Othello

Viděl jsem horší plýtvání rozpočtem než je Venom a minimálně jsem si zde mohl sadisticky užívat tu strašlivou past, do které se všichni účastníci nalepili. Tom Hardy, jenž se snaží se vší úctou ovládnout discipílnu "shialabeuf-craftingu", Michelle Williams, která absolutně neví, co se po ní ve filmu chce jsou sice velké oběti, ale největší je režisér Ruben Fleischer, který se snaží vymačkat z toho minima co může vlastně ve filmu dělat, za asistence velkého rozpočtu, alespoň něco. Jde z toho vidět ta vyslovená nechuť začít vyprávět ten připitomělej příběh, takže expozice trvá zdánlivě nekonečně dlouho a Tom Hardy se během ní pohybuje ve velkých celcích po špinavých ulicích (protože Venom je street-level Marvel hero jako např. Batman, Spider-Man, Punisher apod.) a jakoby naschvál zdržuje jakýkoli příběhový postup (což film vysvětluje tím, že úspěšný a slavný investigativní žurnalista není schopný sehnat za 6 měsíců práci). Jakmile pak dojde k seznámení s ústřední entitou, nesetřesete už do konce ze sebe pocit, že za filmem stojí šestileté dítě. Koneckonců si projděte kariéru scénáristů, kteří nejsou žádní autoři, pouze presovací mašiny zvolených témat do potřebného celku, jež jsou ochotni dle potřeb nadále upravovat. Tu bezradnost pak cítíte z obrazovky za všechny zúčastněné, zde ještě bolestivější ve své snaze být to dospělá, tvrdá a eticky sporná komiksová adaptace, o kterou ale nikdo, kdo má nad filmem opravdovou kontrolu vlastně nemá zájem. Ale jak je vidět na tržbách, ono není třeba film kdovíjak svébytně vytvářet, stačí říkat usilovně lidem, že vlastně takový je a oni tomu prostě uvěří. ()

veru_needy

Naprostá paráda. Po Spider-manovi moje druhá oblíbená marvelovka. Už od traileru jsem se hrozně moc těšila a musím říct, že mě absolutne nic nezklamalo, právě naopak. Libí se mi, že se hlavní protagonista Eddie aka Venom netváří pouze jen jako hodný superhrdina, jako byl například právě Spider-man. Venom je narozdíl od Spider-mana docela dost dobrá záporná postava, která se snaží páchat dobro (většinou právě ale tou nesprávnou cestou). Což se mi na tomhle snímku dost zamlouvá. Pak je třeba jestě podotknout, že rozhovory mezi Eddiem a Venomem byly opravdu třešničkou na dortu a hezky to dopňoval i příjemný humor. Teď lituji, že jsem to neviděla v kině. - "Eddie, you are my ride!" ()

Necrotongue

Komentář už za mě vlastně napsal Ratemus, protože jsem film vnímal podobně jako on. Nečekaně dobře jsem se bavil, snímek velmi dobře funguje jako komedie, ale faktem je, že jsem spíše očekával něco temnějšího a mrazivějšího. Tady bylo roztomile vtipné i to ukusování hlav, přitom potenciál to jasně mělo. Zůstal jsem při hodnocení u lehkého nadprůměru, s temnější atmosférou bych čtvrtou hvězdičku určitě přidal. Na závěr bych ještě rád pochválil Batmana za to, jak skvěle namluvil Venoma. ()

ARI50

Děěěělo nemělo chybu, lisknout si že jsem to tak dlouho odkládal, Tom Hardy je borec neměl chybu, příběh bomba a akce super a hlavně Venom jeho hlas a co vše dokázal říct mě dohnalo k totálnímu výbuchu smíchu. Tohle se povedlo nezkutečně hodně není ani možný obrovská spokojenost už se těším na dvojku. Akce, humor super příběh hudba dobrá herci bomba co víc si přát. ()

