Za tuhle sérii prostě tleskám. Člověk u prvních dvou sérií zůstával jenom protože nikdo nevěděl, co přijde. Jink spousta kecání, vyhýbání se bitvám přímo na scéně a všeobecně víc mluvení než děje. Pak vždy přišly zvraty, které diváka připoutaly k sedlu a on se pak těšil zase na další díl. S postupem času se ukázalo, že to takhle holt už fungovat nebude a nemůže. Přece jen po necelých 40 hodinách Hry o Trůny vás už žádné další ukecané díly moc nezajímají a proto 5. série už neslavila takový úspěch. Místo aby tvůrci pokračovali v kecání a dostávali tak další vlnu kritiky, připravili pro nás totální hype sérii. Je pravda, že něčeho už jsme dostávali prostě přes plříliš - Alá proslovy Daenerys, ze kterých by se už dala udělat snad půl hodinová kompilace ze všech sérií, ale kromě toho se v každém díle připravoval zvrat, každá událost byla podána tak, že jsem ji hltal vším co jsem měl a u poslední dvou dílů jsem byl napružený jak kšandy. Mimo to na scéně přibyly originálnější střihy a kupodivu úplně zmizel sex. A protože o vymizení sexu ze série nikdo nemluví, je jasné, že je to zaraceně dobrá série. Bohužel si myslím, že stejně jako pro knihy už je ten nedostatek starých známých postav poněkud pohoršujících faktor.(27.6.2016)

Lyanna Mormont: Your son was butchered at the Red Wedding, Lord Manderly. And you refused the call. You swore allegiance to House Stark, Lord Glover, but in their hour of greatest need, you refused the call. And you, Lord Cerwyn - your father was skinned alive by Ramsay Bolton... still, you refused the call. But House Mormont remembers. The North remembers! We know no king but the King in the North whose name is Stark. I don't care if he's a bastard. Ned Stark's blood runs through his veins. He's my king from this day until his last day.(10.7.2017)

Po předchozí epizodě kterou považuji za nejlepší celého seriálu přichází další skvost. A zase je u toho úžasná režie Sapochnika. Jenže tohle všechno by neklapalo bez dokonalé hudby. Skladatel Ramin Djawadi stvořil nejen nejlepší soundtrack co jsme mohli slyšet v seriálu ale hlavně své kariéry. Bez něho je GOT poloviční. ( https://youtu.be/pS-gbqbVd8c , https://youtu.be/j34Xa6DGi4s ). Tyhle dva úžasné soundtracky jsem si musel přidat do alba. 😇👂👍❤(18.8.2018)

Husina po celém těle ! Tohle byla opravdu skvělá finální epizoda 6. série, která je možná o něco malinko lepší než Battle of the Bastards a to jsem si myslel, že lepší už to být nemůže. Fantastický díl doprovázený skvělou hudbou..Sakra, tak rychle to uteklo a teď zase rok čekat :( SPOILER : O původu Jona jsem si to opravdu myslel, protože všichni přece víme, kdo Lyannu Stark miloval a co se muselo přihodit, takže vítej, Targaryene ( King in the North !! ). Arya netřeba slov, Daenerys je konečně o dům dál a bude to hodně zajímavé ! A Cersei to s korunkou sluší, zase mám o důvod víc ji nenávidět !(27.6.2016)

• Necrotongue

Je mi líto, ale pro mě ten seriál bez logiky prostě nefunguje. Vzhledem k tomu, že nejsem tak citově založený jako otrlí seveřané, scéna s dosazením nového krále Severu mě nijak nedojala ani neohromila. Opět bych měl k epizodě mnoho dotazů, ale omezím se na tři: Jak se dostal Monster Gregor do Tomenovy komnaty? Kde byla králova garda? Koho zabila Arya, aby měla náhradní ksicht k zavraždění Waldera Freye?(17.12.2017)