Druhý díl téměř identický prvnímu, což je bohužel za 100 min čistého času páté série ne úplně OK. Hodně balastu a zbytečně natahovaných scén. Na všech frontách v podstatě stagnace a plácání dialogové slámy. Snad jen The Wall je živější (nový velitel) a Mereen dozná rovněž výraznějších posunů, protože Daenerys poprvé výrazněji zaklopýtá.(31.5.2017)

Spojenie Jaimeho a Bronna (po Houndovi môj najobľúbenejší zabijak bez cti) ma milo prekvapilo. Bál som sa, že už v seriáli skončil. Daenerys politika moc nejde a už stráca všetku kontrolu nad dobytím mestským štátom kde vládne. Ide o vládkyňu ktorá nič okrem drakov nemá a nič nevie.. Po Cersei najhoršia hysterka ktorú v seriáli nemusím.(15.9.2016)

Pátá sezóna mě zatím příliš nepřesvědčila i ve druhé epizodě se toho mnoho odehraje, abych následně zjistil, že se vlastně nestalo nic podstatného. Všichni sice mluví, ale málokdo mluví k věci, o Brienne nikdo nestojí, takže se rozhodne dostát slibu všem navzdory, Daenerys se zacyklila v Meereenu a aby se po událostech na Zdi udělalo tepleji, odjíždí Jaime do Dorn. Hmmm, trochu nuda.(14.12.2017)

80%(5.5.2018)

"Oberyn was slain during a trial by combat by law, that is no murder. You don't have to remind me. He was my brother long before he was anything to you."(4.7.2017)

• - J.J. Murphy, který hrál Ser Denys Mallister, zemřel 4 dny po skončení natáčení svých scén pro tuto epizodu. Tvůrci se ho rozhodli nenahrazovat a jeho postavu vyškrtli ze scénáře z ostatních epizod. (patrik1177)