luka4615

Od snímku Venom jsem po prvních negativních ohlasech a zklamaných recenzích neočekával vůbec nic. Do kina jsem šel tedy s tím, že se buď tyto temné prognózy potvrdí nebo že budu, stejně jako mizivá hrstka uživatelů zde na ČSFD, velmi příjemně překvapený. Bohužel, po zhlédnutí snímku musím konstatovat, že i já se přikloním k té první skupině. Venom je totiž zoufale nudný, nedotažený a tak nějak celkově úplně zbytečný origin, který se se svou stylizací a pojetím "zasekl" někde v období minulé dekády či snímku "The Incredible Hulk". V první polovině snímku se totiž neděje vůbec NIC. Postava s mimikrami Toma Hardyho se jen tak bezcílně potuluje po ulicích San Francisca, přičemž s notnou dávkou vyčpělých pubertálních vtípků konverzuje se svým symbiontem. V druhé polovině se sice začne něco dít, nicméně jsou to jen digitální noční "orgie", při nichž sotva rozeznáte kdo je kdo a co se vlastně děje. Celé je to totiž tak zoufale nudné, hloupé a velmi špatně prostříhané, že vážně vezmete zavděk závěrečnými titulky, kterých využijete pro urychlený úprk z kina. Posledním hřebíčkem do rakve této tragédie z dílny Sony je samotný Tom Hardy, který se na postavu Eddieho Brocka prostě nehodí, přičemž byl, v mém případě úplně poprvé, nesympatický až hrůza. Tohle se vážně nepovedlo a režisérovi, potažmo i celému filmovému oddělení firmy Sony by patřilo zpřerážet ruce za zprznění této zajímavé postavy. Děs a hrůza! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Look in my eyes, Eddie. The way I see it... we can do whatever we want. Do we have a deal?“ ()

JASON_X

Když to srovnám s nedávným, blízce příbuzným australským Upgradem, je Venom přece jenom o něco chudším příbuzným. Tedy ne že by se mi nelíbil nebo mě nebavil, temnější první půle byla určitě na čtyři a vcelku je to i tak nadprůměrnej kousek s několika dobrejma vtípkama, se skvělým slizkým orientálcem coby záporákem, nebo s exteriéry San Francisca. Na druhou stranu jsem si ale všímal i jeho mínusů. Byla mi třeba strašně protivná ta nesympatická pizda, která hrála Eddieho bejvalku. Nebo všechen ten patos, infantilita, polopatismus, další nekonečná debilní honička na motorce a absence pořádnýho gore. Ale chápu že to má bejt comicsárna pro děti a ne nějaký hustoatmosférický scífko... Každopádně já radši dospělejší strunu, takže zaokrouhlím dolů a budu zvědavej na dvojku s Harrelsonem. ()

Lucasion

Tak moc chtělo Sony svého záporného hrdinu. A nakonec dojedou na to, že mu nedají raiting 18+. Přístupnost ale nakonec není to, co film potápí. To, co film dělá průměrným je hloupý příběh. Venom je čistá popcornovka na léto, kterou táhne vzhůru výborný Hardy. Nejprve jako veselý přítel odvedle (takhle ho moc neznáme), pak jako hňup se strašidelným hlasem v hlavě (takhle jsem se už dlouho nezasmál) a nakonec jako bručící antihrdina (No prosím, konečně Tom jak ho znám). Film mi přijde, že se neumí rozhodnout zda chce být tou typickou komiksovkou, nebo temným thrillerem a nebo naopak komedií. Míč se střídá od žánru k žánru a buď se smějete a nebo si užíváte typickou komiksovou jízdu. Bohužel akce je velmi nepřehledné a kamera se střihem v tomhle na facku. Celkově mám z toho dojem, že jsem si užil docela slušnou komiksovku, ale hloupý film. Scénář je pitomý a ve výsledku divák získává dojem, že je Venom vlastně hodný soused od vedle, co papá štěkající psy a lupiče v samoobsluze. Což i třeba vzhledem k třetímu Spider-manovi od Raimiho si nejsem jistý, jestli to byl záměr. Kromě Skvělého Toma, ale Venom nic moc nenabídl, přesto jsem se u něj v kině bavil. (65 %) ()

mm13

...ale len za Hardyho a že to má dobré hlášky. Inak to postráda akýkoľvek zmysel ...a to nepíšem o hlbšom zmysle... v tomto smere je to dokonca na hranici slušnosti... v súvislosti s ratingom na hranici zodpovednosti! ()

Morholt

Upřímně řečeno čekal jsem temnější zpracování a ze začátku to tak i vypadalo. Nicméně pak se film zvrhnul ve vtipnou jízdu plnou hlášek, které vládl výborný Hardy v pro něj poněkud nezvyklé roli, ale o to víc si jí užíval. A já s ním. I přes slušnou akci a jednu výbornou motohoničku mě nejvíc bavily dialogy mezi Venomem a jeho hostitelem, což mě do určité míry překvapilo, ale rozhodně nezklamalo. Jediné, co trochu víc zamrzí, je dětský rating. Ufounovi, který lidem ukusuje hlavy, by erko prospělo. Tak třeba někdy příště. 80% ()

