Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

ywo666

Wolverine príjemne prekvapil. Čakal som pičovinu a dostal drsný akčný komixový film. Japonské prostredie ako kulisa úplne parádne. Ninjovia, Yakuza, Samuraji a Hi Tech veci síce otrepané, ale do filmu sa hodili ako riť na šerbel. Akurát Svetlana ma moc nebrala. Hugh je drsný a celkom solídne hrá. A má aj pár mega hlášok. Akcie je dosť a je slušná. Velmi dobré predstavenie predviedla ta mála ryšavá ošklivka. Škoda pár do očí bijúcich nelogickostí. Takto to vidím na 75-80%. Pohodlné 4*. ()

venison

Postavu Wolverina mám opravdu ráda, ale tenhle film začíná sklouzávat, co se "kvalitky" děje týče, do průměrných akčáren 90. let (chyběl mi tam Jean-Claude Van Damme :-D). Hugh Jackman příběh rozhodně drží, bez něj bych to po pár minutách vypnula. Pár věcí mi přijde nelogických - např. proč, když přijde hlavní hrdina o svou samoopravovací schopnost, tak mu zarůstají ránu po vysunutí drápů atd. Slabší průměr :-/ ()

uiu

Mnohem lepší, než předchozí origin a to především proto, že se to odehrává po trojce X-Menů a Wolverine je zničený smrtí Jean a zjevuje se mu ve vidinách. Je to parádně akční, jak si Wolverine konečně zasloužil a každý nerd má orgasmus, když vystrčí drápky. Sice si mohli odpustit novou Wolverinovu lásku (říkala jsem si, ať tam není romantická linka, prosím, ale bohužel) a trochu pokulhává motivace postav a nějaká logika v jejich chování - kdo pro koho vlastně pracuje a proč dělá to, co dělá a pak najednou je proti nim bez zjevného důvodu a pomáhá Wolverinovi - ale to se dá přehlédnout, když se jedná o adaptaci jednoho z Rosomákových papírových komixů. Přes dvě hodiny akce bez hluchého děje utečou a potitulková sekvence natěší na X-Men: Days of the Future Past - Magneto rules. ()

noriaki

X-Mení sérii jsem vyčítal infantilnost a černobílou polopatičnost. James Mangold se toho zkusil vyvarovat a svést se na vlně psychologických a realistických blockbusterů. Neříkám že to byla špatná volba, ale bohužel všechno neklaplo jak mělo. Množství motivů a nedostatečně rozvinutých vnitřních démonů vyšumělo do ztracena a zpětně viděno, jejich hlavní vliv na film byl ten, že zbytečně zpomalovaly akci. Wolverine je totiž zdaleka nejzábavnější když se na plátně nějaká osoba snaží ostrým předmětem zmrzačit jinou osobu. Nepřiznaným vrcholem je tak pro mě bitka na střeše vlaku, která si na rozdíl od závěrečné rubačky na nic nehraje a sofistikovanost okázale vypouští. ()

neoBlast odpad!

Možná jsem jenom nefér a hodnotím vysněný snímek, kterým se Wolverine s touto sestavou nemohl stát. Ale přesto se zasněte a představte si Rosomáka pobíhat pod vedením Darrena Aronofského se skriptem od scénáristy Obvyklých podezřelých. Je těžké tento neurčitý tvar dostat z hlavy, že? Místo toho tady máme další STERILNÍ adaptaci, na které není nit zajímavého vlákna a jede prostě na volnoběh. Wolverina nemůže být těžké rozcupovat jakýmikoliv (!) argumenty, ale rozhodně je neodrazíte těmi pozitivními. Letos se se svým snímkem Rivalové Ron Howard vymanil ze škatulky nejnudnější úspěšný režisér Hollywoodu, že by žezlo přebral právě průměrák James Mangold? Jak on se k těm zakázkám dostává? Či spíše, jak jemu manažerovi odstřihneme telefon? 10 % ()

