Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

heyda

Skvělé momenty střídají slabé momenty. Stejně tak by se dalo říci, že ´´realistické´´ chování postav střídá chování poněkud nepravděpodobné či nepřiměřené situaci. Takže vcelku na mě působí Vertige kostrbatě. Každopádně první polovina filmu je více než zajímavá a hudba taky nemá chybu. Kdyby tento horor natočili třeba Albánci nebo Chorvaté, tak bych dal 4 hvězdičky, ale od Frantíků čekám přece jenom větší a ucelenější kumšt, protože je to hororová velmoc. ()

rollman1

Nemám rád výšky a tenhle film mi ještě tuhle fobii zdvojnásobil. První polovina byla naprostá bomba. Lezení po skalách, to napětí, jestli někdo nespadne, nebo jestli se něco neulomí a vy nezamávate svým kamarádům když letíte dolů. Prostě atmosféricky skvěle zvládnuté a některé záběry mi vážně způsobily závratě. Jsem se ani nemohl naklonit z postele, strašná výška. No, od nástupu Toncka to ale přechází do takové té normální klíšovité naháněčky, kde se postupně umírá atd. Gore se objeví, ale je to úplně klasické a nějak to neohromí. Za první půlku bych dal i 5*, ale jelikož druhá byla slabší, zůstávám na 4*. ()

jonyyy

Klasika typu Pach krve či Hory mají oči, zasazená do nového, originálního prostředí. Pro mě opravdu paráda. No a nádherná příroda! 80% ()

SOLOM.

Abel Ferry byl pro mne až do dnešního dne velkou neznámou, ale po shlédnutí tohoto filmu musím říct, že už teď se těším na další jeho kousek. Společně s hlavním kameramanem Nicolasem Massartem se mu podařilo diváky doslova vtáhnout do děje a především scéna s provazovým mostem udělala na většinu diváků opravdový dojem. Po chvilce napětí a nervy drásajícím boji se zrádnou přírodou nám byl představen další pomatenec, který rád vraždí a jí lidské maso. Je jím postava horala Antona, který byl v dětství unesen a zanechán napospas smrti hluboko v lesích a horách. Bohužel tento chlapík na mě moc velký dojem neudělal a přestože se mu celkem dobře dařilo eliminovat jednotlivé horolezce, tak druhá polovina ve které figuroval on byla o třídu horší, než ta předchozí. První dvě úmrtí se tvůrcům podařilo natočit opravdu bravurně a diváci do té chvíle vlastně nemají ani potuchy, kdo že je tím tajemným vrahem. Jenže poté se vytratí veškerá originalita a my už máme jen šanci sledovat další průměrný slasher z hor v něm jde vlastně jen o to, kdo bude další na řadě. V poslední dvacetiminutovce jsem se už docela nudil a čekal kdy bude konečně konec. ()

eraserhead666

Další francouzskej námrd. Ani nevím, jestli je první půlka lepší než ta druhá. Užil jsem si obě. Každou jinak. Ještě, že nehorolezčím! ()

ARI50

Tohle jiný survival, super skupinka na výborném místě bude nečekaně bojovat o život kde záchrana není vůbec blízko. ()

matestlust

Novější francouzská hororová tvorba dokazuje, že se momentálně řadí mezi špičku tohoto žánru. Vertige je rozhodně kvalitní kousek, ale místy má až zbytečně americký nádech ( vztahy, láska, zrada, to vše doprovázené zbytečně dementními dialogy ). Atmosféra je dobrá, skály a lesy balkánských hor super, parta mladých frantíků nesympatická, hlavní ,,záporák´´ hodně slabej. Celkově za 3* ()

Sawy

Osobně nejsem žádnej velkej hororovej fanoušek a znalec,ale jestli tohle má být solidní žánrový průměr... 25 % ()

