Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

giovanni3

O tomto filmu jsem měl samá pozitivní hodnocení, ale nějak mi tolik let unikal. A po dnešku si říkám "proč". Aneb skvělá zábavná komixová řežba s tunou hlášek a vtipu. Zdejší hrdina není hora svalů, nepřekonatelný v tom či onom, ani nějaký vyvolený, jedinečný, či budoucí vládce. Prostě obyč chlápek co se stal mutantem, zamiloval se do prostitutky a chce mít zpět svůj hezounský ksichtík. V mezičase od náctiletých koček odhání stalkery s pizzou a sem tam zabije pár záporáků... Luxus a 5z5 sice lehce nadhodnocených, ale 5z5. ()

Kaceris

Tak a stalo sa, toto je definitívne najlepšia marvelovka aká mohla vzniknúť. Má všetko, predovšetkým humor, akciu proste všetko čo treba na strašne k***a dobrý film. Celý film je doslova stroj na hlášky a gagy, scénky a všetko proste, to nejde ani opísať jedným slovom. Výborne, Vynikajúce, Najlepšie aké mohlo byť. Overhajp bol právoplatný, a najlepšie boli aspon podla mna bolo proste prebitie štvrtej steny, ktoré tu hralo definitívne veľkú úlohu (Referencie na Green Lanterna, Wolverina, o tom ako si štúdio nemohol dovoliť viac X-menov a tak.). Už teraz viem že mi tento film prirástol k srdcu. ()

kenkaku

Rozhodně se nechám unést a budu za pako co dá "mrtvému bazénu" plný počet. Ano film má slabší chvilky (kdy dojde na vážné téma a drámo) ale jinak je to zcela unikátní podívaná. Nejen konceptem vyprávění a stylem (opravdu cenzoři v amerikolandu museli mít žně), ale i faktem že si utahuje ze všeho co umí. Díky tomu si fil o dost víc užije ten kdo "zná" (a pozná narážky nejen slovní ale i záběry na sběratelské filmové figurky nebo kartičky). Když se na tím zamyslím z filmu budete buď nadšení nebo zklamaní (že byl ulítlý moc a nebo zase málo :D). Nic mezi tím. Mimochodem úvodní titulky k nezaplacení :D ()

ZkuKol

Sázka na humor a Reynoldse vyšla. Morena taky potěší a příjemná míra nekorektnosti vysloveně zahřeje. Vzhledem k rozpočtu jsem nečekal výpravné orgie a trikovou dokonalost. Trochu mě zklamala až vyumělkovanost soubojů a příště to bude chtít trochu hutnější příběh, protože na první signální budeme fungovat jen jednou a protože si to DeadPool fakt zaslouží. Jen víc takhle nápaditých zábavných kousků, s maskou nebo bez... 75% ()

The Viper

Deadpool a obrovský hype kolem něj. Ve skutečnosti jde o nářez plný hlášek, zpomalených momentů a humoru všeho druhu jen né toho korektního. To co nefugnovalo u mě u Iron mana, zde funguje velmi dobře, i když hláškující mašina by občas potřebovala vypnout. Je to takový původní animovaný Spiderman. Výborné reference od Green Lanterna po Ripleyovou, sympatické herecké obsazení, monstrozní hrudník Giny Carano, která nám od útěku z klece vidno papala, výborné tempo, až po mínusy kterými jsou ony občas zbytečné samoúčelné hláškování a hudební doprovod. I přesto se jedná o silné 4 hvězdičky filmu, který neuvidím ještě jednou, ale minimálně 3x. Přičítám to i horší náladě a únavě u premiéry. ()

Maynard.

