silentname

"Venom" je pre mňa sklamanie. Už sa to dalo čakať po tom, čo sme sa dozvedeli, že to bude PG-13 film, namiesto R, no človek môže stále predsa dúfať, že to nemôžu pokaziť až tak moc. Osobne si nemyslím, že je film hrozný, no rozhodne to nie je dobré. Akčným scénkam vďaka ratingu chýba nejaký drive a nejaký zaujímavejší vizuál, lebo sú slabé. Človek má pocit, že by sa malo toho diať viac. Okrem toho aj tón filmu mi absolútne nesedí. Nemyslím si, že som čakal od filmu toľko humoru, koľko sa tu reálne ponúkalo. Myslel som si, že to bude temnejšie, silnejšie a oveľa viac prežité. Spojenie medzi Eddiem a Venomom je tu spracované veľmi plytko. Aspoň zo začiatku. Chcelo to viac času, alebo lepšie dialógy. Alebo to potrebovalo aj nejaký motor, ktorý by dokázal film potlačiť nejakým zaujímavejším smerom. Niečo mi tu celý čas chýbalo. Plus je tu zloduch filmu. A musím otvorene povedať, že toto je asi najhorší Marvel zloduch, akého som kedy videl. Jeho motivácie sú nudné, jeho monológy otravné a všetky scénky s ním mám chuť len preskočiť. Je to proste hajzel v obleku, ktorý chce byť historickou postavou a to je všetko. Nič čo sa jeho týka nie je dobré. Tom Hardy je podľa mňa celkom šikovný a verím mu Eddieho a dáva tomu maximum čo môže. Efekty filmu sú super, hudba je dobrá a keď uvidíme Venoma v jeho skutočnej podobe, tak je to skutočne skvele spracované. Chcel som ale ostať viac ponorený do filmu, vedieť o tomto anti-hrdinovi viac a rozhodne som nechcel, aby sa z neho na konci stal reálny hrdina. Máme zaujímavú postavu, dobrého herca do role, ale uväznení vo filme, ktorý ich nevie moc niekam posunúť. Možno si to užijete, no za seba hovorím, že očakávania boli niekde úplne inde. Hodnotenie: C+ ()

PetrPan

Erkový rating by sice Venomovi slušel, ale přišel bych o jeden docela důležitý aspekt mého výsledného hodnocení: "Bylo to super, tati!" A přesně proto v poslední době na komiksárny i rád chodím do kina. Je sice pravda, že než do hry vstoupil symbiont, měl jsem trochu obavu, jestli ta výše uvedená věta na konci přijde, ale vše se v dobré obrátilo. Nevýrazného Hardyho skvěle doplnil úžasný Venom a díky jejich spojení konečně začala ta správná jízda. Zde skloňované nepřehlednosti v akci jsem si nějak nevšiml, ale tak možná ostatním vadil fakt, že příšera v hlavní roli byla černá a často bojovala v noci. Nu, poskakující hošík v upnutém zářivě rudém kostýmku spojující vlákénky rozpadající se parníky to holt nebyl, chápu. Vysloveně fádní záporák, druhá výtka velké části komentujících, se dá taky pochopit, nepřiletěl v obrovské kosmické lodi s armádou nohsledů, nebyl ani temný ani epický, dokonce byl většinu času jen obyčejný člověk! Trapné a neodpustitelné. Nu, já se kapku nudil jen první třetinu filmu, Hardy by to opravdu sám neutáhl, ale ty zbylé dvě byly zábavné, vtipné a osvěžující. Osvěžující právě v tom, co jiní pro malou dávku ePIČnosti zatracují. Čtyři a těším se na případný další díl. ()

Ratemus

Musim říct, že jsem se skvěle bavil, byla to rozhodně více komedie než cokoliv jiného, ale myslím, že to bohužel není záměr filmařů, kdyby tam nebyl Hardy, který celý film žene kupředu a film stojí prakticky jen na něm, tak je film pěkný odpad. Hrozně rychle to uteče a je fakt znát, že tam toho plno chybí. Rozhodně bych vypíchnul rozhovory Venoma a Eddie a ......to je asi tak vše co mě bavilo, jinak fakt absolutně nic. Vzhled Venoma se mi líbil, jeho pohyby a hlas by fajn a nepůsobilo to uměle. Za mě průměr, ale prostě jsem si to užil. ()

Happens

Venom je původně neuvěřitelně mocně psychologicky hluboká postava, která si zaslouží vhled do šílenství jedince. Schopnost vytáhnout největší démony z hlubin duše. A film? Nic. Tom Hardy chodí po ulici sem a tam a posledních deset minut zmatená digitalizovaná řežba. Smuténka film. Hvězdu navíc dávám jen za zuby nehty snažícího se a vždy skvělého Toma Hardyho. ()