Morholt

To adrenalinové šplhání po skalách mělo něco do sebe a ačkoliv během něho dotyční řešili nějaké osobní nesmysly, dokázal jsem si to užít. Jakmile se přešlo do roviny hixplotationu, tak film trochu stagnoval a nenabízel nic, co by člověk v minulosti neviděl, i když záporák byl docela správně hnusnej. Ale v závěru přišlo hodně parádní zúčtování a navodilo celkový hodně dobrý dojem. 70% ()

6thSun

A zase se jede autem někam, kde není mobilní signál, a zase se vleze do pasti magoroj, kterej se létama strávenýma o samotě vytunil natolik, že ho nezkosí aní pár dobře mířených ran velkým šutrákem do palice. Mezi tisícem verzí podobných hororů patří tento mezi lepší, i když je nutné akceptovat kraviny, jako je prostřelení nohy šípem zepředu, ačkoli byl prchající zasažen zezadu. 50-65% ()

Ouwen

Začátek se mi moc nelíbil, ale potom je to o napětí a krve. Snímek s originálním příběhem, viz; Dle skutečné události. :) 80% ()

JohnCZ

První polovina by byla za velmi silné čtyři - horolezecké dobrodružné filmy mám rád a ve Vertige by se napětí dalo krájet. Jakmile ale na scénu nastoupil vrah, stala se z filmu vyvražďovačka, jakých je na filmovém poli mraky. Nicméně i tak jde o velmi solidní oddychovou podívanou. Za horor bych to však moc neoznačoval. ()

Bubble74

To je naprosté plýtvání použít vskutku dechberoucí záběry horské přírody do tak spackané směsi řezničiny, nulových hereckých výkonů a odfláknutého scénáře. A ty dovětky alá „true story feeling“ jsou jen ubohý blábol. ()

Hoyt

První půlhodina byla velice dobře zvládnutá a hodně navnadila ale to co se dělo potom byla nic nového nepřinášející nuda navíc okořeněná hrozně nelogickým chováním všech postav. ()

corpsy

Už úvodné, polhodinové horolezecké exposé predstavuje skvelú adrenalínovú lahôdku a navnadí. Potom to skĺzne do dejovo tuctového, ale akciou namakaného survival hororu, ktorý nepoľavuje. A nieje to len striedmou minutážou. New French Extremity v plnej poľnej. ()

Astaroth12

Viacero mladých ľudí ide na turistiku do hôr. A o chvíľu začnú skutočné problémy. Niektoré postavy sa chovali neskutočne jeblé. Toho bruneta hneď na začiatku by som ho zhodil zo skaly, no čo ten tam robil, strašne ma sral. V pár momentoch to malo silné napätie, len niektoré scény sa mi zdali rozťahane. Originalita vôbec žiadna a veľká podobnosť z Wrong Turn. Ale musím dodať, že Wrong Turn bolo lepšie. Niektoré scény boli totálne nelogické a nezmyselné. No ako to zaujímavo začalo, tak to skončilo krásno horským trapasom. ()

ledzepfan

Jediné větší plus jsou snad jen ty hezké záběry hor a záběry dovedně balancující ve vzrušujících výškách...Jinak je to všechno docela slušný fail=Casting naprosto mimo-aneb-hrdinové ve mě všichni do jednoho vyvolávali asi tolik sympatií a emocí jako bych koukal hodinu a půl na film o pěti kamenech ležících v trávě...Záporák je jeden z nejtrapnějších, uřvaných,zálesáckých vidláků jaké jsem měl tu čest na filmovém plátně poznat.....Všichni se chovají naprosto nesmyslně a hrajou jak v prvním ročníku na konzervatoři..Scénář je dementní a to i s ohledem na obvyklou přihlouplost tohodle žánru......No a ten dabing do angličtiny(??)-nevím jestli je to tak natočené,nebo jsem viděl jen nějákou nadabovanou verzi pro amíky(spíše né,pač některé postavy evidentně otevíraly pusu"anglicky")ale je to naprostá amatéřina.......................Prostě tohle nebrat-nebo pokud máte rádi výšky a hory tak si pusťte prvních cca 20min-víc ne. ()