Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

BisiJoker

Celkem uspokojující závěr po tak zpackaném přechodu do druhé části filmu. Od začátku hlavního hrdinu nikdo nechápal ale každý mu vyšel vstříc,čekal bych spíš obrovský nezájem od chlápka bez průkazu a bez vzpomínek.Velmi dobrý nápad s kvalitními hereckými výkony a pár slušnými akcemi. ()

MovieNewbie

Zápletka sice ne příliš originální, ale rozhodně zajímavá, celkem smysl dávající, k tomu sympatičtí hrdinové, kvalitní obsazení, dobrá kamera, automobilové honičky a další akce v ulicích Berlína... Prostě kvalitně odvedená filmařská práce, nenudil jsem se ani chvíli. Nemám důvod nedat plný počet. ()

VanBradley89

Fajn paranoia thriller, který se po zajímavém twistu změní v takovou lehčí variaci na 96 hodin. Sakra, dyť Liam má na konci i podobnou bundu. Takže pokud odhlédneme od toho, že vše už tu někdy bylo. Zůstane dobré obsazení. Slušná honička. Sympaťák Liam, krásná Diane a výborný Ganz, který se spolu z Langellou postaral o nejlepší scénu filmu. Jo a taky je tam Stockinger :) ()

only_serials

Film mě docela bavil, ale přišlo mi že je v něm skoro všechno tak nějak až moc průměrný... Od Liama, přes hudbu, akční scény, až třeba po sem tam nějaký ty triky... každopádně jedna věc držela celou dobu film neuvěřitelně nad vodou- příběh!... Od začátku jsem měl několik tipů, kam film bude směřovat a jak dopadne... Ani z daleka jsem se však netrefil a film dokázal svojí pointou fakt překvapit!... takže 4 hvězdy hlavně za ten hodně povedenej thrillerovej příběh.. ()

waltosin

Liam mě nadch v 96 hodinách a ted nám naservíroval něco co není tak brutální jako jeho předešlé dílo, ale za to zajímavé a neuvěřitelně napínavé. Já byl byl v sedmém nebi a těch 113 minut mi uběhlo jako voda a nečekané rozuzlení, no to mě dostalo. Nějvětší překvapení je asi že to odvysílala televize NOVA, to jsem byl mile potěšen, že tam umějí dát takovou pecku na mrazivý sobotní večer. :) 95% ()

t.b.kat

Celkem solidní film, který však má spoustu nelogičností a děr, ale na zabití času to stačí byť k filmu se člověk těžko vrátí. ()

Reiner

No čekal jsem více, než mi bylo předloženo. Nelogičnosti mi velmi vadily. Bohužel nemohu dát více, jak 2** ()

Slam7

Jako by se sebevíc snažili překonat 96 hodin, ale od začátku se to nedaří. Neříkam, že by to nemělo kvalitu, ale přišlo mi, že se až moc nutili do zamotanýho scénáře. Rozhodně to nemělo tu dechberoucí atmosféru jako Taken, spíš je to jen takovej trošku lepší béčkovej akční film...mezi 3 a 4* ()

elanista1

Hodinu to je vskutku solídny a zaujímavý thriller o ukradnutí identity a pátraní po pravde s tradičným Liamom Neesonom. Ale pribúdajúcim klišé ma to prestávalo baviť, a príliš prekombinovaný záver tomu tiež nepomohol. ()

heavy66

48 hodin dlouhý polibek na dobrou noc v Berlíně! Zpočátku celkem dobrá atmosféra, po odhalení pointy spíše komedie. "Manželku" a kamaráda/šéfa pozná, kolegy nepozná? Ztráta paměti z něj udělá dobráka, pečujícího o blaho bližního, ale když mu řeknou, kdo opravdu je, teprve se začne účinně rvát? Árijská blondýna ilegální bosenskou imigrantkou? No nevím, nevím, drobátko přitaženo za kštici! ()

shaacul

Jeden s filmů kde scénárista vymyslí výborný začátek, vybuduje skvělou atmosféru, udržuje vás v napětí a v nejistotě co se bude dít dál a proč se děje co se děje. Režisér se taky docela snaží, herci nejsou špatní, Neeson se pro roli hodí dokonale a pak přichází konec, divák dostane vysvětlení kde všechno splaskne a vy si říkáte WTF. Za ** ()

AndrewNewman

Takže takto začala podľa mňa dosť úspešná spolupráca Neeson-Serra. A musím povedať, že po Non-Stop, ktorý sa mi páčil o trochu viac, je toto ich druhý najlepší triler. Ten dejový zvrat približne polhodinu pred koncom mi najprv prišiel prvoplánový, každou ďalšou scénou som tomu však stále viac a viac veril a napokon som bol spokojný a taktiež som to pochopil. Ak by sa Neeson aspoň na konci nevrátil k postave precízneho zabijaka z legendárnej 96, diváci by to tak dobre nepobrali. Inak je to pekne vystružený, vizuálne dobre zvládnutý a fantastický obsadený triler, ktorý samozrejme nedosahuje kvalít toho, keď Bryan Mills vypoklonkoval v Paríži celú Albánsku mafiu (to sa už nepodarilo zopakovať ani Bessonovi), ale kto má chuť na dobrý akčný film, jednoznačne odporúčam. ()

JohnTheOne

Taková jednorázová záležitost. Dobrá zábava, ale nic hlubšího. To by nebylo na škodu, kdyby z filmu nebylo cítit, jak se snaží být něčím hlubším. Chvílemi to tak vypadá na napínavý thriler, aby se to zase proměnilo na příjemné béčko. Zde by se velmi dobře dala použít moje oblíbená filmová rovnice, v tomto případě následující: Taken + Shoot 'Em Up = Unknown. Taken mi přišel na mysl díky napínavému příběhu a samozřejmě Liamu Neesonovi, který je v Unknown podobně drsný. Na Shoot 'Em Up jsem si vzpomněl právě při akčních béčkových scénách. A abych nezapomněl, za vyzdvihnutí stojí výborný výkon Bruna Ganze. ()

mouzi

Liam Neeson je borec a na kazdy novy film s nim se vzdycky tesim. Perfektni atmosfera zimniho Berlina a (ne)napadne odkazy na komunistickou eru. 4* ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)