SeBig

Upřímně..fakt jsem od toho nic neočekával..lajdsky řečeno čekal jsem mrdku, když jsem jakž takž četl to, že to nebude mít se Spideym nic společnýho, pak ty recenze z tomatohovan nebo jak se ta neznámá nikohonezajímajíc stránka jmenuje.. nakonec milé celkem zábavné překvapení.. Hardy leč jeho držku vidím všude v poslední době, až mě už ten herec irituje stejně jako Dvejn Džonsn mi tu přišel překvapivě vpohodě.. sem tam nějaká vtipná scéna, soundtrack nic extra ale ujde, přiběh jednoduchost, ale to mi neva a záporák je takovej.. nic mocovej.. doufám, že třeba v dalších "dílech" (jestli tedy budou mě by to tedy osobně nevadilo) navážou i společně s jinýma originama Spideyho záporáků (jestli tedy budou) na svět kde náš Spidey ted funguje.. pak by mohli klido pído udelat Sinister six vs Avengers a já bych slintal blahem a změnil bych totálně pohled na všechny tyhle originy. Doufám, že to tak bude. Koneckoncu celkem fajn zábavná marvelovka, i když SPOILS: jsem čekal od Venoma trochu toho záporáctví, když už to má bejt záporák ten konec stím ,,jdem zachránit svět" mi moc nesedl. Harrelson na konci byl špica. ()

dopitak

Glosující vetřelec, to tu ještě nebylo. Michelle Williams už se na tyhle role fakt nehodí. Riz Ahmed klame tělem, vypadá jak Ind. Komiksy, no víte jak. ()

Marze

I v kategorii komiksových omalovánek je to chudoba. Do kina je dobré přijít až po prázdné první 3/4 hodině, v druhé polovině je jeden gag v restauraci a pár rachotících honiček. Jediným zoufalým tahounem je Tom Hardy, nic neudělá s tuctovou zápletkou, podivnou stavbou příběhu a zběžnou realizací. ()

korbitch22

Hurá, po 5 letech mě konečně oslovil nějaký film od Marvelu a to jsem paradoxně na Vemona sral asi úplně nejvíc. Hlavně mě totálně vytočilo, že film nebude mít rating R. Nakonec však musím říct, že díky naprostému oddychovému humoru a hláškování mezi Venomem a Tomem Hardym jsem tu zatraceně citelně chybějící krev i docela přešel. Venom mi sedl hlavně tím, jak se nebere vážně, Fleischer servíruje parádní akci a mocné hlášky za hláškou a nesnaží se s prstem v prdeli tlačit emoce jak v Avengers, kde jsem se při jejich rozsypávání na popel smál, nahlas smál. Až se divím, jak mi Venom sednul. Hardy je poslední dobou nic moc a přijde mi, že občas vypadá jak na heroinu a má zkažený zuby jako Edward Furlong. Dokonce i tady vypadá tak nějak podivně zanedbaně a po chvilce jsem si na něj zvyknul a konečně to byl zase ten starý dobrý Tom Hardy. Venom mohl být určitě lepší, kdyby měl krev a byl brutální, asi by to bylo ještě někde jinde, ale i tak mi prostě padnul do oka a já po letitém nadávání na Marvel po dlouhý době vyndávám hlavu ze své vlastní prdele a díky Venomovi se pomalinku začínám chystat na další projekty, ale až umře Kapitán Amerika, bouchnu šáňo. Teď už chci honem Wolwerina v novém univerzu, tak už pozabíjejte ty buzny v pláštěnkách a naservírujte nám tyhle zubatý hnusáky.Šup!70%. ()

marhoul

Příjemná a zábavná marvelovka. Hardy mě nikdy moc nebavil, ale tady byl skvělý. 3D mi nějak nesedlo, ale celkově fajn biják ()

BMW12

Musím říci, že tenhle film je skvělý především díky výkonu Toma Hardyho. Ten byl ve své roli naprosto skvělý, být tam jiný herec, tak to nebude tak dobré. Jinak musím pochválit skvělý scénář, akci a filmu prospěl i humor. Akorát v českém dabingu je příšerně nadabovaná postava Michelle WIlliams. ()

