Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Veľmi roztomilá, pozitívna romantická komédia. Ako stvorená na oddych a relax. Bavila ma hlavne postava H. Forda, rola mizantropického zatrpknutého starca mu neskutočne sadla a zahral ju veľmi dobre. Síce ide o romantickú komédiu, v tomto prípade má však navrch romantika, čo je určite na škodu, pretože podľa mňa filmu chýbalo viac komických situácií a hlášok, ktoré mohli dej trošičku oživiť a viac spríjemniť. Celkový dojem z filmu by bol lepší a pozitívny pocit mohol byť ešte intenzívnejší. 70/100(3.2.2014)

Od tohohle filmečku jsem příliš nečekala a to bylo dobře, protože jsem byla velmi příjemně překvapená. Po celou dobu jsem se skvěle bavila. Jednak to bylo pro mě atraktivním prostředím televizního vysílání a za druhé hereckým obsazením. Naprosto mě zde dostal Harrison Ford se svými hláškami, ale ani mé dvě oblíbenkyně (Rachel McAdams a Diane Keaton) nebyly o nic horší.(24.7.2011)

Zaplaťpámbu, že se dnes ještě občas objeví komedie, jako je Hezké vstávání. Myslím tím nefekální, neprcičkovská a jinak nevulgární věc, která vsází hlavně na vtipný a vcelku chytrý, ačkoliv od začátku do konce předvídatelný scénář. Každý hned ví, jestli Harrison Ford přestane bručet a zachrání tomu ubohému pořadu sledovanost, každý ví, jak to bude s Rachel McAdams a s Patrickem Wilsonem... Ale vem to čert, když se hodinu tři čtvrtě tak dobře bavíte.__P.S. Diane Keaton byla skvělá a meteorolog na horské dráze, padáku, v akrobatickém letadle i kouzelníkově bedně zrovna tak.(4.4.2011)

Roger Mitchell, který zaznamenal největší úspěch s komedií "Nothing Hill" nám přináší pohodou komedii ze zpravodajského prostředí, kde ambiciózní kráska rozpoutává souboj s cynickým veteránem. Ze začátku film působí neskutečně svěžím dojmem, protože Rachel McAdams je nejen krásná, ale i neskutečně sympatická a její jednoduché herectví mi prostě sedí a Harrison Ford si svou zarputilou roli vychutnává, tak, že je prostě k sežrání (ačkoliv přijde nezbytná závěrečná proměna). Bohužel však tato svěžest nevydrží až do konce, ačkoliv se film pořád snaží jít dopředu a některé pro žánr nezbytné odbočky naštěstí vynechává, (romantická linie je díky bohu opravdu vedlejší) ale film v sobě nemá žádné vyloženě příjemné překvapení, kterým by se vymanil ze škatulky jiných podobných filmů. Takhle prostě pobaví, ale zbytečně rychle se na něj zapomene, protože nemá nic čím by se vryl do paměti.(12.7.2011)

Rachel se celým dějem protáhla jak namydlený blesk, ale role jí přesně seděla. Její energické třeštidlo plus miloučká tvář neviňátka prostě nezná překážek, bylo nasnadě že ani takový otřelý stoik Mike ve skvělém podání Forda dlouho neodolá. K tomu neřízená střela Diane a partička veselých optimistických spolupracovníků, laxní šéf moucha Jeff, trpělivý kolega Patrick v zajímavém tématu práce+média podaní prověřenou formou k zaujetí diváka, což v celkovém presu nemůže nefungovat. Já jsem se začala nejvíc bavit od chvíle nájezdu moderátorů skrz on-line vysílání zpráv až do sice trošku skřípajícího, ale o to realističtějšího konce.(21.2.2013)

• - Harrison Ford, hrající ve snímku zpravodajského moderátora, je podle svých slov na zprávách závislí. Sleduje je v televizi, poslouchá v rádiu a také si kupuje velké množství periodik. (Olík)

• - IBS News Studio je skutečné televizní studio pro zpravodajství a zábavné programy. (um2lec)

• - Na pódiu, kde rapuje 50 Cent svoj song "Candy shop", sa objavia i ďalší známi raperi Tony Yayo a Lloyd Banks. (toi-toi)