Tvorcovia to rozhodne nemali jednoduché, okresať totiž kvantum udalostí a rozhovorov z knihy do pár hodín seriálu tak, aby sa nudnejším pasážam vyhli a na dôležité nezabudli, žiada veľký cit. K tomu sa ešte občas snažia pridať aj niečo vlastné, čo niekedy vyjde - rozhovor Robb a Jaime, no inokedy zase celkom nie - konfrontácia Cersei a Baelisha, ktorý sa dostal do pozície nezodpovedajúcej jeho vychytralej knižnej predlohe. Okrem toho sa nám tu predstavili nové postavy - Stannis, Melisandre, Davos, ktoré ešte budú mať čo-to do udalostí vo Westeros povedať a ktoré boli opäť mimoriadne dobre herecky obsadené. Úvodná časť môže pôsobiť po veľkolepom závere prvej série trochu nevýrazne, ale vedzte, že aj knižná predloha na tom bola rovnako. Takže slušných 8/10.(23.8.2016)

Hneď z úvodu som si doprial trošku nahliadnuť na druhú stranu ľadového múru , nedokážem si pomôcť ale ten sever ma fascinuje čo raz viac a viac. Ďalej sa tu Objavilo aj niekoľko nových , sympatických postáv ,- hlavne jediný právoplatný dedič trónu. A keď už sme pri tých kráľoch tak toho bastarda Joffreyho začínam poriadne nenávidieť ,- čím potvrdzujem že sa kásting v tejto roli skutočne vydaril.(26.9.2017)

"You want to rule one day? Well learn how to follow." "The night is dark and full of terrors." R'hllor is coming. "I'm his only living son. He'll listen to me." Ten pocit ked nepoznas vlastneho otca.(13.6.2017)

Druhá série se rozjíždí pozvolna, představeny jsou některé nové postavy, zvlášť Stannis a lidé okolo něj, zajímavé jsou hlavně linky na Zdi a v Králově přístaviště, celkově dobrá epizoda, ale mezi ty nejlepší rozhodně nepatří. 75 %(29.2.2016)

Načrtávání linek druhé epizody samozřejmě výrazně rychlejší, než u té první. Vše okolo krále a Kings Landing strhující, schylující se bitva x národů na spadnutí. Představení nových hráčů do hry sympaticky zkratkovitá, avšak pro další díly zřejmě naprosto klíčová.(25.4.2017)