Jinny

Na režiséra firmu Zombieland je toto poněkud krotké a nijak zvlášť vtipné (ano, vím, že je to vina studia, ale to na výsledném produktu nic nemění). Hlavní postavě dodává na zajímavosti jedině charisma Toma Hardyho. Zato Venom si vede líp. Je to brutální hajzlík, kterého byste chtěli vidět víc. Zápletku radši řešit nebudu, je tak v rámci komiksů tuctová a předvídatelná, až si říkám, že to není chyba, že je to tak schválně ()

honajz

WTF? Hodinu čekám, než se konečně objeví, o co jako go, a po půl hodině je konec a jedou dvacet minut titulky se dvěma vsuvkami? Taky to klame tělem - z prvních záběrů jsem myslel, že půjde o nějaký sci-fi horor, nějakou kombinaci Predátora, Life Force a Anděla smrti, a teprve po té hodině se z toho vyklube komedie? Celkově zápletka na jeden díl Krajních mezí, a to by ještě Krajní meze o několik délek vyhrály. Předvídatelné, ani těch hlášek není tolik, a děj v podstatě neexistuje. A s logikou se tu taky nikdo moc nepáral. Holka s reportérem si vlezou v noci do přísně utajovaného výzkumu jen tak, pohodička klídek? ()

rikitiki

Zábavný příběh se srozumitelným dějem i bitkami, přestože ty chvílemi vypadají, že na sebe útočí dva chuchvalce sépiových špaget. Hezký twist v ději a slušně hrající Hardy. SHRNUTÍ: Někteří paraziti mohou být i prospěšní. ()

TheEvilTwin

Do kina jsem nešel s tak velkým očekáváním, jednak kvůli recenzím, a jednak kvůli samotnému traileru, který mě až tak moc nechytl. Ale odcházím extrémně spokojený, film od začátku chytne a až do konce drží, postavy jsou dobře zahrané a emoční vykreslení přeměny slavný Eddie - troska Eddie - Venom Eddie je úplně špičkově vystihnuté, rozmluvy Hardyho s Venomem jsou zajimavé a často i hodně vtipné, hlášek je tam fakt tak akorát, není to přestřelené jak v Ragnarokovi, což je zde plus. Skvěle udělané tam byly přechody Venoma na další lidi. Celkové zpracování všech symbiontů a jejich “přilepení” na hostitele je hustý už od prvních scén. Jediné co mi trošku vadilo bylo, že finále nebylo až tak moc finále, nicméně souboj Riota a Venoma byl dost dobrý. Další pro mě hodně nesmyslná věc, že to není Rkový film, a tudíž tam chybí trocha té krve,která by přidala na autentičnosti, když to tam symbionti sekají. Potitulková scéna a vlastně i samotný film ukazují na to, že tohle byl jakýsi prequel k dalším dílům, kdy tady jsme se dozvěděli o původu symbiontů a v dalších to pak rozjedou na plno s Woodym jako Carnage. Kdyby se hodně režiséři posrali a spojilo se to jednou se zbytkem MCU, tak to by pak byl pravý marvel orgáč, tak doufejme:D ()

HellFire

Na koho cílí Venom, může mi to někdo prozradit? Chvíli je to drama, chvíli horor, pak zase komedie. Škoda, že se tvůrci nezaměřili víc na vztah Venom s Eddiem, takhle na film za týden zapomenu. A o to samé se očividně snaží i Tom Hardy, který si řekne o velmi tučnou sumu za účast ve druhém díle. ()

Othello

Viděl jsem horší plýtvání rozpočtem než je Venom a minimálně jsem si zde mohl sadisticky užívat tu strašlivou past, do které se všichni účastníci nalepili. Tom Hardy, jenž se snaží se vší úctou ovládnout discipílnu "shialabeuf-craftingu", Michelle Williams, která absolutně neví, co se po ní ve filmu chce jsou sice velké oběti, ale největší je režisér Ruben Fleischer, který se snaží vymačkat z toho minima co může vlastně ve filmu dělat, za asistence velkého rozpočtu, alespoň něco. Jde z toho vidět ta vyslovená nechuť začít vyprávět ten připitomělej příběh, takže expozice trvá zdánlivě nekonečně dlouho a Tom Hardy se během ní pohybuje ve velkých celcích po špinavých ulicích (protože Venom je street-level Marvel hero jako např. Batman, Spider-Man, Punisher apod.) a jakoby naschvál zdržuje jakýkoli příběhový postup (což film vysvětluje tím, že úspěšný a slavný investigativní žurnalista není schopný sehnat za 6 měsíců práci). Jakmile pak dojde k seznámení s ústřední entitou, nesetřesete už do konce ze sebe pocit, že za filmem stojí šestileté dítě. Koneckonců si projděte kariéru scénáristů, kteří nejsou žádní autoři, pouze presovací mašiny zvolených témat do potřebného celku, jež jsou ochotni dle potřeb nadále upravovat. Tu bezradnost pak cítíte z obrazovky za všechny zúčastněné, zde ještě bolestivější ve své snaze být to dospělá, tvrdá a eticky sporná komiksová adaptace, o kterou ale nikdo, kdo má nad filmem opravdovou kontrolu vlastně nemá zájem. Ale jak je vidět na tržbách, ono není třeba film kdovíjak svébytně vytvářet, stačí říkat usilovně lidem, že vlastně takový je a oni tomu prostě uvěří. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony