Načrtávání linek druhé epizody samozřejmě výrazně rychlejší, než u té první. Vše okolo krále a Kings Landing strhující, schylující se bitva x národů na spadnutí. Představení nových hráčů do hry sympaticky zkratkovitá, avšak pro další díly zřejmě naprosto klíčová.(25.4.2017)

"You want to rule one day? Well learn how to follow." "The night is dark and full of terrors." R'hllor is coming. "I'm his only living son. He'll listen to me." Ten pocit ked nepoznas vlastneho otca.(13.6.2017)

• JohnMiller

Keďže mnoho postáv z prvej série neprežilo udalosti, v druhej sa nám predstavujú nový, hoci o nich už bola reč.. Pokiaľ to bude aj v ostatných sériách... Tak to asi zavrhnem.. Takéto samoúčelnosti nemusím. V pohode časť, aj keď mi to príde tak, že sledujem niečo úplne iné ako predtým.(3.7.2016)

První epizodu druhé sezóny otevírá smrt v souboji následovaná wineboardingem, z čehož je rázem jasné, že druhá řada asi nebude žádný čajíček. Zajímavě se také uvedl Stannis Baratheon et consortes, děj u Daenerys a zbytků Drogova khalasaru naopak poněkud stagnuje, ale díl jako celek fungoval výborně.(9.12.2017)

Tvorcovia to rozhodne nemali jednoduché, okresať totiž kvantum udalostí a rozhovorov z knihy do pár hodín seriálu tak, aby sa nudnejším pasážam vyhli a na dôležité nezabudli, žiada veľký cit. K tomu sa ešte občas snažia pridať aj niečo vlastné, čo niekedy vyjde - rozhovor Robb a Jaime, no inokedy zase celkom nie - konfrontácia Cersei a Baelisha, ktorý sa dostal do pozície nezodpovedajúcej jeho vychytralej knižnej predlohe. Okrem toho sa nám tu predstavili nové postavy - Stannis, Melisandre, Davos, ktoré ešte budú mať čo-to do udalostí vo Westeros povedať a ktoré boli opäť mimoriadne dobre herecky obsadené. Úvodná časť môže pôsobiť po veľkolepom závere prvej série trochu nevýrazne, ale vedzte, že aj knižná predloha na tom bola rovnako. Takže slušných 8/10.(23.8.2016)