Hezké vstávání

Krásne vstávanie

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Omeletka na príjemne strávený čas je urobená, otázkou zostáva, či si ju niekto nechcel prichutiť. Mne sa celý čas žiadalo pridať ingrediencie podľa mojej chuti, napokon mi zostal len obyčajný príbeh ambiocióznej mladej čertice ( inak báječnú Rachel McAdams ani nazvať nemôžem ), ktorá si postavila hlavu a urobila z nesledovanej rannej show dobyvateľa ratingov.(11.3.2011)

-NAJALA SIS TŘETÍ NEJHORŠÍ OSOBU NA SVĚTĚ. -AHA A KDO JSOU TI PRVNÍ DVA? -KIM ČONG-IL A ANGELA LANSBURYOVÁ. Vím, že to k takovému vyprávění patří, ale občas mi to zběsilé tempo trošku lezlo na nervy. Jinak byl snímek dost pohodový i pohotový, hlavně spolehlivý (a sakra málo obsazovaný) John Pankow. 70%.(20.10.2011)

"Kde sú moje vajcia?!" Presne tu, Indy. V na telo napísanej a do špiku kostí vychutnanej úlohe starého alkoholického mrzúta, ktorý robí dokonalú omeletu, kedysi spával s nemenovanými talianskymi filmovými hviezdami a sádza jednu hlášku za druhou (niekoľkokrát som sa smial nahlas). Úprimne, už som neveril, že ešte uvidím Forda v takom solídnom filme - a určite som nedúfal, že niečo zahrá takto čisto, bez jediného zaváhania. Absolútne vedľa neho zanikajú aj preexponovaná Rachel a nevyužitá Diane, ale to nevadí, lebo aj tak ide o takmer dokonalú žánrovku.(7.3.2011)

„I’ve had lunch with Dick Cheney.“ Se slabostí pro obě dámy nemohu hodnotit jinak, ve skvělé formě je krom toho i Ford – záruka, že se dobře napsaným hláškám zasmějete v ten správný okamžik. V době krize nepřekvapí, že spíše než o jejím vztahu k muži je Hezké vstávání o Beckyině vztahu k práci, která pro ni substituuje rodinu, aniž by to některé z postav kdovíjak vadilo. Než se pro ní však onou rodinou stane, musí Becky za svůj nový džob tvrdě bojovat, obhájit svou pozici v dravém prostředí. Scénárista ji pod nohy nehází více klacků, než je nutné k vytvoření obvyklého dramatického oblouku. Zkrátka víte, že vše dobře dopadne, žádné stresy – jistota, jakou dnes nabízí jenom hollywoodské pohádky. Kompletní by tahle veskrze pozitivní únikovka nebyla bez velmi povzbudivého soundtracku: Strip Me od Nataschy Bedingfield mě teď dokáže rozjařit účinněji než kvalitní čokoláda (a navíc z toho nepřiberete). Film pro radost. 85% Zajímavé komentáře: Crawler-D, blackJag(7.3.2011)

Naštěstí se nějaká stokrát viděná romantická šablona nekonala. Ale naopak veskrze pozitivně laděný zvedač mizerné nálady. Vitální Rachel McAdams byla jako vždy potěchou pro oko i ducha, ale hlavní hvězdou, která prostřednictvím suše pronášených hlášek se stará o 90 procent veškerého chytrého humoru, je naprosto boží postava nerudného novináře v podání Harrisona Forda. Harrison už léta potřeboval takovou, s upřímným nadhledem zahranou roli.(27.7.2011)

• - Film produkoval J.J. Abrams cez svoju spoločnosť Bad Robot Productions. (toi-toi)

• - Mnoho z odvysielaných správ zobrazených vo filme boli skutočné príbehy, ktoré boli vysielané počas povodní v Iowe v roku 2008. (misterz)

• - Film byl odesílán do kin pod názvem "Pepper 10". (um2lec)