Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

[imdb: 6.6/10] | me: Ukecaná, ubehaná Rachel McAdamas v kontraste s chladným a nevrlým Harrisonom Fordom sa nakoniec ukázala ako dobrá voľba. Je potrebné zvyknúť si na Rachel, pretože jej hyperaktivita a energia môžu zo začiatku pôsobiť až enormne, ale časom sa práve to stane dôvodom, pre ktorý film nestráca tempo a drží si tak istú úroveň. Vďaka kvalitnému hereckému obsadeniu je aj pri jednoduchej ústrednej téme táto komédia pohodovým filmom. [3 a 1/4 *](16.3.2011)

Jo, je to přesně jako ranní vstávání...chvíli vám trvá, než si promnete oči a vyskočíte z postele. No, vyskočíte, spíše se vyvalíte. Ale pokud toto překonáte, čeká vás báječný den. A tak je tomu i v případě Morning Glory, pomalý a nudný rozjezd vystřídá tempo plné optimismu a vtipu. Takže 2 a 4=slušné 3*. 60%(22.5.2011)

Roger Mitchell, který zaznamenal největší úspěch s komedií "Nothing Hill" nám přináší pohodou komedii ze zpravodajského prostředí, kde ambiciózní kráska rozpoutává souboj s cynickým veteránem. Ze začátku film působí neskutečně svěžím dojmem, protože Rachel McAdams je nejen krásná, ale i neskutečně sympatická a její jednoduché herectví mi prostě sedí a Harrison Ford si svou zarputilou roli vychutnává, tak, že je prostě k sežrání (ačkoliv přijde nezbytná závěrečná proměna). Bohužel však tato svěžest nevydrží až do konce, ačkoliv se film pořád snaží jít dopředu a některé pro žánr nezbytné odbočky naštěstí vynechává, (romantická linie je díky bohu opravdu vedlejší) ale film v sobě nemá žádné vyloženě příjemné překvapení, kterým by se vymanil ze škatulky jiných podobných filmů. Takhle prostě pobaví, ale zbytečně rychle se na něj zapomene, protože nemá nic čím by se vryl do paměti.(12.7.2011)

Vystřihnout prvních dvacet minut, prodloužit část, kde se mladá producentka snaží radikálními kroky zvýšit sledovanost svého ranního pořadu, a možná by se Morning Glory zapsalo do seznamu těch milých, nadprůměrných komedií, které nám televizní stanice budou servírovat neustále dokola. Při současném scénáři ala "prvních pětinu filmu budeme sledovat, jak zoufalá hrdinka dostává padáka, a následně se snaží získat práci novou" je kvalitativně (minimálně v rámci vtipu) děj nevyvážený asi tak, jako kdybyste vedle sebe postavili pětileté dítě a zápasníka sumo. Jedna věc se však Morning Glory upřít nedá: hlavní trojici šlo jen těžko obsadit lépe. Právě Ford, Keaton a McAdams nakonec patří k důvodům, proč má nejspíš smysl tento film vidět. Nedůležitá poznámka na závěr: V rámci slangové angličtiny se těm, kteří vybírali název filmu, nedá upřít jistá kreativita; s jeho dějem však moc společného nemá.(28.1.2011)

Naštěstí se nějaká stokrát viděná romantická šablona nekonala. Ale naopak veskrze pozitivně laděný zvedač mizerné nálady. Vitální Rachel McAdams byla jako vždy potěchou pro oko i ducha, ale hlavní hvězdou, která prostřednictvím suše pronášených hlášek se stará o 90 procent veškerého chytrého humoru, je naprosto boží postava nerudného novináře v podání Harrisona Forda. Harrison už léta potřeboval takovou, s upřímným nadhledem zahranou roli.(27.7.2011)

• - Film produkoval J.J. Abrams cez svoju spoločnosť Bad Robot Productions. (toi-toi)

• - IBS News Studio je skutečné televizní studio pro zpravodajství a zábavné programy. (um2lec)

• - Film byl odesílán do kin pod názvem "Pepper 10". (um2lec)