elanius

(149/2013) / Docela som prekvapený, že Wolverine je pod 70. Osobne nie som veľký znalec X-Menov, komiksov, Wolverinov a podobne, Mangoldov kúsok pre mňa ale bez problémov naplnil to čo som čakal. Primeraný nákres Wolverinovho rozpoloženia (je to fakt drsný týpek!), potom kúsok akcie, trochu nutnej romantiky, záverečný fight a nakoniec obludne rozmerného parchanta. Spokojnosť. (75/2017) / Podpisujem komentár z pred 4 rokov. Bavilo aj na druhý krát. (8/10) ()

lennyd

Před mnoha lety se Loganovi (Hugh Jackman) podařilo zachránit japonského poručíka Yashidu před výbuchem atomové bomby v Nagasaki. Nyní by se mu umírající Yashida chtěl odvděčit - byť trochu nevšedním způsobem. Logan se bude muset postavit nejen japonské Yakuze, ale i nově vytvořenému monstru... Ajaj, nechci se opakovat o tom několikrát louhovaném čajovém sáčku, ze kterého se ještě chce dostat alespoň trochu toho čaje. Tak nějak mi připadal Wolverine po stopadesáté šesté. Ze začátku to ještě docela šlo, a dokonce jsem přimhouřil oko nad přežitím jaderného výbuchu v Nagasaki. Ale jakmile se Wolverine dostal do Japonska, začal jít film s kvalitou rapidně dolů. Akční scény jsou sice vizuálně atraktivní dostatečně, ale stejně jako u spousty jiných asijských filmů (nebo filmů z asijského prostředí) mi všichni Japonci připadají stejní, tudíž jsem se kapku ztrácel v tom, kdo chce Wolverina zabít a proč a kdo (zatím) ne (ještě že tam byla ta bloncka, aspoň s něčím jsem si moh bejt jistej). Nakonec vše dospělo k očekávanému konci, a můžeme se s Wolverinem rozloučit. Nebo ne...? ()

Gar-mogoth

Strášně nekomiksová (vážně, nebýt šesti drápů, robota a jedné jedovaté zmije byste ani neřekli, že je to komiks), "komorní" a i celkem dost krvavá (jestli za to může jen delší sestřih netuším) komiksovka v atraktivním prostředí. Takhle to Wolviemu sluší mnohem víc než v přeplácaném Origins. ()

Koocik odpad!

To hodnocení mě mátlo a zprvu jsem dal 4, pak to upravil na 2 a nakonec hodil do odpadu. Proč ? Přemítal jsem o tom, co jsem vlastně viděl a v hlavě mi utkvělo jen pár momentů, které ale nakonec asi po dalších 5 minutách také zmizely. Film je zbytečný a 2 hodiny tuposti s pro mě naprosto mizernou akcí, která se takovému velikánovi, jakým Wolvík je, vůbec ale vůbec nehodí. Hlavní padouška otřesná a přeživší dědek, což byl myslím ten ze začátku (nejsem si moc jistej, ten konec jsem ze samé nudy prokožil a skoro usnul), mi taky nic moc neříkal. A tý Yakuze se toho taky moc nedaří - ať je to Seagal, Lundgren nebo i Jackman, tak vždycky dostane po piči. A moc jsem to nepochopil s těma adamantiovýma drápkama - to když mu je odsekl, tak mu už nenarostou a bude mít ty obyč ? Celý je to takový pošahaný a osobně mi to nedává smysl. ()

harryy

Po vzore Singerovej dvojice filmov ani James Mangold nepchá do filmu príliš veľa akcie skôr sa sústredí na ostatné scény. Súbojov je však niekoľko a všetky stoja za zmienku prológ z druhej svetovej je síce krátky, no prestrelka pri chráme Zojo-ji neďaleko Tokyo Tower i súboje jeden na jedného sú dobré. Dominuje však scéna kde Wolverina sputavaju ninjovia a strieľaju po nom šípy a tiež scéna na streche shinkansenu, kde sa konečne osvedčia Wolverinove kovové pazúry.Hugh Jackman odvádza solídny výkon v osvedčenej roli, hĺbavé momenty zvláda, do akčných scén sa riadne vypracoval. 75% ()

Yoda sama

Only God Forgives pre normálnych divákov, s príchuťou nemožna a nepravdepodobnosti. Určite lepšie ako ten paskvil Origin. Polovina filmu je opäť ako lízať citrón, ale keď príde na katany tak je to fajn. Napriek tomu ultra zbytočnému 3D to tie dve hodiny baví a medzititulková scéna je parádna. Viper je v konečnom dôsledku ubohá a tak to okrem ninjov a nešikovnej jakuzy postráda silné nemesis, ktoré v Origine zastupoval aspoň Sabertooth. Len Aronofky vie ako by to dopadlo, keby to režíroval, ale možno je v rámci zachovania tej podoby lepšie, keď sa do toho len vysmrkal Mangold. 5/10 ()

hroubek

Tohle si Wolverine nezasloužil. Nejpopulárnější X-Men se vrací po 4 letech, kdy jeho Origin sklidil dosti rozporuplné reakce. Tomu se pro tentokrát chtělo studio vyvarovat, a proto pozvalo na palubu Jamesa Mangolda a pro příběh si vybrali Wolverinovu štaci v Japonsku, kterou vytvořil v komiksové podobě Frank Miller jehož známe díky Sin City, 300 a Návratu Temného rytíře. Samotná předloha není moc dlouhá, což se bohužel nedá říci i o filmu. Mangoldovi filmy mě vždy bavily, ale zde jsem měl pocit, že neuvěřitelně tápe. Neví co chce vyprávět a nebo to nevědělo studio, pravdou však zůstává, že to odnáší film a hlavně postava Wolverina. Technickou stránku má Mangold v malíku, a díky tomu mě mile překvapil v intimních momentech .Naopak mě, ale na celé čáře zklamal s poslední dvacetiminutovkou .Do té doby film i přes drobné chyby šlape, ale pak se to neuvěřitelně pokálí. Postavy se začnou chovat nelogicky, příběh nedává smysl a slíbená akce z trailerů je pryč. A když nastane finální souboj, tak máte neuvěřitelný pocit křivdy, který jen tak nic nespraví(po titulková scéna). Hugh Jackman pro roli Wolverina žije a váží si jí a je to jeho zásluha, že film nesklouzne k romantickému dramatu. Jackman celý film dře jako kůň a nechává se sebou zametat až to není hezký. Tohle totiž má být film o Wolverinovi. Chlápkovi, kterého jen tak něco nerozhodí, a každého kdo ho naštve rozpůlí vejpůl a dámu ochutnat své adamantiové drápy a ne uslzené drama. Chápu, že tam musí nějaká psychologie být a milostná linie, také nesmí chybět, ale rozhodně jsem nečekal, že to zabere tři čtvrtě filmu, ale nutno podotknout, že to patří k tomu nejlepšímu co uvidíte. Ostatní herci nehrají špatně, ale nejdůležitějším elementem je tu kvarteto hereček(Janssen, Chodčenková, Okamoto a Fukishima), které tvoří příjemné protipóly k Jackmanovu Wolverinovi. Zvláště bych vyzdvihl Tao Okamoto a Famke Janssen. Akce je ve filmu poměrně dost, ale nikdy se nedostaví dojem něčeho většího(viz. X-Men 1,2. )Prostě chybí pořádný záporák a tuto absenci nespraví ani Yakuza, nindžové a samurajové.Zvláště v kontrastu s finálním soubojem. Abych jenom nekritizoval, tak prolog ukáže obrovský potenciál, po titulková scéna je moc fajn a celá psychologická linka s Jean mile překvapí. I přes všechny klady zůstává pachuť potom čím film je a čím mohl být. Je to promrhaná šance, ale stále můžeme věřit, že to do třetice vyjde. PS: Prodloužená verze nabízí pár scén navíc a více krve. Napodruhé je to malinko lepší, než napoprvé, jelikož víte do čeho jdete. ()

Aven

Filmový kočkopes, který neví jestli chce diváka utáhnout na akční, romantickou či psychologickou nudli. Onu pomyslnou nudli tedy nakonec musí zachraňovat Jackman, který se prostě pro roli Wolverina narodil. I přes to je druhý Wolverine filmem naprosto zbytečným a proti jedničce i horším. ()

