Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Od filmů tohoto typu moc neočekávám, ale jsem ráda, když mají nějakou šťávu. Tady ji v první polovině docela postrádám. Ano, je to tak...Málem to byl průšvih..Naštěstí ho ale zachránil konec v podobě omelet od Harrisona Forda a celkově humornější druhá polovina. Znovu už vidět nemusím. Pokud ho tedy HBO nezačne vysílat třikrát denně.(10.6.2011)

Od tohohle filmečku jsem příliš nečekala a to bylo dobře, protože jsem byla velmi příjemně překvapená. Po celou dobu jsem se skvěle bavila. Jednak to bylo pro mě atraktivním prostředím televizního vysílání a za druhé hereckým obsazením. Naprosto mě zde dostal Harrison Ford se svými hláškami, ale ani mé dvě oblíbenkyně (Rachel McAdams a Diane Keaton) nebyly o nic horší.(24.7.2011)

„I’ve had lunch with Dick Cheney.“ Se slabostí pro obě dámy nemohu hodnotit jinak, ve skvělé formě je krom toho i Ford – záruka, že se dobře napsaným hláškám zasmějete v ten správný okamžik. V době krize nepřekvapí, že spíše než o jejím vztahu k muži je Hezké vstávání o Beckyině vztahu k práci, která pro ni substituuje rodinu, aniž by to některé z postav kdovíjak vadilo. Než se pro ní však onou rodinou stane, musí Becky za svůj nový džob tvrdě bojovat, obhájit svou pozici v dravém prostředí. Scénárista ji pod nohy nehází více klacků, než je nutné k vytvoření obvyklého dramatického oblouku. Zkrátka víte, že vše dobře dopadne, žádné stresy – jistota, jakou dnes nabízí jenom hollywoodské pohádky. Kompletní by tahle veskrze pozitivní únikovka nebyla bez velmi povzbudivého soundtracku: Strip Me od Nataschy Bedingfield mě teď dokáže rozjařit účinněji než kvalitní čokoláda (a navíc z toho nepřiberete). Film pro radost. 85% Zajímavé komentáře: Crawler-D, blackJag(7.3.2011)

Roger Mitchell, který zaznamenal největší úspěch s komedií "Nothing Hill" nám přináší pohodou komedii ze zpravodajského prostředí, kde ambiciózní kráska rozpoutává souboj s cynickým veteránem. Ze začátku film působí neskutečně svěžím dojmem, protože Rachel McAdams je nejen krásná, ale i neskutečně sympatická a její jednoduché herectví mi prostě sedí a Harrison Ford si svou zarputilou roli vychutnává, tak, že je prostě k sežrání (ačkoliv přijde nezbytná závěrečná proměna). Bohužel však tato svěžest nevydrží až do konce, ačkoliv se film pořád snaží jít dopředu a některé pro žánr nezbytné odbočky naštěstí vynechává, (romantická linie je díky bohu opravdu vedlejší) ale film v sobě nemá žádné vyloženě příjemné překvapení, kterým by se vymanil ze škatulky jiných podobných filmů. Takhle prostě pobaví, ale zbytečně rychle se na něj zapomene, protože nemá nic čím by se vryl do paměti.(12.7.2011)

Čekala jsem jen další průměrnou romantickou komedii, ale dostalo se mi nadprůměrné "romantické" komedie, která mě skutečně pobavila a líbila se mi. Škoda jen toho příšerného happyendu, kdyby si ho odpustili bylo by to o mnoho lepší. Podle mě velmi dobré herecké obsazení, kterému to společně velice dobře klapalo. 5*(16.3.2011)

• - Relácia Today show na NBC skutočne existuje a je vysielaná už od roku 1952. (toi-toi)

• - Harrison Ford, hrající ve snímku zpravodajského moderátora, je podle svých slov na zprávách závislí. Sleduje je v televizi, poslouchá v rádiu a také si kupuje velké množství periodik. (Olík)

• - Film produkoval J.J. Abrams cez svoju spoločnosť Bad Robot Productions. (toi-toi)