ScarPoul

Venom ako taký je celkom obstojný komiksový film. Jeho najväčšou devízou je Tom Hardy a jeho logické lapsusy a myšlienkové pochody, ktoré zažíva od spojenia so symbiotom až po koniec. To jediné na tomto filme pôsobí uveriteľne, zaujímavo a inak. Všetko ostatné je generická blbina, kde dominuje CGI viac, ako by bolo nutné. Vzťahy takmer nulové a to nerozprávam o záporákovi, ktorý je ( v ľudskej aj mimozemskej podobe) trestuhodne nevyužitý. Nemám rád tieto nevyrovnané vzťahy. Nemám rád emočné puto, ktoré nemá ako vzniknúť. Čakal som, že Venom a Eddie budú mať nejakú svetlú chvíľu, ktorá ich naozaj spojí. Pripustiť, že sa tak stalo mi príde lenivé. Nie je to tam. Aspoň nie v takej podobe, aby som tomu mohol plnohodnotne uveriť.  Cítiť v tom veľa zásahov. Pozrel som si to po dlhšom čase a som potešení, že ma to nenudilo. Ale chyby tu tentoraz bili riadne do očí. Potenciál to malo a ako to už v prípade nových kasových trhákov býva, zostal zase raz nevyužitý. ()

Lacike

Neverim, ze by Venom dopadol lepsie v pôvodnom R-kovom zostrihu, lebo Ruben Fleischer nie je dobry reziser a dramaticke sceny vôbec nefunguju. Miestami mi to dokonca pripominalo Ghost Rider. Len tu namiesto Cagea jazdi na motorke po meste a struha trapne pozy Tom Hardy. Prva polovica filmu je totalna nuda. V druhej sa vo väcsej miere dostanu k slovu akcne sceny a aspon tie su celkom v pohode. Ziadny zazrak to nie je a Venomove besnenie neustale drzi na uzde detsky rating, takze vsetko stavnate sa odohrava mimo zaber kamery, ale nejake tie nahanacky s realnym kaskaderskym zakladom su celkom cool. No a to je tak vsetko co by som na tomto filme pochvalil. Trochu sa cudujem, ze do toho Hardy isiel. Asi potreboval nejaky poriadny megahit, aby mohol rozbehnut zase nejaky mensi kvalitny projekt. V tomto smere ma teda splnene a som zvedavy na jeho mensie kvalitne filmy a na tento co najskôr zabudnem. 4/10. ()

BoPo

Film u ktorého chápem a súhlasím s 2* a zároveň s 3* či 4*. Venom má dosť jednoduchý príbeh, ktorý Vám pripomenie x iných filmov. S logikou občas silno zápasí a Michelle Williams stojí za hovn*. Na druhej strane akčné scény a v nich nešetrené digi triky dodali očakávanú kvalitu. Teraz príchádza určujúci faktor. Venom samotný. Mňa vnútorné rozhovory (Eddie/Venom) dosť bavili. A jeho ochranovateľské schopnosti boli efektné, efektívne a zároveň zábavné. Blbárna na steroidoch, ktorá fanúšikov Hardyho neurazí. Pokiaľ v dvojke viac zapracujú na príbehu a vyserú sa na nízku vekovú dostupnosť, tak by mohol vzniknúť týpek, ktorý všetkým Spidermanom natrhne pavučinu. ()

GeusX

Oooh, tak pěkně zábavně se to rozjíždělo. Takový kříženec Spidermana s terminátorem T-X. Než do toho ten parazit začal čím dál více kecat a mudrovat a kecat. Z původních nadšených lepších čtyř hvězd mé nadšení postupně opadalo na slabší tři. (viděl jsem: 1x) ()

kepiash

Fleischerova parta stála na rozcestí. Mohla Venoma pojmout jako horror (k čemuž bych se osobně přikláněl), nebo jej napěchovat hláškami a stylizovat spíše komediálně. Bohužel se tvůrci nedokázali rozhodnout ani pro jednu variantu a film tak zůstal někde v půlce obou cest. Příběh o muži s temným našeptávačem v hlavě, kde vystupuje démonicky vypadající mimozemský symbiont, který že všechno nejraději požírá lidské vnitřnosti, by si skutečně zasloužil spíše psycho-hororové zpracování, než to co ze střižny nakonec vzešlo. Venom je v podstatě jen trochu netradiční superhrdina, který zachrání svět, v sebeobraně zabije několik trénovaných zabijáků a proviní se jen tím, že ukousnutí hlavy můžeme klasifikovat jako překročení meze nutné obrany :) Jinak je to ale cool týpek, který ještě kromě záchrany lidstva stihne udělit parťákovi pár rad ohledně jeho dívky. To, že všechny Marvel filmy jsou si čím dál více podobné, už jsem si zvykl, ale u Venoma mě obzvlášť mrzí, že tvůrci nenašli odvahu trochu vybočit z řady, protože potenciál (špičkový vizuál, super hudba, jako obvykle skvělý Hardy...) byl obrovský. ()