MIGHTTREE

Je to jiné a konečně vyspělé. Je zde skutečný WOLVERINE, který je sice stále to samé nezkrotné zvíře, ale hluboko má city silnější než jeho adamantium. Možná se pouze veze na vlně hrdinů, ale nemůže mu nikdo upřít, že on se na té vlně drží sakra dlouho..... ()

Pump

Je tu všechno co k dobrému bijáku patří a přesto si nejsem jist, jestli se mi film líbil nebo ne. Akce mne vtáhla do dění na plátně bezvadně, ale.... Japonsko a ikonologie jsou bezva a vysvětlení proč, s kým a jak také. Přerod v nesmrtelnou bytost mne trochu zaskočil. Možná jsem pečlivě nečetl obal komiksu. Z filmu ani není moc cítit nastavovaná kaše pro vydělávání peněz. Casting je ultra dobrý! herci hrají perfektně a kamera se snaží. Dialogy taky prima. Na konec suma sumárum asi 4/5 *. Líbilo se mi to až na závěr filmu, kde to bylo příliš předvídatelné a pro mne trapné. 4 hvězda byla za herečku jménem Rila Fukushima, i když její výkonnost kolísala podle přání režiséra a scénáristy, tak postava a charakter byl perfektní. Spokojenost. ()

Fakipics

Jsem slepý konzument podřadné zábavy a těší mě to. Dobrá, usuzuji že jsem zrovna neměl co dělat. Film a prázdný sál mi dodal atmosférickou, svižnou zábavu, ale především jsem fanatický nadšenec rosomáka. I přes svůj kritický režim, hodnocení znevažuji, nechám se oblbnout dětským pocitem blaženosti a dávám za 4*. ()

Timak

Logan je bourák a Jackman ještě větší. Ale tak nějak se mi vůbec nelíbí, co s postavou provedl James Mangold. Plně souhlasím s uživatelem Douglas. ()

VanTom

Osobnější a civilnější přístup k nejoblíbenějšímu mutantovi se vyplatil, jeho traumata a noční můry dodávají charakteru hloubku a sympatie. Umírněnějšímu snímku tak dochází dech až v hloupě komiksovém finále v ninja vesničce se sněžnou frézou a motorkami na střechách, a to i kvůli nevýrazným záporákům. ()

JohnSmith

Tak tohle bylo asi to nejslabší ze stáje X-Men. Takové nemastné neslané a o ničem. a pokud jde o zpracování,tak to bylo celkem průměrné. Pro mě je to jedno ze zklamání roku ()

Kicune

Logan se probudí ze snu ve snu a zjistíme, že houmlesuje někde na úpatí hory na Aljašce, kámoší se s grizzlym a nejspíš čas od času trestá ničitele divoké přírody. Záhy si ho vyhledá japonská školačka (podkolenky, vysoké boty, rudé vlasy) s katanou a odveze si ho do Tokia s výmluvou, že někdo, koho kdysi Logan zachránil, chce mu poděkovat. Dále následují ikonické záběry na ulice neonového velkoměsta a sídlo pána Yashidy, které vypadá jako japonská atrakce pro turisty. (Na stejném místě Logana mimo jiné donutí se vykoupat, protože asi už musel pekelně zapáchat po tom bivakování v lese.) Což v krátkosti na úvod. Film je přes dvě hodiny dlouhý a, až na pár zajímavých scén včetně bitky na střeše Shinkanzenu, nudný. Dlouhé scény, dumající pohledy, nádherné a velice stylizované japonské scenérie, nezajímavá hudba, plýtký příběh, nevyužité vedlejší postavy a trochu mecha na konec. Na to, že se ve filmu bojuje převážně japonskými meči a Loganovými tesáky, tak je paradoxně minimální množství krve a řezných ran (až na ty, co Logan všem ukazuje, jak se mu hojí). Jen tolik málo postřehů, které logicky ubírají na logičnosti celého filmu. Logika ale nejspíš evidentně stejně nebyla záměrem tvůrců, pak je všechno v pořádku. Pro mě je ale tenhle Wolverine vhodný tak akorát jako pozadí například ke čtení, vaření nebo luxování. 30 % + pár navíc za Hugh Jackmana a dovětek u extended verze. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)