Třetí pokus Ryan Reynoldse prorazit jako komixový "hrdina" a tentokrát to vypadá, že se mu to povedlo... Jako na 16. místě top tenhle film nemá samozřejmě co dělat, trochu mám pocit, že má tohle místečko distributor koupený, aby na to přišlo víc lidí do kin, ale proč nee :o). Marvely žeru, v podstatě vše, co poslední dobou udělali mě fakt hodně baví a sem jejich fanouškem. U Deadpoola sem se celou dobu nemohl odprostit od srovnáváním s Kick Ass, taky komix, ve kterým se člověk hodně nasměje. Kick Ass nakopává zadek Deadpoolovi, od tom nemůže být sporu. Hlavně teda mnohem lepším záporákem (tady byl fakt hodně slabej). Džouků a hlášek je tady fakt hromada, asi nejvíc, co jsem za poslední dobu viděl. Je jich tam tak moc, že se mi to zdá až zbytečně moc, prostě když každou minutu hodíš minimálně 3 džouky, je to prostě přeplácaný. Na druhou stranu to jsou převážně džouky z prostředí filmů, což jako filmový labužník rozhodně oceňuji. Ryan Reynolds se nikdy nestane mým oblíbencem, stejně tak jako tenhle střeštěný komixový úchylák :o) ()

Babous

Nejlepší jsou interakce Deadpoola a stařenky, u které bydlí. Jejich konverzace o výrobcích IKEA je skutečně boží. Zbytek filmu mi splývá do šňůry bitek, puberťáckých narážek na sex a explicitního násilí. Ne že bych se při sledování vůbec nesmál, ale nenechalo to ve mně větší dojem. Obávám se, že superhrdinské filmy už nemají čím překvapit, protože podobnou parodii už před pár lety představil Kick-Ass a podle mě mnohem líp. ()

core.2

Příjemné překvapení, sice jsem od děje čekal více, ale vtipky, fory to zachránily. Nic podobného jsem neměl šanci ještě vzhlednout. Celé kino bylo dost často v křečích smíchu, což se neděje dost často. Povedlo se natočit něco výborného... Doporučuji ()

Firebug

Deadpool je po hroozně dloouhé době -konečně- "Marvelovka", která mě vysloveně nesrala, ba mě dokonce i bavila(!!!). Ryan Reynolds si titulní postavu krásně užívá, vtipně hláškuje a akční scény mají říz. Velkou zásluhu na tom má pochopitelně R-kový rating, avšak žádný perverzně-rozkošnický (tzn. komiksový) gore se bohužel nekoná. Tím pomalu přecházím k negativům. Skromný rozpočet jde vidět. Akce jsou všehovšudy 2 (ale jsou vcelku dobře prošpikovány flashbacky). Na můj vkus mohlo být více Deadpoola a méně Wade Wilsona. Mutanti jsou ne-různorodí (mega síla, mega výdrž) a třeba bitka Colosuse a té baby se sirkou v držce, mě vysloveně nebavila. Solidní 4* za nevšední a zábavnou "Marvelovku", která má však své rezervy. ()

Sdoom

Deadpool je konečně marvelovský film, který se nebere smrtelně vážně - ba naopak, snaží se si ze sebe i z jiných komiksových hrdinů neustále utahovat. Nápad je to skvělý, jen mi přišlo, že tady ta snaha za každou cenu a při každé příležitosti udělat nějaký vtip byla prostě už přehnaná. Méně je někdy více, a tady to platí dvojnásob. Každopádně oceňuji tvůrce za to, že se nebáli Rkového ratingu a taky za to, že obsadili Morenu Baccarin, na kterou se fakt dobře kouká a ještě k tomu je to dobrá herečka. :-) Ryane Reynoldse jako herce moc nemusím, ale když byl v obleku, tak mi tolik nevadil. Chvílemi jsem se bavil, chvílemi mi to přišlo přehnané až trapné, takže logickým hodnocením je průměr. (kino Cinestar, orig.) ()

Kejdlo

Paráda od začátku až do brzkého konce. Škoda že nedostali tvůrci více peněz, mohly to být opravdu pořááádný jatka. I tak ale hodně dobrý a narážky na ostatní comicsovky jsou opravdovou třešničkou na dortu. ps: Kam se hrabou Avengers! 9/10 ()

MsUtahraptor

Je příjemné dostat přesně to, pro co jsem si do kina přišla. Vyvážená kombinace brutálního humoru, krvavé akce a vážnějších dějových záblesků. Jako film za čtyři, jako zábava plný počet. ()