Ouwen

Film sám o sobě NENÍ nejhorší. Tohle nebude zdaleka nějaká objektivní recenze, spíš se nechávám unést emocemi. Nemyslim si, že šéf Fleischer měl nějak pod kontrolou tenhle projekt. Sony je tady pánem a režisér s tim nic nezmůže. To není problém tohohle filmu, tenhle syndrom se dneska táhne napříč všim možným. Platí to ve filmovém průmyslu, v hudebním, kde zase rozhoduje o všem nahrávací společnost, herní průmysl. Na co si vzpomenete. Jestliže někoho baví dostávat vlastně takové polotvary - jako kdybych si koupil hamburger bez toho masa. Pravděpodobně ani nevyjde Rková verze na DVD. Já si rozhodně sliboval minimum akce, víc děj při zemi, psychologickej horor, kde se hlavní týpek vyrovnává s tim Venomem, komorní atmosféru, temný soundtrack. A co jsem z toho dostal? Nic. Soundtrack je tvořenej z autotune new-school hip hopu (i ten Eminemův song je strašnej/ to říkám jako jeho věrnej fanda.) Akce nějaká tady je, a však krom průměrné bitky z bytu, se jedná o digitální bordel. Neměl jsem pocit strachu. Napětí. Nic. Neměl jsem pocit, že Tom Hardy obětoval plno krve pro tuhle roli. Akce se navíc odehrává ve tmě (fight proti SWAT je absolutní chaos utopený v kouři) a finální bitka je opět digitální humáč. Nyní jak PG13 ublížilo filmu - je to hůř sestříhaný, ale hlavní problém nastává v momentě, kdy dojde na - prořízlé hrdlo, ukousnuté hlavy. Vypadá to naprosto debilně, otupeně. Z Venoma jsem navíc nepocítil strach. Hej, já vlastně nepocítil nic. Je to samé hihi, haha, musíme zachránit svět. Vlastně pásová výroba v podobě marvelovejch filmů - jedinej rozdíl je, že tohle zaštítilo Sony. Ale sakra...vždyť všechny ty filmy vypadaj úplně jak přes kopírák. Venom měl takovej kolosální potenciál. Není zda žádná mytologie, je to jen prostě jinak vypadající mutant, co se stane spasitelem světa. Není zde žádná hloubka, charakterismus či něco, co by ho vlastně odlišovalo od ostatních komiksovek. Povim vám; na mě to působilo, jako kdybych si pustil asi třicátej šestej spin-off s Avengers a naskočil do rozjetého vlaku, kde se okrajově vykreslí hlavní postava a vše se postaví na předvídatelným konceptu o záchraně světa. Audiovizuálně je to naprostý průměr, kam se vlastně ztratilo těch sto a víc melounů? Upgrade, kterej má lehce podobný koncept, stál pět melounů a vypadal po všech stránkách stokrát líp. Venom je absolutní tragédie kvůli studiu, které se může posrat a maj peněz málo. Jsem už otrávenej z toho, jak se vše musí uhlazovat, stříhat a cukrovat jen pro zisk. Proč bych se měl starat o hlavní postavy, když kompletně absentuje srozumitelný scénář? Tolik nelogických věcí mi už tak dost znechutilo i absolutní základ pro takovej film: zábavu. Doufám, že film propadne a Hardy se pustí do Splinter Cell. ()

Dale

Ďalšia digitálna ftákovina s idiotským B-čkovým scenárom a A-čkovým rozpočtom. Jediné, čo to zachraňuje od úplného dna, je Tom Hardy a hlášky, ktoré to miestami trochu odľahčia, no z hovna bič neupletieš... ()

JohnCZ

Co začíná jako temný sci-fi thriller se postupně překlopí v parádní nahláškovanou oddychovku, která ale musela být ještě o třídu lepší, dokud měla Rkový rating a nezačalo se brutálně stříhat. Hardyho žbrblání je úplně boží a z Venoma se postupně vyklube solidní badass, který ale skončí dřív, než se dostane pořádně na scénu. Škoda, že to vypadá, jako kdyby někdo vystřihnul třetinu filmu. Potitulkové scény mám rád, ale natáhnout stopáž 10minutovou ukázkou k jinému filmu, to už mi přijde skoro jako podvod. ()

Suzie05

Sice to byla neskutečná kravina, ale sem tam hláška padla a celkem to odsýpalo. Byla bych ochotna se na Venoma podívat znova a možná pak ještě někdy ze 2x. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony