Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

svobik

Čtvrtá hvězdička hlavně za odvahu tvůrců jít do toho po hlavě. Nesmál jsem se všemu, druhý akt se místy dost táhnul a motivace záporáka jsem úplně nepobral, bavil jsem se ale náramně, navíc velký palec nahoru za akci. U Deadpoola výjimečně věřím, že pokračování může tento nutný origin převýšit a vytěžit hlavní postavu na maximum. Tomuhle filmu přeju každá dolar...a že jich je :) 7/10 ()

blackJag

Patřím k těm pár jedincům na planetě, kterým Reynoldsův Green Lantern vůbec nevadil, ale tohle je fakt jiná liga. Je to lidsky sprosté (fóry mohly být i drsnější - ještě pořád je kam šlápnout), píchá se tam (mohlo i víc - ať jsou z toho maminy a taťuldové před svými ratolestmi v pořádných rozpacích, protože děcek bylo na projekcích nezanedbatelné množství) a pořádně kydlí. Jsem na tu novou vlnu eRkových komiksáren celkem zvědavý :-) 85% ()

JohnSmith

Tak tohle byl opravdu mega sprostě ujetej komix. Nikdy jsem netušil, že řeknu o Reynoldsovi, že je skvělej, ale tady fakt byl. K tomu perfektní akce, kopec srandy a hustý hlášky. ()

Dagoussek

Superhrdina to rozhodně pro mě není, podstatě se snažil zachránit jen sebe a svůj ksicht a pak jeho holku. Je to spíš pro chlapy, najdou tu sex, super hlášky ( jediné co mě bavilo). Mě tu chybělo srdce, napětí, zkrátka co by měl komiks mít. ()

zigíš

nepřekvapivě mě ta urputná snaha o fórkaření zcela minula (!) na druhou stranu, když to srovnám s BvS, nebo Avengerama ..neusnul jsem (50%) ()

MI-380

Úžasný vizuál, trocha humoru, spousta trapností: 60% (17757 hodnotících, 86%, 192. nejlepší film, 162. nejoblíbenější film, 3D kino, skoro plný sál). ()

V.Silver

Film na jedno použití. Je tam spousta skvělých vtípků, ale celé to funguje spíš jako gag reel než jako film. Jako film to vlastně vůbec nefunguje, protože mi ani na chvíli nepřipadlo, že se dívám na film. Akční scény jsou udělané skvěle, ale jak asi budou vypadat už prozradí trailer. Jak asi budou vypadat taky prozradí trailer, akorát neřekne, že to takhle pojede celou dobu. Těšil jsem se na pořádně nekorektní jízdu ve stylu Strážců galaxie, akorát s mým all-time oblíbencem Reynoldsem, jenže to se tak nějak nekonalo. A po skvěle rozjetém akčním začátku dostanete vlastně naprostou rutinéřinu s občasnými funny momenty. 70 % a 4* dávám hlavně proto, že ty gagy jsou naštěstí v drtivé většině případů fakt vtipný. P. S. nechoďte na to s přítelkyní. Fakt ne. ()

L_A_D_A_S

Guardians of galaxy jsou o několik tříd lepší. Nudný, zbytečně dlouhý film s předvídatelným humorem z prvního stupně základní školy. ()

ghatos

Už chápu proč se R. Reynolds tak zamiloval do svého Deadpoola. Srší to vtipem, glancovní nadsázkou, popkulturními odkazy...prostě takový vymazlený odvaz. Jo fungovalo to. Marvel udělal interesantní hrdinskou větev, která je alternativou k jejich načechranějším jednolitým cukrouškům. 77%. ()

m.a.t.o.

Taká R-ková verzia Ninja korytnačiek. Detinský, miestami silený humor a akcia plná digibordelu. Akurát namiesto štyroch korytnačiek tu pobehoval jeden Mŕtvy bazén a sexy Megan Fox nahradila ešte viac sexy Morena Baccarin. Aby som nezabudol, Ed Skrien sa v zápornej polohe celkom našiel a odčinil toho svojho trápneho Kuriéra. Aj tak to ale bola pičovina roka. 20 % ()

Autogram

Tohto superhrdinu si deti v hračkárstvách asi nekúpia. Už tu bolo veľa vtipných, trápnych a smiešnych superhrdinov, ale tento z nich rozpráva určite najsprostejšie. Ani v dabingu v telke sa s tým vôbec nesrali, a to vysielali aj v bežnom večernom čase. Film v každom momente niečím prekvapí, asi nie každého v dobrom, ale ja som sa po celý čas bavil. –––– Nočná mora s Liamom Neesnom: Uniesol som mu dcéru, čo ho vážne nasralo. A spravili z toho tri filmy. Možno by sa mal zamyslieť, či nie je zlý rodič. –––– Najhoršie na rakovine nie je to, čo spraví vám, ale tým, ktorých milujete. ()

Jaro.Krafcik

Ryan Reynolds, môj oblúbený herec a jeho životná rola v deadpoolovi. Marvelovka ako sa patrí, ktorá prekonala aj velkých avengers. Dvojka už síce takú kvalitu ako jednotka nepriniesla. No na prvý diel si rád zaspomínam a vždy rád pripomeniem. Jedna z najlepších komiksoviek a filmov. 5** ()

LizianShaw

Film dokázal, že i Fox může dělat komediálně naladěné superhero story. Ačkoliv je zde pár chyb, tak jsem z filmu odcházel spokojený, a dvojka se vydařila dost podobně. Ryana Reynoldse a jeho ukecané žvásty moc nemusím, a to jak u Green Lanterna, tak i u filmů, které následovaly po Deadpoolovi (zejména 6 Underground a Pikachu), naštěstí měl po podstatnou část filmu masku, a bylo zde dost akce, takže to bylo zčásti vyvážené. U Marvelu jsem byl docela otrávenej love story (+ damsel in distress), ale tady to zpracovali dost s vtipem, takže jsem ochoten to tolerovat (Morena Baccarin to hodně ovlivnila). Když se nad tím tak zamyslím, tak co dělá Deadpoola Deadpoolem je jeho ukecanost a otravnost, scénáristé ale mohli volit chytřejší dialogy než z nějakých béčkových filmů. Nega-super-sonic Teenage Warhead a hlavně Francis (můj oblíbenec) potěšili. Colossus mi připadal až moc mentorský, ale měl menší roli, takže nevadí. 70% ()

Lektor

Padám. Love story roku. Ne fakt, anti-hrdinský nářez, který dává na prdel většině hrdinským nářezům. Reynolds zdaleka nejsympatičtější "super matherfucker antihero" široko daleko. Tuny odkazů, gagů, skvělé akce a styl vyprávění, který z tuctovky dělá věc zajímavou. Stejně je na tom ale nejlepší ta viditelná láska tvůrců k postavě. Honem, honem dvojku. ()

andalin

Jak se může někomu nelíbit 'kapitán' Deadpool?! Je to tak geniálně jiná marvelovská postava. Díky bohu za toho jednoho člověka (wink wink, Ryane), co před dvěma lety leaknul jeho stopáž a dovedl tak prakticky napřesnoc získat potřebnou zelenou od Foxu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě