Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

PROCESOR

Hodně milý překvápko! Čekal sem další nudný snímek se ztrátou paměti. Zmatený pobíhání hlavního hrdiny po městě a střih tak suprový, že se v tom nikdo nevyzná cože je minulost a přítomnost. Ale nestalo se. Snímek odkrývá vždy jen tolik, kolik je třeba a o zvraty není nouze. Je to napínavý a já byl hodně mile překvapen. ()

Juto

Režisér Jaume Collet-Serra poskytuje plynulý tok napätia a veľmi Polanskyho pôsobiaci pocit paranoje. 7/10 ()

c.tucker

Když jsem se usilovně snažil přijít na kloub celé věci, tak se mi to podařilo ještě před vyřknutím a prozrazením celé pointy, jelikož je na výběr jen ze dvou možných variant. Nebudu tu spoilerovat, takže to nechám tak jak to je. I přes ten konec jak z pohádky to je pro mě dobrej thriller s lehkými náznaky béčkovosti. Ale Bruno Ganz naprosto výbornej a Neeson s ním. ()

campix

Hlavní chyba byla, že jsem si myslel, že Unknown bude něco na způsob 96 hodin. Ale tak 96 hodin se nám tu opravdu nekoná, jenom decentní žánrovka, která mě nedokázala nadchnout, ale ni nebyla příliš hloupá a nenudila mě. Dokonce přiznávám, že mě závěr vcelku překvapil, ale tak to je jeden z mála větších pozitivů. V hlavní roli je sice charizmatický, ale na svou roli až příliš sterilní a statický Liam Neeson. Samozřejmě je to hollywood, takže je Unknown velmi pěkně natočen a hezky se na něj kouká. Také mě v epizodních roličkách potěšili Bruno Ganz a Frank Langella. Bohužel čekal jsem víc. ()

animaxis

Akce mě tu zase zklamala,což od těchto filmů už skoro čekám.Ale nápad to byl dobrý.Amnesie byl dobrý nápad a mělo to zajímavé téma.Kdyby tu nebyla někdy skoro zbytečná akce dal bych čtyři,ale toto je výkon akorát pro tři hvězdičky. ()

BoXBe

Celkem nic se nestane nikomu, kdo to neuvidí. A celkem nic, ani když to uvidí. Celkem totiž o nic moc nejde. ()

Larushka

Eh. Jasně... Hvězdička za Diane Kruger. Neseděl mi scénář, postrádala jsem logiku a asi se mi už superhrdina Liam zajídá. Stipe Erceg mi připomíná Marka Hilšera zkříženého s Madsem Mikkelsnem. ()

bartias

Neznámý je ten typ thrillerů, který se hodně točil v 80. letech. Nejde v něm o žádnou supermoderní techniku a místo střeleného hackera pomáhá hlavnímu hrdinovi mladá půvabná taxikářka s dobrým srdcem. Takové už dneska fakt nejsou. Liam Neeson se v cizím městě ocitá v podobně kafkovsky zamotané situaci, do jaké se svého času dostal i Harrison Ford v 48 hodinách v Paříži. Tak napínavý jako drama Romana Polanského ale Neznámý není. Napětí se ztrácí dlouho před finálním odhalením. A režisér Jaume Collet-Serra, který má za sebou hlavně zábavné ale prázdné horory Orphan a Dům voskových figurín, netuší, kde by ho měl hledat. Neeson má sice dost umu i charismatu, aby film v některých prázdných chvílích popotáhnul dopředu, nekonečná série zvratů se ale stejně nakonec srazí na celkem rutinní zívačku. ()

tomeek

Myslím až trochu překombinované. Dobré honičky, místy chuťovky s kamerou a zajímavý příběh, osobně jsem ale čekal, že to sklouzne k oné uváděné mystérióznosti, ale i tato pointa byla dobrá. Pochválil bych Bruna Ganze, který si roličku vyloženě užil. Kvůli zmatkům dávám 3*, ale lepší. ()

otík

Tak to dopadá, když opravdu umíte hrát. Liam Neeson se sice tentokrát neúčastní vysokooktanové jízdy ve stylu Taken, ale i tak je jeho pátrání po vlastní identitě báječně stylové, napínavé, celkem přehledné a hlavně vůbec nenudí. Přesto nebýt tu Neesona, asi by to bylo tak poloviční. Akční závěr je slušně natočený, triky nejsou nejlepší, ale ujdou, Diane Kruger je příjemně civilní a i zbytek obsazení vůbec nekazí velmi dobrý pocit z filmu. Velmi podařené. Hudba: John Ottman & Alexander Rudd ()

