Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

waits

Představuju si takovýhle dialog scénáristů.. "Butcher: Hele, takhle to dál nejde, už jsme v půlce a zatím to vypadá jako remake 48 hodin v Paříží. Cornwell: No jo, sakra, musíme s tím něco udělat. Co tam šoupnout tu roličku starýho agenta Stasi? Butcher: To to nezachrání. Musíme ten děj zatočit do vrtule. Cornwell: To bude na Forda trochu moc divoký. Butcher: Tak to daj někomu třeba Neesonovi. Doba je temnější, nedá se nic dělat." Stalo se. Nic nového pod sluncem, ale Neeson roli ustojí bez problémů a pro jednou jsem se dějem nechal vést se zájmem. Konec jsem totiž na začátku neodhadnul ani náhodou. ()

Lachvos

Originalita námětu? Žádná. Splnění očekávání? Spíše ne. Provedení? Tady už se dostáváme na kapku úrodnější půdu. K nápadu se nebudu vůbec vyjadřovat, tady se už prostě nic jiného natož nového vymyslet nedá. Herci vás naopak potěší a snaží se vytěžit maximum. Kruger a Jones nejen svým hereckým talentem, ale samozřejmě i svou krásou, Neesonovi role zkušených a schopných agentů velmi svědčí, i když by to do něj před "96 hodinami" asi málokdo řekl a Langella se hodí prostě všude. Výrazný nadrůměr to sice není, ale zkuste udělat z ničeho nic? ;) ()

ursinko

Liam Neeson ako Jason Bourne. V trochu staršom vydaní. Ale veril som mu to. Príjemný thriller, pár mojich tipov na koniec v priebehu sledovania deja mi nevyšlo, čo ma dosť potešilo. No nič, nebudem prezrádzať. ()

wampire23

Škoda. Tak by som jedným slovom zhodnotil tento film. Najväčším záporom filmu je jeho prvoplánovosť a klišoidnosť. Vybrakovávanie všetkých podobných filmov a taktiež samotná postva Liama Neesona, ktorý sa začína škatuľkovať do postavy, ktorá ovláda iba likvidáciu postáv rukami (viď 96 hodín). A to si ho pamätám v úplne odlišných polohách. Celé mi to prišlo ako akýsi mix medzi Hitchcockovým North by Northwest, Bourneom a 96timi hodinami. Je to škoda pretože réžia a kamera mi prišli vcelku obstojné. P.S. Irituje ma ako na konci filmu (tak ako aj v 96 hodín) sa hlavný hrdina, ktorý zlikviduje x ľudí, sám sa prizná k nastraženiu bomby a spôsobí škody polke mesta, dostane kľudne zo štátu s úsmevom na tvári. WTF?. ()

masiko

Tradicne skvely Liam obklopen dvema kraskami v celkem originalnim pribehu, ktery sice neni vystaven zrovna bezchybne, ale ja jsem se presto bavil. No nevim jestli byl ten pribeh zrovna originalni, kazdopadne ta hruba kostra se mi moc libila. ()

bolan

Zajímavá pointa a napínavý děj nás na začátku (kdy to vypadalo i na 4 hvězdy) nakrmí očekáváním, které se v průběhu rozplyne a na konci je z něj sterilní béčko. ()

(Z)denny

Sedím, koukám, přemýšlí. Kolik jsme už tady měli mužů bez minulosti? Mužů nebo žen bez paměti? Kolik agentů bez minulosti? Asi hodně. Ale to co předvedl Liam Neeson v tomto snímku, to je prostě koncert. Uběhlo půlka roku 2011 a teprve teď se objevil snímek, který mě poravdu dostal. Snímek, který má děj. Snímek, ve kterém je napětí. Snímek, který má hlavu i patu. Snímek, který.. Prostě paráda! ()

doddo2012

Po vyníkajúcom výkone Liama Neesona vo filme 96 hodín som si nemohol nechať tento film ujsť. Znovu ukázal, že vie zahrať drsného chlapa. Napínavý film s nečakaným zvratom Vás jednoducho vtiahne do deja. ()

PhillM.

Napínavá záležitost, má to atmosféru, příběh zaujme, Neeson se na roli náramně hodí, jen mám pocit, že to celé mělo skončit o půl hodiny dřív a vyhnout se provařenému konci. ()

Thomm

Thrillerů s podobnou zápletkou jsou určitě mraky, Unknown má to štěstí a privilegium, že v něm hraje Liam Neeson, který ho posouvá o stupeň výš. ()

maty39

Unknown je sedmdesátka (70 % hodnocení) jak vyšitá. Působí dojmem, že už jen recykluje klasiky, ale je řemeslně na takové výši, že ho nelze jen tak odstřelit. 70% ()

Thehellion

Pro mě je to asi na pomezí tří a čtyř hvězd, za výborné herecké výkony tedy hvězdy čtyři..je to velmi dobrý thriller, to nesporně............. ()

kubyno

Je sice pravda, že Neznámý je směsice věcí, co už tu dávno byla (a lépe!), i některé scény jsou k pousmání, ale ono mi to zase tolik nevadí - poměrně napínavý snímek, který se dobře sleduje. Německé prostředí je výborné a ať už je na scéně Diane nebo January, pořád je na co se dívat. Ale něco tomu chybí - nevím co, ale něco výrazného tomu chybí. Jak píše POMO - jediná opravdu výraznější scéna je setkání dvou starých špiónů. ()

IvcaSammet

Naprosto vynikající film! Miluju tento typ filmů, takže pro mě opravdu skvělý zážitek! :) Sebastian byl naprosto vynikající, právě on byl jedním z mnoha důvodů, proč jsem film shlédla. Ostatní herci byli taky skvělí, já osobně si prostě myslím, že filmu absolutně nic vytknout nejde ... Hlavně se mi neuvěřitelně moc líbilo, jak dokázali z takového, ze začátku, sci-fi filmu udělat film, který je stejně podobný pravdě jako jakékoliv jiné drama ... Věřím, že tento film jsem opravdu neviděla naposled, protože už jen Sebastian za to stojí! ()

poet

Neeson hrá pomaly v každom druhom filme to iste :) Vykradlo sa tu čo sa dalo takže tá "šokujuca pointa" na mna fakt zapôsobila ale nenudil som sa a scéna v nemocnici mala celkom grády. ()

Flopik

Zaujímavý príbeh ktorý ma bavil počas celého filmu. Neeson ktorý nevie, či mu šibe alebo má pravdu a postupné odhaľovanie o čo vlastne ide. Po akčnej stránke to nie je typická Neesonovka, ale bavilo ma to aj tak. Postavy sa mi páčili, potešila aj krásna dvojka Diane a January. Koniec za mňa málo akčný. U mňa za 4*. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)