Poste restante

Komedie / Rodinný
Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Hudba:

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká (více)

Epizody(7)

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt? (oficiální text distributora)

Přemek

Dva bodíky za Marka Ebena a Vladimíra Javorského. Kdyby natočili dvacetiminutovku s Ebenovým rapováním a vtipnou animací, udělali by lépe. ()

Paity odpad!

Nechápu proč se s železnou pravidelností pouští Česká televize do podobných brakových a především nudných záležitostí. ()

dawe787

Jedna hvězdička za Oldřicha Navrátila a ta druhá za snahu, kde jsou doby, kdy se točily seriály jako Zdivočelá země nebo Tři králové..... ()

mh.mail

40% — Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Nejzajímavější asi bylo srhnutí předchozího děje formou písničky Marka Ebena. Ondřej Pšenička jako Jaroušek byl spíš na proplesknutí než k sympatizování, pro Libuši Šafránkovou byla role úzkostlivé matky protiúkolem (jak zpíval v úvodu prvního dílu Marek Eben), takže taky možná kvůli tomu to nedopadlo úplně ideálně, osazenstvo pošty bylo spíš panoptikální, zahradnice Jany Pidrmanové až příliš hodná a průhledná, takže snad zbýval jen nevrlý Kercl s chutí ztvárněný Vladimírem Javorským. Málo na to, aby mě to připoutalo k obrazovce. ()

PDcz

3*** body A to my si troufneme hodnotit po druhém díle, my si klidně troufneme hodnotit i po prvním díle a když na to přijde, tak ohodnotíme i po 10 minutách. Protože hodnocení vyjadřuje náš názor na věc a ten si uděláme hned. Nepíšu, že je ten názor neměnný, že je správný, ale je to názor a ten se zde vyjadřuje počtem bodů. (To jen pro ty nekonečné komentáře jak může někdo hodnotit po prvním díle a ne až skončí 8. série o 52 dílech. [X] Minus 1* bod A nyní k odebírání, ty postavy josu vážně divné :-) [X] Minus 1* bod První díl nám přišel zajímavější, scénka u doktora byla slabší a stejně tak celý druhý díl. Obáváme se, že toto tempo bude postupovat. [X] Ale moc se nám líbí znělka a shrnutí děje, to je bomba :-) Máme rádi Ebeni. Ebeni se mi líbí víc než Ebeny :-) [X] EDIT: Z původních 3*** bodů na jeden.. tak hloupě dělané efekty s tak hloupým zvukovým doprovodem... a děj jde tak nějak rapidně do kytek.. prostě ne e ()

TETŘEF odpad!

Byl bych rád, kdyby ty vysloužilí idioty (zdravím pane Smyczek) konečně někdo nakopal do prdele a pustil tam mladé tvůrce. Uráží mě že ty jejich sračky podporuji ze svých daní. Je to hnus, který se může chytnout jen v konkurenci novácký a primáckých mega sraček. Smyczku táhni na odpočinek sázet stromky! ()

GIK

Nezačalo to špatně ale postupně to šlo do háje. Nepovedené nevtipné hlášky a Šafránková v roli matky vyjukaného studentíka. Není na to už trochu za zenitem? ()

Harry_

Asi stárnu, ale mně se to docela líbí. Na obrazovkách běží mnohem trapnější seriály. Tady je také zábava na prvním místě, ale aspoň je to výborně obsazené a postavy uvěřitelné. Asi bude záležet také na různých dílech, viděl jsem zatím jen dva. ()

Bludicka.Julie odpad!

Tento seriál mě utvrdil, že být v pátek večer doma, se nevyplací. Fakt teda hrozný, divím se Nedvecký, že do toho šla. Jinak "herci a krasavci" Navrátil a Javorský + Konvalinková, ti by do toho i zapadali. Vůbec nechápu tu roli Javorskýho, ale ani ji chápat nechci. (soudě po jedniném a posledním díle - Přepadení na poště) ()

matt85

Příjemná oddechovka která je docela zábavná a milá. Herci jsou docela dobří a efekty na českou seriálovou produkci mnohdy lepší než v leckterých českých filmech. Jen konec zklame který je klasicky tak jak jste to už věděli od začátků. Tedy bez žádného přidaného poselství nebo změny oproti nastavené šabloně. Takže stručně řečeno pobaví, neurazí ale ovšem nenadchne a nepřekvapí. ()

Boulderman

ČT už před časem mluvila o tom, že si bude objednávat seriál z poštěváckého prostředí :) No nevím, bylo to občas dost trapné, zasmál jsem se jen jednou za celou hodinku při úvodním dílu. ()

Aethain

Ač přez docela dobré herecké obsazení až na hlavního hrdninu děsně nesympatického,výkony dost rozpačité,humor uměle vyvolávaný.Prostě celkově nic moc. ()

yaqwsx odpad!

Tento seriál vnesl do mého života jediné pozitivum - až budu velký, tak si v bytě/domečku postavím taky takovou železnici! ()