dr.fish

Jedno je nutné říci předem. Liam Neeson se vyzná. Umí si vybrat scénář a skvěle to zahrát. Nebýt něho, je tento film pouze průměrný thriller. On (Neeson) mu dává psychologický rozměr. Scénář totiž není nic světoborného, je zjednodušený tak, aby ho pochopil každý tupec a ještě z toho osvícení měl radost. Ale to je v pořádku, je to přece film do velkých kin. Základní dějová linka je jen zčásti předvídatelná (aspoň pro mne) a do poslední chvíle je divák překvapován novými zvraty. Kvalitní zábava za 80% ()

reky

Pod 4 hvězdy jít nemůžu. Pokud máme solidní (byť v druhé polovině trochu dech ztrácející) akční thriller, ve kterém bourák Neeson skoro nesleze z plátna, těžko lze hodnotit jinak. Toho borce žeru čim dál víc, šedesátka na krku a o polovic mladší by se mohli učit. V závěru dá dokonce vzpomenout na svou ruční práci v 96 hodinách. Jo, jo, dobrý to bylo. 75 % ()

sir-dave

Já nemám co bych vytkl. Podobně jako v duchu 96 hodin nebo bournovek i Neznámý mi padl přímo do noty. Akce, napětí a Liam Neeson. ()

wendelin9

Mysteriózní pecka, kterou jsem sice po celou dobu podezřívala z "nudného" závěru bez pointy, ale naštěstí jsem se pletla. Budou vás svrbět palce u noh z toho, jak se něco takového vůbec může stát a budete mít chuť říct všem, jak se věci doopravdy mají.. a právě to je kouzlo tohoto dramatu. ()

stOKYi

Taký lapší "network" a taký slabší bourne alebo 96 hodín? V každom prípade príjemný zvrat vo filme, tempo občas trochu poslabšie, avšak spokojnosť. Na to že som od filmu čakal málo, dostal som viac. Musím si asi pomaly zvyknúť na fakt, že s Liama Neesoma sa stáva asi jeden z mojich najobľúbenejších hercov. ()

panMartin

Více se mi líbila první půlka filmu, kdy si člověk musel namáhat hlavu, druhá polovina už byla spíše jen akční s čitelným dějem. Myslím, že L. Neeson si v poslední době neumí vybrat scénář. Film si hraje trošku na Bourna nebo se mu chce vyrovnat, ale to posoudit nemůžu protože Bourn se mi nelíbil. A z počátku to vypadalo velmi dobře! Námět je supr. Zápletka se mi líbí a ve filmu je i několik zajímavých momentů, ale celkově to není ono. Prostě tomu chybí šťáva... ()

Radiq

Ze začátku to nevypadá špatně, zápletka, záhada, divny, proč. Ale co je to za záhadu, když má uplně idiotsky vysvětlení. Děj se totiž stáčí do prohlubně sraček, když začne ztrácet na logice a cely mi to nakonec přijde jako uplnej nesmysl. (A teď pár spoilerů...) Hlavně nakonec, jak se bouchne zas do hlavy a najednou si vzpomene, že vlastně umí zabíjet a být akční. Přitom v honičce před tím jezdil jak šumachr. Motivace postavy Diane Kruger mě kolikrát tak udivila, že sem si připadal jak hňup, když sem si řikal, co ta kravka zas dělá - ze začátku ho ignorovala a pak pro něho kolikrát riskovala život, no blbost. Samotnej Liam Neeson tímhle jenom okopíroval postavu z 96 hodin, akorát trochu porouchanou, a zkombinoval ji s Agentem bez minulosti... Takže nuda. ()

vesper001

Jakože na pohádky moc nejsem, „Jak Liam k identitě přišel“ je docela vydařená. Hlavní postava sice není žádný princ na bílém koni, ani nesnesitelně úžasný akční hrdina, ale jen popletený cizinec, který si není jist, jestli mu po lekci potápění nezačalo šplouchat na maják. Příběh se odvíjí ve znamení pravidla, že kde je jeden naštvaný Němec, tam jich brzy bude víc i s arzenálem, naštěstí pro Liama je tu dobrá víla Diana, naštěstí pro diváka kvalitní akce a solidní pointa. ()

URBAN

Když vemu tu základní myšlenku tak to bylo dobrý , ale když k tomu připočtu ty klišé které tu bylo na každém rohu . Myšlenku to sice mělo , ale zpracování opravdu bída . Nebylo to sice niják špatné , ale ani dobré . ( 4.3.14/MAC ) ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)