• Ergon

O tom, že HBO boří seriálové mýty a určuje TV kulturu už dávno víme a taky to, že GoT je jejich vlajkovou lodí. Nicméně toto nikdo nečekal. Neustále se divím, jak tvůrci dokáží diváka překvapit, šokovat. Díl plný emocí, zvratů, rozuzlení, odhalení, při jehož sledování jsem měl doslova husí kůži, tajil dech a přál si, aby nikdy neskončil, navíc umocněný skvělou hudbou. Dokonalost sama a asi nejlepší díl ze všech.(28.6.2016)

Začátek v Králově přístavišti mě zničil. Tohle si opravdu nikdo nezasloužil. Ale jen ve Hře o trůny může zemřít najednou tolik postav a stále jich zbýt víc než dost. A to jsem doufal, že Cersei zatím neumře, protože sledovat Lenu Headey mě bavilo. Tímhle však rozdmýchala mou nenávist nanovo a Ramsey Bolton teď bledne ve srovnání s ní. Ozvaly se i staré rány ohledně Shireen. Naopak u Daenerys se schyluje k osudovému rozuzlení, Olenna pěkně usadila otravné Sand Snakes a Arya konečně začíná splácet dluhy. Gradace děje i napětí fungovaly výborně a konečně se v této sérii objevila i nová originální hudba. Epizoda s více zvraty tu zatím nebyla a to jsem si myslel, že jak se blížíme ke konci, postav už tolik ubývat nebude. Omyl.(27.6.2016)

Dokonale odladěná scéna výbuchu v Kings Landing. Trochu připomíná sekvenci z Helms Deep z Pána Prstenů. Nové pakty ve Winterfell a neúnavná Daenerys, která si očividně padla do oka s lady Greyjoy, si jde nezadržitelně pro svoje Seven Kingdoms. Sedmička bude mela i s přihlédnutím k tomu, že zatím ze Zombíků je odkryto jen velmi málo a určitě budou hrát v dalších řadách prim.(11.6.2017)

Pět hvězdiček za emotivní prožitek. Díl měl sviňské koule a stálo to za to, zvraty a všechno bylo emotivní a pořádné. Na druhou stranu je z toho čímdál víc cítit, že bez vedení knihou a Martinem to ztrácí punc kvality, čímdál víc se z toho stává klasická televizní produkce, mizí logika a postavy se beze studu teleportují přes půl světa.(27.6.2016)

Úvod finálnej epizódy odštartoval epický soundtrack Pána Djawadiho "Light of the Seven" a v jeho dramatickej melódií sa niesol až do konečného riešenia problému religionistiky v King's Landing , pričom to boli veľmi silné scény pri ktorých mi neraz behal mráz po chrbte. Priznávam že podobný osud tých zbožných fanatikov bol v mojich predstavách už od polky piatej série, akurát som nečakal že to zasiahne také množstvo charakterov a vznikne tak šokujúci prevrat .Zvyšok dielu nezaostáva a tak silnú udalosť strieda ešte silnejšia ,-Prebudenie severu a poodhalenie pôvodu Jona Snowa , Aryina výprava pomsty alebo nalodená Daenerys plne odhodlaná dobiť Westeros .Som zvyknutý na vyvrcholenie série ako je to v prípade GoT vo svojej ôsmej alebo deviatej epizóde ,myslel som že šiesta séria neporuší toto nepísané pravidlo a Vojna bastardov bude tou najväčšou udalosťou ,- a že desiata časť zas len jemne navnadí na budúce dianie .Som rád že som sa v tomto zmýlil a dočkal sa tak zatiaľ najlepšieho záverečného dielu v Game of Thrones ,plného epických zvratov a odhalený .(18.11.2017)