3 AM Code

Některé filmy k maximálnímu hodnocení potřebují precizní dřinu na většině front (scénář, režie, herci, hudba..). Ale občas příjde film, který je natočen s láskou a k maximálnímu hodnocení doplachtí takřka samovolně. Deadpool má pravu: Tohle je Love Story. Přesněji: Film od nějakého trapáka, Hrají: totální idiot, sexy kočka, bristskej padouch, komická figurka, náladová teenagerka, CGI postava, zbytečné kameo. Produkce: pitomci, Scénář: ti skuteční hrdinové, Režie: přeplacenej trouba ()

Circumscriptor

Mŕtvy bazén nemá s ostatnými x-menovskými filmami spoločné absolútne nič. Hlavný rozdiel medzi nimi je ten, že celá sága X-menov sa poberá veľmi vážnym a niekedy až dramatickým tempom, ale tu na to rozhodne nemysleli. Keď nepomyslím na to, že to má niečo spoločné s X-Menmi, tak v tom prípade je to celkom dobrý film s množstvom akcie a možno teda aj humoru. ()

Forsberg11

Tak vtipná, hláškujúca a pritom výnimočné silná komiksová postava tu už dlho nebola. Deadpool je akovsi paródiou na všetkých tých Super-Spider-Bat-manov a ide mu to sakra dobre. Prepojenie s X-menovským univerzom fugnuje taktiež skvele. Kino som bohužiaľ nestihol ale aj doma to bol poriadne nadupaný, akčný a zábavný zážitok. A to nie som zrovna fanúšik amerických komiksových filmov. Tento sa však vydaril nadmieru. Reynolds tam sadol presne ako mal a táto rola sa mu hodí presne na mieru. Filmom preletíte ako strela zem zem a už je koniec. Na nudu či pozeranie na hodiny nie je ani čas. Deadpool je nadupaný od začiatku do konca. 80 %! ()

sedm.1

Jakožto skalní fanda Marvelovského komiksového filmového světa se musím přiznat, že z prvních zhruba dvaceti minut jsem byl zatraceně rozpačitý a už jsem začal nabývat pocitů, že snad poprvé tato společnost šlápla zcela mimo můj vkus. Naštěstí jsem se ale totálně spletl, neboť jedinou překážkou zamilovat si i Deadpoola bylo, že je skutečně naprosto jiný než dosavadní filmy a jejich komiksový hrdinové, kteří nám byly až doposud představovány a servírovány a šlo tak jenom o to, zvyknout si na ono naprosto odlišné zpracování. Ovšem pokud divák přistoupí na onu změnu, užije si to nakonec naprosto stejně, jako všechny dosavadní superhrdinské filmy této společnosti, jen prostě jinou formou. Deadpool je každopádně originální! Nápaditý! Vtipný! Neotřelý! Jedinečný! Stylově zatraceně výrazný, vizuálně podmanivý, akčně dech beroucí, v soubojích nekompromisní, načež jejich choreografie a přehlednost je na maximální úrovni, dějově nenudící, nezapomenutelně nahláškovaný, emočně působivý, a již po několikáté to zopakuji, jednoznačně jiný, ovšem myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Vůbec si ale každopádně jen tak mimochodem nedokážu představit, že by se postava Deadpoola mohl někdy zapojit do týmovky mezi ostatní borce, ale ono by to bylo v tomto případě asi i úplně jedno, neboť jde o na tolik výrazného a soběstačného hrdinu, že bavit bude s přehledem vždy i sólově. A jinak co se ještě obsazení týče, Reynolds je fajn, Baccarin a Carano jsou kočky a i ostatní jsou skvělý, takže ani zde není důvod hledat sebemenší problém. Takže opakuji. Chvíli jsem si musel zvykat, ve výsledku ale musím jednoznačně konstatovat, že je to i tentokrát další nehorázná marvelovská bomba, která mě kurevsky bavila a která má koule s velkým K! Jasný palec nahoru!!!! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě