.Forda se svým dlouho neviděným vnukem...díky bohu,že jsme se tohoto Sám Domovského konce nedočkali.Závěr: Povedený film,ale řadím ho mezi ty, na které jestli poběží v televizi klidně kouknu znovu...ale sám si ho určitě nepustím. ()

matkoslav1

Sice Morning Glory není glorious, ale pustit se jej in the morning, ideálně weekend morning, bude se líbit. Do žádných velkých akcí se nepouští, ale hlavní hrdinka je šarmantně roztěkaná, plná sebedůvěry, plná naděje, optimismu a lidskosti, že prostě do toho velkého světa nelidských lidí jaksi nezapadá. Ale od toho jsou americké filmy, abychom o naděje nepřicházeli a tak se ... no, však uvidíte. Za mě příjemné. ()